0 oy
1,429 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (225 puan) tarafından

Biz severek evlendk ama hep ailesi yuzunden sorunlar cikti burda anlattm hepinize. Sirf ailesini kabullenmiyorum ve hatalarini affetmiyorum ailesinin diye. Alttan almaya calisicm yuvam icin bebegim icin cuma ya kadar yani esim gelene kadar işten. Bakalim neler olck. Olmazsa da artik gidecm beni durdurmaya calismazsa. Asıl konu danismak istedgm ben cok bakimsizim yani hamilelikten once oyle degildim. Simdi ise dogruyu soylemek gerekirse sacim zaten kisacik ensemde ne tariyorum ne kas biyik aliyorum yani ayda bir ancak aliyorum yavas yavas uzuyor zaten. Agdami yapiyorum vucuduma ama bacagimi falan da oyle ayda bir jiletle anck aliyorum agdayla batik oluyor jiletle de hemen cikiyor zaten. Makyaj sevmiyor esim ama hafiften yapsam hosuna gider eminim ve hic hamilelik kiyafetim yok kiyafetlerim olmuyor bi kere olsun ben ona al diyemedim cjnku ay sonuna kadar hic paramiz kalmadi kocamin askeri polarini giyiyorum düşünün yani onun icinde ne kadar guzel gorunebilirsem. Sorum şu kusura bakmayin uzun oldu bakimsizligimin da etkisi varmi sizce bana deger vermemesi onemsememesinin eger etkisi varsa bugunden kendimi degistrmeye baslicam sacimi siyah seviyor boyycm kas biyik alp makyaj falan yapcm uzerime de gyck biseym yok onu  nasil yaparm blmyorm ama . Hafiften makyaj falan ypcm. Sizce varmi etkisi bana verdiği değerde.  ???

16 Cevaplar

+2 oy
(247 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
eşin için değil kendin için değiş canım. kendine bak, giyin kuşan, makyaj yap. sen kendini pozitif hisset ki etrafındaki olumsuzlukları giderebilesin, değil mi ama :)
(225 puan) tarafından
Cok dogru canım
-Reklam-
+1 oy
(5,938 puan) tarafından

Bütün erkekler evinin için de eşinden bakım bekler canim.sen dağınık cikarsan karşısına umursamaz bile. Ben çalışan bir bayanim eve geldigim zaman da hamile taytlarim var pahali değil 15 tl yani uzerine de nereden olursa olsun ister 5 tl lik ister 100 tl lik bir bluz uydura bilirsin.kisisel bakım cok onemlidir ben 3 haftada bir kaş biyik agda hepsini hallederim daha eşim benim bacaklarım da kil tüy görmemiştir her dustan sonra bakim kremlerimi surerim.hafta sonu evde olmamiza ragmen bir rij bir oje muhakkak surerim. Kendini salmışsın canim.kendin için once kendine değer ver.bakimli ol.

(225 puan) tarafından
Hamilelkten once oyleydim ama iste bebek olunca degistm bundan sonra bakmam lazm artik iyice çığırından ciktim cunku
(5,938 puan) tarafından
Bak canim kendine kas biyik zaten 3 hafta giden birşey 15 dk da halledebiliyor insan.kisisel temizlikte oyle 1 saatini almaz insanin.hergün yapılması gereken şeyler değil çünkü. Eşin bile şaşırır hoşuna gider zaten.kendine öz guvenin gelir
(225 puan) tarafından
Haklisin canm yapicam
0 oy
(216 puan) tarafından

Valla cnm butun erkekler bakim sevio bnim esim bile makyaj yapim giyinim havalara ucuyo ama hamileykn bnde cok bakimli dgldim bulantim coktu son aylarimda biraz yapabildm.ama elinden geldgi kadar yap ve ilgi goster her istedgni yapar

(225 puan) tarafından
Evet bakimsiz oldugum icin ben kendimi onemsemiyorum o onemsesin dogru
(216 puan) tarafından
Bn esime biraz ilgi gosterim giyinim kusanim her dedgimi yapio ama bn yapmiom valla hamile oldum kotu gecti smdi yeni dogum yaptm ztn
0 oy
(223 puan) tarafından

Canım öncelikle inşallah herşey yoluna girer hep mutlu huzurku olursunuz inşallah canım kendinde demişin hoşuna gidiyo diye eşlerimiz için süslenmiceksek kimib için süslencez dimi ama bide dediğin gibi yap bakalım davranışı ne olacak birde eğer elinden geliyorsa el işi bişiler yapıp satabilirsin azda olsa eline para geçer ı zaman alabilirsin üstünede

(225 puan) tarafından
Amin canim insallah burasi tahin yerimiz kimseyi tanimadgm icin oyle seylerde satmam zor olur bi iki bisey isledim bebegm icin ama disardaki satan bayanlarin yaptgi kadar guzel degil yani oyle satilck kadar.
0 oy
(638 puan) tarafından

Nacizane görüşüm bir erkek seviyorsa değer veriyorsa her halinle değer verir bence ama erkek illaki ister o tür seyleri

(225 puan) tarafından
Sevmiyor da degilde artik bakimsizm dye onemsemiyor gbi oluyo .
(90 puan) tarafından
Aynen sana katiliyorum arkadasim her turlu sever seven
(638 puan) tarafından
Oyle birsey oldu mu bizimki dan diye söyler pat kut yani
(90 puan) tarafından
Icinde tutmuomus en azindan :)
0 oy
(246 puan) tarafından
Herkesin kendini saldığı dönemler olabilir ama eşinizin yanında da asker arkadaşı gibi gezmeniz tabii ki hoşuna gitmiyordur. Biraz daha eşinize karşı kadınsı görünmeniz sizin de hayrınıza. Hani çok bir şey yapmasanız bile bi kaş bıyık alın, biraz güzel bir pijama giyin,kendinize taksitle uygun güzel bir şeyler alın 2-3, biraz parfüm sıkın saçınızı tarayın. Evde davete gider gibi gezin demiyorum ama derbeder gibi de gezmeyin kendi selametiniz açısından da kendinize bakım yapmanız önemli. Kendinizi daha iyi hissedersiniz sonra da zaten iyi hissetdikçe daha da yapasınız gelir.
(225 puan) tarafından
Evet kendimi iyi hissedersem karsimdaki insana da pozitif enerji vermis olurum
0 oy
tarafından
yeniden gösterildi

Herseye yuvamiz ve esimizin hatri için katlanıyoruz.  Kimse kusursuz değil insanin hatalari oluyor onemli olan o hatalardan ders çıkarmak,misal bu gun ben sana afedersin sovdum diyelim, sende bana sovebilirsin, dusunup ya bu utanmiyor bana sovuyor bende buna karsilik versem bundan farkim olmaz diyerek bana karşı sessiz kalirsin bu demek olmuyor, cevap vermeemen bana gücünun yetmeyecegi anlamina gelmez sen kendine yakışanı yapip, seviyeme inmedin ben senin o hareketinden dolayi ezildim. Cevap versen okadar zoruma gitmez ama karsilik vermemen hem zoruma gider, hemde sana ettim saygisizligin mahcubiyetini yaşarım.  açık oldugun icinde tesekku ederim. Bakima gelince, öncelikle bunu kendin icin istemelisin, bu gun esim icin yaparim dersin yarina yine sen sen olursun devami gelmez, kendini değiştirebilirsin onceligin kendin icin sonrasi esin için. Gebe kiyafetine gerek yok simdi ki gomlek trikolar hep salaş kendine gucun yettigi zamanlarda birer birer al, en pahalisi 30 tl. Haftada bir muhakkak kas biyigini al ben bir haftayi gecince kendimi taniyamiyorum. Vucud temizligini hic bir zaman aksatma, işini aksat onu aksatma. Erkeklerin en nefret ettigi sey kadinlarin killi olmasi, makyaj sevmiyosun eşin için gelecegine yakin hemen hafif birseyler sür kokular sür. Guzel gecelikler alabilecegin zaman al ve giyin erkekler buna cok onem verir kendisini değerli gördüğünü hissettir. Esim bana cok düşkündür bu duskunlugunden faydalanip kendimi saalmam sacma olur, bir gun mazaret soylesem 2. 3.ye bana deger vermiyorsun der. Bazan buyuk yaz temizligi yaptigim zamanlar  gundelik temizlik yaptigim kiyafetler olur uzerimde bune hal diye söylenir . Aksama kadar salaşim esimin gelmesine yarim saat kala uzerimi giyinir oyle kapiyi acarim. Bunlarda da buyuk etken var tabii. Icinden gelemsi cok guzel birsey. 

(225 puan) tarafından
Dusunuyorum evet nerde hata yapiyorum kendi me mi bakmam lazim alttan mi almam lazim oturup bunlari dusundum ve bi yerden baslamaya karar verdim artik
tarafından
Bundan zarar görmezsin yuvan icin bunlari dene insallah hersey duzelir
(225 puan) tarafından
Inslalah canim saol
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Her şeyden önce bi kadın kendisi için süslenip bakım yapmalı canım bence. Kendine bakım yaptıkça pozitif düşünüp pozitif yaşayacaksın çünkü. Kendimden biliyorum birkaç gün salıversem eşimden önce kendim beğenmiyorum eleştiriyorum ne hale gelmişim ben  vs diye :)) Eşin konusuna gelince de emin ol ki hoşuna gidecektir ilgisi daha da artacaktır sana karşı. Bazı erkekler ben her halinle kabul ederim vs. diyor ama  inanmam şahsen  istemem yan cebime koy hesabı :))

(225 puan) tarafından
Aynen oyle kendime aynada bakiyorum hic begenmiyorum. Aslinda kendimi bu kadar bakimsizlastrmam da esim yuzunden onu alma bunu alma sen zaten guzelsin dusunsene hamilelgm yok adam yine alalm demiyor bende dyorm demkki memnun boyle o yuzden saldim kendimi ama nereye kadar boyle olck iste.
(3,695 puan) tarafından
Valla benim eşim de her halini kabul ederim vs. diyor ama hafif süslenince daha da hoş kabul ediyor :) hem de eşimden önce ben rahatsız oluyorum
kendimi salıverince :)
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Ben kendimden yola çıkarak söyleyim evde pijamlarla  geziyorum mesela onları bile alırken değişik ve guzel olanlarindan alıyorum eşim gelmesine yakın sacimi yapıyorum hiç olmazsa bir ruj ve üstümü degistiriyorum erkekler nekadar  sevmiyorum diyorsa yalan ben buna asla inanmıyorum şahsen saçlarım zaten Afedersiniz popomda uzun Hiç duzlestirmesem  bile tarıyorum şekil veriyorum yaşım 30 5 yıl olcak evleneli 5 yılda esimle çıktık çok nadir kendime bakmadigim zamanlar ilk önce  kendini sevceksin kendine yakistircak şeyler giyceksin aynaya baktığında insan ilk kendini mutlu etmeli güven gelir eşler bana göre bakımlı ister Kim ne derse desin yok benim eşim sevmiyor yok bilmem ne öyle bir şey yok bence 

0 oy
(90 puan) tarafından

Kesinliklikle hayir bende senin gibiyim bide 3 cocuk ( 3.uncu gebeyim ve 34 haftaligim )su an ve hal bole olunca ister istemez birakio insan kendini ama inan esim sorun etmio olay isve cilvede bitio ;) rahat ol

0 oy
tarafından

Bazen ufak bir ruj bile insanı değiştiriyor 

Kaş bıyık 10 dk sürüyor canım. 3 haftada bir alsan yeterli. 

Ağda zaten çok kolay tüm vücut bakımın 1 saatini almaz. Her duştan sonra kremini falan sur 

Evde taytini sortunu giy. Valla ben de bı aralar salmistim . Ben napiyorm dedim yani. Kendimi beğenmedim düşün kocam nasıl baksın bana. Hem kendin için yap bisyler 

Eşinde mutlu oluyor yani öyle dedin:) kendine cici bak

0 oy
tarafından

Size verdigi degerde etkisi var mi bilmiyorum ama onun icin cabalamanin bi etkisi olur mutlaka. Sen yap kendine bakimini ilerde en azindan ben yaptm dersin kendinde eksik olarak gormezsn bu durumu

0 oy
(817 puan) tarafından

Peki ben size sorarım o bişeyler yapıyor mu size bakımlı hörünmek için ?

(225 puan) tarafından
Evet yapiyor canm tras kolonyasi sevmezdi ben istyorum dye suruyor ben hic sevmiyorum sakalli halini eve geldgnde bile tatildeyken kesiyor. Birde benim istedgm gbi spor giyiniyor.
0 oy
(105 puan) tarafından

Canim bende iki küçük bebek var biri yemi 1 yaş dedi 1i de yeni 40 çıktı tamam pantolon vs giyemiyorum ama en azından agdama kasima biyigima dikkat ediyorum bende öyle hamile kıyafeti almadim evde esofmanlayim ama saçımi flan duzlestiryirum az da olsa dikkat etmek gerek elin yüzün temiz olsun dediğin gibi bi kalem olsun çek. İnsanın kendine olan Oz güveni geliyor yoksa pskolojik olarak kendin çöküyor ve kendini kötü hissediyorsun lohusalik pskoljisini kendime az bakarak atlattım.  Hava buz dışarı cikamiyorum iki çocukla ama en azından evde kendimi iyo hissedecek seyelr yapiyorum

0 oy
(110 puan) tarafından

Valla bacim bakim kadinin temelidir AMA inan ki bekarken nisanliyken evliligim ilk aylari ozellikle makyajsiz asla AMA asla disari cikmazdim hamile kaldim arada surdum tabi kendime baktim Ben sort tayt falan filan giydim AMA suan bebek var inan ki wc ye bile gidemiyorum yani simdi bakim yapsan etkilenecek eee o zman bakim bile yapamiyacaksn o zmanda tekarar sogucakmi beni gor annam nerden kactin dersn gecen ancak kuafore gidebildim oyle diyim 

(225 puan) tarafından
Bebek olsa yandk o zaman artik bakalm :)
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Canim bak biz esimle evlenmeden once her bulusmamzda v.s beni bakimli sac bas yapili makyajli gorurdu evlendik e dogal olarak makyaj yapmyrum evde sevmemde pek makyaji ama onem verdigim seyler vucut bakimi ve klkudur kesinlikle cok dikkat etmeemz gerek esim zaten bana hep derdi makyaj yapma derdi evde sac bagli pijmaylayim ama bakimlymdir kas biyik olmaz kil tuye dikkat ederim . Bence esini bosver en basta sen rahatsiz olma ama tabi insan hep bakimli olcak diye bisey yok usendgmzde oluyor :)

(225 puan) tarafından
Evet usengec bennn :))

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 507 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,083 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 354 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu