0 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2016 nisan ayında kızım 5 aylikti ateşlenmisti . Eşimi aradım doktora gidelim dedi.  Doktora gittik . Dışarı çıkınca soğuktan ateşi düşmüştü 

Doktor bi iğne yapalım geceyi rahat geçirsin dedi . Hemşire geldi ben bacaklarından eşim kollarından tuttu 

Hemşire iğneyi sokar sokmaz kızımın teni bembeyaz oldu . Nooldu dedim sorun yok dedi .

5 saniye bile geçmedi kızımın dudakları mosmor oldu . Kafasındaki damarlar şişmiş gibiydi . Hemşire doktor bey doktor bey diye bağırdı.  Doktor geldi hemen kucaklayıp götürdü.  Ama ben nasıl bağırıyorum.  Doktorun arkasından kostum.  Yoğun bakıma aldılar yavrumu . Bende girecem dedim almadılar.  Bir tane daha doktor geldi . O gitti bi tane daha geldi . Hayatımda kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim.  

Eşimle yere oturup öylece ağlamıştık.  Sonra hemşire cıktı.  Bi iki saat gozlemimizde olacak dedi . Kızımdan kan almaya çalışmışlar.  Tam 17 yerinden iğne batırmışlar.  Kafasından bile kan almaya çalışmışlar alamamışlar.  

Meger kızımın novaljine alerjisi varmış 

Hayatımda geçirdiğim en kötü gündü 

Rabbim kimseye evlat acısı vermesin 

Şimdi 5 yaşında kocaman kız oldu . Bazen ona kızdığımda aklıma o gün geliyor 

Rabbim bana bağışladı evladımi oracıkta kaybedebilirdim diyorum 

Sizinde böyle kendinizi çaresiz hissettiginiz an oldu mu 

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah'a şükür öyle bir durum yaşamadım canım Allah'ım kimseyi çaresiz bırakmasın
tarafından
Aminn Canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cok gecmiss olsun

Bir yil once dogum yaptim bebegimin kolu kirikmis dogum esnasinda kirilmis sinirlere gelmis olabilir vs vs dediler bi oyduu

Bide sariliktan 1 gece yatmistii soydum battaniyeye sarmistim tam 1 haftalikti ebelere vermistim kuveze kondu basladi aglamaya cok kotuydu hala aglarimm 
tarafından
Bide bebeğini küveze koyup eve dönmek var .
Sanki yüreğini  söküp almışlar gibi:(
tarafından
Evet cok kotu bir durum esim gorsun diye resmini cekmistim emzirmeye gttigimde battaniyeue sarili hala o resme baksam agliom Allahim evlatla sinamasin kimseyi
0 oy
(583 puan) tarafından
Rabbim kimseyi de bizide evladı karşısında  çaresiz bırakmaz inşallah  bende çocuk cerrahisinin  lenfoma teşhisiyle  başka hastaneye sevk ettigi gün o hastaneye gidip profosör  sonucu aciklayincaya  kadar geçirdiğim  gün kadar kötü bi gün yaşamadım  çok şükür  lenfoma değil milyonlarca  şükür 
tarafından
Çok geçmiş olsun
Rabbim korktuğunuza uğratmasın
(583 puan) tarafından
Amin Allah  razı  olsun
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Rabbim.kimseyi evladi ile sınamasın.  Allah korusmuz kızınızı 

En çaresiz hissettigim an geçen gün kızımın uzerine 1 bardak çay döküldü hemşireler mudahale ederken kızımın aglayarak gözlerimin icine baktığı an su hayatta en çaresiz hissetigim andi ... 
tarafından
Off :( çok geçmiş olsun
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Çaresizlik mi diyim acizlik mi diyim. Farklı belki ama Hamileligimin sonlarında kendime bakıp bakıp ağlıyordum  çok şişmiştim ikiz gebelikti. Ayaklar taş gibi olmuş kendim büküp giyinemiyodum abdest alamiyodum oturduğum  yattığım yerden kalkamiyodum öyle zordu kii. Gram uyuyamazdım ellerimi açar ey Rabbimm sen kurtarmazsan beni kim feraha çıkarır  bu halden bi an önce hayırlısıyla kurtar şu halimden derdim.  
tarafından
Ben bile son aylarda resmen sürünmüştüm . Ikiz gebelik çok zor
(4,889 puan) tarafından
Ahh çok şükür ki geçti. Doğum sonrası 4 ay topalladm tüm vitamin kalsiyum cekilmis bebekler almis bende dogum sonrası ilaç kullanmadım diye ayaklarima kemiklerime vurdu fizik tedavisi gördüm ne günlerdi. Rabbim kimseye yasatmasin
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Düğünümün olduğu gece, çok kötüydü. Rabbim kimseyi öyle çaresiz bırakmasın
tarafından
Ailenizden ayrıldığınz için mi
(5,492 puan) tarafından
Yok , o gece kayınbabam kaza yaptı, köydeydik ailedeki ve köydeki herkes bahçede toplandı bana kimse bişey demedi, meğer kayınbabam orda vefaat etmiş eşim dışarı çıktı, yanıma geldi dizimde ağladı ne yapacağımı bilemedim o kadar çaresizdim ki. Ne olduğunu da bilmiyorum çok kötüydü
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Benimde kendimi en cagresiz hissettiğim an sevdiklerime zarar gelicegini düşünüp korktuğum an
tarafından
Rabbim korktuğunuza uğratmasın
0 oy
(2,009 puan) tarafından
3.5 yil once kizim 4 aylikken yuksek ates ve kusmadan hastaneye gittik kan idrar falan aldılar sonra idrar yolunda enfeksiyon cikti aldilar hemen yoğun bakima bende arkansindan gidiyodm tam gircektim sen bekle dediler yok bende gircem kizim durmaz aglar dedim almadilar kapiya kulagimi yasladim dinliyorum sesi geldi agliyo bagira bagira agladim hic kimse yoktu yanimda sonra kadinin biri geldi o sakinlestirmeye calisti 1 ay sonra cikti Allahima sukurler olsun ama bide kaynana demesin mi bakamadin hastanede yatiyo ozmn beraber yasiyoduk kilo alsa diyosunuz kac kisi var bakiliyo diosn kendisi ve gorumceleri katıyo bende dedim kac kisi var bakamadiniz Ama Allahim kimseyi evladiyla sinamasin inşallah
tarafından
Insanın en zor anında bile kalp kırmayı basariyolar
(2,009 puan) tarafından
Aynen oyle en iyi bildikleri sey
0 oy
tarafından
Evliliğimin 5. Senesinde tüp bebek denedik ilkti ondan önce 2 aşılama ilaç tedavileri felan derken tüp bebek aşamasına geldik. Evimize 3 saat uzaklıkta hastaneye gidip geldik arada esimin akrabasinda kaldık. Olmaz olasıcalar. Neyse tedavi oldu bitti test günü geldi hatta 2 gün öncesi ben dayanamadım test yaptırdım sonuç pozitif. Eşim bile ağladı sonuca sevinçten sonra kalp atışı görmek için gittik gördük aradan 1 hafta geçti. Ben takip için başka doktora gittim. Gittim de uzunca baktı ekrana... anladım bişey olduğunu... üzgünüm kalp atışı yok dedi. Ben yalnız kimsesiz eşim işte bana bişeyler söylüyorlar radyolojiye gidecekmisim kürtaj olacakmışım o dk söylüyorlar ama benim kafam almıyor aglaya ağlaya çıktım ordan eşimi aradım geldi aldı beni eve geldik ailelerimiz arıyor bi yandan telefonu açamıyoruz ağlamaktan... Öyle işte yapacak hiç bişey yoktu elimiz kolumuz bağlı. Uzun bi zaman atlatamadım. Şimdi 9 sene üstüne kendiliginden gebelik oldu oğlum 9 aylık ama ben onu da unutamıyorum.
tarafından
yeniden gösterildi
Canım benim ya senin intihamin da oymuş demekki . Rabbim oğluna sağlıklı uzun ömür versin
tarafından
Allah razı olsun 2 kez daha tüp bebek denedik olmadı. Sonra gebe kalmaya başladım kendiliğinden bitkisel Tedaviler felan ama olmadı Kilo verdim 15 kadar 6. Gebeligimde oğlum oldu 9 aylık suan ve ben 4 aylık hamileyim :D Rabbimin işi senelerce neyimiz varsa harcadık. En son 4. Hazırlanıyorduk ama bu sefer boyumuzu aşacaktı tedavi acıdı bize :)
tarafından
Yaa çok sevindim ne güzel:)
