0 oy
2,586 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (935 puan) tarafından

Garavulli ben kıbrısda yaşarkn bunu her sonbaharda toplayp temizleyip canlı canlı kaynatıp yerlerdi tabi yöresel yemek gibi bi seydi 

image

55 Cevaplar

0 oy
(48,634 puan) tarafından
yani bilmesemde olurdu 
-Reklam-
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Iiiiiiyyyyyy midem kalki yeminle:sick::sick:

0 oy
tarafından
Ayyy bakmaz olaydım en nefret ettiğim sümüklü böcek midem kalktı ogggfgff igrenccc 
0 oy
(160 puan) tarafından
Sen de yedin mi
(935 puan) tarafından
Hayr tabiki de ama yiyen atkadaşlarm vardı kıbrısda
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Iyyy :(

0 oy
tarafından
Kaldırın bu postu ya midem bulandı ne diye paylaşıp insanların midelerini bulandırıyorsunhz ya .!!!!!
(935 puan) tarafından
Bakma canm sende bu bir yemk senbsewmye bilirsin ama buna baýıla bayıla yiyen insanlar var
tarafından
Bütün herkes midem bulandı diyo neyini seviyorlar iğrenç
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Iyyyy nerden  girdimde  açtım bakmaz olaydim :angel:

0 oy
tarafından
Demekki sadece cins şeyler yiyenler çinkiler değilmiş 

Çok fenaa çok
(935 puan) tarafından
Bu yeni bi sey deil ki zararı yok faydası var canm çinle kıyas edilemez onlar köpek eti bile yiyor hatta festival bile yapıyorlar köpek eti için
0 oy
(294 puan) tarafından

Ay her haltı yemek zorundalar mı yaaaa bu ne beeeeeeeee:sick:midem dalağımla yer değiştirdi 

0 oy
tarafından
Iğrenç ya iğrenç. 

Nasıl mide  var millette anlamıyorum çöp konteynırı bile daha temizdir kesin. 
0 oy
(370 puan) tarafından
Salyangoz deilmi buuu
(935 puan) tarafından
Ewet ama garavulli diyorlar ☺
0 oy
tarafından

Ne yiyeceklerini şaşırdı bu insanlar. Ac mi kalmışlar bu hayvanları yiyorlar:sick::woot:

(935 puan) tarafından
Hayr çok seviyorlar ☺❤
tarafından
Valla ne diyeyim afiyet olsun yiyenlere o zaman :D
0 oy
tarafından
Ben buna yemek demem 
(935 puan) tarafından
Onlar diyor meze olarakda kullanılyr yapımı zor iki türlü yeniyor haşlama bir de yahni
tarafından
Hm peki bunu yiyen kuzey Kıbrıs mı güney Kıbrıs mı merak ettim
(935 puan) tarafından
Kuzey kıbrıs güneydekiler rum o yüzden pek bilgim yok yiyor da olabilirler
tarafından
Hm. Anladım canım. Millet buna iğrenç demişte kimileri yılan bile yiyor bu ne ki
(935 puan) tarafından
Aynen canm haklsn ❤
0 oy
(935 puan) tarafından
Kızlar migdenizi bulandrmak yada sizi tiksindirmek için açmadım  bu postu sadece bilgi vermek  istedim k.bakmayn  
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Ya yazık yavrucaklara, zaten herkesin ayakları altında, bisiklet tekerleği altında eziliyor zavallılar, bide yiyeceğiz. Her hayvanı yiyoruz neredeyse, Bi bu kalmıştı. 
(1,630 puan) tarafından
Bu arada herkes iğrenç falan demiş ama o yüzünüze sürdüğünüz özellikle kırışıklık giderici kremlerin %90 ında sümüklü böcek var. Nesi iğrenç ki, minnacık yumuşak sevimli şeyler işte ☺️
(935 puan) tarafından
Canm bunlar özel yetişiyor doğada olanları yiyorlar bunlarn genci yaşlısı var gencini buluyrlar ònce delikli torbada 1 hafta sümüklerini akıtıyorlar  snra kaynamş suya canlı canlı atıyorlar hayvanlar cik cik bağırıyor snra süzüm kürdanla yiyorlar yada yahnisini yapıyrlar aynı o resimdeki gibi
(1,630 puan) tarafından
Sonuçta yazık. Her türlü yazık. Amcaları teyzeleri ayak altında eziliyor, bu zavallılar da çiftlikte besleniyorlar ama bunlar da insanların boğazına gidiyor. Mesele sadece sümüklü böcek olması değil, Biz insanoğlu bütün dünyayı yiyebiliriz, yiyecek hay van kalmasa insan insan bile yer, öyle aç gözlüyüz. Onu demek istedim.
(935 puan) tarafından
Haklsn canm katılyrm
0 oy
(229 puan) tarafından
Mezarlıkta kovalarla topluolardi bunları mezarların kenarından napacaklar  diedüşünmüştüm  satıyoruz demişti iyyyy iğrenç dedim çok pahalı ya   sattıklarını söledi yabancı ülkelere demek zikimlaniyorlarmis
(229 puan) tarafından
Kız valla babama okuyorum baktım tak tuk see biri gömü mu buldu dedim meğer sümüklü böcek zulalıyorlarmış
(935 puan) tarafından
Onlr yenmez ama ya temiz yerden  topluyorlar bunları ovalardan felan onlar pis yerlerden topluyr dişimi erkek mi diye  bakıyorlar ona göre yiyorlar
(229 puan) tarafından
Ben bilmem mezardan topluolardi gavurulli yi sen yiyenlere sole mezar böcüğü bunlar die(;
(935 puan) tarafından
Onlar satın almaz kolay kolay kendileri toplarlar ☺
(229 puan) tarafından
Kök yesinler zıkkımın kökünü (;
0 oy
tarafından

Bildiğin sümüklü böcek yiyonuz ya :woot:

(935 puan) tarafından
Hayr canm sümüklü böcek deil bu garavulli kabuklu bu sümüklü böcek kabuksuz olanı da var ve ewet yiyorlar ☺
(229 puan) tarafından
Gavurulli die degistirdim adını baci böcük işte bode ismini guzellestiriosun sümüklü böcük gavuruli(:
tarafından
Ay valla cuk oturdu gavurulli sümüklü böcek yahnisi
(935 puan) tarafından
Napayım canm öyle diyorlar ben koymadm ki adını ☺❤
0 oy
(935 puan) tarafından
Denemek  istemezmiydiniz kızLar ☺
0 oy
tarafından
Ac kalmayi tercih ederim 
0 oy
(153 puan) tarafından
Lıtfen paylaşmayın böyle şeyler sonra yemek yerken aklıma geliyor iştahım kesiliyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 718 göst.
25 Şubat 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 158 göst.
16 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 142 göst.
0 oy
11 cevap 426 göst.

379,215 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...