0 oy
844 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bizim 1 bck milyari geciyor. 

Nasil daha tasarruflu olabilirim 

36 Cevaplar

0 oy
(586 puan) tarafından
Valla ben bu konuda çok tasarruflu olduğumu düşünüyorum 500 tl yetiyo ama ben öyle pek çeşitli yemek yapmam 2 çeşit yaparım bazen tek çeşit gerek te yok yani zaten abartmaya öyle tatlı filan da 2 haftada bir filan yaparım çok masraflı bi insan değilim 
tarafından
Ne  guzel esim secici o yuzden gidiyor
-Reklam-
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Valla benim bı mutfağa okdr para ayrablck bütçem olsa inan kesin kenara para ayirablrdm negzl sanslsn

tarafından
Bizde mutfaktan kıssak ayirabiliriz ama bircumuz var o bitse bkdr hesap gitap yapmayiz
0 oy
(120 puan) tarafından
Çocuğun bezi sütü dahil 300 gidiyo bizde mass günü gireriz başka girmeyiz 
(662 puan) tarafından
300 mu bide bebek masrafida dahil helal olsun kuzum valla
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bir buçuk milyar her ay çok degilmi zaten ben bı yağ tuz un şeker deterjan alsam 3-4 ayı çok rahat cikariyo bunlar pazara 100 desek markete de 400-500 falan gidiyodur aylık üste yazdıklarımı aldığımız zaman baya masraflı oluyo ama 3-4 ayda bir alsak yetiyo onları canım
tarafından
Bn camasir haftada 5 kez fln belkide daha fazla yıkıyorum
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bin lirayı geciyo canim 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
500 gidiyor aylık 
0 oy
(662 puan) tarafından
Canım herkes kendi butcesine gore alio 1.5 milyar aylik markete biraksak zaten asgari ucret 2300 kirada oturuosa napsin illaki birseyi aliosun bu ay digerinide diger ay aliosun oyle oyle dewam edio herkes 4 5 milyar almio ki kocasinin cebini viliosundrki 1.5 milyarlik aliswrrisini ekmek elden su golden hesabi yapiosundur
0 oy
tarafından
Aylık düzenli market alışverişi yapıyoruz 700 tutuyor 

Ek olarak haftalık pazara çıkıyorum 200de o 

Marketten kuru gıda almam onları eşim alıyor 

Aylık 1.500 buluyor ama sadece benim bde kaynanam ve çocukların var onlarla beraber 4 bini buluyor 
0 oy
tarafından
Liste yaparak gidersen sadece ihtiyacin olani alirsin diger turlu gordugun herseyi almak istiyosun bu da var miydi şunu da alsam mi diye tereddutte kaliyosn ben liste yapiyorum toplu alisverisimiz 450-500 arasi tutuyo onun haricinde ekmek su vs onlari aliyoruz snradan 
tarafından
Liste yapincada cok cikiyor cnm ama okdr inceye takilirsam cok alinicak cikar ustten gidince cikmiyor fazla
0 oy
(119,355 puan) tarafından
Sen bide belcikada yaşamayi gör 1 kiloluk bulgur 5 euro 40 45 tl yapiyo hayat cok pahali
0 oy
tarafından
Bizimde en az 1 gidiyor gida vs türü aldığım zaman 1 buçukta gidiyor 5 kisiyiz bizde

Ama cok şaşırdım 300 500 diyen var nasil geciniyorlar benim kızım et yemesi lazım sonuçta o yüzden ete biraz gidiyor yoksa bende 500e indirebilirim ama cok şükür eksik bırakmiyoruz kendimizi
0 oy
(381 puan) tarafından
Ayın 15 inde bebeğin bezi ihtiyacı dahil 600 gidiyor rahat ama tabi ay içindr sebze meyveyi saymıyorum  bizimde 1000 buluyor rahat  ama inan bise de almıyorum ya her ay fiyatlar artıyor cok aldıgımızdan degil haa liste yaparsan inan tasarruf oluyor tecrübeyle sabit:) 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
1 bucuk milyara aylık ne alıyorsun ki. Ben haftalık pazarımı 100 tl ye yapıyorum 500 falan gidiyo tek mutfak yemek masrafım bu gayette her istediğimi alıyorum 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Aylık 750 milyon pazara gidiyor

1300 market alışverişi diye gidiyor

Her akşam ekmek ti ıvır zıvır bir şeyler mutlaka alması gerekiyor 30-40 da öyle gidiyor

Orada bir tane şeyler oluyor örneğin yumurta yoğurt kahvaltılık onları alıyoruz

Bizimki hemen hemen 3 bini buluyor
tarafından
Pazardan 740 tlye ne aliyosnki okdr biz toplasan 100 anca gider
(10,411 puan) tarafından
Aylık dedim kız bucinde 14o tutuyo haftalık pazar
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Rahat 1500 gidyo ayriyetten 600 tl tl begin mamasi bezi islak mendiline gidyo canm 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Bir buçuk milyarlar mi ne yiyorsunuz o kadar anlamadım ben bizmki 500 u geçmez temizlik ürünleri de içinde daha 
tarafından
Valla gidiyo bizde anlqmiyoz
(1,012 puan) tarafından
Her şeyin büyük boyundan alıyoruz yağdan tutta deterjana kadar liste yapıp karnimiz yok alsiveris yapıyoruz abur cubur almayız yemeyiz de öyle yani tavsiye ederim
tarafından
Esim seviyor abur cuburu . Bnde artik herseyin büyük boyundan alicam
(1,012 puan) tarafından
Şekeri unu yağı bakliyati çayı temizlik ürünlerini  büyük boy almak gerçekten tasarruf etmenize katkı sağlıyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 215 göst.
9 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,149 göst.
0 oy
17 cevap 407 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 174 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nurtopum (607 puan) tarafından soruldu