0 oy
(351 puan) tarafından
21 gün önce doğum yaptım. Sürekli gittiğim hastane bi hafta süründürdü beni sancı suyum geldi vs sonra hastane değiştirdim. Acil sezeryana aldılar kaynanam geldi bakmaya hastanede vs o vardı gece üzerimden battaniyeyi alıp kendi üzerine alması ameliyatlı halimle uykudan uyanıp düştü zannedip onun üzerinde görmem. Eşim bi sürü şey aldıgı halde önüme getirmedi hastanede değerlerim de düşmüştü bayıldım bu yüzden. Eve geldim bi kase çorbaya ben senin gibi yapamam gel yap demesi eşim virüsten dolayı işsizdi yeni çalısıyo izin alamadı dogumda. Evde kaynanamla tektim öbür odada oturur video izlerdi uzanmadım bile ameliyatlı halimle bebeğim ağlar duyamam diye hep şişti vücudum bebeğim sürekli uyurdu uslu sanarken meğer sarılıkmış gerçekten çok çaresizdim resmen bi travma oldu dogumum kaynanam saolsun. Eve geldim iki gün aç kaldım ettim vs en sonunda eşime abimlere götüttürdüm kendimi toparlandık elhamdülillah. Hem cahilsin hem etrafında merhametli insan yok en çaresiz oldugum zamanlar bunlardı sanırım. Allahım yaşatmasın bidaha kimseye muhtaç etmesin. 
tarafından
Aminn Canım.  Ilk doğumumda kaynanam o kadar zulüm etmişti ki ikinciye hamile kaldığımda doğumdan çok dogum sonrası stresi vardı.  Yine yaptı yapacağını ama eskisi gibi takmadım sadece kızlarımı düşündüm.
(351 puan) tarafından
Nasip olurda ikinci olursa asla çagırmam böyle yapacağını bilseydim kesinlikle çağırmazdım hastanade eve yolladım taburcu olcagım gün gitsin uyusun dinlensin gelsin diye çocugu ekg ye falan istediler o halimle ben götürdüm adım adım. Ultrasona muayeneye gittim ilk gün geri geldim yatagıma yatmıs hastanede onun yüzünden 3 4 saat yürüdüm yaram şişti vs bayıldım. Hangi birini unutucam bilmiyorum evde keza aynı. Allah islah etsin görmüş geçirmiş insanlar 23 yaşındayım şu yaşımda bile çevremde biri hamile kalsın doğum yapsın vs o derece yardımcı olmak isterim çünkü ben yaşadım 4 çocuk doğurmus insan hiçmi halden anlamaz.
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Bende yaşadım canım  kizimin burnu tıkanmıştı 2 yaşındaydı burun spreyi vermişti doktor onu sıkmami istemiyordu mecbur vermeliydim nefes alamıyordu hem de cok kotu agliyordu istemediği için burnuna sıkmamla  gözleri kapandı elleri ters döndü dizlerim kırıldı kalkamadim yerden kaynanam kucağımdan aldı lavaboya çektik soğuk su döktüm yüzüne başına allah tan hemen kendine geldi ne için öyle oldu anlamadım bu defa oturup ağladım korkudan eşim geldi sarıldı bisey yok dedi rabbim çocuklarımıza sağlık versin hayırlı evlat olsunlar yeter bize sana da geçmiş olsun canım 
tarafından
Allah korktugumuza uğratmasın
Benim kızımda her ağladığında katılırdı kucağımda bayılır giderdi . Çok zor büyüttum kızımı.  19 yaşındaydım beraber büyüdük.
(1,287 puan) tarafından
Bende 18 yaşımda anne oldum canım kendim çocuktum ama çok şükür çok iyi yetiştirdim 6 ve 9 yaşında iki kızım var öğretmenleri hep tebrik eder beni çok iyi yetiştirmişsin der rabbim muhafaza etsin yavrularimizi
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Geçmiş olsn cnm allahım korumuş. Bende 12 haftalık hamileyken ikili testte bana down sendromlu olabilir dedi doktor. O an hayat durdu sanki eşimle ağlayarak cıktık hastaneden başka yere gittik oda kem küm etti kesin bşy demedi. Ertesi gün çıktım gittim hangi hastane olursa olsun perinatoloji uzmanına gidicem bana iyi şeyler söylesin yok böyle bşy desin  diye arıyorum en iyi hastaneleri telefon ile. Bir türlü bağlanamıyorum. Deli gibi yürüyorum napıcam ben allahım ne olur Bi çare göster nereye gideyim napıcam diye söyleniyorum oflayıp puflarken arkamı bir döndüm kocaman memorial hastanesi. Hemen aradım eğer hemen bakacaksa doktor gelicek hastanenin önündeyim dedim hemen gelin dediler. Nasıl gittiğimi şaşırdım. 45 dk muayene etti baktı 3 cihazla ve allahıma bin şükür olsun hiçbir sorun görünmüyor bu testler yanıltıcı dedi güvenilirliği yok kesin sonuç değil üzülme diye beni sakinleştirdi. O an deli gibi yürüyüp hastane aradığım an en çaresiz hissettiğim andı gözümden gitmiyo o gün :( o gün bugündür o testlere asla inanmıyorum 

tarafından
Down sendromlu bekleyip de sağlıkla doğan o kadar bebek varki . Bi tanıdığa da beyni küçük aldır bebeği dediler sapasağlam çocuk hiçbirşeyi yok
(25,224 puan) tarafından
Evet bunu sonradan öğrendiğim için testi yaptırıp onca strese girdiğimde pişman oldum
(1,287 puan) tarafından
Bende hiç yaptırmadım o testleri çok şükür Rabbim sağlıklı iki kız evladı nasip etti binlerce kez şükürler olsun önce can sagligi
0 oy
tarafından
Erken doğum yaptım hastane den çıkarken yeni doğum yapan kadının annesi bize bebeğin çikolatasın vermişti bebeği kucağın da yüzleri gülüyordu bizim ellerimiz boş eve dönmüştük eşimle o çikolata o kadar zoruma gitti ki anlatamam oğluma ilk giydirdikleri tulum var ciğerleri gelişmedi diye çıkarıp yoğun bakıma almışlar o tuluma da oğlumun kanı bulaşmıştı o tulum dan nefret ettim ve bidaha hiç giydirmedim
tarafından
Canım benim yaa :( biz sarılık olduğunda bile kafayı yiyecek gibi oluyoruz sen nasıl dayandin
0 oy
(460 puan) tarafından
Kırkımız çıktı korona çıktı 1 hafta sonra esimin ateşi 39 korona oldu sandık normalde nereye giderse hep beraber gideriz asla tek bırakmam peşinden gidicektim hemde ağlıyorum merdivenlerin ortasında kalmıştım kendimi çok çaresiz hissetmiştim gitsem evde benden süt bekleyen oğlum gitmesem orda eşim herşeyim sadece çaresizce hüngür hüngür ağlamıştım Allaha şükür korona değilmiş bu arada kandaki enfeksiyon 69 a yükselmiş 
tarafından
Ben korona geçirdim çok zorlandım.  Aman dikkat edin . 10 gün boyunca 2  aylık kızımı eldiven maskeyle emzirdim . Kokusuna hasret kaldım.  Kimsem yoktu . 5 yaşında ve 2 aylık kızımla atlattım.
(460 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım o kadar dikkat ediyoruz ki eşim ticaretle uğraşıyor her gün parayla insanlarla tam da virüse en açık yerde yani bitirdiği kolonyaları görsen her para ellediktrn sonra elleri mahvolmuş durumda yıkamaktan ama sanırım herkes atlaticak bu illeti
tarafından
Benim eşim de markette çalışıyor.  2 aylik kizimi kucağına alıp doyasiya sevmedi.  Ama kaynanamgil geldi ve ben virüs oldum . Hakkimi helal etmiyorum . Belirtileri ola ola geldiler . Ben aylardır evden çıkmıyorum ama onların hevesi yüzünden ben korona oldum . Sakin kimseyi eve almayın.  Hele hele de belirtileri olan birilerini
0 oy
tarafından
hayatımda  caresiz oldugum 2 an vardı birinci kızımda daha 10 yada 11 aylıktı hem hasta hem diş cıkarıyordu 3 gun ateslendı 39 derece sabah gece doktora götürdüm damar buladılar kan alamadılar sonra tahlileri cıktı kanında enfeksiyon vardı 5 gün hastanede yattık 3 tane hemsire birde ben zor tuttuk dmar yolu bulamadılar cok deldiler oan gözüme bakması anne demesi benı mahvetmişti dısarı cıktım ve agladım allah kımseye evladınjn acısınj göstermesin 2 ciside 2 kızımda 9 günlükken kusmus ve bogulup nefes alamamıstı hastaneye yetıstirdik zorla agladı kurtardı kendını ama o bakısları benı öldürmüştü kısacası hep evladlarım soz konusu oldugunda caresizdim
tarafından
Rabbim evlatlamizla sınmasın bizi
tarafından
Amin amin kimseye evlat acısı vermesin düsmanıma bile
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bebegimin soğuk mezara gömüldüğü an...

