0 oy
1,905 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Doğuma kaynanama geldim 2 hafta olcak doğum yapali bebeğim olduğundan beri kaynanam içine girerek seviyor bebeğimi yani ağzını onun ağzının önüne nefesi giderek konuşuyor bide ağzından öptüğünü gördüm bnde deli oldum ama ses etmedim sonra bebeğim gözü capak oldu internet ten araştırdım mikrop kapmış diyor bnde kaynanama dedimki öpme kucağına alma bide kim gelse veriyor kucağına kadınların buda bana bağırdı seni babanın evine yollarım dedi dünden beri yatamıyorum ağladım sabaha kadar eşime söyledim oda beni suçladı yaşlı dır alttan al dedi ya ben mi abartıyorum yoksa kaynanam suçlu mu siz birşey söyleyin ilk bebeğim üstüne titriyorum kaynanam diyorki sanki sen tek getirdin 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
agzindan opmek nediirr yaaaa el kadar bebeginnn. Haklisiinn bende karsiyim her gelenin kucagina verilmesine 
(14 puan) tarafından
Söylüyorum da zoruna gidiyor
tarafından
hayret yaa sanki kotu bisey soyluyorsun zoruna gidecek insanlarda.tuhaf canim
-Reklam-
0 oy
(427 puan) tarafından
Ne kadar geri kafalı insanlar var ya ben asla izin vermem oyle şeylere kaynanam köyde yaşıyor ineklere baktıktan sonra üzerini değişmeden vermem kucağına oda almaz zaten sonuçta pire fln olabiliyor ayrıca o kimde babanın evine gönderiyo seni git evinde bak canım çocuğuna tek başına 
(14 puan) tarafından
Çok gitmek istiyorum tutturmuş mevlit vercem diye bırakmıyor eşimde bekle diyor eşimden de çok azar işittim bir sürü laf söyledi zaten yeni doğum yaptim lohusalık oluştu bnde piskolojim sıfır oldu eşimde demiyor ki sen haklısın diye
(427 puan) tarafından
Gerçekten sabretmek çok zor canım bu kadar düşüncesiz olmaması lazım eşinin sonucta onunda bebeğinin sağlığı söz konusu
(14 puan) tarafından
Kucağa alıştırdı bide kucakta duruyor ya ben asla 2 çocuğa gelmem buraya
(427 puan) tarafından
Bencede gitme canım mevlut oluncada hemen git bence yazık bebeğe ya
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Sen kimsimde beni babamın evine göndereceksin deseydin keşke. Tamam haklısın ama kucağına alma demen falanda yanlış düzgün bir dille anlatsaydın keşke direk kucağına alma öpme demek zoruna gitmiş demekki kaynananın
(14 puan) tarafından
Çok içim yandı bebeğime bende üzüntüden öyle dedim birden onun da zoruna gitmiş bana diyor seni yollarım babanın evine sanki kocam yollasın giderim ama asla vermem oğlumu
0 oy
(115 puan) tarafından
Yaşlıdır  derken kaç yaşında? Ayrica yaşlı da olsa akli başı yerindeyse ne dediğini  ne konuştuğunu biliyordur. O masum bebek o mikroba maruz kalmak zorunda mi. Böyle  sevgi  mi olur ya. Biraz  büyüsun öpersin koklarsin. Yazik çocuğa. valla sıkıldım  bu erkeklerin alttan al demesine de. Benik m eşim  de oyle alttan al diye yedi bitirdi ömrümü. Senn niye altan alıyormuşsun. Dogum yapan lohusa olan sensin o seni alttan alacak.
