0 oy
366 göst.
Diğer kategorisinde (2,355 puan) tarafından
Kizlar okadar yorgubumki hem beynim hem bedenim evin isi hic bitmiyor bugum kizimi kirkladik esimle gun boyu sevdigimiz bisey yapamiyoruz kizim 40 gunluk diger kizim  20 aylik  ilgilenemiyorum die uzukuyorum dis egitimi tuvslet egitimi vermem lazim dislerinin onu hafif kara kafama takiyorum anneme resim  atiyorum zayoflamis bunlsr dio kcuuk toplanmisti onada zayiflamis dio bende farkindayim cabaliyorum olmuo depresyona gircem kizimla aktivite yapamiyorum die uzukuyorum ekstra islere cikiyor ev cok daginik topluyoruz duzen yok  balkonu bile goreceksiniz marketten aldiklarimizi koydu esim cnku dolapta yer yok dolap duzelecek bugün  yemek bile yapamadim emziryorm sutum iyiydi sutum de az cildircam ya siz nasl basediyorsunuz bu depresif hallerle wlla cok mutsuuzm icim sklıo yetisemyrn cok zor iki cocuk  cok sabah yataktan kalkamiyorum buyuk kizim basima kackere gelio elimi tutuyo esim bakio 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimde.oyle, yetişemiyorum valla. Hergun krizlere giriyorum maalesef. Eşim sağolsun bebeği akşam ona veriyorum buyuguyle dışarı kaçıyorum başka çözüm yok
(2,355 puan) tarafından
Yaaa nezmna kadar surecek bu onceden beslenmesine dha dikkat ederdim buyugun bugin makarna hasladim az ve pizza yedi agliyorum sinirden disari cikaracak halde yok hersey cok yogun ayak tabanlarim agriyor diyoumki du isleri halledeyim bebegmle.ilgilenym hep kosturmaca hep kafayi yicem wlla yemek ayri telase bide ise baslayinca nssl olcak ya
-Reklam-
0 oy
(7,905 puan) tarafından
Cnm daha 40 günlük hele emeklesin bu günleri momla ararsın benimki emekliyo nerde bela orda oğlum sürekli kovalamaca Maşallah o kadar hiperaktif bı bebek asla oturmuyorum kısım 4 buçuk yaşında ana okula götürüyorum her gün üstüne kaynanamlarla yaşıyorum görümce olay çıkardı ev işi yapmıyorsun diye tartışma oldu konuşmuyoruz 2 gorumcemlede bilmiyom kendimi kaç yapayım kime yetiseym akşama yatağa kafami koyunca bakıyorum sabah olmuş çok zor
0 oy
(136 puan) tarafından
Herseye yetisme sansin yok canim firsat buldukca uzan dinlen daha yeni dogum yapmissin herseyi takma ben onceden iki gunde bi evi temzileyio supururdum birtane toz olnazfi evde simdi haftada bi kez supuruyorum aradan kac gun geciyor bilmeme sonra toz aliyorum siliyorum apratif seyler yapiyotum fazla cesit yapmiyorum ben dogum yapinca ilk bi ay makarna yedik   canim yani takma benimde isim bitmiyor vucud yorgunlugu hep var vitamin takviyesi aliyorum bitirme derdindede degilim cocuklarinla bu anlarin tadini cikar kuzum yetebildigin kadar bosver daginik kalsin evin cocuklarinla ilgilen  yoruldugunda esim baksin bikac saat uyu ben öyle  yapiyorum :) yemekde hazir corba makarna pilav fasulye  felan idaree ediyoz yani yavas yavas duznee gireceksin kimsenin dedigini dinleme stres yapma sutun ondan gitmistir disari cik hava al fez esinle cocuklarinla esinle ilgilen sonra dinlen esin bebeklere baksin yani hersey  olur bimac sene sonra bu yasadiklarin hepsini unutacaksin cocuklar elbet büyüyecek :)
0 oy
(139 puan) tarafından
Ayniyiz bacimmm kucuk büyüdükçe hafifler INŞALLAH ne düşünüyorsan ne yaşıyorsan aynısını yaşıyorum oğlan yeni 1 yas oldu kiz daha 3 yas olacak bnde ana yok baci yok tek ben ve iki çocuk herif 3 öğün yemege eve aksam da yorgun argın geliyo yerinden kalkacak hali yok adamin bide onunla uğraş falan derken omrumden ömür gidiyo valla bnde bilmiyorum ne zmn rahat edicem ama ruhen bedenen cok yorgunum tek bildiğim bu
(2,355 puan) tarafından
Yanliz olmadigimi bliorm tam is bitti diyorum buyuk kizima  ara ogun 2 ogun yemek vermek zrundaym rekrar murfagi topls bide heryeri dagitiyo esim cok yardimci suanda evde ama oda bikti ayak tabanlarimiz agrio evi topluyoruz yine ayni mutfak hele hic bitmiyor saatlerce cikamiyoruz balkona attik cogu seyi goren ne pis diyecektir  toplayim diyorum gucum yok kucugu uyandirip emzirmem lazim surekli sarilik zor geçti  nerdeler ailen benim anne gelir hic oturmaz ama yoruldum yoruldum esin evdeyse ikiniz bakiosaniz glmeyim iyi glme dedim benim esim yemek aramaz yumurta kirar yer yada kendi yapar  bana cok yardimci saolsn ama oda bikti topluo yine ayni senin yime aralari 3 iyiymis ama ben eksinlikle 4 yapardim hayırlısı  boyleyms esim bazen sabahci pdlginda yorgunum der resmen sizar ben bagirip cagrrm benim!sesimlemuyanir  evdesin  sen yine der bana
0 oy
(96 puan) tarafından
Benimde suan 16 aylik kizim var ve 6 aylik ogluma hamileyim.. inan hergun dusunuyorum nasil yapacam diye cok zor olacakk cok korkuyorum bu durumdan.. allah yardimcimiz olsun...
