0 oy
693 göst.
Diğer kategorisinde (1,390 puan) tarafından

Borçlar, masraflar, yiyecek içecek derken elimizde para kalmıyor doğru düzgün. üstüme başıma bişey almıyorum uzun süredir. İhtiyaç eksik gördüğüm şeyler var durum yok diye alamıyorum. Tam diyorum biraz daha dişimi sıkayım hep birrrrr masraf çıkıyo. Yok araba bozuluyor bişey oluyo bugünde günısı delinmiş uzun süredir duruyo o değişecek. Maaşının yarısı ona gitti. Sürekli sıkmaktan çok sıkıldım. Çok şükür aç açıkta değiliz. Ama ben babamın evinde böyle görmedim çok sıkıldım artık çok... Eşimide seviyorum yanlış anlaşılmasın elinden gelen bu. İç sıkıntımı yazmak istedim :'(

14 Cevaplar

+1 oy
(582 puan) tarafından
Hep öyle canım gerçekten bizimde eve 2 maaş giriyor ama kira vermediğimiz halde hep bir eksik çıkıyor hep Bi masraf ay sonuna zor geliyoruz yani 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Oluyor öyle canım valla insanın canını alıyorlar iki kuruş verecek diye o kadar da zam nolacak sık sık herkes in çok farklı bir durumu yokikimaas olanlar anca geçiniyor tek maaşla epey zor heleki çocuk olumca daha zor. Allah yardımcımız olsun
+1 oy
(25,223 puan) tarafından
3 senedir kendime 2 sukulent bir fesleğen aldım gerek duymadım masraf etmemek için zaten herşeyimi dikkatli kullanırım eskitmem. Huzur olsun geçininde varsın kendine bşy alma. Şimdi elime 20 lira geçse yavruma harcıyorum kendime bşy almam 
(1,390 puan) tarafından
Hep öyle canım. Dediğin gibi bebeğime eksiksiz yaparım elime 3 kuruş geçse, kendime almam
+1 oy
(670 puan) tarafından
Allah başka dert vermesin bacım mutlu huzurlu olunda üstün modaya uyumasın bende babamın evinde çok rahat bolluk içinde yaşıyordum şimdi hiç öyle değil maalesef 
(1,390 puan) tarafından
Moda değil kız derdim. İhtiyaç olanlar bile kalıyor eşime de diyemiyorum üzülecek kendini sıkacak diye. Allah sağlık versin huzur versin başta
(670 puan) tarafından
Amin canım cümlemize herkesin maddi ve manevi sorunları var ama önemli olan huzur sağlık üzülme geçer elbet
0 oy
(4,247 puan) tarafından
Canim onceden varlikta olupta sonra boyle olunca elbette eski hayat araniyor ama yapacak bisey yok bnde bebekten once calisiyordum nekadar rahattik ozaman simdi malesef eskisi gibi degl ama bunada sukur kimse dort dortluk yasamiyor bu hayati kiminin parasi var huzuru yok kimininde huzuru var parasi yok Allah buyuktur hep boyle gidecek degil illa biseyler degisir Rabbim bol kazanc versin kimseyi darda koymasin insallah
(1,390 puan) tarafından
Aminnn canım
0 oy
(295 puan) tarafından
Canm herkes ister yeni şeyler alıp giymek gezmek dolaşmak ama olmaynca olmuyo inan babamin evinde 3 günde 1 kiyafet ayakkabi alirdim 

Ama evlendim evleneli 1.5 yil. Oldu toplasan 5 kiyafet almişimdir hep bekarken aldiklarimi giyiyorum bazilari dar gelyo tabi olanlarla idare ediyorum cunku bebegmin mamasi bezi 15 gunde 1 bitiyo mecbur ona harciyoz bide evimiz kredili onada gidiyo ister istemez

Eltimi bi görsen sürekli yeni seyler alir giyer 

Evindeki esyalari degstirir

Ama yinede bin şukur diyorum bu günlere eşimle cocugum yanimda olsun benden zengini yok
(1,390 puan) tarafından
Öyle tabi ki canım insanın gönlü istiyor ama halimize bin şükür her zaman
0 oy
tarafından
Bende babamın evin de baya bolluk vardı hatta benim kıyafetlerim o kadar coktu ki eşimin kuzenleri çok şaşırmıştı bizim de elimiz de bisey kalmiyo valla hayat pahalı gerçekten herşeye zam geliyor 
(1,390 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ay bir süredir aynı durum bizde de var, imtihan diyorum canım bir de manevi sıkıntınız varsa bereket olmuyor.. Dua et bol bol Allaha yönel 
(1,390 puan) tarafından
İmtihan canım
0 oy
(1,330 puan) tarafından
Hepimiz aynıyız iki aydır eve adam akıllı alışveriş yapmadım hicbisey yok valla yeri geliyor çorba makarna yaoiyorun kahvaltıya bu halimizede şükür yeri geliyor herşeyin fazla fazla su oluyor ama bazen de boyel oluyor hayırlısi herşeyin Allah büyük rezil olmadan vezir olunmuyor bakalim
0 oy
(2,383 puan) tarafından
Bizim herseyimizi esimin babasi benim babam uaptilar elimize verdiler esimde kendi isimizde çalıştığı hâlde ne o ne ben üzerimize kiyafet ayakkabi hiçbirşey almadik bebek de yok bilmiyorum paranin bereketi mi yok ama şükür binlerce kez şükür para nereye gidiyor bilmiyoruz yani arabalar şirketin onun masrafi yok ev kendimizin aidatimiz 350 lira o yüksek öyle erzagi da çok almayiz 2 kişiyiz ama bilmiyorum gerçekten 
0 oy
(2,336 puan) tarafından
Anlıyorum seni biz de tek maaş üstelik kira bı de kredi borcu var hiç bsey almıyoruz kendimize ne kadar takarsan sikarsan o kadar bı yerlere gidiyor çok takılma Allah gecim versin
0 oy
(139 puan) tarafından
Benim dolabın da bekarligimdaki  kıyafetler duruyo iki çocuğum ikiside bez kullaniyo ve yeme içme düzenli çocuklarımı parka götürmekten başka hic bir aktivite yok ki bakarken çalışan ve evde durmayan biriydim esim tek calisiyo bizim birbirimizden başka kimsemiz yok var da yok;))ve inan ben cok mutluyum cok şükür bu yalan dünyada colugunuz çocuğuz saglikli sıhhatli ise kimse benim derdim var demesin cok sukur derdim yok param yok ewet sosyal yaşamım sıfıra indi ewet eşimle vakit bile geçiremiyoruz ewet ama o iki küçük çocuğumuza gururla bakıyoruz ve ELHAMDULILAH diyip çayımızı yudumluyoruz eger yok yok derseniz çevrenizin yaşantılarını görüp takarsanız o evlilikler annelikde size cok zor olur ne derler her zaman bardagin  dolu tarafı:))))
(1,390 puan) tarafından
Öyle tabii canım en iyisini yapıyorsun. Bazen insan doluyor öyle bir zamandayım
tarafından
Katılıyorum sana cm bravo durumu ozetledin artiliyomm senii +++++++++±++++++
0 oy
(3,676 puan) tarafından
Al benden de o kadar tek mutluluğum cocukşarıö hersey yoksa üst üste geliyor bişey almak ıstesem cekınıyorum  sonunda huzur olcagını bılsdm gene bişey degil hep oldugunuz yerdeyiz
(1,390 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy
(663 puan) tarafından
Canım paraya oku üfle bereketlensin ettehüyatüyü okurum ben bereketleniyor Allah hayırlı kazançlar versinde halloşur herkes o durumda geçim sıkıntısı zor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 529 göst.
0 oy
62 cevap 2,101 göst.
15 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kumru_80 (898 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 539 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde fatmagulll. (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,114 göst.
8 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu