0 oy
1,325 göst.
Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından
Kızlar bunu söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama 15 aylık oğlum var ve 1 aydır anamdan emdigim sütü burnumdan getirdi hiçbirseyden memnun kalmıyor herşeye ağlıyor ne yapsam sinir oluyo oturuyorum ağlıyo kucağımdan inmiyor kucağımda ayrı ağlıyor artık elim ayağım titredi saçımı başımı yoldum ağzına lokma koymuyor inadına .  Herşeye eziyet ediyor herşeye 1 dakika Kendi başına oynaym demek yok. Yemek yedirim eliyle kaşığa vurur ben yicem der önüne koyarım güzelce alır yere vurur heryer çorba oldu iki tane Tokat patlattım bende... ama o ağladı bende ağladım nasıl başa çıkacağım ben bu durumla??

35 Cevaplar

+10 oy
(1,331 puan) tarafından
Ahhh ya kıyamam , bir çoğumuz malesef çok üzücü ama bu yollardan geçtik ve bu hatayı yaptık Allah yardımcın olsun insalh benim iki yaşında ki kızımda öyle malesef çocukların hepsi öyle 
-Reklam-
+4 oy
(790 puan) tarafından
Rabbm sabir versin cnm cok zor
+3 oy
(2,873 puan) tarafından
Ayy valla allah kolaylık versin ben böyle şeyler okudukça vaz geçiyorum çocuktan şimdilik 
tarafından
Hahahahaha :D
+2 oy
tarafından
Kusura bakma ama vurmaya hakkın yok o çocuk o  kadar mız mız ve ağlaksa en baştan beri bişeyleri sen yanlış yapıyosun sen yanlış öğretiyosun git kendini tokatla hatayı kendinde ara . Yok dayanamıyorum yok sabrım tükendi sabredemiyeekseniz doğurmayın 15 aylık çocuğa tokat ne ya bide anlayışla karşılayanlar olmuş şok içerinsinde okudum yorumları 
(2,596 puan) tarafından
Boşver canım ya takma kimseyi. Anneyiz hepimiz.. bizlerden daha iyi kim bilir kendi evlatlarımıza bakmayı
(406 puan) tarafından
Ya ne biçim insanlar var ya bende annelik sevkati olmasa buralarda yaptığımı söyleyip ağlaya ağlaya çare ararmiyim ya ağzı olan sallıyor
tarafından
Yine söylüyorum senin çektiğin sıkıntıyı o bebekten çıkaramazsın bu  kadar basit  buraya yazıyosan elştireyede açık olacaksın küfür tarzım değil kusura sen istediğin üslupla yazabilriisn saygı duyuyorum herkesin kendi tercihi.  Ayrıca evde karpuz büyüttüğümü nerden çıkardın ne iş yaptığımı nerden biliyorsun??
(406 puan) tarafından
Ne iş yaptığıniz belli buradan teşekkürler..
tarafından
Rica ederim
+1 oy
(3,532 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsn canım. Çocuk büyütmek zor sabır cek
+1 oy
tarafından
Keşke vurmasaydn
+1 oy
(13,844 puan) tarafından
Yapan sen pişman olan yine sen. Yapma canım yapma bîrak evin altıni üstüne getirsin evi b.ok götürsun ama çocuğuna bunu yapma.
