0 oy
553 göst.
Diğer kategorisinde (1,615 puan) tarafından
Benim var .. benim babam epilepsi hastası doğuştan değil sonradan oluşmuş küçükken köstebek tabancasındaki saçma mermileriyle iki kaşınım ırtasından vurulmuş aylarca hastahanede kalmış beyni hasar gördüğü için bu hastalık olmuş .. iki kardeşiz abimle ben çok korkardık ne zaman babam bi yere 5 saniye odaklansa elinde meyve bıçağımı var hemen elinden alırsık önünde çaymı var hemen kaldırırdık annem babamın ağzını elini açmaya çalışır bizde o panikle peçede mendik bulmak için koşuştururduk Ağzını silelim diye  Kriz bitip 15 dk baygın kalıp uyandığında hiç bişey hatırlamaz hastalandın dediğimizde şaşırırdı bi gün gel başına ayaktayken kriz geçirmiş sağ eli sobanın üstünde kalmış ve yanmış 3 parmağından oldu babam Kestiler ben çocukluk aklı günlerce babama yaklaşmadım eli sargılı parmakları yok diye .. çok şükğr 15 senedir falan hiç hastalanmadı düZenli ilaç içiyor ama benim çocukluğumun travması olarak kaldı hatırladıkça gözlerim doluyor . Sizin varmı merak ettim ??

18 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından

Sizinkini ve aşağıdakileri okuyunca yazacağım şeyden utandım ne kadar zor şeyler yaşamışlar  :( Allahım hepinize sabırlar versin inşallah 

-Reklam-
+1 oy
tarafından
Nasıl bir soru sorduysan cevaplari okudukça kırmızı oda izler gibi oldum her birinize tek tek geçmiş olsun 
+1 oy
tarafından
Geçmiş olsun çok üzüldüm:( çok şükür travmalarım yok Allah çocuklarımızada büyüyünce akıllarda kalacak travma yasatmasin
0 oy
tarafından
Babamin hep annemi aldatmasi.... 

Suan ayrilar. Tek basima dugun yaptim calisarak esimle el ele vererek...

Hemen birisi biz bosaniyoruz dese ben kitlenip kaliyorum. Malesef benim de bu

Bu yuzden evlatlarimi hic sorunsuz yetistirmek istiyirum. Ozellikle babasindan ve benden gormesin boyle kavga gurultu diye esimle yaninda tartismayiz bile
(1,615 puan) tarafından
Olan çocuklara oluyor inşallah çocuklarına şstediğin gibi hayat verebilirsin :)
tarafından
InsAllah:)
0 oy
(614 puan) tarafından
Benim abim eşiyle sorunları vardı eşine sesini çıkaramazdı gidip gelip bana dayak atardı okula giderdim canı sıkılınca beni okuldan alırdı göndermezdi sürekli döverdi eşi bir şey söylediği an beni döverdi Annen de ses çıkarmazdı  Hep Ezildim anlayacağın babasız büyüdük diye Bu yüzden 18 yaşına girdiğim ay evlendim

Evlilik Kurtuluş değil Bunu biliyorum ama yine de mutluyum şu an Abimin yanına gittiğim zaman bana bir şey deyince lafını söylüyorum Çünkü hayatımı o kararttı en büyük travmada bu oldu benim için hiç unutamıyorum şu an kendi eşinden ayrıldı annemle yaşıyor Belki böyle olmasaydı ben bir meslek sahibi olurdum çok istiyordum
(1,615 puan) tarafından
Eşşeğini dövemeyen semerini dövmüş yani gerçekten büyük korku yaşatmış sana
0 oy
(295 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bi tek anneanne min ölümünü hatırlıyorum bide dedemin başka bisey hatirlamiyorum
(1,615 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Benimde annem psikolojik destek görürdü sebep olanların hepsi teker teker çekiyor rabbime şükürler olsun ben o zaman 4 5 yaşlarındayım kesit kesit hep hatırlıyorum annem bayılırdı kardeşim küçüktü 2 yaşındaydı korkar hemen sandalyeyi çeker diafondan görevlimiz vardı emine teyze hemen onu çağırırdım o geldi şuan aklıma 
(1,615 puan) tarafından
Allah ın adaleti işte enindr sonunda herkese bedelini ödetiyor..
(3,276 puan) tarafından
Aynen öyle canım bir çok travian var ama bu geldi aklıma eskilere döndüm üzüldüm biraz çok zor günler geçirdim
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Annem ve babamın ayrılığı sonucu üvey annemin yaşattığı bir çok tramva vardı eşimle atlattım hepsini. Babam çok yalan söyleyen biriydi onunla yaşarken insanlara olan güvenim gitti anneme kardeşlerime Kimseye güvenmiyorum bu yüzden de uyumlu biri değilim.
(1,615 puan) tarafından
Psikoloklar boşuna çocukluğa inmiyor herşey o zamanda başlıyor
(4,698 puan) tarafından
Tabi ki çocukken yaptığın herşey beyninin öğrendikleri senin büyüdüğünde karakterine yansıyor ya ogrendiklerin seni adam ediyor yada seni senden ediyor. Çocuk tacizcilerinin çoğu küçük yaşta bu tür taciz olaylarını yaşayan insanlar eşlerini döven insanların çoğu annesinin dayak yediğini görerek büyümüş çocuklar akıl sağlığı çok önemli onu kaybettiğin an vicdan merhamet bütün duygularını kaybediyorsun
(1,615 puan) tarafından
Ke güZel anlattın kesinlikle her cümlene katılıyorum inşallah biz çocuklarımızı merhametli vijdanlı saygılı yetiştirebilirz huzurlu mutlu yuva çok önemli
(4,698 puan) tarafından
Çocuklarımız bizim çektiğimiz zorlukların bazısını çekmeli önünde engeller olmalı hayat kolay değil biz her zaman yanında olamayız öz güvenli ve çözüm odaklı yaşamayı öğrenmeleri gerek ancak o zaman huzurlu ve mutlu olabilirler herşeyin normali iyidir azı karar çoğu zarar verir
0 oy
(118,478 puan) tarafından
Cok sukur bende yok 
(1,615 puan) tarafından
Ne güzel :)
0 oy
(194 puan) tarafından
Benim ki biraz kötü ben 6. Sınıftayken annem gebeydi bir gün akşam üstü evde kimse yok ben ve annem hariç banyoya girdi annem bnde sobanın arkasında oturmuş TV izliyordum bir anda annemin inleme sesleri geldi ama nasl dehşet verici bir inleme bağırıyor ağlamıyor sadece inliyor bakmaya gittiğimde annem banyo da uzanmış her yer kan içinde bana al şu leğeni odaya götür sonra gel beni al dedi annemi odaya taşıyana kadar her yeri kan götürdü düşük yapıyordu annem duvarlar kapılar halılar ellerim her yer kan annem odada leğenin içine girdi sıçar pozisyonunda nasl felaket inliyor bir eli elimde çok sıkıyor beni sonra bir çığlık ve bayıldı leğenin içine leğendeki tüm kan yerlere döküldü o an koştum komşulara haber verdim geldiler beni odaya almadılar yengem direkt beni evine götürdü üstümü başımı değişti o gece orda kaldım sabahında annemi eve getirdiler hastaneden o anın etkisinden hiç çıkamadım hala aklıma geldikçe korkuyorum yıllar geçti Aradan hala annemde izi var psikolojik tedavi görüyor 
(1,615 puan) tarafından
Ayy çok kötüymüş ya burdakileri oluyunca benim travmam hiç bişey
(194 puan) tarafından
Öyle walla
0 oy
(85 puan) tarafından
Ablamla eniştem 4 yıllık Nişancılık sürecinden sonra evlendiler.  Yaşım küçük olduğu için ve abim de olmadığı için bi abi gibi gördüm eniştemi başından beri. Ta ki beni taciz edene kadar. Ne yapmaya çalıştığını anlamadım başta , dokunmalar,  yaklaşmaya çalışmalar . Yanıma sokulmayacak çalışmalar. Yaklaşık 7 yıl sürdü bu 

Korktum çok uzak durdum , şehir dışına yazdım üniversiteye gittim. 

Sonra beni aramaya başladı keşke senle evlenseydim diye. Ama ablama birsey diyemedim yine. Bi gün ablam beni aradı ağlıyordu. Eniştemin kendisini aldattığını, eğer boşanırsa da öldüreceğini falan söylemiş. Boğazına bıçak dayamış. Ablam öğtendi ki defalarca yaşamış bu aldatılmayı. Bende o an herseyi anlattım bana ne dediyse , ne yapmaya çalıştıysa  yeni doğum yapmıştı sütü kesildi. En çok da bana yaklaşmaya çalışması ağır gelmiş. 

Uzun süre ayrı yaşadılar boşamadı ablamı. 6 yış geçti üstünden bu şekilde ayrı ve  yakın zamanda boşandılar. 

Bu bende çok büyük travma etkisi yaptı , eşim devamlı beni aldatacak, dövecek sanıyorum. Rüyalarıma giriyor.   Birsey yokken ağlamaya başlıyorum. Eşime bunları ayrıntılı anlatamadım. Yıllar geçti üstünden ama hala psikolojim bozuk.. 
(1,615 puan) tarafından
Allah belasını versinnn
0 oy
tarafından
Hayatımda unutmayacağım travma yaratan okadar çok şeyim varki hangisi ni anlatsam bilemiyorum

İlki annem ben dogmami babamdan ayrılmak için bir engel olarak gördüğü için 3 yaşındaydım ozman annen başka adamların yanına giderdi benide babanneme söylemeyin diye öldüresiye doverdi bagrislarimi duyardı babannem zor alırmış elinden burnumu kırdı herbyerimi sigarayla yaktı aç bıraktı sususz bıraktı o günleri 3 yaşında bı çocuk nasıl hatırlayabilir ben hatırlıyorum işte 

İkinci tanvam sa babam 5 yaşındayken hapise düşmüştü okula başlamıştım babam okula gittigimi girememisti her toplantıda yada her sabah anneleri babaları bırakırdı arkadaşlarımı ben tek başıma giderdim ogrendimki babam hapiste ilk görüşüne gitcez okadar kış ki dönüyoruz kapıda jandarma var gel seni içeri goturuyum dedi gittik baban buradan çıkacak dedi  heycenla bekliyorum sonra babam geldi kolunda kelepçe gardiyanlar kolunda  bı bağırdım  babam diye bı sarıldım öptüm  baktım herkes agliyo o Opus oldu işte sonrası hiç olmadı babam hicbirzaman bana okadar iyi olmadı ordan çıktı 7 yıl sonra yasamadigimiz olay kalmadı karakollarda surunuyodum çok çektirdi bana babanneme babannem hala çekiyor ben kurtuldum ama öyle babam olmaz olsun dedim hep keşke olup gitseydi en azından oldu derdim şimdi ha var ha yok 
tarafından
Beni aglattin "((
tarafından
Canım benim
(1,615 puan) tarafından
Gerçekten post açtığıma pişman oldum yaramızı deştim resmen:(
tarafından
Alışıyor insan zamanla emin ol bende yazarken duygulandım ama şuan okadar güçlüyüm ki kimsem olmasa da şuan tek bir yanlışa herkesi silerim merhanetim bazen aklımın önüne geçer ozaman hata yaparım birtek şuan evliliğim hiç istedigim gibi gitmiyor ama ben oğlumu aile ortamında büyütmek için hergun ömrümden ömür gidiyor
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ooo. Bede çok hangisini anlatayım 
(1,615 puan) tarafından
Hepsini :)
(12,264 puan) tarafından
Boşver ;)) bende unutulmaz anılar olara beynimin bir kenarın da Dursun brn lazım olunca çıkartırım ;)) şimdi ruh halimi bodmanin bir manası yok;))☺️ canısı
(1,615 puan) tarafından
Sende haklısın yaranı deşmeyim :)
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Düşündüm de yokmuş 
(1,615 puan) tarafından
Oh ne güzel olmaması
0 oy
tarafından
Daha çok küçüktüm annemi kaybettim hayal meyal hatırlıyorum babam bize bakmaya çalışıyordu komşular yemek getiridi bazen halam gelirdi bizde kalırdı babam öle hasta biri değildi çocuğum çok hatırlamıyorum üzüm toplamaya bhceye gittik babam ben ve erkek kardeşim babam elinde üzüm sepetiyle bı üzüm bağının önüne düştü kaldı kalkmiyordu başında öle bekledik su falan verdik kıpırdamadan durdu hava kararmak üzere iken köylü bir iki teyze bahçeden geçerken bizi gördü agliyorduk yanımıza geldiler biri babamla kaldı biz diğer teyzeyle köye geldik kahvede oturduk bize süt verdiler ekmek verdiler akrabglarimiz geldi bizi halam geldi aldı meğerse babam ölmüş ertesi günü defnetmisler bizi bir iki gün halam evine Denizli merkeze götürdü yıkadı bizi biraz kıyafet aldı bı akşam yemek yerken polisler geldi kiyafetlerimizle bizi aldı biraz parka götürdü sonra yurda yeni hayatımız yeni evimiz tüm ailemiz tüm hayalimiz herşey orda başladı 
(202 puan) tarafından
Yaaaaa agladim :(((
tarafından
Şükür halimize şimdi cnm bin şükür ağlama sağol
(1,615 puan) tarafından
Oyy Allah rahmet eylesin çok üzüldüö
tarafından
Teşekkürler cnm sağol
0 oy
(263 puan) tarafından
Üç yakın akrabamın bana cinsel taciz yapması. :(( 4_5 yaşlarımda başladı bir kaç sene sürdü böyle. Rüyalarıma girerdi. Geceleri uyyamazdım. Bütün hayatımı etkiledi. :((
(1,615 puan) tarafından
Off Allah belasını versin
(263 puan) tarafından
Amin canım. Kendi kızı da var iki tane. Nasıl bir zihniyet dir bilemiyorum.
(1,615 puan) tarafından
Hala görüşüyomusunuz
(263 puan) tarafından
Hayır canım. Ben birine anlatmıştım. Oda duyurdu bir süre sonra benim cesaret edemediğimi yaptı. Babam çılgına döndü öldürecekti kaç kez elinden aldılar. Farklı şehirdeyiz zaten.  O pisliğin yüzünden babamın başı belaya girsin istemem. Çok uuzn zaman  oldu aileler görüşmüyor.
0 oy
tarafından
Beni etkileyen pek bisey yoktu sadece babam gemi de çalıştığı için herkes pazar günleri babası ile gezmeye giderdi biz arkaların dan bakardık babam ayda 1 gelirdi eve 
0 oy
(13,961 puan) tarafından
O kadar kötü bir şey yaşadım ki buraya yazmaya utanırım kızlarınızı herkesten koruyun
(13,961 puan) tarafından
Hayır hiç kimse bilmiyor söyleyemem annem kahrolur
(263 puan) tarafından
Bende birine anlatmıştım. O tuttu söyledi. Ortalık karıştı :(( babam çıldırdı falan işte. O zaman keşke söylemeseydim dedim. Ama bu seferde yüz yüze geliyordum. Şimdi hiç değilse görüşmüyoruz.
(13,961 puan) tarafından
Keşke benimde öyle bir şansım olsa ama malesef yok elimden geldiğince az görüşmeye çalışıyorum çocukluğumu mahvetti 5 dakikalık zevki için insan olan günahsiz tertemiz sabiye nasıl dokunur inşallah sende bende bizim gibi olanlar da atlatiriz sonsuza kadar unuturuz
(263 puan) tarafından
Atlatılmıyo canın. Sadece şimdi korkmuyorum büyüdüm çünkü. O pis ellerini uzatmasalar hiç bir çocuğa. Allahım evlatlarımızı korusun.
(13,961 puan) tarafından
Amin inşallah  :(((

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 706 göst.
0 oy
23 cevap 379 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yusuf 427 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
3 Ekim 2023 Aile kategorisinde 12345678 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy