0 oy
753 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Slm kızlar eşim ve ben hep seyahatler yapıyoruz ama hamile olduğum için suan gidemiyorum ben..eşimde tutturmus amerikada doğum yaparsın diye..Ama ben istemiyorum. .Ben bizim halkimizdan Türk vatandaşı olsun istiyorum. .Annesi orda kalıyor bide üstüne bende orda kalacakmisim iki ay boyunca ben istemiyorum ya..canım Türkiye varken nasıl oranın vatandaşı olur bebeğim. .Türk vatandaşına olabilirmiş ikiside ama ben istemiyorum bunu. .burda dogsun istiyorum..Nasıl ikna edebilirim. .Nasıl bi bahane uydurabilirim lütfen akıl verin bana..

14 Cevaplar

0 oy
(597 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bence siz eşinizi degil eşiniz sizi ikna etmeli
tarafından
:)) haklısınız. .Ama işte ne bilim biraz içime kurt düştü bi an..
(597 puan) tarafından
Turkiyenin durumu ortada biliyorsunuz ekonomi alt üst gençler işsiz ben çocuğumun geleceği için çok endişeliyim farklı bi vatandaşlık daha alma şansı olsa hiç düşünmem
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
Keşke yabancı ülkede doģurma sansim olsaydi :) bence elindeki fırsatı kacirma. Cocuk icin her türlü avantaj. 
tarafından
Tamam da ben istemiyorum bana farklı geliyor yani bebeğim büyüyünce orda kalmak isterse ben naparim nasıl gönderdim oralara. .Bu bebekten ayrı ikioglum daha var onları bile yapmak istemedim cnm ..bana farklı geliyor valla bilmiyorum. .yada hamilelik psikolojisimi acaba bilemedim
0 oy
tarafından
Benim elimde öyle bir imkan olsaydi kesinlikle degerlendirirdm. Milliyetciligin manasi yok. Çocuğun mis gbi cifte vatandas olucak. Türkiyede ne hakki var Allahini seversen. En azindan oranin vatandaslik haklarindan yararlanir. Belki ilerde eğitimi icin oraya gitmek ister. Ilerde pisman olucagin yada çocuğunun sana neden yapmadin diycegi bi durum bu. Elinde firsat varken degerlendir
tarafından
Haklısınız galiba ...orda çok imkan var ama işte bilemedim ..bebegimin benden ayrılmasına biraz kafam takıldı sanırım hamilelik psikolojisi olmalı. .Bu hakkı onun elinden alamam. .büyüyünce gider gelir hem beni barakacak değil ya çocuklarım haklısınız...yorumunuz için tskederim:)
0 oy
tarafından
Orda dogum yapınca çocuk irkini degistirmeyecek ki yine Türk olacak. Zaten cifte vatandadlik hakki verilirse ordaki haklardan da faydalanacak burdaki haklardan da. Eger büyüyünce oraya gitmeye kalkarsa sen bunu burda dogum yaparak engel olamazsin. Gitmek isterse gider yani sonraki mesele o. 
tarafından
Hamilelikten galiba böyle düşündüm bi an ..Ama haklısınız gaLiba ..
0 oy
(772 puan) tarafından
Heekes seninde durumunda olmak ister sende tam tersi bence git doğur orda doğurcan die türk vatandaşlığını elinden almican ya sonuçta bence git doğur bu şansı çocuğunun elinden alma git daydalanabildiğin kadar faydalan keşke benimde eşim öyle tuttursaymış böle isteğe can kurban bence git hiç bahane bulma. Ayrıca çocuğun elbet bi gün senden ayrılıcak yapcak bişi yok elinden imkanları alma
0 oy
(404 puan) tarafından
Bence cifte vatandas olmasi daha mantikli bunun 10 yil 20 yil sonrasi da var cocuk her hakkindan yararlanır hazir firsatin var neden elinden aliyorsunki suan icinde bulundugun turkiyenin sonu bile belli degilken 20 yil sonrasinda neler olur hiçbirini bilemiyoruz orda dogdu diye turk olmaktan cikmayacak sonucta
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Bu zararı olacak birşey değil ki. Hem annesinde varmış 2 ayda birşey değil çocuğunuz için hayat boyu kolaylık.. birgun orada yasamak isterse sizde gidersiniz..çifte vatandaş olması super bı fırsat bence.. :)
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim tuo bebekle hamile kalmasaydim direk abd derdim ama suan ona ayiracak butcemiz yok. Bana gore bir cocuga verilebilecek en guzel hediye ki bircok yerde vizesiz gecis onceligi olan vatandaslik alıyor. Ayrica kayinvaliden orada olacagi icin yabancilik yasayacagini dusunmuyirum eger dil skntin varsa hmsaglik merkezleri bu durumu çözmüş durumda. Cocugun 18e geldiginde abd olmasina gerek yok burada da olsa diledigi yerde bulunma yasama tercihi ona ait olacak, en basitinden farkli sehirde farkli ulkedeki uniye gidebikir. Cocugunun gelecegi icin ben avantajki buluyorum. Suan esinle ayni dusuncede oldugum icin sana onu ikna etmen yonunde bir fikir sunamıyorum.
0 oy
(800 puan) tarafından
Canim bence  elindeki firsati degerlendir. Turk olmak sadece kimlikle olmuyor. Ileride o kimlik sayesinde onune cok guzel firsatlar cikacak bebeginin. Arastir once istersen bence guzel bir firsat. 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Canım valla ben şahsen isterdim açıkçası avantajı çok orda doğmasının benim imkanım olsaydı orda doğururdum 
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Bence orada doğur cift vatandas olsun geri alir gelirsin Türkiye ye ordaki avantajlar cok cok daha iyi buralardan.. orda dogdu diye orda kalck hali yok yani bebegin yine seninle olck.
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Çift vatandaş olur negüzel ileride çok işine yarar bence bidaha düşün :))
0 oy
tarafından
Orda doğum yapınca amerikalı olmuyor gene Türk sadece çifte vatandaşlık hakkı oluyr daha ne olsun eşin mantıklı düşünmüş bunun Türk olup olmasıyla ilgisi yok bnce geleceği için artı özelliği bile var 
0 oy
(277 puan) tarafından
Benim eşim hem Amarika hem Türkiye vatandaşı ben Türkiye'de doğum yaptım 1hafta önce eşim ora vatandaşı olduğu için 2 vatandasligida alıyor bende Türkiye'de doğum yapmayı tercih ettim sağolsun eşim kabul etti ..ama sizde o durum olmaz bebeğin geleceği için Amarika daha mantıklı derim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 231 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,234 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 513 göst.
0 oy
15 cevap 725 göst.
1 Şubat 2019 Aile kategorisinde huzunfethedilmistir (765 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,083 göst.
1 Şubat 2019 Aile kategorisinde huzunfethedilmistir (765 puan) tarafından soruldu

377,142 soru

11,286,769 cevap

34,694 kullanıcı

...