Şaka gibi nasil olur canlı kanli oğlum bu nasil benim başıma gelir. Onu gömdükten sonra eve geĺip dolan göğsümden kalan sütü  sagmam...
tarafından
Annesi ölene öksüz babası ölene yetim derlermiş de evladını ölene bi isim bulamamışlar . O acıyı anlatacak hicbir söz bulamamışlar.  Cennette kavuşursunuz inşallah
(1,755 puan) tarafından
Bir an bile dinmiyor acım okadar caresiz bi durumki rabbim dusmanina yasatmasin
0 oy
(778 puan) tarafından
Rabbim birdaha yaşatmasın evlatlarımıza sinamasin çok zor evlat bende ikinci oğlumda sarililtan yattık o an onu soyup o makinenin içine koyuyorsun nasıl agliyo hemşire alma annesi fayda gorsun diyo o içerde ağladı bebeğim ben yanında sabaha kadar bir yandan da büyük oğlumu düşündüm çok ağlamıştı evde çok kötü oluyo insan çaresizlik çok kotu birde geçen oğlum emmek istemedi bende. Göğsüme yasladım nasıl bir uuundu sesi soluğu kesildi morardı Allah'ım kimsede yok oğlum oğlum diyom 5 saniye felan iyi gitti sonra bağırdı kendine geldi büyük oğlum bile korktum anne diyo kardeşime bişey oldu diye diyo 
tarafından
Benim kızım elinden kumanda alsam ugunur bayılır giderdi . Kac kez apartmanı ayağa kaldırdım kızım öldü diye . Çok zor büyüttum kızımı.  Ağlatmamaya çalışın.  Alışınca her ağladığında o stresi yaşamak zorunda kalıyorsunuz
0 oy
tarafından
Oglumun olecegini duydugum an ve kizim ameliyattayken bnde tam olarak boyleydim :((
tarafından
:(( çok üzüldüm
0 oy
(51 puan) tarafından
Yazinin sonunda agladim. Cunku benim evladimin da surekli ignelerle ya da hastaliklarla olan imtihanini goruyorum. En zor an bu evet. Daha otesi yok. Rabbim sana bagislasin evladini
tarafından
Aminn.  Cümlemizin evladını bağışlasın
0 oy
(983 puan) tarafından
Bebeğim geç prematüre 2320 doğdu 2220ye düştü kilosu küvezde kaldı bende yanında kaldım gözüm hep monitörde kalp atışlarındaydı bir kere nefes azaldı monitör bağırmaya başladı ben feryat figan doktora koştum ağlaya ağlaya Rabbim kimseyi evlat acisiyla sinamasin ilk bebegimin karnimda kalbi durdu bu yavruma 1 yıl sonra hamile kaldım şükür şimdi 2 aylık erken doğdu kalbi delik halimize bin şükür yinede ama her doktora gittiğimizde birşey çıkıyo hep korkuyla yaşıyoruz 
tarafından
Korkma canım.  Eltimin kızı kalbi delik ayağı içe dönük elinde sorun olarak doğdu.  Şimdi kocaman kız oldu hastalığından eser yok . Senede 1  kontrol var o kadar . Rabbim evladını sana bağışlasin
(983 puan) tarafından
Sagol canim hepimizinkini insallah

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 781 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,385 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 142 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Pampers (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 647 göst.
0 oy