0 oy
981 göst.
Diğer kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Kızlar asla bayat veya soğuk yemek yiyemiyorum mesela yemek bugün arttı yarın akşam yiyelim olayı yok bende bu yüzden az ve ölçülü yapıyorum. Daha kötüsü mesela acıkınca ekmek arası yapıp yiyemiyorum yiyenlere hayret ediyorum özeniyorum ama yok yapamıyorum. Canıma eziyet ama niye böyle çok değiştirmek istiyorum bu huyumu  :( Akşama  sarma dolma yapcam mesela zor bi yemek onu sararken acıktım ya biseyler yemem lazım şekerim düştü bilin bakalım naptım:(  iki patlıcanla karnıyarık pişirip yedim hızlıca karnımı doyurmak için halbuki akşama çok güzel yemek var yap ekmek arası kahvaltılık atıştır yok yapamıyorum. Buda dert mi diceksiniz ama 1 çocuk artı hamileyim bu yemek zevkim çokk zorluyor benii. Varmı benim gibi olan anormallik bendemi

39 Cevaplar

+1 oy
(196 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İlk kez böyle birşey duydum ben sabah kendime bir yumurta zor kiriyorum üşeniyorum ekmek arası yapıyorum çoğu kez, bekarken nasıldı yemek düzeniniz daha önce yatılı bı yerdemi büyüdünüz sürekli düzenli yemek mi yediniz nasıl alistiniz böyle hiç ekmek arası köfte falan da yemiyormusunuz, sevdiğiniz şeyleri ekmek arası yaparak yiyin bı süre sonra peynir ekmek arası yap arada bir yavaş yavaş alıştır kendini çocuğun senden alisirsa valla ilerde çok zorlanır 
(196 puan) tarafından
Yoo aslında güzel bişey kendine değer veriyorsun ozen gösteriyorsun çok küçük yaşta yemek yapmaya başlamışsın başkasına göre mumbar dolması yapmak çok meşakkatli ama sana kolay geliyordur artık valla ne güzelmiş bu sende düzen olarak oturmuş biraz peki başkasının evine gittiğin zaman özensiz bir sofra hazırlarsa rahatsız olurmusun kız seni misafir etmekte zor valla ama sana misafir olmak güzel döktürürsün yemekleri oh mis :)
(1,755 puan) tarafından
Hahhh bak kalbimi okudun kız. Hep başkasına gittiğimde sinirlenip dönüyorum:)) Arkadaşlarım ailem bana gelmek için yarışır hani maddi acidan değil gücüm bi bulgur almaya yetsin ona 3 5 çeşit ayrı yemek yaparım gidince özensiz yemek görüyorum oturup ağlamak istiyorum çünkü istesemde yiyemiyorum ağzımda geveliyorum yutamıyorum. Beni çok iyi tanıyanlar bilir erken gel derler beraber girer mutfağa yaparız. Mesela kahvaltıya  yakın arkadaşım gelecekti 4 çeşit ayrı hamur işi ağır yapıp uyudum yoruluyorum ama içim rahat etmiyor. Enerjim çok yüksek ama yapmayınca kendimi kötü hissediyorum değer vermiyormuşum gibi
(196 puan) tarafından
İşte senin için bı değer ölçüsü haline gelmiş bu kendine yapmayıncada kendini değersiz gibi hissediyorsun özensiz hazırlanmış yemek sanki sana hakaret gibi geliyordur anlıyorum seni bu mukemmelliyetcilik her insanda herhangi bir konuda olabilir, kız valla maşallah sana Instagram'da bı sayfa aç boyuna yap yap paylaş :))
(1,755 puan) tarafından
Ayyy kendimi kırmızı odada rahatlamış gibi hissettim yorumların nokta atışı. Bi psikolog arkadaşım var bana kahveye gelmişti kahve fincanlarını düzeltme şekline bakarak bu kurduğun cümleleri kurmuştu sen böyle birisin diye Şuan dank etti. Sağol ya gece gece çok iyi geldi yorumların teşekkür ederim
(196 puan) tarafından
Rica ederim canım genelde kişisel gelişim psikoloji üzerine çok okur araştırırım o yüzden anlıyorum seni :) kendine iyi bak hamarat kadın
-Reklam-
+3 oy
(7,118 puan) tarafından
Bazen acıktıgim hâlde yemek yemem :D
(48,690 puan) tarafından
☺️☺️☺️ aradığım yorumlar
tarafından
Ahahah tek ben miyim böyle diye yorumlara göz atiyodum  çok kede akşam yemeğini bekledim usendigim için :D
+2 oy
(924 puan) tarafından

Üşengeclikten doyduğum çok oldu :D

(1,755 puan) tarafından
Hahahaaa. Işin kötüsü o ya ben hem usengecim hem yemek zevkim var yiyemiyorum öyle ne bulursam :)
(924 puan) tarafından
Afiyet bal şeker olsun canım:)
(48,690 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️++
tarafından
Bende bende:D
+1 oy
(658 puan) tarafından

2 bebeyle düzelir canım bence. Beni sorarsan açken ben ben değilim evde ne bulursam yerim :D

(1,755 puan) tarafından
Dur korkutma beni :))
+1 oy
tarafından

Suan cok merak ettim kac kilosun bu yemeyle bacim:D

Ben oyle degilim yerim makarna tek yemem yani 

(1,755 puan) tarafından
Haa o konuda şanslıyım yiyip yiyip kilo armağanlardan. Mesela şuan 5 aylık hamileyim çok fazla vitamin ilaçları alıyorum yemek desen hiç sorma 63 kiloyum
tarafından
Boyun ne kadr ona göre kilona yorum yapayim hahahahaah :D
(1,755 puan) tarafından
1.58 ama bak 5 aylık hamileyim ona göre yorum yap vicdanlı ol :))
+1 oy
(2,615 puan) tarafından
ahaahh  1 hafta cay içmeyip ablami taa annemlerden getirtip çay demlettirdim kiz been 

Duşun artik ben başka bi levile atladim uşengeclikte
(2,615 puan) tarafından
2 çocuk olunca bole bacim naparsin
Anneme ablama kendimi acindiriyorum
Bi çaay be aplaaa noluy demleyi veysen ☺️
Bole aglaya aglaya getirtiyorum ablami
(48,690 puan) tarafından
dedem bi hikaye anlatırdı o geldi aklima. kral köyun en tembellerini secip onlari calistirmayacakmis herkes tembelim diye gelince yangin cikarmislar herkese kacmaya baslamis iki kisi kalmis . biri kacsak mi ne demis digeride usenmeden soyledigin lafa bak demiş ☺️☺️☺️ bende usenmeden soyledigin lafa bak diyen kisimdayim çoğu zaman ☺️☺️☺️
(1,755 puan) tarafından
Hahahaa yok hiç üşenmem severim ama yoruyor bu huy beni
(2,615 puan) tarafından
Kiz ben seni çozemedim
Uşengecte degilsin ama ole gibisinde kafam karisti ☺️
(48,690 puan) tarafından
esim 4-12 ken kendime yemek yapmam kizima yaptigim corbalardan ondan bundan otlanirim ☺️
+1 oy
(48,690 puan) tarafından
bende sarmayı sararken paso yerim o zaman doyarim ☺️
+1 oy
tarafından
Aynn ben de öyleyim ben kahvaltıda bile türlü yemeyi severim ama üşengecim ya hep yapamıyorum :D
+1 oy
(119,338 puan) tarafından
Senin iste zormus bacim
+1 oy
(112 puan) tarafından
Canm bende bu söylediklerine yakınım bende yemek konusunda hemen hemen senin gibiyim kalan yemeği yiyemiyorum az yaparim ki kalmasın kalkip ekmek arasi yapamam ama baska yemek yaparım yani anlatiklarinda biraz kendimi buldum:) 
(1,755 puan) tarafından
Ohhh be kocaman kocaman sarılıyorum sana delimiyim acep diye düşünmeye başladım. Ya hem kendime değer veriyorum damak zevkim öyleyse yap üşenme diye misal sıcak taze yemek seviyorsam öyle yapıyorum ne gerek var diyip geçiştiremiyorum
(112 puan) tarafından
Neyse yalnız değilsin:) yemegi sürekli ölçülü yaparim hatta doymadan yemegin bittiği bile oluyor sirf kalmasin illa yeni yemek yaparım hele misafirim gelince sakatlıkları doğruyunca bile şekil yaparak yaparim illa ki şekil yaparim başka türlü icime sinmez bilmiyorum ama seviyorum bu huyumu:))
0 oy
tarafından
Acken herseyi yerim
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Valla kıymayı ayda yılda bi buldugum için ekmek arasını bırak kuru ekmek bile yyom atıştırmak için hiç öyle şeylerim yok karnım doysun temiz güzel olsun yediğim şey yeter
(1,755 puan) tarafından
Ya örnek verdim anlamanız için bizde orta gelirliyiz pandemi de olunca bittik iyice o ayrı demek istediğim ekmek arası peynir domates var yer misin ben asla yiyemem domatesi  kızartır peynir eklerim kızartır yerim hani sıcak yemek yapmam lazım pratik şeyler yoyemiyorum
tarafından
Allah insallah hayrili bi kapi acar canm rabbim rızkınızı artirsin.
(2,323 puan) tarafından
Amin valla hepimizin inşallah
(2,323 puan) tarafından
Öyle alismissin öyle gider o zaman yapacak bı şey yok
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Yapmaya çalışsan başarırsin

0 oy
(218 puan) tarafından
Ben akşamdan kalanı yerim gündüz ekmek arası fln yiyemem bnde 
(1,755 puan) tarafından
Evet ya açken bi sıcak yemek geçecek bogazimdan
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Yemeği buzdolabından çıkartıp yemişliğim de çoktur gecenin 4ünde canım istediği için mantı açıp haşlayıp yemişliğim de.. 
0 oy
tarafından
Üşenmeyip yapiyosan ne güzel ...bende atıştırmalık yerim.evde bisiy yoksa gece saat kaç olursa olsun canim ne çekse.kalkar yaparım...yavaş yavaş kendini alıştır zorlaniyosan yaptığın yemek tamda.ana yemek zaten..alıştırmaya çalış zorlaniyosan.
(1,755 puan) tarafından
Yok üşenmiyorum seviyorum ama bakiyorum bazen arkadaşlarım dünden yemeğim var yemek derdim yok diyor hayret ediyorum o yemeği nasıl yiyorlar bende yemek istiyorum ama tiksiniyorum yiyemiyorum. Veya aşırı acıktım ekmek peynir yap ye yok yapamiyorum
tarafından
O yemeğe muhtaç o kadar çok insan var ki....sen yapiyosun o yemeği ..şimdi yaşadığın durumu anlayamayabilirim..garip geliyo bana biras..yasaidigin bisiy olabilir küçükken..ondan alışkanlık edinmiş olabilirsin...bu zamana kadar böyle devam ettmissin..yapamiyosan zorlama çok değişmek istiyosan psikolaga git bir..yardımcı olur belki
(1,755 puan) tarafından
Asla yemek artırmıyorum hep sayılı ölçülü yapıyorum  ziyan etmiyorum yani. Damak zevki çok yapıp 2 gün yiyoruz diyor arkadaşlarım ben yiyemiyorum hergüne illa taze sıcak yemek pişecek
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Niye böylesin ki annen mi böyle alistirdi acaba 
(1,755 puan) tarafından
Şöyle söyleyeyim annem bi yemeği 3 gün ısıtır ısıtır yer yemek yapmayim canıma minnet der ama hep böyleydim ya bi damak zevkim var sıcak olacak özenilecek tamam iyi hoşda hasta oluyorum yorgun oluyorum yapamıyorum aç kalıyorum ekmek peynirle doyamıyorum hani canım istemiyor değil tiksiniyorum bildiğin yutamiyorum
0 oy
(5,344 puan) tarafından
Ben acıkınca gözüm bişey görmüyo hemen o açlığı bastırmam lazım kek meyvesuyu farketmez benim için Bi gün önceki yemeğide ısıtıp yiyoruz 
(1,755 puan) tarafından
Çok özeniyorum ama yapamıyorum ben taze sıcak yemek olmazsa gecistiremiyorum
(5,344 puan) tarafından
E bunun yaşlılığıda var şimdiki gibi elin hızlı kıvrak olmaz bence bu huyunu değiştirmeye çalış.
(1,755 puan) tarafından
Ee benim derdim de o yaa. Mesela sezaryenle doğum yapmışım bebeğim küvezde ağlıyorum bi yandan bebeğime bi yandan ameliyat ağrılarım 2. Günü baktim saçma sapan şeyler katıyorlar önüme pekmezli yumurta falan kalkıp yemek pişirdim ameliyatlı halimle ben böyle doymam diye.  Terk etmek istiyorum inanki yapamıyorum. Ağzımda geveliyorum yutamıyorum
0 oy
(924 puan) tarafından
Bende acikiyorum dolap boş oluyor bazen hazırda bişey olmuyor aman yemesemde olur diyorum akşam yemeğini yapıyorum akşam için ama çocuklarıma hergunfarkli olsun istiyorum yapiyorumda kendime yapmıyorum kendime usengeclik yapıyorum 
0 oy
tarafından

Kız Allah seni çok güldüm yaa karnıyarık yaptın madem neden sarmaya uğraşıyorsun :Dzor iş kız seninki ben uğraşamam öyle

(1,755 puan) tarafından
Bi laf var ya Bu hayatta beni en çok yoran yine kendim diye ahan da o tam olarak benim. Inan sıcak taze yemek olmazsa yiyemiyorum

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 691 göst.
21 Haziran 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 379 göst.
22 Ekim 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Yazar gecerim - BANU (12,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 621 göst.
19 Ekim 2018 Aile kategorisinde Hamiş (817 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 243 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı

...