(14 puan) tarafından
Ah ahh birde bana sor valla gün sayıyorum evime gitmek için çok sıkıldım burda
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Kuzum senin evin yok mu niye kaynananın yanına gittin birde üstüne bi ton laf duymuşsun ilk bebeğinde olsa tek başınada üstesinden gelebilirsin bırak herkes senin yanına gelsin 
(14 puan) tarafından
Evim var ama sezeryan oldum o yüzden tek başıma bakamadım yardım etsin diye yanina geldim ama mikrop kadın bebeğim bu gidişle hasta olcak
0 oy
(303 puan) tarafından
Kaynanana aynen şöyle de canım.Evet tek ben çocuk getirdim dünyaya Çocuk benim çocuğum ben kimsenin eline vermek istemiyorum.Benim kararlarıma saygı göster lütfen.Bir daha da ağzından yada yüzünden opme lütfen küçücük çocuğun daha bağışıklığı yok.Mümkün olduğunca  indirme kucagindan çocuğu canım.Biri gelirse de biraz onların yanında otur eğer kaynanan çocuğu kucaklarım vermeye kalkarsa ben onun altını değiştiricektim yada emzircektim de al elinden.Git başka oda emir uyut.Benim oğlum 20 günlükken mikrop kaptı ne çektiğimizi bir ben bilirim bir de allah.Yüzü komple sivilce doldu.Emerken yanağı değdiği için ememedi.Doktor kimse öpmesin, ellerini yıkamadan kimse çocuğa dokunmasın dedi.İlkten söylemediğime çok pişman.Şimdi çatır çatır herkesin yüzüne öpmeyin sakın diyorum.Gelen kimsenin kucağına vermedim.
(303 puan) tarafından
Ne demek sen ona uyacakmissin.Onu ben doğurdum sen bana uyacaksin de.Eşinle de konuş annen çok karışıyor bak aramız bozulmasını istemiyorsan annenle konuş ya herşeye karışmasın yada beni evime götür benim sabrım tükendi alttan alamam artik çocuğu ağzından öptü hiç mi düşünmüyor mikrop kapar diye bebeğimiz bişey olursa hala alttan al mi diceksin de.Sende ezdirme kendini canım.Şöyle direk yüzüne sizin zamanınız eskidenmiş.Eskiden düşündüğünü kimse söyleyemiyormus büyüklerine ama o dönem geçti.Bu benim bebeğim onun için en iyisini ben bilirim ben nasıl istiyorsam öyle olacak de.Hala üzerine gelmeye devam ederse annenlerin yanına gideceğini soyle eşine.Benim psikolojim bozuluyor burda de.Sesini çıkarmazsan çok ezilirsin.Benim kaynanam ve annesi de karışmaya çalıştı esim he de geç sen gene kendi bildiğini yap dedi.İlk zaman tm tm dedim ama baktım herşeye karışmaya çalışıyorlar.Ne düşünüyorsam direk söyledim yüzlerine.Bana söyleyip de yapmak istemediğim ne varsa lafı dolandırmadan yapmam ben onu dedim.Çocuğu tuzlayacaklardi hayır dedim izin vermedim.Yüzü mikrop kaptığı için sivilce doldu.Yok adetli biri gördüğü için öyle olmuş birinin adet kanından yüzüne sürerek geçermiş öyle iğrenç biseyı asla yapmam sakın benden habersiz yapmaya kalkmayın çok temelli mikrop kapar dedim.Yok çocuğun elini ayağını değiştirecekmisim.Böyle çok karismaya çalıştılar.Bende eşime anneni götür evine yoksa atamız bozulacak bir daha hiç görüşmeyecez dedim.O da annesine herşeye karışma anne sen beni büyütmüşsün bırak da Tuğba oğlumuz kendi büyütsün doğruyu yanlışı kendi öğrensin dedi.Annesi ben evime gideyim madem dedi.Ananesi de telefonla arayıp karışıyordu bende açmadım telefonlarini aramaktan vazgeçti.Şimdi haftada bir kere ananesine bir kere de annesine gidiyoruz o kadar.Kayinvalidem hergün oğlunu arar torununu sorar beni de 2 günde bir arar öyle.Mesafeli olmak en güzeli.
