0 oy
1,024 göst.
Aile kategorisinde (980 puan) tarafından

Eşimle 2011 yılından beri tanışıyoruz 2019 Şubat ayında evlendik. Kayınvalidemler beni istemiyorlardı. Şimdi 56 günlük bir kızımız var Bana karşı davranışları değişti ama ben onlara tahammüle edemiyorum beni istemedikleri aklıma geldikçe sinir oluyorum. Bir de iki güne bir görüntülü konuşma oluyor yanlarında bile durmuyorum tahammülüm o kadar yok yani. Bir de yok işte ikinciyi yap bunu bize ver biz kıza bakarız diye cümleler kuruyorlar iyice sinir oluyorum ne demek ben çocuğumu sana vermek için mi doğurdum. inanın sesleri bile böyle beynimi tırmalıyor o kadar gıcık oluyorum. Kızımı yavrum annem kızım diye sevmeleri bile çok sinir ediyor mesela o kadar onlara karşı nefret dolu oldum.

Hadi şimdi yayladalar Bir ay sonra buraya gelecekler aynı şehirde yaşıyoruz O zaman ne yapacağım hiç bilmiyorum. Bir de her seferinde mama veriyor musunuz aman vermeyin aman şöyle yapın aman böyle yapın her şeyede karışıyorlar sinir oluyorum. Kayınpeder de aynı şekilde her şeye karışıyor. Çok bilmişlik yapıyorlar dayanamıyorum.

19 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Ya bi tane daha doğur bunubize ver kısmı espiri bence çok kafana takmışsın sende gerek yok bu kadar kinciliğe. Benim annemde bana der böyle güler geçeriz. en başta bi hata yapmışlar şuan sana iyi davranıp telafi etmeye çalışıyolar eşinin ailesi onlar farkında mısın iyi davran bence abartılcal birşey yok.  Onlar çocuk büyütmüşler sana da akıl veriyolar uygulamak zorunda değilsintamam anne vermem mama de istediğini yap gönül kırma
(980 puan) tarafından
O espri değil canım o cümleyi bana hala tekrarlıyorlar. Eşimin ailesi olduğunu biliyorum eşimde daha düne kadar onlarla görüşmüyordu yeni affetti ama ben affedemedim tabii ki detaylara girmedim neler yaşadığımı bilmiyorsunuz ki yani o kadar detaya girmeye gerek yok kısaca anlatmaya çalıştım işte. Ayrıca Ben kinci bir insan değilim ben yine de onlara karşı saygım da kusur etmiyorum
tarafından
Banada diyolar sürekli gülüp geçiyorum bebeği alana annesi bedava diyorum emzikli kadınsın böyle şeyleri kafaya takıp sütünden olma
(980 puan) tarafından
Elimde değil ilk kez böyle tahammülsüzlük yaşıyorum. Ne yapacağım onları nasıl kabul edeceğim İnan bilmiyorum. Kendi annemde bu kadar kafana takma kızım torunlarını seviyorlar diyor ama yine de tahammülüm yok.
Keşke kendi annemle aynı şehirde olsaydık belki biraz bana destek olur du.
-Reklam-
+2 oy
(610 puan) tarafından
Resmen bir an benim yasadıklarımı anlatıyorsun sandım yani aynen benim de hiç tahammülüm yok sesleri bile kulağımı tırmalıyor Allah sonumuzu hayır etsin 
(347 puan) tarafından
Amin kız:(
+1 oy
(161 puan) tarafından
Deseydin çok istiyorsan doğur kendin bak diye Allahim ya 
(980 puan) tarafından
Ya sezeryandan çıktım narkozun etkisindeyim o anda söyledi ikinciyi yapın bunu bana verin diye o kadar yani saçma sapan hareketleri var. Bir de sütüm hemen gelmedi sütü yok bunun sütü yok işte yok dedikçe delirtti beni.
(954 puan) tarafından
Çok hassas bı dönem yeni doğum yapmış bi kadın bir az destek kibarlık ister ama anlamıyorlar benim de sütüm azdı kaynanam da sürekli çocuk aç sütun yok dedikçe dakika başı deliriyordum zaten farkındayım ve üzülüyorum ilk bebek korkuyorsun hem tedirginsin
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Sende bnm gibi nefret etmişsin iyce bnde öyle hep diyorum ne seslerini duyim ne yuzketini görim bnden uzak Allaha yakn olsunlar
(980 puan) tarafından
Evet ya her şeyleri batıyor. Evlenirken bir çöp almadılar bana bir de annemin aldıklarına laf ettiler. O yüzden o kadar nefret ediyorum dediğin gibi nefrete dönüşmüş artık benim onlara karşı tavrım. Dediğim gibi buraya geldiklerinde ne yapacağım onu hiç bilmiyorum.
(1,567 puan) tarafından
Sende mesafeli davran cnm
0 oy
(554 puan) tarafından
Aynen cnm bırak yüzlerini seslerini adına bile tahammülü m yok o kadar nefret ettim Allah sabır versin cnm
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Rabbim sana sabır versin kuzum
(980 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkürler
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bence sen iyce kinlenmisin canim ondan herseyleri batıyor sana 
(6,053 puan) tarafından
Kuzumm zamanla warliklarinada yasadiklarinada alisiyorsun basina gelen biri olarak soyluyorum
(980 puan) tarafından
Ahh yaaa yazları rahatım yaylada oluyorlardı fakat kışları sıkıntılı olacak buraya dönüyorlar Allah'tan aynı evde yaşamıyoruz
(6,053 puan) tarafından
Ewin ayri yolun ayri sikinti ettikce cogalr gerek yok
(980 puan) tarafından
Hayırlısı bakalım ne olacak göreceğiz
(6,053 puan) tarafından
Hayirlisi olsun kuzumm
0 oy
tarafından
Artık benim de kalmadı uzaktalar ama çocuğuma rahat bakamıyorum bizimkilerde çok karşılaştırıyolar tamam iyiler ama çocuğuma karışmasalar keşke
(980 puan) tarafından
Ah ahh işte ne yapsak.  Cahil olunca böyle oluyor işte. Bir de geçen geldiler geldiklerinde kızım 45 günlüktü 45 günlük çocuğu oturtmaya çalıştı kucağından düşürüyordu iyice delirdim. Bir de ben de çocuk büyüttüm demez mi daha 40 günlük 45 günlük çocuğu oturmaya çalışıyorsun nasıl çocuk büyütmüşsün acaba.
tarafından
Yok ya bişey bildikleri yok eskiden çocuğa kıymet yoktu şimdi bize akıl veriyolar
0 oy
tarafından
Hiç bir söylediklerine ağzını açıp cevap verme saygı da da kusur etme yüzlerine de gülme o zaman anlarlar. Onlar sana akıl verdikçe uzaktan hiç cevap verme. Dediği yle kalsin boşver. 
(980 puan) tarafından
Ewet de gel bunu anlat bakalım sabır sabır ya sabır
tarafından
O konuşurken sen gİt içerileri dolan. Dediğim gibi eşine de tavrını koy söyle. Anlamıyorsa yüksek tonda söyle
(980 puan) tarafından
Eltim sırf bu yüzden şehir dışına taşındı. Arada benim aklımdan da geçmiyor değil
tarafından
Merak etme uzaktan da yetisirler :))
(980 puan) tarafından
Oda doğru vallahi. ¯\_(ツ)_/¯
0 oy
(275 puan) tarafından
Benim kauınvalidem de der bunu bize ver diye sana karşı dwğişmişlerse kin yanlış bir şey. Ben hep derim aile olmak kolay değil kendi annene hiç mi kırılmadın. Ben olur öyle şeyler der geçerim bu kadar büyütülecek bitr şey yok bence düşmanlık etmeyin huzur sakinlikte nefret seni gerer en çok azcık yumuşasan sende rahatlarsın. 
(980 puan) tarafından
Diyorum ya saygıda kusur etmiyorum Ama tahammülsüzlük yaşıyorum onun önüne geçemiyorum
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Az önce bu konu ile ilgili eşimle tartistim herşeye karisiyolar eldiven giydirme mama verme çocuğa şunu yapma şöyle giydirme :@ ek gıdaya geçtiğinde şunu yedirme sanane kadın sanane annesi benim iyisiyle kötüsüyle ben düşünüyorum 
(980 puan) tarafından
İşte atladıkları şey tam olarak bu bizim de anne olduğumuz.
0 oy
(3,739 puan) tarafından

Çok doğru:)kkaynanama demek istediğim:)

image

(980 puan) tarafından
(◕ᴗ◕✿)(◠‿◕) iyiymiş
0 oy
(191 puan) tarafından
Ayni seyelri cok yasadim alttan aliyrdum vazgectim hic umursamiylrm he he demiyorum aksine.hayir diorm sakin onu dinleme yok mama verme felan deme. Bnm oglum sarilikti mama yapcktm kaynanam sen ne yapjyrsun mamami verecksin felan.die bole.bi sey yapti bn kendmi cok kotu hissettm ama ver cnm sen.ohtiyaco varsa ole yapti sutum kesildi
(980 puan) tarafından
Bir tek kayınvalidem olsa iyi kayınpeder de aynı her şeye karışıyor. Kayınpeder de eşime ikide bir geline söyle sadece emzirsin mama vermesin altını açık bıraksın çocuk pişik olur yok bilmem ne der durur.
Ben yine de mama veriyorum gerekli olduğunda.
(191 puan) tarafından
Ver canm ver sen nasil biliyrsan ole yap kimse karismasin sen annesisin. Bn hata yaptm sen yapma
0 oy
(347 puan) tarafından
Bn de senin gibi tahammül edemiyorum  farklı sehirlerdeyiz  bir yillik evliyiz  1 ay sonra dogum yapicam kaynanam  gelmek istiyor ben gelme istemiyorum  dedim.cunku o kadar nefret etmişim 2 günde bir arayıp herseyi soruyor evime geleni gideni ailenle konusuyoe  musun onlar npiyor  falan filan merakli  kârı telefonlarını  acmiyorum  çabuk çbk  seslerinu  duymaya  tahammülüm  yok o derece
(980 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sezeryan doğum yaptım hastane de bir gün kendi annem kaldı 2. gün kayınvalideme ayıp olmasın diye kalmasına izin verdim İnan bir gece zor katlandım. Elleri ıslak ıslak çocuğumu kucakladı uyardım. Sütüm olmadığı halde emzirmeye çalıştım sütü yok sütü yok dedi durdu. Eşimden bir şey istediğim zaman sen de her şeyi ondan istiyorsun diye karıştı. Ben de anne kimden isteyeceğim tabii ki kocamdan isteyeceğim dedim.  Çok şanslısın benim oğlumla evlendin dedi durdu bir de
(347 puan) tarafından
Paa  kariya  bak anam  sen iyi dayaniyon  ben coktan  teskeresini  doldurmustum  bn öyle lâf altinda kalan bir insan değilim kendim lâf atarim  kimse atamaz  o derece  soyliyem  sana ezdirme  kndinu  kız o bir dio sen iki de  gıcık kârı
(980 puan) tarafından
Ahh sorma canım yaa
0 oy
(359 puan) tarafından
Aynıyiz canım ben de öyleyim eşim için mecbur katlanıyorum 
(980 puan) tarafından
Ben eşim için katlanmak zorundayım zaten mecbur fakat o kadar tahammülsüzüm ki anlatamam delirtiyorlar beni zor tutuyorum kendimi.
(359 puan) tarafından
Ama işte bi şeyler de battikcq batar görmezden gelmeye çalış ne bileyim sevmeye değil ama nötr ol.aya çalış en azından
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Ayyy giciklikta sinir etmekte ayni benim kaynana çok bilmiş  ve insan yönetmek isteyen kişilerden nefret ederim hele ki bu kaynanaysa nefretim iki katına çikar  tek evlât mi eşin canim 
(980 puan) tarafından
Yok abisi de var. Ama abisinden çekindikleri için ona pek karışmıyorlar. Zaten abisi evlendi başka yere taşındılar eltim istediği için.
0 oy
(449 puan) tarafından
Bnmkilerde öyle cnm

Kız olunca hizmet eder bize bakar düşünceleri var hatta 
(980 puan) tarafından
Benim eşimde yarın bugün annemlere bir şey olsa sen bakarsın der durur bana.
(449 puan) tarafından
Allah göstermesin orası sana kalmış cnm bakarsın bakmazsn
0 oy
(113 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum hatta yaşadıklarının çok benzerlerini bana da yaşattılar şimdi de her şeyi unutalım istiyolar. Allahım onları bildiği gibi yapsın. Haftada 1 muhakkak görüşüyoruz mecburen sadecs eşim için katlanıyorum onlara. 
(980 puan) tarafından
Bizde haftada bir görüşüyorduk fakat şimdi kızım olduktan sonra bu hafta da birden daha fazla olacak yani nasıl  katlanacağım bilmiyorum.
0 oy
tarafından
Bu postu ben mi actim acaba diye bi bakindim ama ben degilmisim :D boyle postlar gorunce hic okumak istemiyorum daha cok hınçlanırım diye ama alikoyamiyorum kendimi
(980 puan) tarafından
Yanlız değilim hatta değiliz. Bundan muzdarip olan maalesef çok arkadaş var eminim. Neden böyle olmak zorunda yahu. Empati kurup karışmamak bu kadar zor olmamalı aslında. İşte buna kaynana terörü deniyor
tarafından
Herkes kendi isine baksa sorun yok . Tavirlarimla tepkimi gosteriyorum ama anlamiyolar . Ne kadar uzak o kadar iyi . Yakin olunca saygi da kalmiyo sevgi de

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 579 göst.
0 oy
12 cevap 759 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,382 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,047 göst.
18 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu