0 oy
374 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (749 puan) tarafından
Kizlar ilk hamileligim cok zordu bulantim aclik  mide yanmasi  ne varsa vardi bnde  nefes alamama hergun hastanelrde geceleri kusmam aksam kusmam yani en kotu nasilsa oyle gecti  bn ölecem dedim o derece . 2. Hamile kalsam gene ayni mi olur  oyuzden 2. Ye korkuyom yani  disari ciksam bi yere otramazdim  bulantim bitmiyordu yemek yapmaiyordm kokular zaten ayri bi konu alisveris merkezlerine  gremzdim ack hava anca zar zor .  ilk 5 ay ac gezdim 5 kilo verdim hergun agliyordum resmen . boyle gecen varmi  hamilegi ikinci hamileligi  kolay olan

6 Cevaplar

0 oy
(373 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

VALLa benimde böyle geçti 6 bucuk ayıma kadar simdide nefes daralmalark tansiyon düşmesi basladı 32+4 üm ben bile birinciyi doğurmaddan daha ikinci yapmıcam tek olsn diyorm :)

-Reklam-
+1 oy
tarafından

Birinci hamilelikte çalıştım hiç mide bulantı yoktu normal insandan daha enerjiktim birde dominos pizzada müdürüm devamlı koşturma halimdeydim yorulduğumu bile anlamazdım. 

Şimdi ikinci hamileligim mide bulantım var bel ağrım var çok olmasada yerimden kalkasım gelmiyor gündüz kızımla uyuyorum yemek temizlik yapıyorum hemen şipşak. 

• :DAha öldüm bittim akşama kadar koltuğun üzerinde uzanıyorum inan kızım yerde oynar ben koltuktan uzaktan uzağa oynarım o derece yani. 
  • Ama inan zor değil bebekle birlikte .
  • Yanı ben hep derdimki ay hamile olursam ne yaparım falan diye ama planlı iş yaparım. 
  • Ama şimdi uyumadan önce yerleri sildim :) 
  • Gündüz uzanmak için:))
(749 puan) tarafından
Hahahah iste bnde   biraz iyi olayim o isi yapim hastanelik oluyordum  bi saat iyisem evi temizliyim diyirdum  ondada burnumdan gelirdi. Cok sukur gect ozamanlar ama ikinci nasil olcak diyede dusunemden edemiyorm
0 oy
(912 puan) tarafından
Benimde hamileligim boyleydi suan okurken kendimi hatrladim. 2.de ayni olur mu bilmiyorum ama umrim olmaz. İlklerde yine evde cocuk yoktu 2.hamilelikte birde cocuk olacak oyy oyy :((
(749 puan) tarafından
Ay aklima geldikce gozlerim yasariyor cok zordu. Gorumcem hamileydi hc anlamadi bile .   bn olumden dondüm valala tansiyon 5 oldu  boyle icim icime sigmiyordu tarifi yok
(912 puan) tarafından
Bnmde gorumcem hic anlamadi ya o da bnden 3 ay sonra hamile kaldi biz hamile oldugunu 4-5 aylikken ogrendik ve ust katimda oturuyor :)))
0 oy
(584 puan) tarafından
Ilk gebeligimde hep yattim disariya adim atamiyorfum cok kotu hamilelik gecrdm bayilmarim.oluyordu 2.den hep korktum buyusun cocum oyle hamile kalayim dite 5 yadina gelince hamile kaldim bubda o kafar rahat hamilekik gecrdimki yuruyusletimi yaptim ev islerini o kadar rahat yaptimki en basiti bir kere kramp bile girmedi bacagima 5 gun sobra dogum yapacagim hala gezebiliyorum islerimi yapaniliyorum 
(749 puan) tarafından
Her gece krampp grerdi bazen evde yanliz olurdum  agrisi ciok kotu insllah bnimde kolaybolru
0 oy
tarafından
Aynı durumdayız ve bende 2. Ci de aynı olurum diye çok korkuyorum
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Benim ilk hamileligim de çok zordu bulantılar bel ağrısı falan çok zor geçmişti. Ikinci de de bulantim oldu biraz ama ilki kadar değil ve şuan iyi geçiyor başka bir sıkıntım yok çok şükür bulantılar da hemen kesildi 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 377 göst.
24 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 285 göst.
0 oy
6 cevap 117 göst.
0 oy
8 cevap 129 göst.
25 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu

382,565 soru

11,453,743 cevap

35,030 kullanıcı

...