(14 puan) tarafından
Ne güzel valla ben eve gitsem hergun arar kesn büyük olsunda öpsün ama çok küçük ya ondan Bnde deli oluyorum
(303 puan) tarafından
Mümkün olduğunca verme eline.Esin bişey derse de annen çocuğu ağzından öptü gelen herkese veriyor ben nerden bileyim kimde hastalık var kimde yok ufacık çocuğa hastalık mı bulaşsın de.İnternete çıkan haberleri göster.Öpücük yüzünden ölen bebek bile var.Gelen olursa da mutlaka başka odada emzir uyut.Evine gidince ararsa açmasın olur biter.Ben telefonu sessize alıyorum açmak istemedigim olursa duymadın diyorum.
(14 puan) tarafından
Zaten öyle yapcam açmam yani dün kuaföre gittim yağmur yağıyordu bana bırak dedi ona güvenmediğim için öper diye doya doya bırakmadım kendimle götürdüm
(303 puan) tarafından
İyi yapmışsın.Herkez torunu sevip öpmek ister ama öpülecek çocuk var öpülmeyecek çocuk var.Daha küçücük bebek o öpülmez yani.
0 oy
tarafından
Sende deseydin babamin evini senin gözünle görmemişim.  Çocuğu alıp gitmeye yeltenseydin bu yaşlılarda olmuyor bacım 
(14 puan) tarafından
Konuşmayı bilmiyor iste beni çok kirdi
0 oy
tarafından
Ilk olsun olmasın ne fark eder kendimizden sakınıyoruz biz o yavruları küçücük çocuğu ağzından öpmek ne demek ya yollarım seni babanın evine diyorsa sende ben gidersem çocuğu sana  birakacagimimi sanıyorsun deseydin daha ileri gidecek olursa ara aileni gelsin alsinalr seni çocuk hastalık kapar öyle ya yazık günah 
(14 puan) tarafından
Hasta olsun babası görsün bana anca o zaman hak vercek
tarafından
Babasının kafaya dank edecek diye çocuk heba mi olsun el kadar bebek ya allahım akıl fikir versin su yarattığı kullarına kaşık kadar suratı vardır onun şimdi zaten neresini nasıl öpüyor ben koklamaya kıyamıyorum
(14 puan) tarafından
Agzinin içine içine konuşuyor nefesini veriyor görsen ben deli oluyorum
tarafından
Burdan ben bile deli oldum zaten canım Anlıyorum seni inşallah biran önce evine dönersin çocuk hastalık kapmadan
(14 puan) tarafından
Zaten gitsem daha gelmem gelsem de eşimle gelir eşimle giderim kalmam yani
0 oy
(321 puan) tarafından
Bence eşine anlat bebeğin ne kadar savunmasız ve her miktopa yatkın olduğunu hastalanacağını ben 2 aylık hamileyim ve anlattım benim kaynanamgilde ağzından çıkartıp torunlarına veriyor kucaktan hiç indirmiyolar aynı kaşıkla yiyolar ben eşime anlattım yapmasın kimse benim çocuğum ne kadar ben doğursam da onun benim ağzımda ki bakteriyle onun ağzındaki bir değil Allah etmeye bu sefer hastaliktan kurtulamaz dedim o da anlayışla karşıladı
(14 puan) tarafından
Benim ki birşey olmaz diyor hasta olcak ondan sonra aklı başına gelcek zaten gözleri capak oldu
(321 puan) tarafından
Kıyamam ya yazık günah valla
(14 puan) tarafından
Dün benim kaynanamda aynısını yaptı kaşığı kendi ağzına koydu sonra bebeğe vercekti ben hemen değiştim kaşığı biran önce bayram gelse gitsem valla cildirdim
(321 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun kuzum ya zor valla
0 oy
tarafından
Tabi ki onun suçu. Sonuçta o senin çocuğun karışamaz. Eşine de böyle şöyle. O da anlayış göstermesi lazım. 
