0 oy
1,312 göst.
Diğer kategorisinde (456 puan) tarafından
Kızlar çok özür dilerim böyle bir post açıcağımı hiç düşünmezdim ama çok kötü bi haldeyim internetten baktım doğru düzgün bir sonuç alamadım bide size sorayım dedim belki başına gelen cevap yazar diye. 

Bi kaç gündür aşırı derecede vajinal kaşıntı çekiyorum çok kötü bir durum bı türlü geçmiyor çocuklarım küçük doktora da gidemiyorum ne yapicam nasıl geçer bilmiyorum artık dayanilicak gibi değil. Lütfen linçlemeyin tekrar dan özür dilerim.

44 Cevaplar

0 oy
(1,616 puan) tarafından
Sirkeli suyla yıka canım 
(456 puan) tarafından
Sirkem yok eşime diycem gelirken alsın deniycem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Saglık ocagı bile yakınsa ona da gidebilirsin canım orda da idrar testi yapıyorlar. Ya mantar yada idrar yolu enfeksiyonu var sende ondan dolayı o kaşıntı. 
(456 puan) tarafından
Ahhh kadın olmak ne zor ya bide insan kimseye de diyemiyo
tarafından
Cok cektim bileemezsin enfeksiyondan ki halada devam ediyor igrenc bise. Allah yardımcın olsun
(456 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(1,567 puan) tarafından

image

bu krem canm kullan bi kaç gün yine geçmesse o zamn idrar yollarinda enfeksiyon vardr doktora gidersin geçmiş olsun
(456 puan) tarafından
Çok sağol canım hem cevabın için hem fotoğraf için
(1,567 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Ercaneden mantar icin krem aldim 3 günde gecti kesin mantar olmusun ercaneden krem al yoksa daha kötü olur
(456 puan) tarafından
Sağol canım alıp kullanicam
tarafından
Bende öyle olmustum cok gecmis olsun canim:)
(456 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
tarafından
:))))
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Üzüm veya elma sirkesini suyla karıştr yıka ılık suyla durula bana iyi gelmişti
(456 puan) tarafından
Hem sirkeyi hemde kremi deniycem inşaallah geçer
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Linç edilecek bir durum yok anlayışlı karşılamak lazim herkesin farklı derdi olabilir.

Mantar yada mayasir olmussunndur

Sabunlu su ile yıka sonra temiz pamuklu bir bezi ütüle ılık sekilde koy kasinan yere bunu ara ara yap iyi gelir insAllah 

(456 puan) tarafından
Yaaa bilemiyorum ki ilk defa başıma geliyor dediğin gibi yapicam canım çok sağol
(27,352 puan) tarafından
Ablamin kv olmustu halen cekiyir ama bu sekil kaşıntısı duruyor
(456 puan) tarafından
Yaa çok geçmiş olsun ablana okadar kötü ki
0 oy
(202 puan) tarafından
Sirkeli su yapıp alttan yika sirkeli suyu durulama 3 gune geçirir canım 
(456 puan) tarafından
Haa öyle sirkelimi kalsın kız kokmaz mı :D ayy aglanicak halime gülüyorum
(202 puan) tarafından
Yok kokmuyo ama baya yakıyor bn yikamadan bekletmistm gunde 3kez yap öyle gecmisti. Bnde gurbette yasiyorum çocukları birakip gidemiyorum son care bunu denemistm
(202 puan) tarafından
Ama hamile fln olma ihtimalin vrsa hicbseyyapma sakın
(456 puan) tarafından
Kız yok Allah korusun hamile değilim 2 ay önce 3 aylık iğne vurdur tum sanmam
0 oy
(554 puan) tarafından
Cnm eczaneden toz var gece tek kullanımlık sorup alabilirsin herhangi bir zararı yok bide lavobada ılık suyla yikan kurula ıslak kalmasın geçmiş olsun 
(456 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım deniycem
0 oy
(735 puan) tarafından
İç çamaşırlarını makineye atma bi süre. Elinle yıkandıktan sonra iyice durula bide ütülemeden kullanma. Benimde başıma geldi böyle yapınca geçti gitti çok şükür.
(456 puan) tarafından
Ayy kız iki çocukla bide elde yıkayıp nasıl ütüliycem
(735 puan) tarafından
Ya kıyamam
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım linclenecek bir şey değil ki bu. Bende de var vaijinal kaşıntı üst kısımda. Böyle bazen tatlı kaşıntısı oluyor . Bazen kızarıyor oldugu bölge. Doktora gidemedim ama ilerlerse gidicem mecbur. Mantar ve egzamalara iyi gelen ilac var bitane  Travazol onu kullandım kaşıntı durdu gibi .
(456 puan) tarafından
Sanada çok geçmiş olsun canım o kaşınti çok fena
(1,072 puan) tarafından
Çok sağol canım benim aynen öyle.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Niye linç edilesin canım her kadının en az 1 kez başına gelmistir enfeksiyon kalmışsın doktor onaylı ilaç alman şart çok bekletme bobreklerede zarwr verir
(456 puan) tarafından
Gitme durumum yok canım çocuklarım küçük tek çıkarsam baş edemem mecbur eşime diycem gelirken eczaneden Krem alsın kullanicam inş geçer
0 oy
(476 puan) tarafından
Bir ara bende yaşamıştım yakın zamanda antibiyotik kullandıysan oda yapabiliyor. Eczaneden kaşıntı kremi alabilirsin ben öyle yapmistım geçmişti. Ama benim antibiyotikten kaynaklı oluyor. Yan etki yapıyor. Mantar vs varsa doktora gitmen daha sağlıklı olur.
(456 puan) tarafından
Yok antibiyotik kullanmadım
0 oy
(282 puan) tarafından
Hamileyken başıma geldi doktor bana sirkeli suya oturmami söylemişti geçiriyor dedi bende çok uygulamadim sadece sirkeli su ile yıkadım o bölgeyi geçirdi 
(456 puan) tarafından
Bende sirkeyi deniycem inşaallah geçer
0 oy
(174 puan) tarafından
Eczaneden travazol al. Hamilesine de emziklisine de normalinede onu veriyorlar. 
(456 puan) tarafından
Sağol canım cevapladigin için deniycem kremi
0 oy
(34 puan) tarafından
Canım sıcak suyun içine karbonat dök vajinani onunla yıka ama gün içerisinde her lavaboya gittiğinde yıka bi kere değil kaşıntıyı kesiyo karbonat mikrop kırmakta birebir bende çok yasadim bu durumu ve bu çok iyi geliyodu hiç değilse doktora gidene kadar idare eder seni 
(456 puan) tarafından
Sağol canım hemen deniycem herkes sirkeyle kremi tavsiye ettiler ama onlar elimde Yok akşam eşim gelince alıcak ama karbonat var onu hemen deniycem
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Travazol ya da travacort al sabah akşam ince tabaka halinde sür 4 gün sürmen yeterli daha fazla devam etme 
(456 puan) tarafından
Tmm canım sağol deniycem ♥️
0 oy
(100 puan) tarafından
Hamileyken benim de oldu canım ama bildin böyle durdum yerde cildiriyodum valla bendede ne vardı bilmiyorum doktora gitmedim pandeminden dolayı hastanemiz çok kötüydü ilcedeyim ben hergun kükürt sabunu ile yıkadım ılık suyla güzelce duruladim ve pamuklu iç çamaşırı giydim çamaşırının arasın da pamuk koydum 1 haftaya geçti şuan bişey yok ama bence doktora gitme şansın varsa git. 
(456 puan) tarafından
Kız çocuklar küçük nasıl gidiyim bide virüs var nezle salgını var offf varda var
(100 puan) tarafından
Oda doğru hergun temizle canım sıkı bı hijyen yap kükürt sabunu arkadaşlar sirke yazmış sirkeyle sil taret al inşallah gecer
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Bende de vardı travazol kullandım rahatladım 
(456 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım cevapladigin için deniycem
0 oy
(394 puan) tarafından

Enfeksiyon mantar kasıntı yapar idrar yolu üşütmesi sonucu da bu olur gecmiş olsun cnm bunda linclyck bişe yok

Sirkeli su ile yıka orayı cnm doktora gidene kadar ilerlemesin 
(456 puan) tarafından
Sirkem yok akşam eşim gelince alıcak ozaman denerim canım sağol
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Travazol mantar kremi iyi geliyor. Eğer idrar yolu enf. İse şase veriliyor cnm suya sokup içiliyor. Eğer aile hekimin varsa bı idrar tahlili ver cnm. Birde sirkeli su ile taharetlen.  1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı sirke ve bal karisitrip iç cnm.
(456 puan) tarafından
Haa onu hiç bilmiyor dum denerim canım sağol

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 199 göst.
0 oy
21 cevap 922 göst.
0 oy
16 cevap 660 göst.
25 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 421 göst.