0 oy
1,047 göst.
Diğer kategorisinde (131 puan) tarafından
Arkadaşlar şubatta oturduğumuz evden çıkıyoruz  martta doğumum. Var bu süre içerisinde kayınvalidemlerde kalacağız kiraya çıkmak istemiyoruz çünkü hem bebek geliyor hem evler çok pahalı hemde evimizi almak için birikim yapmak istiyoruz ama yaşayanlarınız vardır illaki kayın validesiyle bana çok karışan insanlar değiller asla ama evde kaynım ve kayınbabam var hani rahat edemem diyorum en fazla bebek 5 6 ay kendine gelsin orda kalalım 1+1 bir evimiz var oraya mı geçsek diyorum rahat edebilirmiyim çok şüpheliyim sizler nasıl yönetiyorsunuz  bu durumu

29 Cevaplar

+10 oy
(1,755 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
1+1 evin varsa oraya sığ ama kaynanaya gitme ev üstüne ev gerçekten olmuyor 6. Yılım benim nasıl mı yapıyorum bi robot düşün sürekli güler yüzlü yemek temizlik aksatmayan hizmette sohbette kusur etmeyen. Mesaime bir gün ara vereyim bugün de hastayim yatayım şuraya hop her ağızdan bi akıl verme. Kii benimkiler çok uysal sessiz sakin insanlar ama bu ev benim tavrına bürünüyorlar rahat edemiyorsun. Kısa süreliğine ise yüz göz olma girsen bile iyi geçinmeye çalış canim
(131 puan) tarafından
Of ya durumum vahim
tarafından
Ahhh ahhh çok üzüldüm niye 6 senedir bekliyorsunuz arkadas çok haklı bildiğin robot oluyorsun
(1,755 puan) tarafından
1 sene kalın dedi kaynana kayınbaba yanlız kalmayalım olmayan beynimle neden olmasın çok tatlı insanlar dedim. Şimdi nezaman evi ayırma mevzusu olsa ölü taklidi yapıyor kayinbabam fenalasiyor asla siz siz olamayız çok alıştık torun var nasıl yaşarız tek tamam diyip oturuyorum 3 gün sonra yine aynı mood
tarafından
Of ya başta yapmışsın hatayı sen kim ne kadar tatlı olursa olsun
(1,096 puan) tarafından
Ev ev ustune kesinlikle olmuyor . Biz ayni binadayız her sabah inip bu dediklerini yapıyorum yine de ben suçlu oluyorum çoğu zaman:) kimseyi.memnun etmek icin cabalamayacaksin.
-Reklam-
+2 oy
(3,107 puan) tarafından
1 odali evde yaşa ama kayınvalidenle yaşama
(131 puan) tarafından
:( od eşimde baskı yapıyo sinir oluyorum
(3,107 puan) tarafından
Bence kendi evinde kal. Hiç olmazsa istediğin saate kadar uyursun istediğin saatte ev işi yaparsın hatta bazen yapmazsin istediğini yer içersin. Orda kendini hep yabancı hissedeceksin canın bişey çekecek belki de yapamicaksin
+2 oy
(12,777 puan) tarafından
1+1eviniz var ise hiç kaynanan gille kalma  direk oraya geç bence madem ev var birlik ne kadar da olsa zor istediğinde duş alırsın bebeğinlee ilgilenir rahat edersin şahsen 1+1olsun gene de ayrı otur 
(12,777 puan) tarafından
Birikim vs olmaz o laf olur destek olmuyor diye herkes nasıl yapıyor kah  domates yemezsin ekmek alırsın kah pasta almaz meyve alırsın derken birikir ev sizin ise kira değilse gene bı sey olmaz  destek çok olmak istiyorlar ise eviniz ayrı iken yapsınlar mutfak erzagi bebek bezi vs onlar aldın
(131 puan) tarafından
Dimi ya
(12,777 puan) tarafından
Aynen öyle ne diye orda durup yok o bu laf duyacan yeri gelir bı çorba içersin yeri gelir çamaşır durur yıkamaz sin orda öyle şey yapamaz sin birikim yapmanızı isteyen size gerekirse kışlık soğan patates en kötüsü mesela bez mama alabilir sizi düşünüyor lar ise sen direk 1+1cik bir oturma
(131 puan) tarafından
Orda kirada bir kadın var Mart sonunda çıkacak inşallah sıkıntılı biri çıkmazsa diyede korkuyoruz
(12,777 puan) tarafından
Çıkar çıkar çıkmaz sa 5 6 ay değil 1 2 ay de şimdiden çıkartmaya bakın ev sizin se geçim olur Allah'ın izni ile
+2 oy
(1,046 puan) tarafından
Kaynana kabul etmez canm kocanın maasjnida yerer 
+1 oy
tarafından
kaynananin evde birikim yapamazsın maalesef varsa başını sokacak evin  yeter 3 kişiye bacim git otur kendi evine 
(131 puan) tarafından
Bide baskı yapıyorlar daha rahat geçinirsiniz diye ama benim içimden gelmiyor
(1,320 puan) tarafından
Kandırıyorlar ya , gitsen de borca batarsin
Eşinin elinden ne var ne yok çeker alırlar
Bu evde yaşıyorsunuz nasıl olsa dicekler keseyi bir tutacaklar
Akıllı ol lütfen
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Hiç bı birikim yapamazsın bence aman yuk olyoz diye daha çok onlara harcarsınız bı sure sonra batarsiniz da git otur evinde kit kanaat geçin sürekli çocuk emzircen yorgun Olcan rahat edemezsin kimseye minnet etme bu hayatta ben bunu öğrendim tırnağın varsa başını kası
(131 puan) tarafından
Ya  ben istemiyorum ama gönülleri hiç istemiyor o küçük evimize gidelim
(2,323 puan) tarafından
1+1 evde oturdum ben 3 yıl hiç bı şey olmaz kucik olsun senin olsun kimsenin ağız kokusunu çekmezsin
(131 puan) tarafından
Çok doğru canım
+1 oy
(119,340 puan) tarafından
Aklin varsa gitme pisman olursun
(131 puan) tarafından
Ya illaki gideceğiz çünkü ailem Adana’da yaşıyorlar yanımda olamicaklar en fazla 1 hafta yanıma gelecekler birinin yardımcı olması lazım oda kayınvalide işte
(119,340 puan) tarafından
1 haftada toparlarsinki benim hic kimsem yoktu hemen toparlandim
+1 oy
(397 puan) tarafından
5 ay olur sana 5 yıl canım girersen çıkışın kolay olmaz emin ol 
0 oy
tarafından
Tek göz olsun senin olsun ben olarak evime giderim canım 
(131 puan) tarafından
Doğru canım
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ne kadar da karışmıyor olsalar aynı evde olunca mutlaka bi tatsızlık olur ev üstüne ev olmaz evin varmış bende orda idare edin 
(131 puan) tarafından
Bende aynı fikirdeyim elim tutturdu ailem sana hiç karışmaz etmez diye ben de diyorum bir süre sonra çıkar acılar
0 oy
(658 puan) tarafından
Bence 1+1 yeter bak benim kaynanam allah var annemdir hiç kötülüğü yok çok şükür melek gibi kadın ama aynı evde olmuyor ne kadar iyi olsalarda rahat olunmuyor zaten beşik de aynı odada olacak 1+1 yeterli canım kendi düzenini kur istediğin gibi büyüt bebeğini karisanin edenin olmaz 
(131 puan) tarafından
Bende öyle istiyorum canımda işte benimkiler istemiyor  ben en fazla 5 ay falan diyorum bebek kendine gelsin tek başıma bakabilecek duruma geleyim evimize geçelim diyorum hani evime gitmek istiyorum diyede çıkışmak istemiyorum yanlış anlarlar diye  kafam çok karışık
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Ben olsam kaynin olduğu eve gidip yaşamam ve lohusa kadın evde ki yatılı erkekle asla rahat edemez azıcık asım kaygısız basım der kendi evime geçerdim
(131 puan) tarafından
Bende rahat edemem ama çok ısrar ediyorlar
(7,196 puan) tarafından
Israr etsinler sonradan pişman olmaktan iyidir
0 oy
(49 puan) tarafından
Ben 5 aylik bi gelinim canim 5 ayda kim kimden bikmis dersin ama ben asla kaynananla kal demem kalma ne guzel evin var keske benim de oyle bi sansim olsa sen sen ol bi aylik bile olsa gitme 
(131 puan) tarafından
Aynen canım ya aynı fikirdeyim eşim baskı kuruyor bi beş ay kalalım diye ama ben rahat edemem
(49 puan) tarafından
Bence de canm kendi bildigini yap
0 oy
(259 puan) tarafından
Kaynanaya gitme ya bir de bebeğin olcak hiç rahat edemiceksin iki dk otursan gözüne batar bence hiç düşünme ama huyunu bilemem tabi cok iyi Kaynanalar da var okuyoruz burda :) 
(131 puan) tarafından
Ya kayınvalidem iyi insan ama belli de olmuyor olmaz yani
0 oy
(795 puan) tarafından
Bak bizim evimiz ayrı ordan bile yetiyorlar var gerisini sen düşün lohusa halinle nasıl olcak diye 
0 oy
(370 puan) tarafından
Bence oyle bisey yapma evine cik kaynanamlarla yasadim ben 
0 oy
(505 puan) tarafından
Bn olsam kndi evime gecerim kis gunu zaten kucuk olsun bi odada yer icer yatarsn rahat olursun en azindan 
0 oy
tarafından
İnsanın kendi evi gibi olmaz canm
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Kendi evin varsa tek göz bile olsun yine de gitme kaynananlarin yanina. Ne kadar iyi insan olsalarda işlerine gelmeyince sen el kızı oluyorsun yürekleri acımıyor yani. Ben kaynanamlarin alt katında oturuyorum kendi evim olduğu halde elimde olsa en baştan en uzak yere otururdum. Biz de insanız en ufakbirsey yapsalar zorumuza gidiyor onlar da aynı şekilde. Tek birseyi eksik yap birgün suratın asık olsun burnundan getiriyorlar. Hiç ağzının tadını kaçırma boşuna. Uzak olmak en iyisi birbirinize misafir olun. Bir de doğum yapicaksin çocuk emziriceksin kaynında varmış bir de, kendi evinden rahati var mi. Yatsan yatamazsın onların yanında çocuk emzirmeye yatmaya odana gitsen biraz çıkmasan onu da laf ederler odadan çıkmıyor diye. Sen ne yap et aynı eve gitme. Burda yazilanlari biraz okumuşsan görmüşsündür birlikte yasamak nasil birsey.
(131 puan) tarafından
Okadar doğru konusmussunki tam kafamda kurduğum senaryolar yani
0 oy
tarafından
Ev ev üstüne olmaz canım birde kaynin var var yani hiç rahat edemezsin..emzirceksin lohusa zamanın olucak..kayinvalden ne.kaadar iyi anlaşırsan anlaş ..istersen.anne.kiz gibi ol..illaki sorun yaşarsın..yeri geliyo öz annenle tartisiyosun aynı evde 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 154 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Minik1mucize_ (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 411 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 759 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,385 göst.