(14 puan) tarafından
Kimse bana anlayış gostermiyor
tarafından
Eşine anlat hiç değilse o yanında olsun
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Ahlaksız kadın. Kim ki yolluyor seni nefret ediyorum öyle insanlardan güya kendisini anne olarak gösterecek bebeğe çok istiyorsa bi tane doğursun.
(14 puan) tarafından
Aynen öyle bacım zaten bana diyor bırak git bakamayacaksan ben bakarım diye kafayı yemiş
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Babanin evine gonderirim nedir ya Allahim bebegin mutlulugunu hevesini bile yasatmiyolar insana istedigini soylesin canim sen annesin bebeginin sagligi onemli opturme ya bide cok kucuk genel olarak uyumasi lazim kucagina alip öpüp sevmek ne ya 
(14 puan) tarafından
Ben anneyim onun hasta olması beni maf eder gece yatıyor hiç bakmaz
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Yesil opme kucagina akma demen ayip olmus anne mikrop kapmis operken dikkat etsek biraz vs doye soylerdim sahsen kucagina akma dediginden oda kırılmış 
(14 puan) tarafından
Bende çok kötü oldum bebeğimi o yle görünce ama oda bana diyor babanın evine yollarim
(12,773 puan) tarafından
Iyi yolla yollaya biliyo isen de bir an once evine git bende sezeryan oldum herseyi ile ben baktim kizimin kafan rahat olue hic değilse
(14 puan) tarafından
Çok şükür iyiyim ayaklandim ama eşim bekle diyor bayramda burda olacakmış
0 oy
(8,226 puan) tarafından
Kaynanan hatalı ama bunun farkında degıl.her gelene bebek verılmez ılk 40 gün kımı gorse huyunu alır derler bebeklere.Sen haklısında anlayanın yok.
(14 puan) tarafından
Ah keşke anlasana bayram gelsede bitse bnde evime gitsem
(8,226 puan) tarafından
Sabır cek canım napcan oku bebegıne bol bol nas felak.dua nıyetıyle.
(14 puan) tarafından
Inan hiç okumuyorum kaynanamda okumuyor biran önce bayram gelsede gitsem diyorum
(8,226 puan) tarafından
Oku kız delı nıye okumuyon dogurmussun o kadsr zahmet cekıp duayla koru bebegını
0 oy
(6,807 puan) tarafından
Hadi ver cocugumu gonder deseydin denegsizmi nee slak slak konusmis ay nasil sinir oldum bu eslerde hep aynisi der zaten yasli alttan all yasli alttan al yasli amaa lafindan da geri kalmiyo o nasil olcak acaba
(6,807 puan) tarafından
Kaynanai boga bilirmiyim acayip sinir oldum
(14 puan) tarafından
Boğ valla serbest ben anlamıyorum baba evine git nedir o sanıyor bebeğimi ona vercem ben bakamam biliyor babam kabul etmez ya onun için bu rahatlık inan göndersin bebeğimi alır giderim kadın sığınmaya devletten yardım isterim
(6,807 puan) tarafından
Ahh ahh keske babalar su es tarafina bu guveni vrrmeseler onlar bu yuzden bu sekilde davraniyolar ne de olsa ailesi kabul etmez buda gitmez diye biraz ailen arkalasa kizima zarar gelirse ceker alirim deyip agirligini koysalar bak bakalim git baba evine diyebiliyor mu
(14 puan) tarafından
Biz kürt uz babam ne olursa olsun gelme dedi bunlarda biliyor beni bıraksa evim yok ne yapcam
(6,807 puan) tarafından
Hmm anladim canim hakkinda hayirlisi birak konussun bakalim
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Cildiriyorum boyle insanlari duydukca bebegi degil agzindan yanagindan bile opemez ya yasliysa yasliligini bilsin o cocuk hasta olur bunu o yasta bi insan nasil dusunemio izin verme cnm elindrn geldigince koru bebegini hasta olsa en cok senin canin yanar
(14 puan) tarafından
Alıştırmış bide kucağa eşim biliyor yani bunuda annem alıştırdı diyor ama yinede kendi bildiğini yapıyor allahtan uzağım istanbulda yim kaynanam tekirdagda oturuyor hep gelemez yani
(1,422 puan) tarafından
Sen bian once evine donmenin yolunu bul canim Allah sabr versn
(14 puan) tarafından
Aminin nasıl özledim evimi ama tutturmuş mevlit diye
0 oy
(545 puan) tarafından
Kesinlikle kabahat esinde kendi anasina soz gecirip opturmemesi lazim ayip vallahi hem agizdan opmek.nedir bacim ben bebegimi 3 aylikken basla bi cocugun kucaginda gordum die ortaligi ayaga kaldirdim kaldiki en nefret ettigim sey kucaktan kucaga gezdirmek suan 7. Ayin icinde hala daha vermem kimsenin kucagina gerek yok herkesin yavrusu kendine kiymetli sonucta. Sen esinle bi ara sakince guzel guzel.huyuna giderek konus yapmasin istemiorum de uzuluorum de benim ilk cocugum heves ediorum herkesin opmesinden igreniorum falan de sen kaynananla muhatap olma hallederse esin halletcek.bu konuyu he ama baktin degisen bisey yok dislerini gostermekten cekinme kuzum gonderirse göndersin babanın evine gerizekali korkuttuğu seye bak 
(14 puan) tarafından
Biliyor kocamı çok seviyorum ayrılmam ya ondan yapıyor böyle ama ben eşime dedim gönder diye
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Ya ne ladar acımasızlar bnim kaynanamda oğlumu şapp dşye öpüyordu bi kere uyardım öyle öpmeyin koklayın dedim birqz triplendi falan bikaç gün sonra bidaha öptü yşne uyardım anne öpmeyin koklayın büyüyünce öpersin dedim. Baska.gün bidaha öptü anne öpme söyle deidm oda öperim dedi öptü niye inadına yapıyon dedim pda sen nşye şnatlaşıyon dedi bn şnat yapmıyorum yazık yüzü daha onun öpmelik yüz değik dedim birazda surat astım ondan sonra öpmeyi bıraktı sadece kokluyo. Gerçekten anlamıyorum mikrop kapar diye düşünmüyolar tahriş olur canı acır demiyolar insan öpmekten zevk bile almaz. Hele ağzından öptü dedin ya içim acıdı vallahi keisnlikle izin verme  o çocuğu tek getirmedşn ama tüm ezşyetini sen çektin tahriş.olsa mikrop kapsa kenara çekilir herkes milrobada ihtiyacı var der geri kafalı zihniyett. 
(14 puan) tarafından
Valla bir daha yapsa zaten daha asla durmam dün uyardım kavga ettik ya bugün biraz mesafeli bakalım değişecekmi
0 oy
tarafından
sen olmasan olurmuymus o bebek acaba sanki tek oglunun bebegi gibi davraniyor. tabiki yanlis yaptigi insan olan laftan anlar esinde hata herseyden once bebegi dusunecek yaslidir o kelimesinin arkasina siginmayacak annesine lafi gecmedigi icin soyleyemeyecegi icin yaslidir o. laflari söylerken hic yasli olmuyorlar ama
(14 puan) tarafından
Eşim ana kuzusu beni atar onları tutar
tarafından
belli zaten canim
0 oy
tarafından
Haklisin cnm agizdan opmek falan cok igrenirim.yaa valla kizarsa kizsin soyle sen
(14 puan) tarafından
Söyledim zaten kadının bana dediği laf baba evine yollarım kocam sanki
tarafından
Deli mi ne?? Ne tuhaf kaynanalar var yaa tobe tobe esin bisey demedi mj bu lafina
(14 puan) tarafından
Hiç birşey demedi bnde ona ağladım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 293 göst.
8 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 301 göst.
30 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 479 göst.
14 Haziran 2020 Diğer kategorisinde MrvDK (442 puan) tarafından soruldu