0 oy
1,516 göst.
Diğer kategorisinde (260 puan) tarafından
Eşim bu konuda çok şikayetçi yawff sürekli söylenir durur ama ben haklı olduğumu düşünüyorum çünkü ilk 1 buçuk 2 sene filan hazırlardım işe uğurlardım ama hazırladığım kahvaltıdan bi lokma yer çaydan 3 yudum içer giderdi bende sabahın köründe bişey yiyemezdim geri uyuduğum için midem eşkilenirdi yemezdim o sofrayı boşyere hazırlıyo gibiydim ve zaman zaman kalkmadım hazırlamadım zoruna gitti ve söylendi bende dedim yemiyosun zaten yazık değilmi çöpe gidiyo yumurta sucuk çay filan dedim gerisi dolaba giriyo ama pişen çay kızaran sucuk yumurta çöp oluyo dedim ikimizde yemiyoruz sabahın köründe dedim hazırlamadım o gün bugündür hiç bıkmadan söylenip durur bazen tartışıyoz konuya bu da ekleniyo şikayet olarak :D şimdi kalkıp uğurlamıyorumda çünkü yaptıklarının karşılığını yani değeri almayınca insan çekiliyo artık fedakarlıktan bende kalkmıyorum kendi kalkıyo beni öpüyo gidiyo :D 

52 Cevaplar

+3 oy
(4,067 puan) tarafından
Hiçbi şeklde kahvaltısz yollamm işe günn en önemli öğünü kahvltı çnkü hazrlarm o yer bn sadce çay içerim eşlk etmk amaçlı o gidince de onn yiyemdği salta domtes o tarz şeylri yerm asla tiksinmm ve çöpe atmm nimet sonçta 
(260 puan) tarafından
Bende çöpe atmıyorum kedilere veriyorum sucuklu yumurtayı löp ediyolar :D
(4,067 puan) tarafından
Onu bnde öyle yapıyorm açıkcsı yumrtasını yiyorm sucğnu ayırıyrm hiç sevmm suck
-Reklam-
+1 oy
(9,977 puan) tarafından

Kocam bana hazirliyo kız :D

(260 puan) tarafından
Benim kociş de sadece pazar günleri hazırlar  :D bazen o bazen ben bazende beraber hazırlarız
+1 oy
(514 puan) tarafından
Hem sabah kahvaltisini hazirliyorum o yaparken de ogle yemegini hazirliyorum ben ne uapam bacim:D
(376 puan) tarafından
Aynn benimde öyle eşim sabah öğlen akşam gelir yer gider karakola
(260 puan) tarafından
Yiyosa her türlü hazırlanır tabi bacıı :D benim şapşik de yese bende hazırlarım
+1 oy
(250 puan) tarafından
Bn daha yeni hazırladım yedi gitti bnm eşimde çok az yer bnde ona az yaparım zaten çayı 1 bardaklık 1 yumurta öyle yaparım yemeyecegi şeyleri bildiğim için domates falan dograrmam mesela valla 1 buçuk yıldır her sabah hazırlıyorum işe gidip aç kalmasina dayanamam bn bizim için çalışıyor sonuçta 
(260 puan) tarafından
Doğru canım haklısın düşüncene saygı duyuyorum benim kocam doyumluk yemeyi bırak lokmalık yemiyodu bazen benimde zoruma gitti bıraktım hazırlamayı
(250 puan) tarafından
Belki sabah seninde uyanmani istiyor bide öyle düşün yemese bile birlikte olun istyor sende yumurta falan koyma arada bogaca koy peynir zeytin bı bardak çay da kendine koy iç bide bunu dene derim bn
+1 oy
(15,861 puan) tarafından
Hiç bir gün kahvaltısız ise yollamam. Hatta uyurken hazırlıyorum. Kendi uyanınca hazır kahvaltıya uyanır. Az yer ya da çok yer beni ilgilendirmiyor. Çünkü az yediğinde ne zaman sormam tepki verirdi yediğime karışma derdi. O yüzden bende ne kadar yiyeceğini tahmin ettigim için ona göre hazırlardım. Mesela sende eşine yarim sucuk yapıyorsan onun yarısını da yap. 2 yumurta yapıyorsan yap  yumurta yap. Bende öyle yapıyorum. Önceden 4 yumurta yapardım kahvaltıda şimdi 2. 
(260 puan) tarafından
Yumurtayı 1 tane kırsam bile bitirmez yapmasamda hani nerde sucuklu yumurtam der manyak yaa benimki :D
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Ilk yıllar bende hazırlıyodum sonra kıs gelene dogru alerjım artıyo bı daha yatamıyodum öyle olunca esım sen kalkma bn hallederim dedıydı sınrq bahar da tekrar kalkayım ddm ben alıstım dedı kalkmaz oldum arada nadır hazırlarım 
(260 puan) tarafından
Benim kocam alışmıyo amacı beni yormak ben onun için bişey yaptımmı hoşuna gidiyomuş beyefendinin :D
(8,277 puan) tarafından
Ne guzel degerlendir bunu canim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben kocama kalkıp kahvaltı hazırlasam iyimisin sen git uyu bu saatte ne işin var kahvaltı mı edilir der :D benimki saat 10 da yiyo iş yerinde :D 
(260 puan) tarafından
Benimki de saat 10da yiyo iş yerinde ama yinede kalk hazırla diyo :D
0 oy
(58 puan) tarafından
Çantasına ekmek arası yada börek yaparsam onları koyarım ben 
(260 puan) tarafından
Ne güzel :)
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Cok guzel anlatmissin canim bende kalkip hazırlıyodum bugune kadar hemde ikiz bebeklerime ragmen suan biri syagimda biri besikte salliyorum dun kavga ettik ben bebeklere yalniz bakmaliymisim annem kardesim burda suan yardima geldiler gitcekler onun annesi gelcekti gelemezmis hasta olurmus benimkiler tastan çünkü suan kalkip hazirlamadim dolaniyo evin icinde bakalim ne yapcak yine insafliyim ütüsünu yaptim dua etsin 
tarafından
Merhaba,ikizleriniz kac aylık acaba merak ettim benim de ikizlerim var da:) annenizin kıymetini bilin bir de nacizane tavsiyem,benim annem 20 yaşında olmama ve ilk çocuklarımın ikiz olmasına rağmen gelmedi ilgilenmedi:) tek baktık başından beri eşimle şu an iki buçuk aylıklar
(1,113 puan) tarafından
Benimkilerde 6 gun sonra iki aylik olcaklar insaalah tesekkur ederim kiymetini biliyorum Allah basimdan eksik etmesin ailemi esin ne guzel bakiyomus benim esime göre benim görevim bakmak onuda inanarak söylemiyor anasi gelmeyeceginden eziliyor ondan soyluyo biliyorum ama insan sinir oluyor yine de Allah senn ikizlerine de uzun ömürler saglik versin canim
(260 puan) tarafından
Benim kızımı annemler büyüttü benden eşimden çok annemle kardeşlerimin emeği var kızımın üzerinde vala ama nankör eşim bi gün bile dile getirmedi getirmez de yani hala da katkı sağlıyorlar bize annem kızıma kıyafet yiyecek oyuncak alır ve kardeşlerimle beraber evde kumbara açarlar her hafta bezini ıslak mendilini onlar alırlar çok şükür Allah bin kere razı olsun onlardan ama elin oğlu değer bilmez böyle nedense
tarafından
Annem kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil demişti hiç unutmam. Ama şükürler olsun ki eşim hiç eksikliklerini hissettirmedi. Annem 3 çocuğuna rağmen bebek yıkamayı bilmez,komşunuza yıkattırın derdi. İlk günden beri tek başımıza yıkıyoruz ama eşim olmasa asla üstesinden gelemezdim tek başıma. Allah ondan razı olsun
0 oy
tarafından
10 senelik evliyim bir kaç senedir hazırlamıyorum. Dediğin gibi yemiyordu. Bide işyerine yakın bir yerde yine kahvaltı ediyor. Kendisi dedi hazırlama diye. Yoksa ben çocuk yoktu çalışmıyordum ama her zaman erken kalkardım. 
(260 puan) tarafından
O kadar sene hazırlamışsın yine az yediği halde :D
0 oy
tarafından

Hazirlamaz olurmuyum. Canım o benim. Tabi şimdi ben hamileyim arada o bana hazırlıyor :)

(260 puan) tarafından
Ne güzel canım yedimi hazırlanır ama yemeyince insanın hazırlayası gelmez :)
tarafından
Çok iyi yiyor valla. Boğazının masaAllahi var
0 oy
tarafından
Benim eşimde bazen hiç bişey yemez ama bir senedir kesintisiz hazırlarım kahvaltısını bide kolik durmayan bebegim var ona ramen hala hazırlarım ama çok zorlanıyorum  bebegim 2 buçuk aylık 2 ayda çok yıprandım annelik çık zor bişeymiş ya  ki biz daha rahat oldugumuz halde şikayet ciyiz eskiden anneler hem bebek hem tarla ahır koca kayınna dırdırı falan nasıl baş ediyolar mış acaba annemi anne olunca anladım 
(260 puan) tarafından
Ahhh annelik hem güzel hem özel hem yorucu hem mutluluk verici :)) Anneleri anne olunca anladık ama üzüp kırdıktan sonra :(
tarafından
Malesef canım :(
0 oy
(3,837 puan) tarafından
mini pizzalar yapiyorum .saklama kaplarina koyup buzdolabina koyuyorum , sabah mikrodalgada isitip poset cay yapip kahvaltisini ediyor . yoksa evin asagisinda borekci var orda yapiyor 
(260 puan) tarafından
Ne güzel canım keşke benim kocam da iştahla yese evimde börek poğaça eksik etmezdim :D
0 oy
(790 puan) tarafından
Herzmn hazirlarm esim asla kahvalti yapmadan cikmaz ustelik is yerine parasini versigi halde evde yapar orda yemez ama olsn ya yesinler iyi olsnlr vize deger versnlrde kahvalti da verirz biz onlr gbi dglz 
(260 puan) tarafından
Aynen biz sadece ilgi sevgi değer istiyoruz
0 oy
(739 puan) tarafından

Ayy yazık bana her seferinde hazırlayım diyorum oğlum uyumuyor oda kaldırmıyor o yüzden bi daha hiç denicem hazırlayım diye :D

(260 puan) tarafından
:D :D :D
0 oy
(74 puan) tarafından
Benimki evlendiğimizden beri hep iş yerinde yapar kahvaltıyı. Ama kahvaltı yapamayacağı bir ıs ortamı olsaydı her sabah kalkar hazırlardım.

Aksam yemegıne corba pılav ana yemek salata hazırlarım hep. Tatlısı da eksik olmaz. Ama bakıyorum ki etrafa bastan savma yemek hazırlayanlar hep mutlu. 
(260 puan) tarafından
Şans bebeğim şans vala insanın şansı olmayınca ne yapsa boş
0 oy
tarafından
Bi dogum yaptıgımda ilk 2 hafta hazırlayamadım onun dışında hazıeladım hep oda yapmadan gitmez zaten 
(260 puan) tarafından
Yiyo demekki cnm
0 oy
(855 puan) tarafından
Hiç istemez kahvaltı eşim uyanır uyanmaz yiyemez ben yaparım iyice ayıldıktan sonra pazarları çok güzel yaparız 
(260 puan) tarafından
Aynen bizde pazar günleri çok güzel yaparız kahvaltıyı saat 2 de :D
(855 puan) tarafından
Oha o saate kadar uyor musunuz vallah o saate kahvaltını tadı olmaz yemek yenir :)
(260 puan) tarafından
Sabaha kadar yatmıyoz film yeme içme sohbet derken sabahlıyoz :D sabah eşimle arada bi kalkıp kızımıza bakıp geri yatıyoz kızımızla beraber
(855 puan) tarafından
Kız kaç yaşında bizim şu an öyle bir şeyimiz yok 6 aylık bebe :)
(260 puan) tarafından
21 aylık canım benim prenses :)
0 oy
(772 puan) tarafından
Yok canım yanii evlendiğim ilk 2 3 ay hazırladım sonra daha hazırlamadım zaten sabah sabah da yiyilmiyoki ya ama çocuk olana kadar nerdeyse her sabah kalktım işe yolladım camdan peşinden baktım ettim ama artık fırsat olursa fln kalkıyorum 
(260 puan) tarafından
Bizde öyleydik adam çıkamıyodu evden öpücükler bakışmalar elimi bırakamamalar filan akşama ne yemek yapim diye sorardım kapıda bi 10 dk filan sohbet ederdim gülüşürdük geç kalırdı işe :D bende kalkmıyorum artık hiç :D ama özledim şapşallık yapmayı sabah sabah :D şimdi düşünüyorum sadede kalkıp işe uğurlasam kahvaltı hazırlamadan söylenirmi yine diye ama sanırım söylenir en iyisi kalkmamak :D
(772 puan) tarafından
Ay ewet ozamanlarda ayrı güzeldi sabah patates kızartacam kahvaltı hazırlicam die hepsini gece yatmadan hazırlardım sabah kızartmak kalırdı ve kahvaltılıkları masaya koymak kalırdı şimdi hiç uğraşamam dermanım yok zaten çocuk saolsun 1e 1buçuk ta uyuyoruz onu uyuttum derken bu sefer karnımdaki tekmeliyo ediyo ondan fırsat bulursam uyuyorum derkeen bide toilete git gwl tekrar uyumaya çalış oy oyy
(260 puan) tarafından
Ayy canım yaa inşallah sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip eder Rabbim :)
(772 puan) tarafından
İnşallahh canım hepimize nasip eder :)
0 oy
tarafından
Benim eşimde aynı şekilde  yiyemiyorum midem bulanıyor diyip durdu. Bi süre sonra kendisi dedi hazırlama diye. Arada bir poğaça börek yapıp yolluyorum dükkanda yapıyorlar öyle idare ediyoruz
(260 puan) tarafından
Ne güzel keşke benim eşimde yese işyerinde benim hazırladıklarımdan

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 379 göst.
0 oy
35 cevap 537 göst.
0 oy
42 cevap 1,728 göst.
0 oy
6 cevap 163 göst.
17 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ankakusuu (340 puan) tarafından soruldu

378,439 soru

11,327,803 cevap

34,781 kullanıcı

...