+1 oy
(924 puan) tarafından
Valla canım 25 yaşındayım üç cicugum var gecligimi yaşayamadım.ama çocuklarımdan kıymetli değil benim çocuklarımın arası 1,5 yaş ucude öyle ve afedersin ağzıma ediyorlar evin içini maf ediyorlar ama bunlar çocuk senin bebeğinin yasinda benim kızım 15 ayına yeni girdi tokat ne demek severken bile Zarar vermekten korkuyoruz hincimizi çocuklarımızdan cikarmiyalim onlar bizden güçsüz koruyamazlar çok sinirlendiğinde ağla rahatlarsın bazen bende aşırı sinirleniyorum ve mutfakta ağlayıp sakinleşir yanlarına geliriyorum ama vurmuyorum ne olursa olsun 15 aylık kahvaltısını önüne koyuyorum eliyle yiyor suyunu içirip kaldırıyorum öyle öğrenecek yemeyi sabırlı ol sabah yumurta omleti yemedi hemen onu strecledim yarın koyacam önüne bugün kesme şehriye çorbası yaptım yanında yoğurtla yedi yemezse zorlama elinde sonunda yiyecek Allah sabır versin canım 
(406 puan) tarafından
Keşke evin içine etsin ağzıma tükürsun bir anlık nevrim döndü ne olduğunu anlamadım bende işten gelmiştim uyku yüzü görmedim sabaha kadar nöbet tutuyoruz aylardır covid den dolayı ama elim hâlâ titriyor ne yapacağımı şaşırdım çünkü yapmadığım kalmadı birazcık mutlu olsun diye ama pişman oldum
0 oy
tarafından
Tokat patlattım ne demek. 
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Çok zor bir durum insan çileden çıkıyor biliyorum keşke öyle yapmasaydın lütfen bu davranışını tekrar etme bırak ağlasın dursun elbet yorulup susacak sabret oda büyüyecek 
(406 puan) tarafından
Bırakın vurmayı sesimi bile yükseltmedm bu zamana kadar aylardır sabaha kadar nöbet tutuyoruz covidden dolayı bir anlık boşluğuma denk geldi
0 oy
(790 puan) tarafından
Allah yardm etsin cnm valla anne olmak zor büyüdükçe baska bsy çıkarıyorlar zorlaşıyor durum sende yere sofra bezi sar yerde kendi yesin ya da bardağa su koy kaşık ver o onu içsin sen yedr  ben ole yapıym genelde dövmek vurmak çözüm dgl aksine daha hırçın oluyo boşa vurma cnm yazık üzülen daha cok sen oluyn bu işler dayakla olmuyo sabret gececi hepsi düzelir zamanla inş
(406 puan) tarafından
Bırakın vurmayı sesimi bile yükseltmedm bu zamana kadar aylardır sabaha kadar nöbet tutuyoruz covidden dolayı bir anlık boşluğuma denk geldi
0 oy
tarafından
Biras daha sakin olmaya çalışın lütfen..tokat vurmak hirpalamak.aliskanlik haline gelebilir..sabırlı olmaya çalışın ..herkez kolay büyütmuyo..siz gergin sınırlı olduğunuz iicin.cocuk.hissediyodur o da daha gergin oluyo ister istemez...konuşmadığı için derdini anlatamiyo o yuZden gerginde.olabilir..sevdigi şeyleri yapın beraber oyun oynayın ..belkide dikkatinizi çekmeye calisiuo..ama vurmayın ..şiddeti öğretmiş oluyosunuz.
(406 puan) tarafından
0 oy
(305 puan) tarafından
Canım yemek yediriken çizgi film falan açsan belki dikkatini çeker de yer ben öyle yapıyorum 
(406 puan) tarafından
Yapıyorum inanın yememesi mesele değil ki çığlık çığlığa bağırıyor kiziyo Bırakın vurmayı sesimi bile yükseltmedm bu zamana kadar aylardır sabaha kadar nöbet tutuyoruz covidden dolayı bir anlık boşluğuma denk geldi
(305 puan) tarafından
Seni anlıyorum canım çocuk büyütmek çok zor illaki sabrın sonuna gelebiliyoruz anne olarak çocuğuna bir fiske vurmayan anne eminim yoktur bu günlerde geçecek atak haftasındadir belki çocuğun
(406 puan) tarafından
İnşallah geçsin biraz önce inanın ben yoğun bakımda çalışanm akşama kadar psikoloji denen bişey kalmıyo birde oğlum böyle olunca ne yapacağımı şaşırdım
(305 puan) tarafından
Rabbim sana sabır versin canim
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Insan bazen cileden cikiyo çaresiz kaliyo ama tokat atmak vurmak bunlari yapma yazik minicik. Esin yardim etmiymu
0 oy
(10,497 puan) tarafından
Ah yavrum kuzum zor evet ama dayakla maalesef çözüm olmuyor inan daha da inat oluyorlar o çocuk maalesef huy değiştirir hep huylu olmaz Rabbim yardımcın olsun 
0 oy
(530 puan) tarafından
Haklisin canım zor ama yapacak birşey Yok çocuk daha 2.5 yaşında kızım var ve 6.5 aylık kızım var bide evim sobalı halimi görsen acırsın yani anladın mı bende kızıyorum bağırıyorum Ams dayak da çözüm değil ki inan ki kızım acayio yaramaz. her yeri dağıtıyor pislik için de yani benim evin halini görsen savaş alanı  ama napayım 2 çocukla Çok zorlaniyorum ama büyüyünce hepsi geçecek
0 oy
(992 puan) tarafından
Iki tokat atınca sustu mu ? Yok ozaman o iki tokati kendine  patlat ve o bir melek  vurunca sadece  susturursun dusunceldirni davranışlarını değiştiremezsin.

Çocugun neden öyle yapar ne olur diye araştır ki o daha bebek 
(406 puan) tarafından
İstemsizce yaptım kendime tokat patlatmadim belki ama o bebeğime bakabilmek için gece sabaha kadar sabah akşama kadar köpek gibi çalışıp geliyorum. Melek olduğunu benim çocuğumun bana siz ogretmeyeceksiniz sanki hepiniz sütten çıkma ak kasiksiniz merak etme sen yine de ben kendimi de cezalandırdm anneyim ben anladın mı bunu sen sorgulayamazsn çözümün önerin varsa konuş yoksa KAP'a çeneni. Ben çocuğuma ilk defa vurdum onda da yavaş vurmama rağmen canım gitti...
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yazarsam kalbini kırabilirim. En iyisi yazmamak.
0 oy
(6,825 puan) tarafından
15aylik bebeğe nasıl tokat attin bn az önce düştü etimden et koptu anladı mı sen tokat atınca şimdi akıllı mi duruyor

Azıcık sabır edin herkesin çoğunlukla bebeği böyle. O çocuk şimdi korkak bişey olacak hem de bir de değil iki tane patlattım valla bn üzülüyorum ya eskide kalmadı mı o vurmalar hala vuran var mı.vurunca düzeleceğini sanan var mi
(406 puan) tarafından
(6,825 puan) tarafından
Her ne olursa olsun bebek sorunu olmadan ağlamaz illa bı sorunu vardır dış flan çıkarıyordur yazık gözünü seveyim yapma amacım seni yargılama da değil gerçekten hayret ettim bn tırnağını sakınırken yapmayın vurmayın otur ağla valla geçiyor ama ona vurunca o vurduğunun izi o bebekten geçmez bnm oğlum da 16aylik akşama kadar kucakta WC ye bile girsem peşimde iki dk yemek yapamam ev felç eder ama napiyim bebek yani daha ne desen anlamaz konuşamaz derdini anlatamaz oda büyüyecek ve büyüyünce bu hareketleriniz onda korkak ezik çekingen bir kişilik oluşturacak. Valla Kendi evladım gibi üzüldüm vurduğunda yanan canı oldu ama diyemedi üstelik bir tek senle akşama kadar seni biliyor ve belli ki başka bı derdi daha var ki kucak istiyor yemiyor.cok üzüldüm ya
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Böyle durumlarda sabir çek bence ama cocuga vurman cok yalnis inşallah devmi gelmz .cocuk bu hangimiz uslu bi bebektik dayanacagiz tabiki 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 588 göst.
25 Aralık 2019 Aile kategorisinde Melike - Aras (7,935 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 135 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (266 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 193 göst.
1 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 199 göst.