0 oy
866 göst.
Aile kategorisinde (163 puan) tarafından

Kızlar dogumuma nerdeyse 4 ay var ama inanın uyku tutmuyor bunu düşünmekten. Bu virüsün biteceği yok benim annem sağlık çalışanı nerdeyse kimseyle görüşemiyorlar virüs taşırım diye, kayınvalidemi daha önce yazmıştım virüs yok gibi davranıyorlar diye hiç dikkat etmezler. Ne benim kız kardeşim var ne eşimin yani virüs bitmezse yanimizda kalabilecek yardım edecek kimse olmayacak dikkatli davranan virüsü ciddiye alan bı yakınımız yok o yüzden de ben kabul edemem daha doğrusu günlerdir sürekli bebek bakım videoları filan izliyorum ama eşimle idare edemez miyiz illa birinin olması mı lazım sizce çok kafama takıyorum ya :( Çevremde gördüklerim hep annesi yada kayınvalidesinin yanında kaldı bende tek çocuğum bebek bakımıyla ilgili hiç fikrim yok o yüzden hiç kestiremiyorum ya sizce Nisana Mayıs'a kadar biter gibi mi virüs :(

44 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dün haberlerde Nisan mayıs gibi biteceğini söylediler ama yinede belli olmaz tabii 

Bakarsın canım illaki acemilik olur tabii ama bakarsın bence kendine güven
(163 puan) tarafından
Gerçekten mi canım ya inşallah. Hiç tek başına doğumdan sonra bakanı görmedim sanki yapamayacakmisim gibi korkuyorum ya
tarafından
Kız ben 2 oğlan büyüttüm tek başıma neden bakamayasın bilemediğin bişey olursa sorarsın buraya
tarafından
Sozde temmuzda bitiyordu inandinz mi sizde canm
(163 puan) tarafından
Evet hiç biteceği benzemiyor ya insanlar laftan anlamıyor ki :(
(806 puan) tarafından
Ben tek başıma baktım çok zorlandım sezeryan doğum oldu ama o zorluğa değiyor sende bakarsın yeterki iste annelik duygusunu tam yaşarsın karışan olmaz işte daha güzel bu açıdan düşün takılmaz kafana
-Reklam-
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Mis gibi bakarsin cnm inşallah korkma eşinde yardimci olursa hiç bi sey olmaz

Hem artik herşey elinin altinda koca kari bilgilerine ihtiyacin yok bu uygulama var her sorunu sorarsin ogrenirsin 

Tabiki dogum olduktan sonra vucut yorgun dusuyo 

Bebek uyumuyo falan ama insallah sen başarirsin ben 17 yasinda anne oldum sezeryan ustelik inan ki hastanede ilk gece oglum beni uyutmadi ama başardim
(163 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ya insallahh valla içim rahatladı ben hiç tek bakanı görmedim çok korkutucu geliyodu yorgunluk olsun razıyım yeter ki bakabileyim çünkü başka çare olmayacak annem zaten gelemez izinleri de iptal oldu, kaynanam desen hergun nerde gezdikleri belli değil :(
0 oy
(52 puan) tarafından
Bakarsin canm ilk cocugum bende tek baktim ilk banyosu falan burdan yardim aldim unternetten doktorlardan deke  8 aylik olduk :) Allah yardim ediyor ina  skma kendini
(163 puan) tarafından
Ay gerçekten mi canım doğumdan sonra kimse kalmadı yani öyle mi valla rahatladım ya inşallah bende yaparım
(52 puan) tarafından
Yaparsin inan baskasi yaninda olsa bile aklim hep bebekte kalacak yanindan ayirmak istemezsin  yine kendin bakarsin. Onceden pratuk olsun diye yemek bogaca falan yap at dondurucuya isin daha kolay olacak bide ben sezeryanliydim gercekten Allah o gucu veriyor yasayip goreceksin yeterki moralini bozan insanlari uzak tut
(163 puan) tarafından
Annem kayınvalidem çok yakın oturuyoruz canım yemek sorun olmaz ikisi de yapıp yapıp gonderiyolar hep ama benim korkum bakabilir miyim diyeydi ama biraz rahatladım burda cevaplari okudukça. Virüsün tek iyi yanı öyle insanlardan uzak kalmamız oldu galiba :) Telefonları bile açmam yoğunum diye bahaneyle can sıkamazlar yoksa çevrede çok var :)
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Bebek bakmak tabiki kolay değil. Ama şunu söyleyeyim, Allah öyle bir güç öyle bı yetenek veriyor ki ben eve gelir gelmez kızımla kendim ilgilenmiştim. Annem sadece, evde yemek temizlik vs yaptı. Yine yardımcı oldu tabiki ama  herşey bendeydi kızımla alakalı. Yıkamaktan korktum uzun süre ama o ilk yıkama cesaretimi hiç unutamiyorum mesela ☺️ herşeye alışıyorsun, birlikte öğrenip buyuyorsun
(163 puan) tarafından
İnsallah canım ya inşallah sağlıkla doğar bende başarırım
0 oy
(426 puan) tarafından
Canım öyle bir bakarsın ki iyi ki gelmemişler dersin ama eşinle aynı fikriyatta olman lazım bende 12 gün sonra tek kaldım bebeğimle eşimde işe gidiyordu çok şükür sıkıntı yaşamadık
(163 puan) tarafından
Ay inşallah caniim ya eşim ne dersem onu uygular sorun çıkarmaz da onun da izni bitene kadar tabi sonra başbaşa kalcaz
(426 puan) tarafından
Eşinin izni 10 gün filansa birde ilk çocuğunsa sıkıntı olmaz inşallah canım
(163 puan) tarafından
Normalde 3 günmüs canım ama yıllık izin filan biseyler ayarlayacak evet ilk çocuk olacak doğru en azından bakmam gereken bir tane daha yok sağol canım
0 oy
tarafından
Kuzum valla tek bakmak çok zor yani çünkü lohusa psikolojisi oluyo esin çok çok anlayışlı olması lazım çünkü çok hassas olacaksin eğer eşine güveniyorsan bu konuda beraber bakabilirsiniz. Ama genede bilen biri banyosu felan yardim etmeli
tarafından
Bebek olsun bu lafımı unutma taş bile olsa kafanda yastık gibi gelir uyursun:)))
(163 puan) tarafından
Herhalde anca o zaman akillancam :) Ama cidden uyku problemim var canım günde 4-5 saatten fazla uyuyamiyorum bı ara daha kötüydü ilaçla zor uyuyordum şükür biraz düzeldi ama bakalım ilerde napcam :)
tarafından
Tamam canım bsiey demiyorum yasa ve gör bakalim:))
tarafından
Neslihan ne kadar doğru bi söz söylemişsin. Bende arkadaş gibiydim şimdi 24 günlük bebeğim var ve ben bu saat olmuş halen onu emziriyorum artık yorgunluktan uyuyacak bi yarım saat bile bulmaya çalışıyorum
tarafından
Valla canım kendim yaşadığım için arkadaşın da yaşamasını istemedim bu yüzden dedim saol canım
0 oy
(444 puan) tarafından
Çokta güzel bakarsın canım allah yardımcın olur ben 18 yaşında doğum yaptım tek başıma baktım hemde büyük hevesle bende netten izledim hamilelik boyunca hamile çocuk bakım kitapları okudum kendi kendimi geliştirdim eşinde destek olur iş dışında hiç kendini şimdiden germe 
(163 puan) tarafından
Çok sağol canım valla içimi rahatlattiniz ya
0 oy
(5,834 puan) tarafından

Bakarsınız canım eger eşin de destek olursa. Yardıma ihtiyacınız olursa da anneni arasın yada kayınvalideni hiçbirsey yapamsan internetten araştırısın yada bize sorarsın yaparsın ümitsiz olma :D<3

(163 puan) tarafından
Eşim destek olur da onun da izni bitince anca akşamdan akşama :) Valla korkuyorum canım hiç bebek bakımı görmeyince neyle karşılaşacağımı bilemiyorum sürekli okuyup izliyorum biseyler
(5,834 puan) tarafından
Kimse doguştan bilmiyor ya hepimiz yaşayarak ögrendik bana sorsan ilk dogdugu zamanlar bakımı cok daha kolaydı şimdi bir bucuk yaşına, geldi ek gıdası var oyun istiyor ilgi istiyor yaramazlık yapıyor istedigi olmayınca aglıyor ama yeni dogdugu zaman ne güzeldi Bi kenarda mışııl mışıl uyurdu diyorum inşallah sütün bol olursa cok sıkıntı çekemezsin benim gibi rahat geçirirsin o alışma sürecini :)
(163 puan) tarafından
İnşallahhh rahat geçiririz bizde :)
0 oy
(924 puan) tarafından
Bakabilirsin canim tabiki şart değil bence benimde 3 ayım kaldı inşallah ama kayınvalidem de kalicam en azından 40 çıkana kadar herkesin kendi tercihi
(163 puan) tarafından
Valla bende kalsın isterim canım ama kayınvalidem asla evde durmuyor market pazar komşu akraba hergun geziyolar evde durduklarında da birileri bunlara geliyor yasak filan dinlemiyorlar geçen bize de öyle gelmek istediler yazmıştım buraya dikkat etmedikleri için eşim bile istemedi keşke biraz dikkatli olsalar ama olmuyorlar :(
(924 puan) tarafından
O zaman iş başka canım ya benim ne annem ne kayınvalidem misafir kabul edip başkasıyla görüşmüyor o yüzden bı nebze içim rahat
(163 puan) tarafından
Sağlıkçılarin izinleri iptal oldu ya canım annemin zaten hiç imkanı yok :( Kayınvalidemleri de kendi cocuklari bile uyarıyor yeter görüşmeyin diye biz dikkat ediyoruz deyip gecistiriyolar keşke benim de öyle sansim olsaydı en azından 1-2 hafta kalıp alışırdım
0 oy
(564 puan) tarafından

Bebeğim 9 aylık oldu canım hep kendim baktım ayrı şehirlerdeyiz ailelerimizle sadece 20 gün ailemin yanında kaldık sonrasına hep kendim baktım sütüm yoktu mama yapmak zorundaydım bide uykusu hiç olmayan bi bebeğim vardı eşim işi gereği haftanın yarısında gece çalışıyor geceleri yalnız kaldım bebeğim 5 aylıkken covid geçirdik ailecek hasta halimle 8 gün hastanede yattık bebeğimle tüm bunları yalnız yaşamak zorunda kaldım ama annelik öyle bişey ki kucağına alır almaz yükleniyor sanki sana her zorluğa katlanıyorsun pes ettiğin anlar oluyor sinir krizi geçirdiğin ağladığın korktuğun anlar hepsi oluyor ama minicik bi gülümseme hepsini unutturuyor <3

(163 puan) tarafından
Yaa cok geçmiş olsun canım size de beni korkutan o ilk günler inşallah sorunsuz atlatiriz bizde
(564 puan) tarafından
İnşallah canım sende çok rahat bakarsın emin ol Rabbim yardımcı oluyor ben sezeryan oldum o kanımda enfeksiyon çıktı 10 gün kaldım bebeğimle koronadan dolayı refakatçide yoktu yanımda hep kendim baktım ilk 10 gün yalnızdım eşimi bile almadılar ziyarete bile gelemediler sende korkma hiç yaparsın
(163 puan) tarafından
Allah yardım ediyor öyleyse daha fazla strese sokmayayim kendimi çok sağol canım
(564 puan) tarafından
Rica ederim canım inşallah çok güzel bi doğumun olur devamı zaten gelir :)
(163 puan) tarafından
İnsallahhh
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Eşinde destek olduktan sonra bakarsın bilmediklerini internetten yada burdan sorarak ögrenirsin canım ben de hep tek baktım allah kolaylıgını veriyor 
(163 puan) tarafından
İnşallah sorunsuz atlatiriz çok sağol canım
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sen annesin v yaparsjn herkesten guzel bakarsin emin ol buna 
(163 puan) tarafından
İnşallahhh
(2,722 puan) tarafından
İcini ferah tut kucagina alinca oyle bi bakiyosunki Allah yardm eder
(163 puan) tarafından
Valla rahatladım canım ya günlerdir hep bu stres vardı
0 oy
(3,836 puan) tarafından
biraz zor olur ama eşinde yardım ederse bebisin de sakin olursa bakarsın. bazen tek başına olmak daha iyi oluyor. benim annem ilk 3 4 gün yanimda oldu. kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz. annem işe gitmesi gerektiği için az kaldı yanımda. eşimin işi ağırdı hastaneden çıktık bi gün evde kaldı işe gitti o da. işi zor yani paralıyor kendini çalışırken bide ilk başlarda o da pek yardım etmedi bana. kayinvalidem de bütün gün çıkmazdı eşim gelince koşa koşa gelirdi. kızım 15 aylık olacak hala diyemem eşime bazı şeyleri.sende sakin olmaya çalış tecrübesizlik  çok zor soğukkanlı olun inşallah kolaylıkla geçer 
(163 puan) tarafından
İnşallah caniim çok sağol en azından tek yalnız bakan ben olmayacakmışim onu gördüm benim kayınvalidem de çok çaresiz kalırsam çağırsak gelir hatta o kendinin kalacağını zannediyor ama ben kabul etmicem çünkü virüsü asla umursamiyorlar bı maske takarlar burun filan hep dışarda hergun gezmedikleri yer kalmaz evde dursalar mutlaka birileri geliyor kendi oğulları bile uyarıyor ama biz dikkat ediyoruz deyip umursamiyorlar o yüzden istemiyorum bende annemin zaten izinler iptal bakalım nolcak :)
(3,836 puan) tarafından
hakkınızda hayırlısı canım bebişi sağlıkla kucağına alırsın inşallah
(163 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(27 puan) tarafından
Bende tek cocugum canım bebek gordugum zaman dusururum diye elime alamazdim, yavrunu kucagina alinca oyle guzel bakiliyor ki esimin annesi geldi gelmez olaydi rezil etti beni hic korkma bakarsin sen onun annesisin senden baska kim daha iyi bakabilir ki karnini bol bol doyur sarilik riski gecene kadar gazini cikar altini temizle alisiveriyorsun o donguye kendine inan cok guzel bakiliyor, bende tek baktim su an 6 ayligiz 
(163 puan) tarafından
İnşallah canimm yaa biraz rahatladım valla burayı okudukça
(27 puan) tarafından
Allaha guven canim o sebepsiz birakmiyor kulunu yavrunu al kucagina da kimseyi gozun gormeyecek emin ol :))
0 oy
(2,241 puan) tarafından

hayirla saglikla kucagina al canim benim omrumde kucagima bebek almisligim yoktu annem 5 gun yanimda kaldi alisiyim diye cocugun herseyini bana yaptirdi kendisi isimi yemegimi yapti saolsun sonra tek basima baktim hicbir yardim edenim yoktu esim de aksam gec geliyodu oyle boyle 20aylik olcaz insallah :) yapabilirsin sen annesin icgudusel olarak herseyi biliyorsun zaten <3

(163 puan) tarafından
İnşallah canım yaa çok sağol
0 oy
tarafından

Makarsin çok ta güzel bakarsın 

(163 puan) tarafından
İnsallahh
0 oy
tarafından

Herkes bakabilirsin demiş ama ben tek bakamadım :'( uykusuzluktan yüzüm sızlıyordu, çocuk kucağımda uyuyakaliyordum, beslemek için 10 tane alarm kuruyordum yorgunluktan uyanamıyordum alarmları duymuyordum bile mecbur anneme gittim. Ama senin bünyen farklı olabilir belki de mis gibi bakarsın 

(163 puan) tarafından
Valla bende öyle hayal edip korkuyorum canım ama bakanlar da olmuş galiba bünyeyle ilgili benim öyle gidebilme şansım da yok şu lanet virüs yüzünden :(
tarafından
Tek şansım virüs yokken doğurmuş olmam oğlum şimdi 2 yaşında uyansa da beni uyandırıyor şimdi sıkıntım yok ama yenidogdugunda bakamadım yani çok ama çok zorlandım. bi de sarılık oldu 1 hafta hastanede kaldı filan sonra tek bakmaya cesaret edemedim 2 ay annemde kaldım sonra eve döndüm o zaman acıkınca agliyordu uyanıyordum öyle böyle zaman geçti :)
(163 puan) tarafından
Ah keşke virüs bitsee sadece annem değil herşeye karışan kayınvalideme bile razıyım :) ama çok zor bu gidişle :(
0 oy
tarafından
Kendine inan herşeyi yaparsın canım. Benim 15 gün annem kaldı ama sadece yemek yaptı temizlik yapacaktı ben yaptırmadım bebeğimle ilgilendim sadece uyuduğunda da temizlik yaptım. Yemek yapmayı sevmem diye yaptı annem de yoksa onu da yaptırmazdım. Normal doğum yaptım sadece 2 gün çok zor ayağa kalktım benim doğumda bir sıkıntı oldu dikişim fazlaydı o 2 gün zaten hastanede geçti kendine inan hiçbir şey olmaz Allahın izniyle 
(163 puan) tarafından
İnşallah caniim benim de yemek sıkıntım olmaz annemde kayınvalidem de yakın oturuyo onu yapıp gönderiyolar temizlik de daha şimdiden bel ağrım çok diye çoğunu eşim yapıyor alıştı benim tek korkum bebeğe bakabilecek miyim sorusu :)
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Bakarsın canım bol bol araştır bebek bakım videoları izle emzirme uyku gaz sorunları konak pişik sarılık olası besin alerjisi vs gerektiğinde tecrübelerine güvendiğin yakınınız ile iletişim halinde olabilirsiniz  doğum sonrası göğsün yara olmaması için gümüş göğüs kapakları dene derim faydalı diyorlar zira ben çok çektim ve 1 buçuk ay emzirebildim 
(163 puan) tarafından
Boş kaldıkça hep izliyorum okuyorum inşallah faydası oluuur
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Niye bakamayasınki ANNESİN sen Unutma ben 2.yi büyütüyorum sen iste yeter ki kendine güven 
(163 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım tek bakanı hiç duymadım ondan biraz korkuyorum
(2,264 puan) tarafından
Canım bu benim 2.bunda tamamen yalnızdım 5 aylık şuan gayette güzel bakıyorum
(163 puan) tarafından
Darısı bana canım yaa

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 534 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 533 göst.