0 oy
927 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
3,4 milyar borcu var  ailesinden istedi gondermediler  bna da soğuk davranıyor çok canim  sıkılıyor  üzülüyorum  benimle ilgilenmiyor hiç bni geç hiç konuşmuyor bn konusuyom  cevap bille vermiyor :( ne yapmalıyım 

14 Cevaplar

+2 oy
(7,118 puan) tarafından
Altının varmış ver eşine ödesin borcunu. Böyle şeyler için gözü kapalı veririm herşeyimi. Eşim huzursuz olduktan sonra napayım altını, parayı.. Böyle durumda senin teklif etmen gerekir önce zaten.
(396 puan) tarafından
Katılıyorum
(347 puan) tarafından
:( bir tekni konuda benle konusmamazlik  yapmaz ki neyden morali bozulsa benle konusmuyor  benden soğumuş  gibi
(7,118 puan) tarafından
Canı sıkıldığı için sessizdir. Ayrıca esin sıkıştığı söyleyip senden altın istemiş sen de olumsuz cvp vermişsin. Belki de çok kırıldı, zoruna gitti. Anne babayı geç eşi olarak senden destek beklemiş, ki hakkı da. Zor anında destek ol ileri de Allah en güzel kapıları acar zaten hayırlısıyla. Benim huzurum olmadiktan sonra neye yarar dünya malına sahip olsam...
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Altinin varmi cnm bn boyle bi durumda herseyimi cikarip verirdim 
(347 puan) tarafından
Var bi tane bilezik bi tane kolye bileklik  bide ama zaten  bnim altınları düğün  borcuna  verdiler  bi bilezik var onuda mı vereyim
tarafından
Yerine alirsa ver cnm
(347 puan) tarafından
Alamaz canım kiradayiz  zar zor geçim yapiyoz
tarafından
Anladim cnm . Borc bankaya mi elden mi veriyo borcu olan birisine cnm
0 oy
(554 puan) tarafından
Birikim varsa destek ol yada yoksa ailenin durumu varsa borç işte ama eşine annemle derlestim verdi falan dersin böyle gruruna dokunmadan cnm 
0 oy
tarafından
Para için olduğuna emin misin canim öyleyse sende altın falan varsa ver kendi ailenden destek isteye bilirsin 
0 oy
(3,750 puan) tarafından
3 bin 4 bin mi, cnm varsa takın ver cnm 

