0 oy
1,542 göst.
Aile kategorisinde (2,126 puan) tarafından

Kızlar burda birinin çocuğu oldu oğlan çocuğunu seviyor diye kaynanam demedigini bırakmadı bende sinirden eşime bunu yazdım ama yanlış yolda mi yazdım acaba sinirleniyorum kızlar şimdiden yok isim düşünüyorlar herşeyi ne karisiyorlar bıktım ama ne yapim 

image

15 Cevaplar

+1 oy
(2,078 puan) tarafından
Bizde de büyükler yanında ahh oğlum kızım diye seslenip sevilmez, sen eşini ve ailesini terbiye etme derdindesin ama bu bunların görgü örf adetleriyle alakalı, eşinle aranda sorun yoksa bu konuları görmezden geleceksin, haa yok anneni bu şekilde terbiye edeyim, yok seni, evliliğin uzun sürmez, akıllı ol canım herkesin örfü adeti farklıdır, eşini seviyorsan idare edeceksin 
tarafından
Katılıyorum
(5,557 puan) tarafından
Aynen bende katılıyorum
(2,126 puan) tarafından
Zaten sevdiğim için hala evliyim
-Reklam-
0 oy
(372 puan) tarafından
Cnm oluyor öyle kişiler benim eşimde beni sinir  eder babasının yanında amcaların yanında oğlumu ellemez ismini bile söylemez kaç defa dedim baktım anlamıyor kendi haline bıraktım neymiş ayıp mis  aman boş ver sıkma canını sen
(2,126 puan) tarafından
Haklısın canm da ne bilim üstüne basa basa demesi şimdiden temel hazırlaması deli etti beni
(372 puan) tarafından
Cnm yapacak bir şey yok inan aman boş ve sıkma canini
(372 puan) tarafından
Benim eşimde 2 hamileliğin ilk hamileliğin de be kızım olsun diyordu bundada diyor kiz olsun hiç demez erkek olsun geri kafalilar öyle iste
(2,126 puan) tarafından
Aynen canm haklısın sağol
0 oy
(5,334 puan) tarafından
Bzm doğulusjn kesın hngı şehir kız yengeletım oyle yptgnda ailem kızardı 
(2,126 puan) tarafından
Ben değilim canm eşim doğulu Van lilar ailem karışmıyor ki bir yılı geçti söz de ev yapacaklardı düğünden gelen parayla bir iki aya dediler yapmadılar bişey demedi ailem de
0 oy
(258 puan) tarafından
Canım dogululularda öyleymiş kaynana kayınpederin yanında çocuk sevilmesmis kaynanam söyledi bana eskiden öyleymiş yani ama ben valla umrumda olmaz Allah'ın izniyle bir doğsun da oğluşum öylede severim ki eşimde sever zaten hayatta öyle şeyleri dinlemez
(2,126 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canm ama eşim şimdiden diyor babamn yanında sevmem de ayıp annemin yanında severim annesi de ağzında bir laf durmuyor şimdi yüzüne nasılsın desin döner arkasını lafını eder o derece
(258 puan) tarafından
Niye babasının yanında sevmicekmis ne saçmalık vallahi eşim öyle bir ayrım yaparsa esime de kaynanama gittiğinde çocuğumu vermem alırım çocuğu kucağma bırakmam oğlumla oynarım kimseylede muhattap olmam
(2,126 puan) tarafından
Kız birlik oturuyoruz keşke öyle seçenek olsa
(258 puan) tarafından
Aaay Allah yardimcin olsun isin çok zor valla rabbim ayrı eve çıkmayı nasip etsin canim
(2,126 puan) tarafından
Amin canm insAllah sağol
0 oy
tarafından
Ben sana  bunu hak girdum  de sen yapmasini cok mu gordun cumlesi  onu kendine getirir sarii
(2,126 puan) tarafından
Teşekkürler canm insAllah
0 oy
tarafından

Çok sinirlenme canım emin ol çocuk doğunca eşin dayanamaz sever. Bizde doğuluyuz eşim de böyle derdi. Kızım doğmadan önce derdi ailemin yanında sevmem ben ayıptır falan derdi bende güler geçerdim

Yemin ederim şuan eşim ailesinin yanında at oluyo kızım sırtına biniyor eşim at gibi kişniyo :D boğuşuyorlar eşim öpmekten yanağını kızartıyo kızımın ailesinin yanında. Yani o laflar booş doğunca görecen sende 

(2,126 puan) tarafından
Haklısın canm da hamileyim bunca zaman da geçmiş dayanamıyorum artk
tarafından
Aynı evde olduğunuz için sen baya dolmuşsun canım haklısın inşallah bi an önce ayrı eve çıkın kafan rahat eder kayınvalidenin dedikleri umrunda bile olmaz
(2,126 puan) tarafından
Amin insAllah canm çok sağol anlayışın için ayrı evde hani bir kabasini yaptı bitsin ondan sonra dedi kaldı ne bilim bende şaşırdım
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ya filmlerde olur sanıyorum gerçek mi bunlar ya şoktayım
(2,126 puan) tarafından
Gerçek maalesef canm keşke bende filimde görsem ama yaşıyorum
0 oy
tarafından
Biz dogulularda boyle adetler var cnm ama ben sahsen seviyorum aliyorum ama abartmadan tabi . Kimsede bişey demiyor anlayislilar esimin ailesi şükür 
(2,126 puan) tarafından
İyi şükür canm
0 oy
(945 puan) tarafından
Bunun doğululukla bir alakası yok, benim eşimlerde doğulu hemde aşiretler fakat cahil cüheyla insanlar değiller. Kız çocuklarını da çok severler, değer verirler , el üstünde tutarlar. Ayrıca gerçekten çok saçma bir muhabbet bu, ben kayınpederimin yanında seviyorum yani çocuk ne var ki bunda , saygısızca hareket edilmediği sürece neyin davası yani bu. Bazı doğulular bir tuhaf oluyor cidden ama
(945 puan) tarafından
Ha bu arada, kültür çatışması yaşamıyor değiliz elbet oluyor ben egeliyim, eşimler doğulu ama bu gibi sorunları eşine böyle dayatarak değil tatlı dille çözebilir sinir inan ki bende denedim :) ama sonradan oturdu böyle şeyler, o biraz benim tarafıma ben  biraz onun tarafına benzedim :)
(2,126 puan) tarafından
Hadi ya haklısın canm bakalım hayırlısı
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Valla sadece dogulu degil baska yerlerdede var esimin ailesi corumlu kaynana yanına bile girmeme izin vermiyodu sadece emzirmek için gircekmisim neymis kokuma alisirmis istediğim gibi severimde operimde yaninda da yatarim kime ne saygi belki onlar icin ama onlarin devri eskide kaldi esini ikna et cik ayri eve kuru ekmek ye huzurun olsun çocuk dogunca iyice kafayı yersin
(2,126 puan) tarafından
Çok haklısın canm ama ayrilamiyor ki üst katı yap dedim bir yilidr amca kabasini yaptı oda ayrilacam yeter artk felan dedim öyle ona bile laf etti kaynanam neymiş de acelesi ne bilmem ne
(2,126 puan) tarafından
Kıyamam kız sana ne demek kokuna alışır tabiki alışacak ha
0 oy
(948 puan) tarafından
Kız ben doğum yaptım eşim ma l gibi bana ve oğluma bakıyor neymiş anamdan utandım milet eşin karsinin öper sen niye bana öyle durup durup bakıyorsun dedim sanki senin karınla çocuğun değiliz de yabancıymış gibi uzaktan bana bakıyorsun anasındantanıyormuş beyfendi içimde kaldı yemin ederim sırf annesinin geri kafalı olup da neymiş edep haya millet karısının anlindan öpünce hayasızlık ve edepsizlik oluyormuş bacım boşver istediğin gibi millet artık uzaya gidiyor ama bizimki hala Uzay nedir onu bilmiyor bile vallahi ben de doluyum ama annem ona gir öyle değil sadece kaynanam kıskançlık gibi bir şey
(2,126 puan) tarafından
Ayy kesin benimki de olur öyle haklısın canm insan ne bilim bişey der ya onlar bebek var mı diye sorarken iyi ama onu sormaları demek birlikte oldunuz mu demek bu daha kotu saygısızlık elimden geldikçe aldırmam canm da ne bilim Allah'a havale
0 oy
tarafından

Çok saçma bişey ya sonuna kadar haklısın canım bu nr kaynanalardan çektiğimiz geçinemicekseniz farklı huyunuz varsa oğlunuzu dibinizden ayırmayacaksanız ne diye evlendiriyosunuz kıskanç biriyseniz yuva bozmak için uğraşacaksanız evlendirmeyin kızların hayatını mahvetmeyin annemiz kocamızın değil kaynanamızın kahrını çekelim diye doğurmadı bizi yeter ya :angry:

(2,126 puan) tarafından
Ağzına sağlık kuzum bişey diyemiyorum valla haklısın ki
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Benim eşimin ailesi tarafında da öyle büyüklerin yanında öyle kendi çocuğunu sevemezsin mıç mıç öpemezsin ayıp diyorlar ama bu onların örfü adeti geleneği  görrneği öyle görmüşler öyle devam ettiriyorlar ben kalkıp da onlara bu saatten sonra bu yaştan sonra terbiye dersi mi vereyim onların örfünü adetini mi değiştirmeye çalışayım kabullendim yani ne Öbür türlü eşimi kaybederim buna değmez 
(2,126 puan) tarafından
Ya tamam canm mecbur eşimiz için bile olsa zaten idare ediyoruz ama bu kadarı da fazla tabi
0 oy
(426 puan) tarafından
Daha önce postunu okumuştum sen beraber oturuyorsun canım çok zor sen koçanı kandır bi yolunu bul ayrı eve çık ben bir mahalle farklı oturuyorum ordan bile huzurunu kaçırıyor kaynanam
(2,126 puan) tarafından
Ayy öyle valla sağol canm da nereye çıkım eşimi ikna edemiyorum ki onlar ne olacak bilmem ne tamam dedim tek erkeksin üst katı yap sözde düğünden sonra bir iki ay geçsin yapacaz dediler bir yıl oldu eşim üstüne düştü de kabasini yaptılar oda benim zorumla

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 720 göst.
0 oy
12 cevap 965 göst.
31 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 849 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 658 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (181 puan) tarafından soruldu