0 oy
1,090 göst.
Aile kategorisinde (6 puan) tarafından
Bisey oldugu zaman. Bi tartisma esim bana hep sus herseye laf sokma der bende soylerim karsilik veririm ve bu yuzden avliligim bitiyor... Esiniz size. Sus dedigi. Zaman nasil susabiliyorsunuz ben dayanamiyorum konusiylrum cvp veriyorum 

28 Cevaplar

+1 oy
(10,339 puan) tarafından
Susmuyorum. Çok konuşmam genelde zaten ama konışacaksam da susmam ağzımın ayarı yoktur. 
(6 puan) tarafından
Benimde ayari cok bu yuzden aramiz cok kotu
(10,339 puan) tarafından
Canım haklı isem ben susmam eşim de haklıysa susmaz biz böyle anlaşıyoruz sonra hatalı olan birkaç zaman sonra geri adım atar ama bizde. Düzeltiriz
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bazen eşimde tamam sus falan der bende ona diyorum ki sen dedin diye değil kendim susmak istediğim için susuyorum diyorum 8-)

(6 puan) tarafından
Keske bende susa bilsem
(198 puan) tarafından
Heyyyt kral :D
tarafından
Haha :)
+1 oy
(2,692 puan) tarafından

Normalde çok konuşkanımdır. Çenem de kuvvetlidir yani tartışma anında iyiyimdir :) Evlendikten sonra eşimle tartışırken ne kadar haklı delil sunarak konuşsam arada kaynıyordu ve ben dırdırcı kadın oluyordum. Erkekler düz mantık ve sonuç odaklı oldukları için sanırım bizi kelime kelime dinlemiyorlar dolayısıyla haklı çıkamıyoruz, diye düşündüm. 

Ben de o an susma kararı aldım. Hafif gerginlik mi oldu susuyorum, o ortamdan uzaklaşıyorum. Başta da belirttiğim gibi konuşkan bir insan olduğum için o kadar susunca eşim bir şeylerin ters gittiğini farkedip kendini sorguluyor. Susmak bana ıstırap gibi gelirken :) aslında olay lehime işliyo. Bir süre sonra ya o hatasını farkedip geliyor ya da o sakinleştikten sonra daha ılımlı bir şekilde derdimi anlatıyorum bu kez beni dinliyor.

Susmanı öneririm yani ;)

(1,862 puan) tarafından
Ayy en katılıyorum, erkekler konuşulan dinlemiyor direk sonuca odaklılar, konuşup durmanın faydası yok onlara sadece dırdır gibi geliyor ne kadar mantıklı konuşursan konuş yani:))
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Konusursam uzayacağını dahada buyuyecegini bilirim ve karşılık vermem canim. Bence yapiylaada alakali herkes susamıyor 
0 oy
tarafından
Ben susarım ama bi susarsam tam susarım konuşmam önemsemem o kudurur kendis konuur ben hiç tepki vermem 
(6 puan) tarafından
Ahh ne guzel ben hep. Pesinden kosarim..  Ben konusmaz nasil beceriyorsun onu
tarafından
Erkeklerin karakteri çok farklı her erkek bir değil ki canım
Ama bi gerçek var kaçan kovalanır
0 oy
(1,713 puan) tarafından
İçimdeki i kusar ondan sonra susarım. O konustuk ad cevap vermiyorum sinir oluyor. Ama söyleyeceklerimi asla içimde tutmam
(6 puan) tarafından
Ama sonra cvp vermiyorsun o sinirleniyor esim. Soyler soyler ben derim sonra pesinden kosarim o naz. Yapar icin agir davranmiyorum
0 oy
tarafından
Bnde semn gibiyim hatta o sus drr konuşmaz bn daha çok sinirlenirim daha çok konuşurum 
(6 puan) tarafından
Nedense beni anlattin canm nasil. Olcak
tarafından
Boyle değildim onun yüzünden zamanla böyle oldum canım
0 oy
tarafından
Eğer hakliysam kimse beni susturamaz bana bos yere sus diye bagirirsa zaten pişman olur 
0 oy
(816 puan) tarafından
Uzayacak tartısmaya gıdecekse susarım. Konussamda karsımdakı dık kafalıysa anlamıyorsa o sus dedıgı ıcın degıl kndımı yormamak ıcın surarım genelde. Bn bı tarafımı yırtsamda o ona gecmeyecegını bılıyorsam hıc muhattap olmam
0 oy
(227 puan) tarafından
Ben hep susarım eşim bazen sorar niye konuşmuyorsun ya da sen ne düşünüyorsun diye susmanın faydasını çok gördüm gerçekten eşim bana daha çok bağlandı daha çok üstüme titrer oldu daha çok beni herkesin yanında savunur oldu bende başlarda hep konuşurdum ama gerek yokmuş şimdi şimdi anladım doktor zafer akıncı var ve adil Yıldırım evlilikle alakalı çok videoları var sana tavsiye canım izle ben onları izledikten sonra birşeyleri başardım sende yapabilirsin Allah kolaylık versin şimdiden 
(6 puan) tarafından
Ne guzel canm masallh yemin ederim evliligim bitiyor adam bisancam diyor cok zor durumdayim bisey der ben 10 sey derim adam bikmis benden bende onu cok seviyorum
(227 puan) tarafından
Sana dediğim doktorları izle canım benim emin ol kurtulacak evliliğin inşallah Allah ağzınızın tadını Bozmasın kuzum iyi düşün iyi olsun :)
0 oy
(80 puan) tarafından
Valla bn susmam susmuimda kndime yediremiom kendisi susuyo cnm
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Valla bir iki laf edip susarım zaten eşim çok kavga çıkaran biri değil genelde o da susar, iki tarafta konuşunca kavga büyüyor malesef, hani tartışırken tamam sus derse susuyorum zaten sonra sakinleşince sıkıntı kalmıyor.
(6 puan) tarafından
Bana okadar sus der ben susamiyorum ondan hep kavga ediyoruz
(1,862 puan) tarafından
Bence dizginle kendini, adam sus diyorsa dediğini yap o an büyümesin sonra sakinken meseleyi konuşun mesela.
0 oy
tarafından
Çok güzel susuyorum 1 saat snra sen haklıydım dio ve ben 1 hafta surunduruyorum
0 oy
(198 puan) tarafından

Gerçekten onun üzüldüğünü görüp savunmasiz çaresiz olduğunu görene kadar konuşurum sonra öyle görünce üzülür susarim :angel: 

0 oy
(2,589 puan) tarafından
Ben çok büyük bi kavga olsa bile susarım çünkü büyük lafların geri dönüşü maalesef olmuyor. Ağlarım ama agız dalaşına girmem sonra o ettiği laflar için pişmanlık duyup özür diler 
0 oy
tarafından
Amellerin en makbulü dilini tutmaktır buyurmuş Efendimiz. Ondan çok bilmedigime iman ettiğim için susarım bu beni küçültmez aksine ahirette ki makamımı arttırır 
(6 puan) tarafından
Canm ben nasil yapabilirim boyle ne olur bende oyle yapayim yoksa evliligim biter
tarafından
Başka odaya git duymamazlıktan gel
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Susmam ağzının payini vermeden de oturmam yoksa dahada eziliriz susmam gereken yerde susarım bazen ama
0 oy
tarafından
Valla canım susmuyorum susanda yoktur bence
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Susarim o konusur sonra ben agzima geleni der kapatirim konuyu dahada konusmam akli basina gelene kadar

0 oy
(468 puan) tarafından
Bana bazen sus lan der bende sen sus lan derim ahahahy

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 241 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 80 göst.
3 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Senbnmherseyimsin (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 177 göst.
3 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Senbnmherseyimsin (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 557 göst.
30 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mersinli (483 puan) tarafından soruldu

379,518 soru

11,361,148 cevap

34,839 kullanıcı

...