0 oy
574 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından

Bebeğim şu an 6 aylık 35 haftalık 2 kg doğdu Şu an 7 kg 100 gram kilosu boyu da 65 santim kafa çevresi de 41 santim Ben her zaman şükür ediyorum Rabbime sağlıklı bir şekilde kucağıma verdiği için Ama bazen öyle laflar söyleniyor ki insanın elinde olmuyor çok üzülüyor takıyorum sonra üzüntü yapıyorum işte bugün eşimin ailesi geldi amcasının karışı ve gelinleri kalabalıktılar bebek görmeye şimdiye kadar gelmemişlerdi bebeğimi görür görmez işte sonrada söylenip durdular zaten bebeğimde yabancıladı onları ağlayıp durdu yok bebeğin gelişmemiş yok büyümemiş bu ayda bebek bu kadarmı olur yok çok çirkin bu benim oğluma babası küçükken fare fare diyordu al işte sende faresin oğluda fare diyip güldüler ben kilosuna göre gayet iyi doktorda iyi gelişimi demişti diyorum yok zaten doktorlar öyle zaten derler diyorlar amcasının karısı ve gelinleri sonra telefonda arama yapanlara çok çirkin kapkara gelişmemiş çok küçük diyip durdular ve belli etmemeye çalıştım ama çok üzüldüm onlar gidincede ağlamaya başladım bir anneye ne olursa olsun böyle acımasız şeyler söylenirmi ben hayatta diyemem karşıdaki üzülür diye gelişmemişsede aman sağlıklı olsun alır derim neden insanlar bu kadar düşüncesiz kırıcı elimden gelenide yapıyorum ama bu kadar oluyor:(

30 Cevaplar

+1 oy
(37 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yok Hepiniz çok iyi geldiniz allah razı olsun hepinizden 
-Reklam-
+1 oy
(2,860 puan) tarafından
Kasaba et borcumuz yok ya takma ağzı olan konuşur 
(37 puan) tarafından
Öyle canım ama işte elimden geldiğince takmıyorum ama bugün söylediklerine üzüldüm
+1 oy
(581 puan) tarafından
Senin oğluna kurban olsunlar. Sende siz benim oğluma kurban olun deseydin. Pis olan insanlar kırmak için asla susmazlar canım takma onları. Hem kirpi bile yavrusunu pamuğum diye severmiş. Herkesin yavrusu kendine güzel.
(37 puan) tarafından
Öyle canım çok haklısın artık izin vermiycem öyle demelerine hatta zaten görüşmeyeceğim bugün geeeksiz yere çok üzüldüm rabbime şükürler olsun ki evladım sağlıklı
(581 puan) tarafından
Tabiki oyle canim en onemlisi senin yavrunun sağlığı. Benim oğlumda 2600 doğdu şimdi 17 aylık zayıf ama çok şükür ki sağlıklı gelişimi iyi. Çok kilolu olunca ne olacak yani
+1 oy
tarafından
Bir insan karaktersizse anne olması onu daha vicdanlı bir insan yapmıyor canım. Onlar içlerindeki pisliği kusmuşlar. Bu durumun senin bebiskonla hiçbir alakası yok. O nedenle hiiiiic üstünüze alınmayın. Allah bebeğine sağlık sıhhat ve nese dolu bir ömür nasip etsin. 
(37 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım hepimizin yavrularını rabbim korusun
(2,591 puan) tarafından
+++++++++++++
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Sen böyle insanları birde dinliyor musun canm onlara ne kime ne yani kimsenin haddine değildir yorum yapıp yargılamak şükür bilmeyen insanları mı dert ediyorsun canm senn... Çok şükür sağlıklı canı sağ daha da ötesi berisi yok.. Ver o geri kafalı insanlara cevabını cahiller resmen.. 
(37 puan) tarafından
Eşimin ailesi çok takıntılı herşeyde kusur bulmaya çalışırlar dört dörtlükde yapsan herşeyi bi kendilerini beğenirler bi şey desem kurtulamam artık dillerinden üstünede bi on koyup herkeze anlatırlar
(2,678 puan) tarafından
Kuzum sen evinin içine bak eşin ile konuş anlat yapmasınlar bunu sana yazık günah resmen senin psikolojin ile oynuyorlar
(37 puan) tarafından
Söyledim ama eşim hiç birşey söylemedi zaten eşimle yengesinin arası iyi dğl eşim demişti bana
(2,678 puan) tarafından
Konuşma canm sende onlarla yada ver cevabını  böyle olmaz çünkü..  Anne olana evladının nefesi yeter canm. Söyle anlat çocuğum sağlıklı de kilo alması daha iyi demek değil ki.. Zayıf olsun kilolu olsun sağlıklı olsun yetr cnm
(37 puan) tarafından
Evet çok haklısınız
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Sabrini ayakta alkisliyorum yemin ederim kovardim onlari benim cocuma cirkin diecekler he onlar bu saygisizligi yapiyirlarsa ben âlasini yapardim 
(37 puan) tarafından
İnan çirkin demelerine üzülmedim o benim evladım benim gözümde dünya tatlısı ama iyice laf üstüne laf gelişmemiş falan diyince birde arayanlarafa öyle söyleyince döndüm resmen ne diyceğimi bilemedim
(6,053 puan) tarafından
Keske kovsaydin hadsizler cani icinde olsun o yarin kiloda alir boyuda uzar cunki o bebegin cok guzel cok iyi bi annesi war sen sakin canini sikma uzulme sen cok iyi bi annesin ❤❤❤
(37 puan) tarafından
Allah razı olsun okadar iyi geldinizki rabbim hepinizin evladını korusun❤️
(6,053 puan) tarafından
Cumlemizden canim ❤❤❤❤
0 oy
(402 puan) tarafından
Maşallah çok iyi kilosu benim kız 40 haftalık doğdu 2500 ama şu an 9 buçuk aylık 7 buçuk kili çok geride  :((( boşver milleti asla takma kafaya 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Hadsizlere bak sen içeri cekilseydin çocuğunu da alıp gerizekalı insanlar canı içinde olsun da varsın zayıf olsun canım biraz toplu olsa bunu neyle besliyon derler zayıf olsa zayıf derler kimseyi memnun edemezsin canım takma boşver herkesi 
(37 puan) tarafından
Zaten bi ara aldım gittim baktım çocukları odama falan gelince çıktım oğlumda korktu o kalabalığı ilk kez görünce ağlayıp durdu birde yengesi bebeğimi kucağına aldı birkaç kez ağzından öptü iyice çıldırdım ben bile öpemezden bu koronadan sen nasıl öpüyorsun
(1,012 puan) tarafından
Ağzından mi öptü yok artık biz küçük bebekleri hiç öpmeyiz
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Düşüncesiz cahil pislik insanlar sıkma canını sen sağlıklı olsunda gerisi boş ağzı olan konuşuyor işte 
0 oy
tarafından
Ah canım üzme kendini kıskanmışlar biraz kaynana karşı nasıllar belki onla dertleri varsa hırsını senden çıkarmışlar kim bilir belki rabbimin onlar için de planı vardır sağlıklı bebek çok şükür hayırlı evlat olsun da millet boş konuşsunlar
(37 puan) tarafından
Kaynanamda kayınpederimde yok canım rahmetli oldular üç çocuğum var iki kızım bir de oğlum var işte 28 yaşındayım  ve tek başıma bakıyorum ve herşeylerine ihtiyaçkarına yetişmeye çalışıyorum çok şükürde onlarada muhtaç dğlm işte bu sefer böyle vurmaya çalışıyorlar
tarafından
Kıskanmışlar belliki o zaman onlara mesafe koy yakın değilsen
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Böyle konuşanların agizlarinin üstüne tuvalet terliği ile vurasım geliyor boşver sen canım saglıklıysa geri kim ne demiş umurunda olmasin birdaha derlerselerde tersle herkes yerini bilsin 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım bu uygulamada var , bebeğin kilosunda persentil tablosunu baz al.Gelişik ve kilolu olsa babası zayıftı bu obez mi olacak derlerdi.Kimseyi memnun edemezsin milletin dediğine bakma canım.
0 oy
(622 puan) tarafından
Canım valla helal olsun iyi sabretmis sin ben olsaydım onlara daha kötüsünü söylerdim hiç hoşlanmam böyle insanlardan 
0 oy
(258 puan) tarafından
***** her zaman aptaldır. Dinleme sen onları. Sağlığı yerinde ve Allah sana bağışlamış. Bidaha da alma evine. Geleceklerinde bi bahanen olsun kabul etme. Sen de azcik hazır cevap olmayı öğren. Size ne kendime doğurdum ben böyle seviyom de. Zayıf olsun tombik olsa nasıl tasicam biz zayıf seviyoz de. Çirkinin güzelleşmesi çabuk olur kalbi çirkin olan siz kendinizi düşünün de. Kalma laf altında.
(37 puan) tarafından
Öyle canım zaten gelmezler zaten zor geldiler hep karşındaki geldin arasın sorsun isterler  bende gitmem
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Benim 7 aylık kızım daha yeni 7 kilo olmuş benimkini görseler ne derler acaba.kiz ne takıyorsun ben ağız payını vermeyi çok severim o ez olsun da sizin gibi diyet mi yapsın ömür boyu benim çocuğum fit biri olacak diyeceksin 
0 oy
(275 puan) tarafından
Ya ne cahil insanlar var anlamıyorum. Bir meleğe çirkin demek ne demek. Görgüsüz terbiyesizler. Ben en çok ona takıldım. Hem kilosu da gayet iyi, 6 aylıkken benim kızım 5800 dü. Her bebek farklı. Kalbi çirkin pis insanları yavrundavn uzak tut. Aynaya baksın pis insanlar. Kalpleri kararmış. 
0 oy
tarafından
Keşke belli etseydin tersleseydin ne mal insanlar küçücük bebege fare demek çirkin demek ne yaggg pislik şeyler kilosuda gayet güzel aldırma onlara 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Aynısını bende yasadım gelişmemiş büyümemiş konusamaz yürüyemez cılız kara bisey  kızım 7 ayından 11 ayına kadar hep 7600 grmdı sımdı 14 aylık oldu buyudü gören ne kadar güzel diyor takma sen onları 1 yasından sonra toparlar bide benimki anne sutu almadı cok yıprandım ama saglıgı kotu olan cocukları gorunce pisman oldum onların annesı ne can degil mi bosver saglık olsun cirkin zayıf olsun ne olcak
0 oy
tarafından
Cok sevdigim bir laf var hadsize haddini bildireveksin diye oyle yapsaydın. Siz aynaya bakmadiniz heralde siz cokmu guzelsiniz brbrgimr kurban olun deyip sustursaydin onlari onlari dediklerine pişman etseydin. Bidaha oyle yapki konuscak cesareti bulamasinlar cekinsinler senden benim bebegimde 6 aylik 7 kilo 38 dr doğmasına ragmen bana ne kadar zayif deyince tersliyorum brn zayif seviyorum diyorum saglikli gerisi onemli degil diyorum kim ne derse ona gore cevap fareye benzetseler agizlarinin payini verirdm bifaha diyrmrzlerdi benden tavsiye hadsize haddinj bildirr
0 oy
(51 puan) tarafından
Alim ile sohbet mercan ile incidir. Cahil ile sohbet tende can-ı incitir. Cahil cühelâ iste. Boyle insanlara can sikmamak gerekir. Zaten akıllı basli olsa nasil konuşması gerektiğini bilir.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 125 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 306 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (861 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,216 göst.
1 Temmuz 2021 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,328 soru

11,291,933 cevap