0 oy
437 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar 50 günlük bebeğim var ne yemek yapabiliyorum ne ev işi bebeğim kolik hiç uyumuyor o uyuyunca bende uyuyorum ama sürekli kahvaltılık yiyoruz bu durum çok canımı sıkıyor var mı pratik tarifleriniz sizler neler yapıyorsunuz? 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla isin zor canım ya 
(774 puan) tarafından
Sorma canım çok az uyuyan bir bebek bazen bir tutuyor kolikliği 12 saat uyumuyor gece bir başlıyor 12 saat uyumuyor
tarafından
Valla canim kanguruya koy oyle yap is yada ana kucağı gibi şeyler varya indan al belki ıyi olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kolik bebek çok zor bende yaşadım hep annemlerde yiyirdum yada annem getiriyordu 
(774 puan) tarafından
Benimde eşim yardım ediyor bazen yemek yiyemiyorum yoksa
0 oy
(3,794 puan) tarafından
2 aylik 15 aylik 3 yasinda 8 yaşında cocuklarimla hem ev işi hem yemek hem onları yedir icir giydir bezleri mamalari . Zor oluyo ama napak canim . Yapacak bisi yok
(774 puan) tarafından
Ne mutlu sana canım uslu galiba bebişlerin kolik falansada Allah yardım etsin ben 1 taneye koşarak yetişiyorum
(3,794 puan) tarafından
2 aylik olan sakin . 15 aylik olan cok mizmiz hepsini kıskanıyor bana yanasini dövüyor.  Bebeği kucağıma daha almadan ağlıyor.  O biraz yoruyo beni yemez uyumaz. Ötekiler fazla yormuyor beni.
0 oy
tarafından
Kolik bebek müziği aç sakinleşir gide gide düzeliyor merak etme
(774 puan) tarafından
Açıyorum canım neler denedim biraz sakinleşiyor ama kucakta
0 oy
(218 puan) tarafından
Benimkide koliktı elektırık süpürgesi sesi mucizesi sayesin de yapabiliyordum
(774 puan) tarafından
Deniyim canım onuda
0 oy
(372 puan) tarafından
Sigara böreği yapıp fırına at köfteli yap şeklini yap hemen çıkar kızart pilavla yersiniz. 
(774 puan) tarafından
Buzluğa atsam olur mu
(372 puan) tarafından
Tabiki olur bende onu demeye çalıştım
(774 puan) tarafından
Tamam canım sağol öyle yapıyım
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ana kucağı al cnm ben mutfağa götürüyor bı ayağımla sallıyom yemeği öyle yapiom
(774 puan) tarafından
Canım sobalı evde oturuyorum ana kucağı var ama mutfağım soğuk
(6,859 puan) tarafından
Hadi ya bende mutfağın petegini yakmıyor um ocağın isisiyla ısınıyor diye. O zmn akşam eşin gelince yarının yemeğini yap cnm. Benim kız 4 buçuk aylık şuan demin anakucagina yatırdım TV karşısına koydum cizgifilm açtım önermiyor lar biliyorum ama sürekli yapmıyor um kahvaltı vs  hazırlamak için dikkatini çekiyor. Senin bebiş daha küçük anlamaz :(
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Aksam esin gelince yapabilirsin ben öyle yapiyordum 
(774 puan) tarafından
Tek çare bu galiba canım
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Olduğu kadar yapmaya caliscaksin canım. Bebeğinin sana seninde ona ihtiyacın var gazlı bebek nasıldır o kadar iyi bilirim ki.. 7aya kadar gaz ve kusma devam etti şiddetli doktor mama değiştirdi biraz kendine geldi oğlum ve kızım. İkizler : )) 5yasinda olcaklar Allah'ın izniyle.. hepsi geçiyor. Vakit kaldıkça az ağlaması duzeldikce evine vakit ayircaksin. Güle güle büyüt evladını
(774 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun sağol
(5,721 puan) tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
(338 puan) tarafından
Cnm 35 günlük bebeğim yemeğimi de yapıyorum senin işin çok zormuş benim bebiş çok şükür uyanık olsada huysuz değil
(774 puan) tarafından
Ne güzel canım valla maşallah Allah bozmasın
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Benimkide 32 haftalik doğdu 90lirya bir tne gaz damlası yazdı yoğun bakim doktoru onu alıyoruz 15gunde 1 3tne benimkiler 4buck 8 yaslarnda oglanda hiperaktif ilacta işe yaramıyo dün sezerynima kafa attı elimden kaza cikicak diye korkuyom sabha kadr uyumuyom zaten bide ev iş soba derkn aksam oluyo 
(774 puan) tarafından
Ah canım sobada olunca alan kısıtlı oluyor benimde evim sobalı yani mutfağa alıyım öyle yapıyım olmuyor
(1,475 puan) tarafından
Aynen 3 oda 1 solan ama tek oda sıcak eşim diyorum misafir odasnada soba kuralım hayr diyo
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kolik bebek bağırsak gelişimi tam gelişmemiş bebektir seninki kolik değil ki kolikse gaz sancısı olur onun için de probiyotik(biogaia,maflor+) ve gaz ilacı (nurse harveys sab simplex vs)kullanman gerekiyor her gün aynı saatte
(774 puan) tarafından
Benim bebeğim kolik bu tanıyı doktor koydu sam sımplex + biogaia kullanıyorum zaten
(6,203 puan) tarafından
Tamam gazı varsa ,sindirim sistemi düzenli değilse zaten kolik tanısı koyulur bu en geç 6.ayda duzelir
(6,203 puan) tarafından
4kilo olduktan sonra kanguru kullanabilirsindaha rahat iş yapmak icin
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Kolik bebek cok zor benim kizmda boyleydi 2 ayindan sonra duzeldi ve islerime yavastan koyuldum
(774 puan) tarafından
İnşallah bizimde bir an önce iyileşir canım
0 oy
tarafından
Çok zor bende öyleydim ne yazık ki çözüm yok
(774 puan) tarafından
Farkındayım canım anca biri yardım edicek bebişi tutucak öyle artık eşim işten gelince yapmaya çalışıcam
tarafından
Aynen canm anca birisi olacak yanında maalesef
(774 puan) tarafından
:)))))))
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ya akşam eşin bakacak sen yemek yapacaksın ya da o yatınca uyumayacaksın yemek yapacaksın. Başka yolu  yok maalesef. 
(774 puan) tarafından
Haklısın canım öyle yapıcaz
0 oy
(830 puan) tarafından
Bende kolik bebek annesiydim ilk 3 ay doğru düzgün yemek yapıp yediğimi bilmem çok sayılıdir çok şükür 4ten sonra biraz olsun rahatladı. Ağlayacak durmayacak diye kendini sartlama ben pusetine koyup yanıma mutfağa getiriyordum çok aşırı içli aglamadigi sürece almiyordum hemen hazirliyordum birşeyler. Akşamdan hazırlayıp dolaba at ertesi gün kolay olur senin için canım 
(774 puan) tarafından
Akşamdan hazırlayıp dolaba atıyım canım tek çare bu
0 oy
(119,340 puan) tarafından
Benim gibi yap gece bebis uyudumu evi temizle camasir ütu hallet gunduzde sadece yemek isi kalsin
(774 puan) tarafından
Canım benim bebiş gece uyumuyor
(119,340 puan) tarafından
Tm iste gece esin bakar sen yaparsin
(774 puan) tarafından
Öyle anlaştık canım hayat müşterek
0 oy
(255 puan) tarafından
4aylık bebeğim bende aynı durumdayım canım yalnız değilsin :(
(774 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
(255 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(184 puan) tarafından
Ben iki buçuk ayından sonra yemek yapmaya başladım çoğu zaman dışardan söyledik mecbur 
(774 puan) tarafından
Biz köyde yaşıyoruz canım dışarıdan istesekte söyleyemiyoruz

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 333 göst.
2 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 804 göst.
11 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,084 soru

11,378,247 cevap

34,863 kullanıcı