(2,355 puan) tarafından
Aaa dogdugunda benim kizom gbi 19 aylik olacak ben en cok nrye uzulmustum bliomsn  hayatta herzmn iyi seyler olmuo  oyuzdn polyonclk yapmicam babannesine biraktim bi kez yataktan dusurmus bide parka  zibinin ustu suslu die altina bisry giydirmeden goturmus hastanede iki gun agladim kizim oksuz gbi rn cok bu zoruma.gtti unutamadigim ani eve geldim herkeside aglattim buyuk kizimi kucagima alamadim oyun oyanayamadim oda aksi gbi beni istedi sezeryn olmustum ama heosi ayni kalmiyor geciyor bazen zor oluyo bazende kolay oluyo gunler ben ise baslayim yardimci tutcam gercekten yetismeye calstikca olmuo yemek yapamiyorm ya ogun aksamdan yaptim isittik yrdik ertrsi gun okadar iyi oldu ki annem 1 ay yemek yapmisti bana evi topla bebislerim alti ustu dislerine bakamiyorum tuvalet egitimi veremiyorum tam toplandi diyorum olmuo evim islerinden aktivite yapamyrm nutfak yetiyor zaten esimle zorlaniyoruz kesinlikle biri yaninizda kalmali surekli kalmazsada gitisnler  6 7 gun snra tekrar gelsinler ben istemedim yanasanda olmadi zaten .. tekte baktim bebise bak onuda basardim birini ayagimda sallarken digerini emzirdim hoc sknti yaşamadım  evo de toplarladm yemegide yaptim o gun cok guzl gecmisti ama 1 haftadr asiri yoruluyorum
(96 puan) tarafından
Evett siznki gibi olucak yasitlari ayni ... cogu annenin uzudugu noktaymis bu oteki cocuguna yetersiz kalmak ilgisiz kalmak oyle olmasa bile o psikolojiyle oyle hissediyormuslar ..kimseye emanette edemiyorsun artik en ufak biseyde vicdan azabi oluyor bizim gibi dikkat etmiyolarki cocuklarimiza sevmeyle bitiyor sanki... herseye kosturmak yoruyo evet bnm canmda tatli cok hemen iyilesemiyorum bakalim nolcakk simdiden cökmus durumdayim .. artik o gucu allah verir heralde
(2,355 puan) tarafından
Sezerynmi olacaksin sen kime birakacasin bebegi .. esin yardim etmezmi ev islerinde
Evt o duygu berbat bi duygu guclu aglamayan annelere özenirim  benim gozyasim hemen akar vanm tatlidr ama cok dayanklymdr mizmizlanmam sezrrynde ilk gun hemen kalktim ayaga hic zorlanmadim Allahima kmseye muhtac etme dedim hemen iyilestrfi bni ama basagrim cok oldu bebeme bakamadm buyuk kizimi babasi oyaladi cok şükür verir cnm Allh okadar buyukki bak ben bugun patladim  evin isi bitmeyince anneannemin bi lafi var bi sene is annesi olacan bi kac sene  ev annesi kizim oyle oyle buyuyecekler dedi cok dgtu evin kirliymis   pismis umursama buhunlerin tafini cikart geri gelmick dedi gucun yettgnde yaparsin ye ic bebelernle ilgiln bsver dedi bi motive olmstum ozmn
(96 puan) tarafından
Evet sezeryanim bnde annemler yardima gelicek ilk zamanlari dusunmuyirum ama sonra nasil olucak bilmiyorum yanliz kalinca ikisi birden... esim ise gidiyor aksama dogru geliyor.. kaynanamda bi ise yaradigi yok..ama kiz ona cok bagli o ara ona daha cok alisirsa bni istemezse. ya kizima yetemezsem  gelisim caginda ilgilenemezsem uzaklasirsa bnden diye dusunuyorum...
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Tove estağfurullah dur bakalimm ne bu içini boylebukdr karartmissin bende aynı durumdayım 3 hafat sonra doğumum var diğer kızım daha yeni iki yaşına girdi 21 yaşındayım bide. Allah büyüktür ya sabır de la havle bela kuvvete de bii sirkelen kendine gelll sen yapmicaksinda kim yapicak yapicaz başka cagresi yok ne ilk ne sonsun anneyiz biz yükümüz agirr
(2,355 puan) tarafından
Bu msj beni motive etti biraz saol cnmmm neden en zor zamnmmzda Allaja ylavarrken suan dua etmek aklimizdan gecmiyor ki ben cok dua eden insanim Allahi düşünen direk depresif takildim dogumda buyuk kizimi babannesine biraktim hastanede 2 gun boyunca agladim hic durmadım  sonra evdede agladim buyuk kizimi ihmal ettim gbi oksuz kaldi gbi suanda agliyorum benim icin dogumda unutamadgnz ani ne derlerse bu .. ise baslicam kim bakacak sknti kaynana bilerek küslük  buldu  geldigi yok 2 cocukla tek kaldigimda oldu cok zevklide baktim yorgunluk hissetmedim bi birini aldım bi birini gayet iyiydi annem sen haklediorsan glmeyim ihtiyacn varsa soyle dio oda evime gelince yorgnm yorgnm dio ben napym bebelerin yedirmesi ustleri baslari gun boyu surer mi ya ev temizligide eklenirse yemege vakit kalmio smdi esim temasli die kimse glmio esim de dio bende cok yoruldum saolsn sabah kalkar buyuk kizimla ilgilenr kahvalti hazirlar gunboyu oda oturmaz ben sinirden ona patlarım  bagirirm tartisirz soğukluk girio annem esin varsa gelmeyim ikiniz bakarsnz deglmi dio zorla gl mi deyim esim kadin gbi is tutuyo buyuklerin bakamsiyla o bir olrmu dha neler neler ruhum daralio yukumz cok agir gercektende buyuk kizima 11.5 ay kendim baktim okadar zevkle baktim ki surekli evin icinde 1 dk oturmazdim ara ogunu oyunu ustu basi ozel yiyecekleri ama suan neden boyle oldu ki biyere gitsek ölüm  biri evde olacakta kucugi uada buyugu birakacaz yok oda
(1,331 puan) tarafından
İnanki aynı durumdayız ama senin bir artin var benim eşim valal çocuğun biseyine baksa beş DKK sujur namazı kılarım bneim esimde oda yok binde bir hatta milyonda bir dir , yaparsın yaparsın kimseye ihtiyacımız yok eşin destekcin ya oda bı nimet valla eşine patliyisun biliyroum bazen bende ama akşam üstü ağrılarına rağmen kızımın gün boyu üstünü siril siklam yapıp kaç sefer ustunu degistirmeme rağmen valal okdr sinirliydimki eşim bişey dedi üstün bide bakınca güldüm bı kendime geldim eşin yanında oda bişey has bide biz kayınvalidemle beraber yaşıyoruz çalışıyor kayınvalidem serada hm kendi işimi hm gücüm yetigince orayı yapıyorum üstüne birde akşam yemeği , inanki beterin beteri sen çok sikmissin kendi kendini içini karartmissin ne güzel bak bilinçli bir insan bilinçli bir annesinde üzme kendini , bua rada biizim ev dağın basii carsiya çıkmak için iki otobüs değiştiriyorum gitme sansimda pek olmuyor gerçi eğer eşim sabahtan işe giderken götürmez ise biyere gitme şansım asla. Yok  cnk mesefa ver resim atsam var ya çarşı ışıkları taşa nerde :D üzme kendiniii senin iyi ol insallah
(2,355 puan) tarafından
Neden bakmaz ev islerinde yardimci olmaz  mi ben esime patliyorum ypasada yapmasada bagiriyorum bbegi dusuruyo bende dusururm bagirio çağırıyorum..kaynnama ayri gıcığım  zaten hic minnet etmicem ona mikrop  merak edip gelmez mi ya .. sag gogdum agtio sut birikintsi gbi degil dokunamiorm asiri agrio bide ona taktim.. sabh is var die yataktn kalkmiorm khvaltida bile istah 0 .. bnim kizimda oyle masanin ustune cikio paso ust degstrym kucuk desen kusuyo esime diorum birinide sen degstr ayak tabanlrmz agrio o derece  esler aslinda birbirlerini motive etcek ama iste sinirleniyiruz hmen ben annrme de patlarim annem gerekli gereksiz seye kizar bagirir o gelecek laf soylemesin die  evi toplama cabasi gormen lazm dha ne beterleri var dgru bide diirumki hersey e yetişen  anneler de var onlarda bunalio guclu olmalyz yetemedgmzde birakmalyz :( sen serada mi yardim edion  bide tuh .. hazir yemk olsa ben bukadar saat  acta kakmam cok sıktım  evet bide kendim is cikartmiorum olmasi gerekn okadar cok is var ki beni bkkeyen buyuk kizima toparlnym dis tuvalet egtimi vericem 2 ayim kaldi ben  isteyken kmse vermez ona bigun at resim;))) esin gelirken getrsin yada kayinbabana soyke  zor olur  eve gelip bide yerlestrcksn onlari

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 66 göst.
21 Mart 2023 Aile kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 287 göst.
0 oy
5 cevap 244 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu