0 oy
1,380 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanamlar zaten sürekli takip ediyordu siteden eşim görmüş siteye geldiğini babasına demiş onun kartından denemişler olmamış sonra eşimin kartından denemişler olmuş. 9 taksit. Kayınbabam vereyim her ay demiş. Kaynanamlardan borç akıyor zaten nasıl ödeyecekler bilmiyorum. Kayınbabam adım gibi eminim bize yıkılacak oğlum aldı demiştir çoktan millete 12bin tl az değil yani bebeğimiz oldu ücretsiz izne ayrıldım tek maaşlıyız. Ben onun ailesini ondan daha iyi tanıyorum ne demişsem ne ön yargıda bulunsam eşim bugün olduğu gibi karşı çıkıyor yok öyle yapmazlar diyor sonra kedi gibi gelip ya şöyle şöyle oldu diyor. Her oturduğumuz da babası kartlar sonuna kadar dolu limit sonuna kadar dolu diyordu. Eşimde biliyordu alamayacağını. Bakalım ne olacak. Babası anasıgilciler lütfen yorum yapmasın babasıda anasıda olsa ben kendimden evden her şeyden kıstım tek maaş olduğumuz için çocuğuma bir şey alırken dikkat ediyorum. Gerekli olmadığı halde dyson alıyorlar kablolu süpürgeleri var iki tane. Sonra bura gelip anası babası demeyin lütfen 

27 Cevaplar

+5 oy
(3,141 puan) tarafından
Odemezlerse git dysonu al kocam bunun parasını geri ödeyin diye aldı odemiyosaniz kocamın malidir yani benim de al getir evine :D az şeytan ol kız bunlara böyle yapican
(2,223 puan) tarafından
Valla hicte arsizlik falan değil. Arsız yazan bu postun sahibinin kaynanası herhlde:D
(4,169 puan) tarafından
He bide dyson assasi da kesmio arnica fakir makir maeketlwre falan gelenler:))
tarafından
Ayparstugba kimsenin kaynanası değilim ☺ Rabbim öyle kaynana olmaktan da muhafaza eylesin bizleri..

Kubraumut benim niyetim seni kırmak yada şahsına arsız demek değildi. Öyle bi haddim de olamaz zaten. Sadece o davranış şekli arsızlık demek istedim. Belki sen eşine bu şekilde tavır sergileyebiliyorsundur rahatça ama herkese bu aklı vermen çok yanlış. Kız gidip senin dediğini yapsa belki sonu çok kötü yerlere gider bu olayın. Herkese paldır küldür her şey söylenmez. Kız diyor zaten sesim çıkmaz, çıksa da ben suçlu olurum diyor. Evet ben de çok istememe rağmen o süpürgeden alamıyorum şu an, biz de paşa torunu değiliz normal geçinen bir aileyiz elhamdülillah. O kadının yaptığını asla savunmuyorum ama eşi bunu kabul etmiş ve almış. Bu kız napabilir ki gidip kapıya dayanıp süpürgeyi ver demek akıl işi mi? Valla kıza neler yaparlar neler derler. Haklıyken haksız olur.. Zaten iyi insanlar olsaydı bunu yapmazlardı.. Arsızla arsız yüzsüzle yüzsüz olunmaz, Allah'ın adaleti de asla şaşmaz, Allah'a havale etmek lazım.. Başka yapcak bişey yok. Ben olsam böyle yapardım hiç çirkefleşmezdim ama kendi ihtiyaçlarımı da bebeğimin ihtiyaçlarını da asla kısmazdım. Böyle alırdım intikamımı kocamdan ☺
Kubraumut ayrıca zor zamanlar geçirmişsin elhamdülillah atlatmışsın Rabbim tekrarını yaşatmasın her zaman hayırlı bol bereketli helal kazanç versin evlatlarına hayırlı ömür versin hakkını helal et ❤
(3,141 puan) tarafından
İşte canım susuyoruz herşeye o yüzden hep idare eden taraf olmak zorunda kalıyoruz. Bu adam bu süpürgenin borcunu tek maaasla ödeyince kendinden de çocuğundan da kısmak zorunda olucak çünkü olmayan parayı harcayamazsin. Kendinden çocuğundan kisicak eli mal sahibi yapacak oldu canım kimse kusura bakmasın benim çocuğumun boğazından geçemeyen 1 lokma kimsenin boğazından geçemez. Gene söylüyorum gider alırım ne derlerse desinler ne yaparlarsa yapsınlar hiç umrumda olmaz. Ne kadar cirkef olursan o kadar iyi gelin oluyosun gerçekten bu böyle boşuna deniyorlar si.canla s.ken yarıyor diye. Ben kadına fikrimi söylüyorum uygulayıp uygulamamak kendine kalmış kendi aklı fikri var aklına uymayani uygulamaz sonucta.
Teşekkür ederim Rabbim herkesin yuvasına bolluk bereket huzur nasip etsin kimseyi kimseye muhtac etmesin. Çok çok paralarımız olsun da ailelerimize kendimize daysinlar alalım :D
(4,169 puan) tarafından
Aynn buna katilioru. Nekadar cirkef lafi gedogine oturtan gelin olursan okadar kiymet oluo. Nekadar huya suya gder sessiz kalirsan saf yerine koyyolar.benim kaynana kaynpeder gorumcem falan yok sukur.bi elti var onla da 10 yildor iko kere gördüm kendisini tanimam bile ama  annemle yengem en yakin yengem  lafi der yapistirir o kiymtli olurdu.annem huya suya gdince tum islere annem kosturulurdu.rahmetli babnnem
-Reklam-
+1 oy
(10,904 puan) tarafından
Sus şimdi ses etme.eger ödemediği taktirde takir takir yapistirirsin lafi
tarafından
Valla zaten anacı olduğu için biraz sorunlar yaşamıştık yeni duruldu ortalık. Şimdi bu olunca zaten tahammülüm yok ailesine beni sadece maaş olarak görüyorlar her şeye onlar karar vermeye çalışıyorlar. İster istemez ses tonum bozuldu nasıl ödeyecekler işte babanı biliyorsun sonradan oğlum aldı diyiveriyor hep kartım dolu diyip duruyor nasıl ödeyecek falan dedim eşim tabii karşı çıktı öder babam bilmem ne dedi baya bir şey dedi. Ben suçlu oldum yanu isterse 50bin olsun ödermiş babası. Bilerek kartından çektirmiyorr hemde öyle diyor. Hakaret vs etmedim sadece ödemeyez dedim keşke onuda demesiydem dediğin gibi ödemezse söylerdim
(10,904 puan) tarafından
Hiç ses etme ki haklı olasın.birde kalkar öder sen kötü olursun.yada tepkinden korkup kocan babam ödüyor da diyebilir sana
tarafından
Canım valla ses ettim artık nasıl etmeyeyim kocaman adam ama ben onun ailesini ondan daha iyi tanıyorum. Bana doğru düzgün dese olayı tamam yeni post açtım görmedin sanırım. Görümcem bekar kendi çeyizine almış. Akşam babasının diger kartından denemiş ve almış ne hikmetse o deneyince oluyor ama kendileri deneyince olmuyor
0 oy
(431 puan) tarafından
Yani ucuz bişey olsa neyse diycemde ben kendime bile almam kaynananın o kadar borcu varmış madem dysonu napcakmış
tarafından
Anlamadım ki işte canım gelde anlat
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Çok ama çok haklısın. Ben olsam derdim kaynanama zor yetiştiriyoruz borçları zor ödüyor birde size süpürge aldı ya derdim . Bekle bakalım belki verirler ama vermezlerse ortaya at konuyu 
tarafından
Bana dese ben izin vermezdim ödemeyeceklerini bildieimden demedi o yüzden
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Eşinde de akıl yok tek maaş ekonomi ortada o kadar büyük borca girilir mi sonuçta kendi evi değil. İnşallah verirler ama dediğin gibiyse zor artık geçmiş olsun. 2 3 aya kadar başla sende boldu ödediler mi demeye o zaman cevap versin bakalım 
tarafından
Ben ödemeyeceklerini biliyorum şimdiden başladım canım
0 oy
(13,038 puan) tarafından
Dyson ihtiyaç değil lüks o yüzden kimse anası babası alsın diyemez. Ayrıca madem esinde dyson alacak kadar para var senin ihtiyaçlarını kısmana gerek yok ve çalışan anne tavsiyesi iznini sonuna kadar kullan sakın anneliğinden fedakarlıkta bulunma 
tarafından
Yok canım o kadar paramız var madem bende başlamayaağım hemen. Kaynanamlar dysok kullansın diye çalışamam
(13,038 puan) tarafından
Ben ise döndüm ama kendimize ev aldık diye döndüm eş ailesine de açık açık restimi çektim sırf oğlumun gelecegi söz konusu olmasaydı asla eşime destek olayım demezdim şimdi de sadece krediye yardım ediyorum ev masrafına asla elimi sürmüyorum çünkü bana param yok diye ağlıyor ben faturalara vs destek oluyorum sonra bi görüyorum görümceye mesaj atılmış ibanına para attım eksiklerini ordan alırsın diye
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Ay cildirmalik ne rahat aileler var ya odemezlerse söylersin eşine şimdi bişey desen eşin hemen onlardan taraf olur filan
tarafından
Dedimde oldu da valla umrumda da değil sorsaydı baştan
0 oy
tarafından
Daha ödenmeye başlamamış ki şimdiden bu kadar stres yapmışsın. 12 bin 9 ay, 1300 lira aylık taksit eder, zaten tek maaşsanız anlarsın kimin ödediğini, bu kadar vicdansızca davranacaklarini zannetmiyorum ya.
tarafından
Canım sence neden stres yaptım 4 kartları var dördüde dibine kadar dolu asgarisini ödeyemiyorlar stres yapmam normal değil mi
tarafından
İyi de dyson'ı ne yapacaklarmış o kadar borç varken, ne düşüncesizler, haklısın o zaman ne diyim
0 oy
(438 puan) tarafından
Canım bende evlenirken düğünde takılan parayla takılan ceyrekleri hepsini kayınpeder almış kocama sen bana bunları ver ben sana her ay 1000 TL ödeyip kredi borcunu kapatırım demiş iki kredimiz vardı. Bana sormadan benim haberim yokken aralarında anlaşmışlar anasıyla babasıyla falan. Bende ameliyat olacaktım evlendikten sonra ceyrekleri sordum satmak için ben onları babama verdim diyince cinnet geçirdim zaten sinirden. Sadece 3 ay 1000 TL gönderdi onun dışında hiç bir halt göndermedi ceyrekle ve düğün parasıyla kendilerine lokanta satın aldılar. Dört senedir iki kredinin teki daha yeni bitti diğerinin bitmesine 3-4 ay var daha. Dört senedir onların dusuncesizligi yüzünden ben sıkıntı yaşıyorum evimde. Bunlar böyle işte ödeyecek diyip kuruş koklatmiyorlar insana aklını başına al ben gibi kafana duvarlara vurma sonra 
tarafından
Canım şimdi aklımı başıma alsam nolur olan olmuş alınmış haberim yoktu. Haberim olsa asla izin vermezdim
tarafından
Aynı dediğiniz gibi bizede sizinki yapacaklar büyük ihtimalle
(438 puan) tarafından
Yani ben gibi susup oturma diyorum :(
(438 puan) tarafından
Şimdi dört senedir cefa çekiyorum kredi borcu odeyecez diye
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Gözünü oyarım 12 bin ne ya
tarafından
Maalesef almış canım
0 oy
(3,080 puan) tarafından
Kız v12 mi yoksa benim gözüm vardı onda stok kalmadı demek siz almişsiniz jsjsjs
tarafından
yeniden gösterildi
Evet v12. Keşke sen alsaydında onlad alamasaydı kız
(3,080 puan) tarafından
Hiç sorma stokta da yok yeni yilda 2 katı olcakmiş yattı daha alamam bundan sonra
0 oy
(779 puan) tarafından
Onlar oyleler zaten gelip sayarlar borçluyuz Zor durumdayız ama Dyson dan da geri kalmazlar bizim saf ***** kocalarda acır onlara halbuki kendinleri açınacak haldeler ben de öyleyyim kendime çocuğuma hep düşünerek alırım biseyler cogu zamanda almam zaten inşallah verirler kuzum pek sanmıyorum çünkü ben o cins insanları çok iyi tanırım 
tarafından
Bana demişler daha ödeme zamanı gelmemiş niye stres yaptın diye ama öyle insanları bende iyi biliyorum ödemeyeceklerini de biliyorum ondan bu telaşım
(779 puan) tarafından
Benim kocam askerdi geçen sene benden borç para aldılar düşünsenize bakmalarını gereken yerde paramız i yediler isteyince de sizin başkanı paranız yokmu tazminat aldınız ya iş yerinden dediler bunlar böyle işte Allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar insan asker emanetine böyle yaparmi hemde asker çocuğuna
0 oy
(189 puan) tarafından
Benim eşimin de öyle saflığı oluyor bazen ben Uygun zamani beklerim surekli param Yok yada yetişmiyor  dediği Zaman ben  yada mahsus birşeyler isterim sonrda yüzüne vurur uyarırim Allah var gerçekten ihtiyaçları varsa ben kendim veririm zaten yok gereksiz şeylere para verildi zaman kimse kusura bakmasın gökten yağmıyor bu para 
tarafından
Canım desin bana bakalım param yok diye ne diyorum
0 oy
tarafından
Dyson ne diye yemin ederim İnternetten baktım.  O derece yabancıyım. Parasıda paraymis yav yazık günah. Anne babaya para verilir ama bu ne abi ya neyinize dyson Allah aşkına. Keyfi kederden oğullarını borca sokmuşlar ya. Ne desen de kuzum sen ne karışıyorsun diyecekler. Onların büyük olarak düşünceli olması lazım bunların çocukları var evlerine tek maaş giriyor diye. Düşüncesiz aileler olduğu suretle evli çiftler çok huzursuz olur
tarafından
Zaten evliliğin başından beri böyle oldukları oğullarını salmadıkları için çok huzursuzuz
0 oy
(7,005 puan) tarafından
Bizimki de gitmiş babasına telefon almış ben essek basiyim sanki bi gelip sormadı bi de benim numaram üstünden almış bende burdan onayladım 
tarafından
Al işte canım bak benimkide sormadı
(7,005 puan) tarafından
Bende kendi babama hediye alırım o zaman kavga çıkarmam bende kendi aileme yaparim o zamanda gelir bişey derse sen yapiyosun suç değil ben yapınca mi suç derim bi daha yapamaz bende şuan anneme robot süpürge bakıyorum
0 oy
(6,336 puan) tarafından
Canım eğer ödemezlerse sessiz kalma elbette ama şuan çok üstüne gitme eşinin. Zamanı gelince (umarım gelmez) konuşursun ben demiştim dersin. 
tarafından
Biraz gittim üstüne beni salakk yerine koymuş çünkü yeni postuma bak canım
0 oy
tarafından
Vermezler 6 bin TL kömür parası verdik emekli olduğu halde birikim yapmaz her yere borç yapar ve halende ister ve verecem dedigi halde vermez artık kavga edemem vala çok yoruldum biz doyduk vermekten kayınpederim doymadı istemekten bana fırsat kalmadan eşim kavga ediyor zaten istemiyor artık 
tarafından
Vermezler canım giden gitti. Bildiğim için yazdım. Herkes niye stres yaptın daha ödeme zamanı gelmemiş diyorlar ama biliyoruz yani ödemezler
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Belki ödicekler günah alma bekle gör bu ne şiddet bu celal 
tarafından
Dört tane kartları var dördüde limit dolu asgarisini ödeyemiyorlar bize aylık o parayı mı ödeyecekler sence
0 oy
(8,914 puan) tarafından
Valla canım ödemezlerse de napıcan sanki. Eşin de girip diyemez ki verin filan diye. Keşke benim kartta da limit yok deseydi. Zaruri ihtiyaç sanki dyson. 
tarafından
Onu deseydi keşke işte. Zaruri ihtiyaç olsa ben al derim de böyle bi şeşe gerek yoktu
0 oy
(119,315 puan) tarafından
esiniz ne is yapiyo 
tarafından
Memur

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 758 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,046 göst.
18 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,022 göst.
25 Eylül 2020 Aile kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
5 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde muberrakt (3,897 puan) tarafından soruldu

379,749 soru

11,368,194 cevap

34,850 kullanıcı

...