Bnm eşimde dara girince al diyorm yok, diyor bozsa tüm borç bitecek 

Sen git konuş yanındayım skma canını felan de, düzelir eşin 
(396 puan) tarafından
Kuzum boşa yorma kendini hem akıl almak için yazıyor hem de eşinin sıkıntısını kendi sıkıntısı olarak görmüyor altını huzurundan çok daha kıymetli
(662 puan) tarafından
Kuzum herkesin kendi geçimi bisey diyemem ya kocasina guvenmio ileri zamanda yaptrmicak diye bisi diyemeyiz ki onun da bildigi bisey vardir belki bende ilk ewlendgm zaman cok seyler yasadm bizimkiler de aldi ceyrekleri paralari esim desen borc yapmis bir suru ewlennce ogrendim butun takilarim oyle gitti ha bunlarida dogum parasyla yaptrdm olsn napiyim kocamin cani sagolsun
(396 puan) tarafından
Adama herkes sırtını dönmüş kimseden yardım alamamış durumu ortada kendi ağzıyla ay sonunu zor getiriyoruz demiş üzülüyorum diyor yardımcı da olmak istemiyor garip yani sonuçta fuzuli bsy icin istemiyor ki eşi olarak karısından yardim beklemesi gayet normal bsy benim evimde huzur olsun altınımda olmasın
(347 puan) tarafından
Birtek ondan dolayı benle konusmamazlik yapmıyor ki ne olsa yüzüme  bkmiyor bugün o bir bilezik var veriyim  yüzüme baksın 'ya sonra nerden getircem  tekrar yüzüme baksın diye size soruyorum
(396 puan) tarafından
Her insan farklıdır canım bazısı içine atar konuşmaz bnm eşimde her şeyini anlatmaz işten darlanir gelip bana söylemez ama dalgın olur anlarım halinden sorarım söylemez eşinin huyu bu demekki onun böyle davranması snden soğuduğu veya seni sevmediği anlamına gelmez ki yanlış düşünüyorsun bnce biraz eşinin yerine koymaya çalış kendini
0 oy
(528 puan) tarafından
3 4 binde cok degil niye bu kadar stres yapiyo canim ki. 
(347 puan) tarafından
Bu ay sonunda vermesi gerekiyor  ondan canım
(528 puan) tarafından
Anladim canim. Umarim bi yerden denklestirr. Kurtulur borçtan
(347 puan) tarafından
Kimse vermiyormus  bi ara sordum da  aileside  ona gondermiyor
(528 puan) tarafından
Sende yok mu herks yazmis altinin varsa ver diye:)
0 oy
tarafından
Kafasın da kurup düşünüyor sa sıkılıyor dur üstüne gitme fazla hallederiz sıkma canını Allah büyük tür ben yanındayım filan de 
(347 puan) tarafından
Benimle konuşmuyor ki canım çok üzgün ama
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Cnm sende bnle ilgilnmiyosun diye adamın üstüne gitme canını sıkma daha beter bizmkide öyleydi bi ara cvp bile vermiyodu bana ama başka işe girince düzeldi şimdi soruyorum sıkıntıdan bn neler düşünüyordum seni duymuyordum bile diyor geçer bu günlerde cnm sende sıkma canını 
(347 puan) tarafından
Varmiyorum  canım üstüne:(
0 oy
(55 puan) tarafından
Düğünde ki takılarını almislar sa verme arkadaşları yok mu alsin çalışıp verir borcunu çocuğun için sakla bileziğini derim ben öyle yapıyorum çünki bu hastalıkta insanın başına ne geleceği belli değil esin konusmuyo ise sende konuşma üstüne hiç gitme bizim de öyle bir durum oldu ben hiç konuşmadım kendisi sonra gelip konuştu yani bazen insan gözünu çıkarsa o anlık canım cicim sonra aynı oluyor 
(347 puan) tarafından
:(  iste o yüzden vermedim bunuda  versemsonra çok kötü sıkışsak  sonra napicaz  beni altinlarla  seviyorsa hiç sevmesun
(396 puan) tarafından
Altınlarını esin mi aldı ailesi mi aldı düğünde. Ayrıca altın için seviyorsa sevmesin demissin esin suan darda altın daha mi kıymetli huzurundan. Ben öyle bsy olsa hic düşünmeden veririm eşimin sıkıntısı bnmde sıkıntım sonuçta ucu banada dokunacak. Durum düzelince yeniden yapılır biraz esnek olmalısın böyle durumlarda bnce
(347 puan) tarafından
Ceyrekleri kayipedr  aldılar  düğün borclarna  eşimde 2 bileziğimi aldı düğün borcunaverdi evi kiralamak için bir tane bilezigimide bn saatim verdim ona ikinci el eşya alması için şimdi bi bilezik var onudami vereyim peki sonra ne vericem
(396 puan) tarafından
Kayınpederinin altinlarini alması zaten büyük saçmalık ona düşmez. Daha önce verdiğin altınlarının hiçbiri de boşa harcanmış değil bnde 5 tane bilezigimi bozdum çok borcumuz vardı 100 binin üzerinde eşim istemeden bn verdim sonuçta sıkıntıyı çekecek olan yine biziz altın hicbir zaman huzurumdan yuvamdan önemli olmadı çok şükür bu sene düze çıktık borcumuz falan kalmadı yapılır yani yerine konmayacak bsy değil esin borcunu ödeyemezse sıkıntı çekmeyecek mısınız gönlün rahat ediyor mu. Bnce biraz bencilce davranıyorsun bu konuda eşine destek olman gerekir
0 oy
tarafından
Altının felan varsa sen ver dünya malı eşinden kıymetli mi 
(347 puan) tarafından
Kiradayiz  zaten alıp sattılar ne bıraktılar ki bi bilezik var onuda satım gitsin
tarafından
Milletten istemektense sat gitsin napcan
(347 puan) tarafından
:(  ne zamn morali bozuk olsa yüzüme  bille bakmıyor:(  bir tek bu borç davasinda  degil
tarafından
Sürekli söyle ben senin yanındayım faydam olmasa bile bana anlat rahatlarsın birbirimizden bişey saklamayalım de güzel konuş yanal biraz canım yeni evliymişsiniz ketum dur belki benim kocamda öyleydi başlarda şimdi konuşur anlatır
0 oy
tarafından

Eğer senin altının olduğundan haberdarsa ve sende sana vereyim edeyim demediysen büyük ihtimalle ondan trip Atıyo olabilir 

(347 puan) tarafından
:( herşeyden biktim canım adam bi tek borç şeyinden değil ne zamn morali bozuk olsa yüzüme bille bakmıyor sanki bn ne yapmışım konusmuyorda bisey soruyom  cevap yok :(
tarafından
Ozaman afedersin ama hiççç sesini çıkarma gitsin bulsun nerden bulursa
(347 puan) tarafından
Dimi  beni  bugün  bir bilezik var önü sattım beni sever 'ya sonra ne saticam  kendimi  sevdiricem  yarin onur gün gene borç olcak :(
tarafından
Yoo yooo sakın verme sakla onu sen kadınsın para bulamassın ama o erkek gider çalışır BİYERDEN bulur böyle düşün verme
(347 puan) tarafından
Yok canım vermiycem  :(
0 oy
(323 puan) tarafından
Senin ailen yardım etmez mi ve eşim kabul edermi
(347 puan) tarafından
Ailemin de durumu şuan iyi değil
(323 puan) tarafından
Eşine biri sana borç veremez mi badka biri diye sordummu
(347 puan) tarafından
Vermez dio ee bosver dio başından  saliyor bni
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Yardımcı olabiliyorsan ol altın para gibi ama olamıyorsan konuş moral ver muhtemelen borç için soğuktur kafaya çok takıyordur 
(347 puan) tarafından
Yüzüme bille bkmiyor  konuşmuyor bn konusuyom. Cibizla  lâf alıyım resmen agzindan  konuşmuyor:( herşeyden biktim ailesindende  anasinida  sevmiyom yanıma gelme diom yine gelcem dio doğum icin telefonumu komple kapatmak istiyom
(3,701 puan) tarafından
Yorumlardan okuduğum kadarıyla altıni vermediğin için soğuk olabilir eşinin borcu senin de borcun onun mutlu olması kadar güzel bişey var mı çıkar altını ver eline bak ne kadar mutlu olacak sevinecek siz iyi günde kötü günde demediniz mi
0 oy
(216 puan) tarafından

Cnm biliyorum insan 1 altında olsa yanında bulunsun istiyor belki bir güvence bizim için ama yüksek ihtimalle kocan senden bunu istemiyor sende teklif etmiyorsun diye belki konusmuyordur. Çok bi borç değil benim 50 bin TL borcum var :D

Neyse konuyu dagitmayayim sen bilezigini bozdur çünkü her skintida o akla gelecek (bilezik )ver ne olursa olsun huzurdan önemli değil.kendini onun yerine koy bu sikintidan kurtulmak bu kadar kolay ama buna yanasmayan bir kocan olsa. Parası var ama borç senin borcun diye vermese. ..ne hissederdin hani karı kocalik? Hani iyi günde kötü günde? Bukadar mi değersizim 3 kuruşluk altın kadar değeri yok der insan. ..oyüzden al cnm de seni böyle sikintida görmek istemiyorum de ve ver allah büyük inşallah daha iyileri olur bigün 

(347 puan) tarafından
:( napicam bilmiyorum  her morali bozuk olunca zaten benle konusmuyor :(  her zaman nerden getircem altın dikkatini  bille cekemiyorjm  adamin
(216 puan) tarafından
Cnm sen herzaman getirmiycrksin olanı vericeksin ondan sonra onu ilgilendirir. Yaprak bişeyin olmadığında. Ya ben de moralim bozuk olsun yada sinirli olayım kimseyle konusmayi sevmiyorum eşimle bile buda benim gibi bir huy mu acaba. İyi iken sorsan cnm neden böylesin üzülüyorum benle neden konusmuyorsun diye sor en azından bidaha morali bozukken konusmadiginda üzerine alinmazsin eğer bu bunun huyu ise alisacaksinz bu şekilde bibrinize

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 415 göst.
5 Aralık 2020 Aile kategorisinde Haceerr (2,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 268 göst.
20 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 580 göst.
18 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 822 göst.