0 oy
886 göst.
Diğer kategorisinde (2,627 puan) tarafından

Dunde post açmistim oglum mamayi almiyo aç aç agliyo zorla uyuya kaliyo 

Mamasini degostirdim cici bebe kattim almadi pekmez li verdim almadi pirinc unu yaptim yemedi

Mamaya şeker kattim olmadii zorla biraz içiyodu tiksiniyodu sanki anlamadim o kadar canim yandiki biberonu degistim belki ise yarar diye daha beter oldu 

Buyuk oglumda aniden tiksinerek birakmisti mamayi 9 aylikken onada inek sutu vermistim iştahla icmisti 

Artik dayanamdm kizlar oglumu tarttim zaten kilosu az boyuda çok ufak 200 gram gitmis doktora soledim oda yapcak bisey yok inek sutunu yari yariya sulandir seker koy ver dedi yaptim hemen içip uyudu oglum sabahtan bu yana 3 biberon içti 

Şu an hiç bi sorun yok ama korkuyorum bisey olmaz demi annem olmaz diyo buyuk oglumdada hic bi sorun yasamadm 

Neden benim çocuklarim aniden birakiyo her seyi anlamiyorum :'(

31 Cevaplar

+7 oy
(27,353 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Zehir değil bacım milletin sozune bakma ver yazik cocuga hepimiz eskilerden onla büyüdük abartan cok var

(27,353 puan) tarafından
Ya bakma sen onlara herkes çok bilmis daktir olmuş basimiza
(44,724 puan) tarafından
Aynen melike katiliyorum sana
(27,353 puan) tarafından
Ah kizim bi içse 6 aydan beri deniyorum agzina sürmedi
(4,040 puan) tarafından
Sanki mamalar çok mu temiz mama mama diye  tutturmuslar inek sütü şişkinlik yapar mamalar da çok masum değil benim yetmeseydi ben sulandırıp inek sütü verirdim
(44,724 puan) tarafından
Benim ogluma versem iciyo cokta seviyo
-Reklam-
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Olmaz bncede

Çoğumuz inek sütü ile büyüdük 

Yarı yarı yapıon bıde ztn 
(2,627 puan) tarafından
Her şeyi denedim herşeyi yok mama kutusu dolu dolu duruyo almiyo noldu anlamiyorum
Annemde bizi inek sutuyle buyutmus tek içimi rahatlatan bu şuan
0 oy
tarafından
Bişey olmaz yapacak bişey in olsa yapardın sonuçta. 
(2,627 puan) tarafından
Şu an uyuyo 1 gun zor dayandim inan aç kalmasina dayanamdm
tarafından
Nasıl dayanabilirsin ki iyi bile dayanmissin bişey olmaz ama sıkma canını hem dktor demiş ver diye. Bu bebeklernde nasl bi damak tadı varsa artık :) benim yakınım kavurdugu unla büyütmüş kızını kız şimdi üniversite de :)
(2,627 puan) tarafından
Anlamiyorum benim çocuklarim her seyi aniden kestirip atiyolar emzigide birden almadilar
tarafından
Tuhaf gerçekten ama bazı bebekler doğuştan getiriyor bazı huyları :) sıkma canını vardır bundada bı hâyır
0 oy
(702 puan) tarafından
Canm bi sabah ver bide gece yatarken fazla verme zaten yemek sularina ekmek dograrsin corba yaparsin gunduxleri
(2,627 puan) tarafından
Bilmiyorum ki kendi yediklerimizden vermeye calisiyorum
(702 puan) tarafından
Ver cnm sehriye corbasi yogurt corbasi yedir hepsinden
0 oy
tarafından
Ben maddi sıkıntıdan vermek zorunda kalmıştım rabbim kimseyi zor durumda bırakmasın ya 
tarafından
4 aylık falandı mecbur verdim şuan 16 aylık ve ayına göre boyu uzun kilosu iyi mamayı kestim komple hala süt veriyorum ama ari mamayida deneyebilirsin benim oğlum çok sevdi
(2,627 puan) tarafından
Ayy sen daha erken vermisşin cnm
Ne kadar çaresiz kaliyoruz ya bizimde maddi sıkıntımız çok var ama aliyoduk mama
Bi anda içmeyince mecbur sut verdim Allaha emanet artik
tarafından
Telefonumu saattim kuzum evi kapattık aylarca annemin evinde kaldık okadar berbat durumdaydim
(2,627 puan) tarafından
Bizimde baya borcumuz var
Bilmiyorum belkide bolesi daha hayirlidir
tarafından
Allah büyük bizde sütle büyümüşüz bi sorun var mı yok allah izniyle bisey olmaz
0 oy
tarafından
Hic bise olmaz iki bucuk yasinda hala iciyo cok surekli verirsen kansizlik yapar gunde belli saatlerde ver zaten 6 aylik ek gidaya da gecmis
(2,627 puan) tarafından
Ne kadarlikken inek sutu verdin cnm
Insallash bisiy olmaz
tarafından
Yani benim ki 1 yasindaydi ama sut ve sut urunlerine alerjisi olmasina ragmen bi sorun olmadi kuzenim 6 ayliktan beri iciyo bisenolmadi
(2,627 puan) tarafından
Gerçekten alerji oldugu halde bisey olmadi mi
tarafından
Hayir canim. Alerjisi ben emzirirken cikti ve sutu bile biraktirmadi doktorumuz. Siddetli gazi oluyordu sute alerjisinden dedi ama cok sukur 2 buck yasinda bi sorunu yok
0 oy
tarafından
Bir şey olmaz canım sıkma canını
(2,627 puan) tarafından
Insallaahh cnm benim
0 oy
tarafından
Benim komşum 5 aylıktan başladı mahsallh topaç gibi çocuğu biraz yemek yapiodu bebeğine kahvaltı bebe bisküvisi de yapiodu kendi yedirirdi 
(2,627 puan) tarafından
Bende kendi yediklerimizden vermeye calisiyorum
Insallah cnm ya icim rahatladi biraz
tarafından
Korkma cnm kimisi hiç vermiyor mama yarı yarıya inek sütü iciriyor
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Bence olmaz ya. Zamanında bize neler neler vermişler de bişey olmamış. 
(2,627 puan) tarafından
Annem biz 4 kardesiz hepinize sut verdim diyo icim biraz rahatladi
0 oy
tarafından
Hiccc kendini üzme alerji falan olmazsa başkada bir sıkıntı olmuyor bak ben sana mama tarifi vereyim severek yer benim kızımda 6 aylikten beri bu mamayı yiyor 

4 tatlı kaşığı irmik

1 cay bardağı süt

1 cay bardağı su 

Bir çay kaşığı bal ama vermem dersen azıcık şeker yada pekmez kat 

Hepsini aynı anda pişir kaynayinca kıvam alınca söndür altını ılıyınca yedir kızım seviyor hemde irmik pirinç unundan faydalı ve pahalı değil tavsiye ederim benimde kızım 7 aylık veriyorum inek sütü bişey olmuyor
(2,627 puan) tarafından
Birazcik seker kattim içti çook şukur onuda icmiycek diye o kadar korktum ki
tarafından
Bazı bebekler böyle şeyleri sever yapacak bişey yok
(3,274 puan) tarafından
bal verme cnm ne olur ne olmaz
tarafından
Hep veriyorum ilk başta azıcık denedim bir sorun olmadı bende şeker yerine hakiki bal veriyorum bı sorun yaşamadık çok şükür
0 oy
tarafından
Bak bide pirinç tanesi falan yutabiliyorsa yoğurt çorbası yap da ver onu da çok sever bebekler ben hep yediririm normal corba sularına ekmek banarim yer salatanin suyuna ekmek banariz bende mecbur yemekle büyüttüm çünkü emmedi ve mamada yemedi
(2,627 puan) tarafından
Dişleri henuz cikmadi o yuzden korkuyorum ekmegi vermeye ama vercem
tarafından
Küçücük ver bizimde yeni çıktı dişler ama ekmek yumuşak oluyor ya küçük verirsen damagiyla bile ezer ve yutar
(2,627 puan) tarafından
Kaç aylik bebegin cnm?
tarafından
7 aylık
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Yazık çocuğa ya kiyamam nasil aç dayanmış bisey olmaz canım sen içini ferah tut hic biseycikte olmaz ALLAH in izniyle ne yapsaydin aç mı kalsaydi bizim büyükler hep böyle büyüttü bizi sanki eskiden mama mi vardi vardi da alacak para mi vardi ALLAH büyük korkma sen
(2,627 puan) tarafından
Annemde ole diyo
O kadar rahatladim ki diken ustundeyim sabahtan bu yana
Cnm oglum içti uyudu simdi uyandi guluyo oynuyo
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Bu kadar buyutme korkma inek sutu hayatini alt ust etmez 7 aylikken bende mecburiyetten verdim biseyde olmadi
(2,627 puan) tarafından
Ayyy sagolll cnm yaa içim rahatladi
0 oy
tarafından
Su katiyomussun ya olmaz insallah korkma
(2,627 puan) tarafından
Yarisina kadar su koydum insallah cnm
0 oy
(398 puan) tarafından
benim ablam 3 kızınada vermiş inek sütü 3ü de pehlivan gibi maşallah korkacak bisey yok bence 
(2,627 puan) tarafından
Tesekkur ederim cnm icim  o kadar rahatladiki cevaplardan sonra
0 oy
tarafından
Bizde onlarla büyüdük canım Allah'ın izniyle bişey olmaz şimdikiler herşeye zehir gözüyle bakıyor tek dinlediğim kişi bu konuda annem 4 çocuk büyütmüş 
(2,627 puan) tarafından
Benimde annem 4 umuzu sutle buyutmus
Zaten inek sutunu o soktu kafama çok sukur icti oglum
tarafından
Oh afiyet olsun paşaya
Benim kızım 2 geceden beri tıkanık nefes alamıyor uyumuyodu annem vicks buhar yap dedi sabah doktor sakın yapma fayda etmez dedi öğlen yaptim bı güzel açıldı 2 saattir uyuyor
(2,627 puan) tarafından
Ahaahh gerçekten ne varsa eskilerde var :))
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Eskiler heo öyle büyümüş canm benim eşimgil mesela 3 aylıkken sütü kesilmiş annesinin hep süte cicibebe katıp biberonla veriridiim diyo bşy olmaz 
(2,627 puan) tarafından
Benim anneminde tek goğsu tikaliydi 4 kardeşiz hepimize inek sutu vermiş hiç bi sorunumuz yok
Sagol cnm ya
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Kuzum canini sıkma bebeğin süt istiyormuş demekki. Sen bütün çözüm yollarını denedin. Çareyi de sutte buldun. Yarasın bebeğine. İnşallah toparlarsınız biraz da senin de keyfin yerine gelir
(2,627 puan) tarafından
Sutude içmez diye korktum ama içti cok sukur sagol kuzum
0 oy
(3,274 puan) tarafından
9 aylık oğlum günde 1 defa yarı şu yarı süt veriyorum cnm napalm hayat okadar pahalı ki hem doktorun da ver demiş birşey olmaz Allahım izniyle 
(2,627 puan) tarafından
Insallah cnm buyuk oglum 9 ayindan 18 aya kadar gundr 3 4 biberon sut icerdi hiç bisey olmadi çok sukur ama bu 6 aylik olunca endiselendim
(3,274 puan) tarafından
bende büyük oğluma cahillik bukadar araştırıp bilmiyordum büyükler ver dedi diye 6 aydan sonra verdim ememiyordu mama yiyordu bir sorun yaşamadık 3 yaşına kadar da günde 1 kutu bitiriyordu tahlil yaptırdım kansızlık ta çıkmadi çok şükür ama simdikinde araştırdıkça tehlikeli diyolar diye korkuyorum bende açıkçası mama firmalarıyla anlaşmalı ortaya atılmış bir durum olabilir olabilir diye düşünüyorum ne eskilerden ne de etrafımda süt içtiği için rahatsızlanan çocuk görmedim ama aklimiza da takiliyor tabi
(2,627 puan) tarafından
Evet benimde aklima cok takiliyo ama
Cevreme bi bakiyorum buyukler ya anne sutu yada inek sutuyle buyumuş insallah bisey olmaz cnm
0 oy
tarafından
Bişi olmaz canım hepimiz süt ile büyüdük mamamı içtik sanki 3 biberon içmş alerji falan olsa çoktan olurdu zaten sulandır ver aç kalmasın yavrucuk 
(2,627 puan) tarafından
Uyumaya basladi sonunda sulandiriyorum cnm çok sagol

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 395 göst.
0 oy
7 cevap 194 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mnguuu (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
15 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.
26 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gizemlibayan (67 puan) tarafından soruldu

380,617 soru

11,395,985 cevap

34,913 kullanıcı

...