0 oy
283 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Ben her konu hakkında bilgi sahibi olması ve 1.dereceden yakınları dışında yeryüzündeki herkese karşı temkinli yaklaşıp güvenmemesi gerektiğini aşılamak istiyorum. 

Sizler bebiskolariniz büyüdüğünde ona neler öğütlemek istiyorsunuz? 

19 Cevaplar

+2 oy
(3,575 puan) tarafından
Her zaman her yerde nezaket sahibi biri olmasını isterim.hayatı acayip kolaylaştırıyor ve insanı yormuyor.bakalım zaman ne gösterecek. 
tarafından
Kesinlikle katılıyorum.  Nezaket en güçlü silahtır ve tüm kapıları açabilir
(3,575 puan) tarafından
Bence de. Ve o kadar yok ki biri öyle davranınca acayip şaşırıp teşekkür ede ede bir hâl oluyorum:)
tarafından
Gerçekten aynı reaksiyon bende de oluyor. Ne yazık ki cahil(eğitim düzeyinden bagimsiz) ve arsız insanlar yuzunden nezaketin eziklik olarak algılandığı bir dönem yaşıyoruz. Senin gibi düşünen annelerin çoğalması dileğiyle ❤
(3,575 puan) tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim. Çoğalalım. Özellikle erkek çocukları öyle olsun. Güzel bir dünyaları olsun.
-Reklam-
+1 oy
(16,508 puan) tarafından
Sevgi 

Saygı 

Edep
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Ogluma öğudüm hep adam.gibi adam olsun yeter diyorum dürüstlükte merhamette sevgi saygi edepte adamliktan gelir.
tarafından
Erkek çocuk anne ve babalarının sorumlulukları daha büyük gibi geliyor bana. Ama eminim şahane karakterde olacaktır
(7,972 puan) tarafından
Insallah cnm Ahh  bi bilsen öyle bi gelecek kaygisi varki aklimda bu dünyada cocuk yetiştirmek emininki cok zor
+1 oy
tarafından

1. İlk önce dinini tanıyacak masallar degil peygamberlerin hayatlarını ona bahşedilen dini öğrenecek

2. Onun vücuduna benden baska kimsenin dokunamayacağını buna izin vermemesi gerektiğini öğreticem. ( Kız erkek fark etmiyor)
3. Herkese karsı mesafeli ve kibar olması gerektiğini öğreticem insallah :)
tarafından
Inşallah canım..  Sağlıkla büyüsünler ❤
tarafından
Amin inşallah canım. Devir cok kötü ve inan cocuklar büyüklerden daha zeki küçük yaşta ne verirsen öyle gidiyor.
+1 oy
(12,516 puan) tarafından

Şükret ve elindekilerin değerini her zaman bil, nimete yüz çevirme kızım.. Hiç olmayanlar var onlar için de hep dua et.. Bunu hatırla 

Her zaman dua et

Paylaş

Asla kötü sözler söyleme 

Sabretmeyi hep bil, sabredince güzelleşir 

Anne, baba sözü, büyüklerinin sözünü dinle, saygılı ol
Kitap ve dua okuruz her gün. Elimden geldiğince aşılamaya çalışıyorum.. 

Son olarak bunları sadece sen değil ben, baban ve bu dünyadaki herkes yapmalı, sadece senin görevin değil bu.. Hepimiz için geçerli annem.. 

diyorum. 
tarafından
Sabır ve şükür konusunu yazınca düşündüm de çok önemli özellikler. Ben bu konuyu elinden gelen tüm çabayı göster sonra sabir et ve elindekilere şükret mantığına sahip olması için çabalayacağım. Sen yazınca ufak bi beyin fırtınası yaptım;)) sağlıkla büyüsünler canım ❤❤❤
(12,516 puan) tarafından
Kesinlikle.. Amin canım..
0 oy
tarafından
Ben kızlarıma her zaman bedeniniz size özel o sadece sizin kimse için kendinizi farklı biri gibi göstermeye çalışmayın kimseni  size zarar vermesine izin vermeyin diyorum 

Okumanın bu yuksek okul olur yada herhangi bir kitap olur en doğru ve hayattaki en önemli şey olduğunu anlatıyorum ve onların karşısında bunu yapıyorum ders çalışıyor kitap okuyorum 

Insanları sevmek zorunda değilsiniz ama saygı her zaman bakidir i ogretiyroum işte aklıma gelenler bunlar ")
tarafından
Sen sahane bir annesin ❤❤
tarafından
Ya allah razı olsun canım sende öylesin eminim ❤❤❤
(7,096 puan) tarafından
O guzel kalbinden opuyorum senin boyle insanlar biraz daha fazla olsa dunya guzellesir
tarafından
Canım benim ❤ bende seni öpüyorum çok sağol ❤
0 oy
(1,720 puan) tarafından
En önemlisi yasak bölgelerini kimsenin dokunamicagi yerleri ogretirim 

Sevgi 

Saygı

Kimseye de guvenmesin.
0 oy
tarafından
Valla bu devirde babana bile guven olmaz 1derece yakinlarida goruryoruz tecavuz falan Allah korusun kimseye güvenmemeai guvenirse hayal kirikligina ugrayacagini
tarafından
Valla çok haklısın. Mesela benim babam çocukken sadece dedem annanem ve babaannemde kalmama onlarla yakın olmama izin verirdi. Kimsenin beni kucağına almasına izin vermezdi. Annem abarttığını söylediğinde kimin nasıl olduğunu bilemeyiz belki en yakınlarımız sapıktır derdi. O zamanlar babamın bu tavrını çok aşırı bulurdum. Şimdi ne kadar doğru olduğunu görüyorum.
tarafından
Bencede cok dogru neler goruyoruz mazAllah
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Bnm. İçin şuanda ilk öğretecegim kesinlikle özel bölgelere şakasina bile kimsenin dokunmamaso.gerektigini açmamasini ve çığlık atıp bağırmaeini oğreticem . 

Bu devirde o kdr şey görüyorum artık kalbim duracak geçen haberi unutamıyorum 3 yaşında ki çocuğa cinsel istismar . 

Sonra nasihatim . Asla küfür saldırganlık hareketlerini yapmamasını öğreticem. Saygı ve sevgi .

Ama büyükte olsa ona haksızlık yapılırsa sessiz kalmamasını hakkını savunmasını öğreticem . Edilmesin
tarafından
Kesinlikle haklısın canım. Çocuklarımızı cinsel istismardan korumak aslında bu nesil annelerin ortak mottosu oldu. Bu kuşakta ciddi bir aydınlanma yaşıyor.  Küfür ve saldırganlık yapmaması üzerinde durman da şahane bir tespit oldu. Sağlıkla büyüt canım ❤❤
(1,517 puan) tarafından
Ayyy  sende inşallah . Allah' çocuklarımızı bize bağışlasın. Bir post gördüm bir saat önce Azerbaycan saldırısıyla ilgili küçücük çocuk kafası parçalanmış kanlar içinde oturup ağladım yazınca bile hala.gozlerim doluyor :'( Allah bağışlasın onları korusun .
0 oy
(14,079 puan) tarafından

MERHAMEEETTTT....

tarafından
Aslında yüce allah her insanın fıtratına merhamet ve ahlak dahil eder yada ahlak felsefesinde her insanın mizahında ahlak ve merhamet içeren duygular vardır. Ancak bebek dünyaya gelince çevresel etkiler yada ailedeki hatalar yüzünden bu duyguları köreliyormus. Sanırım bebeklerimiz veya cocuklarimizin doğuştan gelen bu özelliklerini bozmayacak şekild e hareket etmeliyiz.
0 oy
(144 puan) tarafından
Allah herkeze önçe merhamet versin gerisi gelir biz oğlumla uyumadan her gece konuşuyoruz 5 yaşında daha bir akşam telefondan bir video izledik videoda çoçuklar çöpten yemek alıp yiyordu ye oğlum ağlamaya başladı ve söylediği şey ben büyüyünce çalışıp insanlara yardım edeceğim ben şok oldum ve çok duygulandım şükürler olsun yetiştirmek önemli
tarafından
Tüm insanlığa faydalı bir birey olacaktır eminim. Harikasın canım ❤❤
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Dini, edebi, merhamet, vicdan, sadakat, sevgi, güleryüz, ve özür dilemek... 
tarafından
Eminim öyle de olacaktır. Sağlıkla büyüsün canım ❤❤
0 oy
(13,931 puan) tarafından

aileden dışardan kim olursa olsun kimseye özel yerlerini elletmemesini ilk başta bunu öğretirim

saygı
sevgi
adaletli
yalan konuşmayan bir evlat yetiştirmeyi çok istiyorum
tarafından
Biz yeter ki isteyelim ve istediğimiz bu özellikleri biz de onların yanında sergileyelim, olmama ihtimali yok ❤
(13,931 puan) tarafından
kesinlikle canm haklısın nasıl öğretirsek öyle gider
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kimseye sırrını anlatma Şüpheci ol doğrularından emin olma kimsenin de adını koyma yarının ne getireceğini bilemezsin unutma herşey değişir 
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Kadınları işlerini asla küçümsememesini karısına yardım etmesini ögreticem erkekler bir adım öndedir diye bişey olmadıgını ögreticem işlh
tarafından
Akıllı kadınlara bayılıyorum ❤❤ bu toplumdaki çürümüşlük senin gibi erkek anneleri sayesinde bitecek ❤❤❤
(1,451 puan) tarafından
İşlahhhhh
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Erkek olduğunu boburlenerek belirtmemesini anlatacam. Sırf erkek diye herseyi yapabilme hakkına sahip olmadığını. 
tarafından
Muhteşem bir kadın ve bir anne daha❤❤❤
0 oy
tarafından

1 . Hickimseye guvenme 

2.  Merhametli ol 

3. Kendini ezdirme 

4. Basin dik olsun 

0 oy
tarafından
Ben oncelikle mahremiyetini bilsin istiyorum Allah nasip ederse oglum olacak etrafta akrabalarda illa ki pipini ac diyen olacaktir nasil ki kiz cocugu kendini sakınması gerekiyosa o da oyle sakinacak kimsenin onu ciplak gormesine izin vermicm oyle alistirmicm karsimda kim olursa olsun karsi cikarim. Onun haricinde buyuklerine saygili paylasimci ve merhametli olmasini cok isterim ki boyle olmasi icin de elimde geleni yapcm insallah
tarafından
Bence bunu diyenler de birer sapık canım, kusura bakma nolur. Çünkü yetişkin kazık kadar insan neden bacak kadar çocuğun cinsel organının adını söyleyip göster der ki. Sanırım annem böyle birşey yapsa yıllarca ona göstermem. Korkarım. Sağlıkla büyüt inşallah
tarafından
Sapik zaten bi de erkek olunca bisey zannediyolar nasil ki kiz evlat kendini sakınması gerekiyo yani ben bi kere kiz cocuguna ac diyen duymadim erkek olunca degisen ne onu anlamiyorum kiza diyemiyolarsa erkege de diyemezler simdi esimin ailesini kestiremiyorm kendi ailemde hic oyle bisey gormedim de esimin tarafinda ilk torun olacak insallah oyle bisey yapmazlar valla hepsiyle papaz olurum
tarafından
Ah yavrum ya haklısın. Kız çocuğunu korumak çok daha kolay Aslında, sen şimdi yazınca fark ettim. Yani kendimi senin yerine koydum da böyle birşey yasama ihtimaline karşı ne yapabilirim? Geçen bir programda izledim kucukken hepvçocuğa böyle şeyler yapmışlar sonra çocuk gay olmuş falan derdim, yada sapık olmuş vs.. deyip ılerde çok sıkıntı doğuracağını empoze ederdim.  Sen şimdiden erkek çocuk nasıl yetiştirilir konusunda onların beyinlerini yıka, herşeye rağmen.
Allah sağlıkla huzur içinde kucağına almayı ve büyütmeyi nasip etsin canım ❤❤❤❤
tarafından
Ben simdiden esime soyluyorm daha dogmadan boyle dusundugumu bilsin kim olursa olsun karsima alirim umrumda bile olmaz bu devirde cocuk yetistirmesi cok zor kiz erkek de farketmiyo neler goruyoruz Allah korusun agac yasken egilir ben guzel ahlakli buyusun istiyorum insallah da oyle olur Rabbim herkese hayirli evlatlar versin insallah ❤❤❤
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Eğitimine önem vermesi

Vicdan merhaner sahibi olması

Ailesine ilerde eşine sadık olmasını ogutlerim falan
tarafından
Gördüğüm en güzel falanlardan oldu bu ❤❤
(4,961 puan) tarafından
:D sağol canım anne olarak erkek çocuk yetiştirmek dünyayı değiştirmek demek ..güzel ne varsa vermek lazım
tarafından
Kesinlikle öyle ❤ inan senin gibi erkek annelerini gördükçe gözlerim doluyor, o kadar mutlu oluyorum bir kız bebiş bekleyen anne olarak... sizlerin toplum için sorumluluğu gerçekten fazla.. Sağlıkla huzurla büyüt Canım, allah tüm kötülüklerden korusun güzel aileni❤❤
(4,961 puan) tarafından
Amin canım hepimizi koruusn rabbim

İlk gebeliğim 29 haftaligim erkek bebeğim olcak inşallah

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 599 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Anne1 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 469 göst.
2 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 366 göst.