0 oy
486 göst.
Diğer kategorisinde (3,740 puan) tarafından
Bebeğim 7 gündür buyuk abdestini yapamıyor :( yapmadığım kalmadı :( dedik acile götürelim daha 2 aylık neyse eşim babamı ariyalim götürelim dedi tamam dedim aradı ocakta bir şey kaynatıyorum onca para verdim gelemem dedi eşim baba çocuk durmuyo hemen gider geliriz dedi gelemem dedi bende eşime bir daha o arabaya binmem dedim hemen bana ailesini savundu :( bineceksin ne olmuş yani vs torunundan daha mı önemli ya 

16 Cevaplar

0 oy
(294 puan) tarafından
Ya ambulans diye Bi sey var millete niye minnet ediyon uz anlamıyom kiiiii
(3,740 puan) tarafından
Eşim dedi ariyalim diye
(294 puan) tarafından
Sen de deseydin al aradık ne oldu şimdi bu insanlar ı anlamıyom yaaa yazık cocuga ne bicim dedeymşs o
(359 puan) tarafından
Bebek için önemli tabi ama kabızlık için ambulans mi aranır ya araba bulamadıysa taksi çağırır yani
(294 puan) tarafından
Bence aranır ha araba varsa o ayrı belki hastaneye gitmesine bile gerek yoktur
(359 puan) tarafından
Yani arabanın bulunamayacağı bi yerde yaşıyorlarsa ona bi şey diyemem ama ben aramam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kulak cubuguna yag surup totosuna batirmayi denedin mi cok sokmayacaksin ama hafif ucundan o rahatlatiyo bizimkiler hep oyle yapar kabizlik olunca
tarafından
7 gun de cokmus ya biz bile yapamayinca acidan kivraniyoruz o yavruyu dusunemiyorm insallah bi an once iyilesir gecmis olsun :(
(2,267 puan) tarafından
Bu söylediğiniz çok yanlış bir yöntem
(3,275 puan) tarafından
sürekli yapılırsa yanlış bir yöntem çocuk uyarilmadikca yapmamaya baslar ama bu fitil lavman içinde geçerli  çok zor durumda kalınca yapılabilir ona bakarsan fitili ve lavmani komple icine sokuyoruz o daha yanlis bununla ucundan zeytin yagi sürüp diski atılmasını kolaylastiriyoruz
tarafından
Yanlissa neden saglik ocagindaki hemsireler hep bu yontemi gosteriyo? Zaten hep yapsin demiyorum cocuk 7 gundur tuvaletini yapamamis bu daha tehlikeli degil mi?
(2,267 puan) tarafından
Uzun uzun yazmaya ugrasmicam çünkü savunmaya devam edeceksiniz . Siz yapmaya devam edin öyleyse
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Neye onca para vermiş gelemiyor bu bir

Torunundan daha önemliyse yuh ona 

Çocuk açıdan kivraniyordur ya

Kuzum poposuna 20 CC kadar zeytinyağ çek sık
(3,740 puan) tarafından
Yaptım kuzum herşeyi yaptım yok olmuyor:(
0 oy
(735 puan) tarafından
Keşke onun yerine bi taksi çağırsaydiniz 
(3,740 puan) tarafından
Eşim ısrar etti babamı ariyalim diye ağzında payını aldi
0 oy
tarafından
Canim bunca gun niye durdun yazik cocuga 1 c.k zeytinyag verdin mi? 

Her insan dusunceli anne baba veya buyukanne baba olmuyor valla o konuda ben kimseye minnet etmem taksi var ambulans var her turlu siz gidin ne bekliceksiniz bir baskasini, arabaya da binmem deme sinirle insanoglu tukurdugunu cook yaliyor canim su da bir gercekki kimse ailesini attirmaz 
(3,740 puan) tarafından
Verdim canım :(
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Canim eczaneye danis lavman al yap 5 lira bisey 
(3,740 puan) tarafından
Ben yapamam ki :(
(6,053 puan) tarafından
Cok kolay kuzumm yaparsin aslinda
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Anne sütü alıyorsa zaten 10gune kadar yapmamasi normal
(3,740 puan) tarafından
Mama ile de besleniyor canım
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Minnet etmem ben olsam eşinin yerinde

Taksi denen bişey var
(3,740 puan) tarafından
Bende diyorum ama eşim illa babam dio
0 oy
(3,748 puan) tarafından
Sen sağlık ocağına götür cnm yapmıyor de ebe yi ara yada kimseye minnet etme cnm nasıl Bi ailesi var onunda, sana neler yaşatıyorlar ya 
(3,740 puan) tarafından
Hemde nasıl eşim hala onlari savunuyor
(3,748 puan) tarafından
Allahım sana sabır versin cnm
(3,740 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(580 puan) tarafından
yazik 7 gun tuvaletini yapmamış sen gotr taksi cagir imkanin yoksa otobüsle git
(3,740 puan) tarafından
Gittik canim taksi ile
0 oy
(580 puan) tarafından
Günde 3 defa çay kaşığıyla zeytinyağı içiyoruz
(3,740 puan) tarafından
Bende denedim ama yok olmadı canim
0 oy
(3,602 puan) tarafından
Canım bende kızımda bu konuda çok çektim 10 güne kadar yapmaması normal diyordu doktor tabi eğer sikintilanmiyorsa sorun yoktur ama sikintilaniyorsa hemen goturmen gerek bende her şeyi denedim ama olmuyordu hep doktorda buluyorduk kendimizi gazdan yapamıyor diyordu röntgende bağırsakları hep gaz dolu olurdu hemde o kadar gaz damlası kullanmama rağmen bağırsak düzenleyici kullanmama rağmen ama öyle böyle atlattık çok şükür inşallah tez zamanda düzelir devam etmez sizinki bizim ki nerdeyse 8 aya kadar sürmüştü 
(3,740 puan) tarafından
Oooo bayağı uzun sürmüş
(3,602 puan) tarafından
Aynen gazlı bı bebekti gazı ancak o zamana düzelmişti
0 oy
(143 puan) tarafından
Eczaneden  lavman  alsin gelsin esin yada  kabizlik icin fitil ama  en etkili lavman  bebegin  1 yasindan  kucukse  yarisini  sikabilirsin cok faydasi var
(3,740 puan) tarafından
Lavman yapıldı kuzum
0 oy
(174 puan) tarafından
Sgalik ocağına götür ebe lavman yapar . Yada kendinde yapabilirsin eczaneden alip. Boşa hastaneye götürme başka bı sorunu yoksa
(3,740 puan) tarafından
Yapıldı lavman canim
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Kulak cubugu denedinmi bide annem sabum der hep ben hic denemedim ama eskiler yaparmis iste 7 gun çok yaa
(3,740 puan) tarafından
Evet canım çok :( lavman yapıldi şimdi
0 oy
tarafından
Götünde üzüm pekmezi sık bekle yarım saat  yada eczaneden fitil al  tik poposuna hemen yapaiyo
(3,740 puan) tarafından
Lavman yapıldı kuzum  şimdi
tarafından
Ay rahatlmistr  simdi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 421 göst.
1 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Asyahatunnn (357 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,322 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde BusraTokur (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy