0 oy
469 göst.
Aile kategorisinde (322 puan) tarafından
Malesef çok tanık oldum oluyorum. Buna kendim de dahil

19 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Bence çocukluğunda zor şartlar yaşayanlar bir an önce evlensem de bu ortamdan kurtulsam diye düşünüyorlar eşlerini tanımadan evleniyorlar sonra sıkıntı yaşıyorlar kısacası yağmurdan kaçarken doluya tutuluyorlar 
(322 puan) tarafından
Dediğin gibi çok var malesef.
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ne gibi zor şartlar mesela cnm 

(322 puan) tarafından
Anne babadan kaynaklanan ve maddiyattan. Annem bırakip gitmisti bizi
tarafından
Annem babam başımdaydı ama huzursuzluk vardı maddiyat sıkıntısı  şiddet
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Malesef ilk başta anneyi rol model alıyor insan, o yüzden çocuk büyütürken annenin emeği çok kıymetli. Erkek babayı,kız anneyi bu böyle.
(322 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın özellikle anne. Baba modeli anne modelinden kim ne derse desin daha zayıf kaliyor cocuklarin zihninde
0 oy
tarafından
Maalesef cnm örnek ben
(322 puan) tarafından
Allah anne babalarımızın günahlarını affetsin bize dokunuyor çünkü
tarafından
Aynn cnm babam. Annemi. Çok döverdi ve benide döverdi sinirini. Benden çıkarırdı ben anneme karışmasın ama bana karışsın diyordum küçük yaşta ewlendim 19 yaşında anne oldum birlik oturdum 6 yıl ne çektiğimi ALLAH biliyor çıktım sonunda o ewden ama çıktığım gibi hastalandım panik atak anksiyete ilaç kullandım 1yıla kadar hamile kaldım ikinciye bırakmak zorunda kaldım ve nasıl dayanıyorum hiç kimse bilmiyor eşim çok destekçi. Değil babamdan çok iyi bir baba ve eş
(322 puan) tarafından
Iste o senin sansın canım her zaman iyi davran kıymetini bil. Maşallah
tarafından
Öyle ama izleri kaldı olan bana oldu
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Evlenmeden önce çok zordu. Eş konusunda tercihlerimi Allah için yaptım hamdolsun karşılığını aldım. Kurtulmak için hemen evleneyim derdine de düşmedim açıkçası. Çünkü evlilikte yaşanacak sıkıntı bir ömür gidiyo kacari yok
(322 puan) tarafından
Maşallah. Rabbim daha da güzelleştirsin
0 oy
tarafından
Kader meselesi bence babam alkolikti hergün gözümün önünde annemi döverdi üstüne işerdi eve kadın getirip gözümün önünde birlikte olurdu eve erkek arkadaşlarını çağırır mezeleri bana hazırlatırdı abimi döverdi ben 10 yaşındayken ayrıldılar tabi ayrılmadan önce babam bıcakla saldırdı o vesile oldu sonra 10 yaşında terapi almaya başladım bu arada 2 tefa tacize maruz kaldım intihar vs ettim ama şuan 21 yaşındayım evliyim 5 aylık bebeğiö var allahıma hamd olsun okadar mutluyumki eşim okadar iyi biriki ben eşimden razırım allahta ondan razı olsun 
tarafından
Cümlemizin aminn fani dünya işte ölümü pek düşünemiyo insan ama babam olcak kişi 2ay önce öldü yaptıgı kötülükle gitti  aslında insanların düşünmesi gerek ama işte anlatamazsın
(322 puan) tarafından
Oysa ne şanslıymis evlatlari yuvası varmış iyi insan olup arkasindan dua ettirebilirmis. Allah in sevdigi kulu degilmis
tarafından
Öleymiş ama ben kendime değil anneme cok üzülürdüm 17 sene hergün dayakla kaldo eve girerken korkardı o suratı gözümün önünden gitmez ben okula giderken korkarak giderdim aklımı okula vermezdim annem orda dayak yerdi okulda başarılıda olamadım malesef hala annemin beyninde 1 damar tıkalı kanser oldu sonra kanseri yendi birgün cok pis dövmüştü babam annemin kafası kan içindeydi ben uyuyordum annem sürünerek odama geldi beni uyandırdı kızım halanı cagır dedi ben uyandım baktım heryer kan binaya cıkıp babam annemi öldürdü diye bağırmış tım 4 gün yoğun bakımda yattı annem nedim bacım allah kimsnein yanına kar bırakmaz ama gene evlatlara oluyo işte ben okuma isterdim annem babam olsun güzel yuva içinde büyüyelim ama olmadı ama allah kimseye kaldoramica yükü vermezmiş
(322 puan) tarafından
Güzel ailesi olanlar da kiymet bilmiyor merak etme. Gozleri dısarida oluyor. Psikolojik destek aldın mı canım? Allah o adamın azabını arttirsın. Zaten inancımız olmasa yasayamazdik. Ben annemden cektim bizi terketmisti hem okula giderdim hem kardeslerime bakardim 9 yasinda
tarafından
10 yaşında psikiyatri ilaç tedavisi aldım evlendikten sonra bıraktım ilaçları  allah yardımcın olsun ah ah işte her doğuran ana olamuyo her erkekte baba olamuyo allah sanada güç versin canım
0 oy
tarafından
Evet cnm pisikolojisi bozuk olunca evlilige yansiyo ister istemez . Ben mesela . Ama şimdi iyiyiz şükür...
0 oy
tarafından
Valla ben katılmıyorum. Benm babam olacak içki uyuşturucu içerdi bizi döverdi hatta bir keresinde eve bir adam getirdi annem için. Annem o gün 5 çocuğunu alıp çıktı evden açlık sefalet parklarda yatmak herşeyi çektik ama mükemmel bir evliliğim var Allah'ıma sonsuz şükürler olsun 
(322 puan) tarafından
Allah bozmasın annene de helal olsun
tarafından
Aminn teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
düzenlendi
Kader canım 
(322 puan) tarafından
Ölümlü dünya ne yapalım sabredeceğiz dua edeceğiz belki bizim için hayırlı olan bu. Evet isyan ediyoruz elimizde değil
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Bende hep baskı baba amca şu bu dudun amcam ve dedem bırakmadı okulumu bitireyim sonra da koca evi bir koca değil sanki 10 tane kocayla evleniysun 
0 oy
tarafından
Bu hayattan kurtuluyum derken hiç tanımadan etmeden güvenip gidiyolar sonu ana baba evinden daha beter cikiyo
0 oy
(817 puan) tarafından
Benim çocukluğumda zordu canım 5 yaşından 12 yaşına kadar sonrasında herşey bizim için çok daha güzel oldu yoksulluk babamın ihaneti annesinin gazına gelip annemi dövmesi kardeşlerinin babama sürekli sevgili bulmaya çalışmaları. Neyse ki babam gerçek yüzlerini gördü değişti şuan bir melek. Böyle bir ortamda büyüdüm ama evleneyimde kurtulayım diye bir evlilik yapmadım zaten 27 yaşında evlendim hayatım çok da güzeldi. Babamdan kalan tek miras kimseye güvenmemem gerektiği onun dışında çok güçlü bir kadınım ve asla boyun eğmem kocamdır deyipte susmam mutsuzsam durmam şiddete tahammülüm yok. Bunlarda annemin yaşadıklarından aldığım dersler 
0 oy
tarafından

Evet aklimdan çıkmayan tek sey var annem çalışırdı ufakken bacaklarına kapanirdim anne gitme yalvaririm diye annem agliya agliya ise giderdi 5 6 yasindaydim hic unutmam. Aksamdan aksama gorurdum sokaklarda annemi beklerdim koseden dönerdi görürdüm koştura koştura atlardim boynuna ah bide bi guzel kokardi o bana sorma. Elimde her ne kadar meslegim olursa olsun büyük konuşmak istemem ama asla çalışmam oğlumun yaninda olacagim hep benim yasadiklarimi yaşamasın anne sevgisiyle büyüsün.:'(

0 oy
(1,635 puan) tarafından
Hayır ben öyle değilim mesela
0 oy
(5,558 puan) tarafından
Ben çocukluğum da hiç sorun yaşamadım.  Ne zorluk ne sıkıntı yaşamadım.  Ama evlendim baya zorluk içindeyim.  Yokluk gördüm..  aynı olmuyor maalesef 
0 oy
(2,964 puan) tarafından
Sanmıyorum aklı başında kendini yetiştirmiş olanlar mantıklı hareketler edip Allahın izniyle mutlu oluyorlar.Tabi bu dediklerim istisna olarak tanımlanır. Çünkü genele baktığımızda aman şu evden gideyim kurtulayım kafasıyla yanlışa kurban oluyorlar farkında olmadan Allah hidayet versin.
0 oy
tarafından
Malesef canım babam annemı cok cok aldattı ben eşimle sevgılıydık ve ozamandan ber hep guvensızlık bu yuzden de cok kavga oldu sankı o da aldatacakmıs gıbı oysaki öyle degıl hıc sıkıntımız yok ama olmuyo o dusunce cıkmıyo kafamdam
0 oy
tarafından
Benim çocukluğum çok kötü geçti çocukluğunu yaşamadım yani ama çok şükür evet erken evlendim ama çok mutluyum eşim çok iyi bi insan birbuçuk aylikta kızım şükürler olsun rabbim kimsenin huzurunu bozmasin
0 oy
(391 puan) tarafından
Maalesef ben etkilerini yaşıyorum ve yaşatıyorum bazen istemeden de olsa 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 152 göst.
31 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 604 göst.
24 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 782 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 306 göst.

379,891 soru

11,372,352 cevap

34,855 kullanıcı

...