0 oy
869 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 33 haftlk hamileyim.ilk gebelik. Çok yoruluyorum ev işi temizlk yemek fln derken pilim bitiyor :( siz nasi başa çıkıyorsunuz ailemde uzakta zaten 

32 Cevaplar

0 oy
(1,699 puan) tarafından
Eşim yardim etmişti banyomu bile o yaptiriyordu:(
tarafından
Bnmki çok yanaşmıyor ev işlerine. Kaynanamda gelip gitmez öyle pek
(1,699 puan) tarafından
Benimde kaynanam yapmadı ama eşim yemeğine kadar yaptı cnm
tarafından
Ne kadar iyi bi eşin varmiş Allah bozmasın cnm
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm ama şu detayı söyleyim o zaman işsizdi
tarafından
Bnmki işsiz olsada yapmiyo cnm ücretsize çıktı kaç defa
-Reklam-
0 oy
tarafından

Eşim yardim ediyor benim canim sağolsun valla . Kayinvalidem de annemde yakin ama ihtiyaç duymuyorum . Kayinvalidem lafimi ediyo zaten oğluna iş yaptırıyorum diye :D

tarafından
Ya bnm eşim pek yardim etmez ev işine on kez söylicen anca yapar 3 vardiyalı çalısıyo zaten
tarafından
Kaynanam burda ama gelip gitmez pek
tarafından
Anladim canim yorma ama kendini . Ne biliyim birgün süpürge yap ertesi gün sil . Son duzluktesin artık dikkat et kendine .
tarafından
Dikkat ediyorum canim.. ama ev sürekli pismiş gibi geliyo
0 oy
tarafından
Herşeyi tek başıma yaptım doğuma gitmeden 3 gün önce yer siliyodum hatta belime sancı vuruyordu eşime dedim oda yer siliyosun ya diyodu evim pis olmuyodu çocuk yokdu çünkü oğlum doğduktan sonra fark ettim oturarak evi supuruyodum erken doğum yaptım zaten 35.hafta da
tarafından
Kadin olmak cok zor gercekten helede hamileysen kimsen de yoksa yanında :(
tarafından
Benim kaynanam üst katım da 5 aylıkken duvarlarını silmiştim cadı bi komşumuz vardı knkası ay silsin ne olucak hepimiz hamileydik iş yaptık dedi benim halmı yıkıyodu hali ne kadar ağır yani düşün suyunu çekmiş tut ucundan kaldır dedi kaldırmadım tabi yolda bulmadım ben çocuğumu dedim eşim de izin vermezdi zaten tek başıma bi yere göndermezdi bisey olur filan diye
tarafından
Ne fenalar yaa bu eskinin insanlari hiç acıma da yok naz yapıyoz sanıyorlar
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Son gün börek açmıştım temizlik yapmıştım Allah'a şükür sıkıntı olmadı bnm için ❤️
tarafından
Maşallah sana iyki bişi olmamıs
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Herşeyi tak başıma yapıyordum kocaman bi bahçemiz var üç dört günde bir temizleyip yıkardım. 41+4 te doğum yaptım 41.haftaya girince eşime ve görümceme artık yıkayamıyorum belim çok ağrıyor demiştim de o şekilde görümcem yerime yıkamıştı
(3,136 puan) tarafından
Kimse yardım edelim demez ki. Kaynananlarla beraber mi yaşıyorsunux
tarafından
Yok canım evler ayri ama ayni ilçedeyiz
(3,136 puan) tarafından
Anladım canım. Ama ne kadar hareketli olursan doğumun o kadar kolay olur
tarafından
Ay inş canim öyle olır ya
(3,136 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıkla kucağına alırsın
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Tek basma yaptim hep 2cocukla temzlik 3cusu 32de doğdu yine 3cocukla ev temizlik yemk cocuklar ders bebek soba yakmak derken mamadim oturmuyo gecede uyumuyom alstim artık 2bcuk aydir duzgun uyku uyumamaya
tarafından
Allah yardımcın olsun cnm senin işin daha zormuş :(
(1,475 puan) tarafından
Aynen cnm tek basnayim bu memlekette esimin tarafida gelmiyo sezerynliym halndha icm agriyo tlfn bile etmiyolar neyaptn ne ettin bebek nasıl diye sinirlerim bozuldu sürekli sinirli geziyom evde disarida çıkmıyorum
tarafından
Lohusasın bide insan hiçmi gelmez ya Allah ıslah etsin böylelerini cnm
(1,475 puan) tarafından
Yok lohusa degilm 2buck aylik bebegm 3 cocuk zor oluyo
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun kendini fazla yorma dinlene dinlene yap eşinden yardim iste bende hafta içi dinlene dinlene yapıyorum hafta sonu allah razı olsun eşim yardim ediyor 
tarafından
Aminn cnm hepimizinde inş. Öyle dinlenerek yapıyorm ama eş yardımcı olmayınca stres oluyo insan
tarafından
Eşlerin yardımcı olması şart bu hamilelik döneminde
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ah kuzum bitmez zorluklar bebe doğar yine iş kalır Allah yardımcımız olsun. Sağlığından önemli degl temizlik kuzum yavaş yavaş yap bugün bı yeri bugün niyeti yap.
tarafından
Valla Allah yardım etsin hepimize de. Yavs yavaş yapıyorm artk cnm
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ben hamileyken heleki son zamanlarda hep eşim evi temizledi yemek yapti ben hep yattim dinlendim esinden yardim iste cnm
tarafından
Diyorum yardim et diye tmm diyo ama telefona dalıyo kalkmiyo yerinden sende yapma diyo bana
0 oy
(322 puan) tarafından
Bunlar iyi günlerin canım bebişin doğsun bu günleri mumla ararsın bebekle o sorumluluklar çok daha zor oluyo göz korkutmak istemiyorum ama çok zor Rabbim yardımcın olsun 
tarafından
Amşn cnm tşek ederim Allah herkese her kadina yrdim etsinnn
0 oy
tarafından
Ben 38 den sonr başladım yorulmaya eşim yardım ediyordu su 
tarafından
Valla ne iyi eşler varmiş saolsunlar
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla ben dogumuma bir gün kala banyo duvarlarına kadar kopukleyip,yıkıyorum her gece.Kimse de yardım etmedi.Haftasonu eşim evdeyken o yardım ediyordu o kadar
tarafından
Yaa ne güzel bütün yorumlari okuyorum herkesin eşi yardim ediyo bnmki niye böyle :( dün çarsaf gecircem yorgana yardim et dedim söylene söylene yapti
(6,203 puan) tarafından
Yardım etmiyorsa bırak öyle kalsın bir laf edince de yardım et de ya da bırak soktuğunu kendi toplasın.Evlilik iki kişilik eşin duvarla mi evlenmis
tarafından
Kız bildigin gibi deil ev dagınık olsa bile bu ne hal böyle demez umrunda olmaz öyle degişik bişi :) annesinden öyle görmüş oda dagınık toplamaz etmez
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Ohooo bunlat en iyi gunlerin dogurunca gor sen
tarafından
Eşim baksin doguruncada yetr ya sevmeye gelince herkes geliyo
(118,484 puan) tarafından
İşte o öyle olmuyo cicciiiimmm ☺️☺️☺️ git yat uyu dogurana kadar snr ev is yemek camasir utu bulasik derken bide uykusuzluk basliycak hele bi gaz oluyo abooo accayip zor
tarafından
Bu gidişle tek cocukla kalcam o zman 2.yi fln düsünemem böyle olursa :)
0 oy
tarafından
1 yasinda cocuk ve hamilelik tek basima yapiyordum her seyi.simdi 2 yas ve 5 aylik yine tek basina her seye yetiyorum.temizliyim duzenliliyim yerinde
tarafından
Bunalr iyi günleirm desene :)
tarafından
evet kiz daha ilk gebelikde boyleysen oh hooo ikincide napicaksin merak etdim
tarafından
2.yi düşünmüyorum böyle olacaksa büyük konusmayim da :)
0 oy
tarafından
Doğumdan önce dolabı doldurdum yemek yapamazsam diye . Temizlik hastasiyim zaten uykuyu da pek sevmem 2 saat uyurum kalkar iş yaparım sabaha kadar çocuğun mama saati ilaç saati yemeğide yaparım geceden kanguruya koyuyorum çocuğu onla yapıyorum çoğu zaman birde hamileyim yoruluyor insan ama geciyor
tarafından
Bnde takıntılıyım biraz temizlik konusunda eşim hem yardim etmeyip hmde dağıtınca sinir oluyorum. Toplamiyosan dağıtmıcaksin da.. Bence öyle olamli
tarafından
Yapmayan yapmıyor malesef canım
0 oy
tarafından
Ben ilk gebeligimde hiç zorlanmadım..yavaş yavaş yapıyodum .oğlum 3 yaşında hamryim bu çok zor geciyo .yetişemiyorum yani..
tarafından
Evt cocuk varsa daha zordur eminim
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Eşim yardım ediyordu bir kere nefes nefese kaldığımı gördü hatta hepsini o yaptı 
tarafından
Ne güzel valla helal olsun
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Aslında bu kadar ise pilinin bitmemesi lazım gebelik bir hastalık değil gerçekten herkesin algısı böyle. Senin ya d vitamini düşük bundan dolayı halsizsin ya da stresten işler sana ağır geliyor
tarafından
Valla bilmiyorum ki kan ilaci kullanmama rağmen kanim hala düşük onla ilgili mi. Stres de var tabi. D vitamin de yeni başlattı Dr
(13,961 puan) tarafından
Benimde kan değerim 7ydi doktor iğne verdi 5 gün boyunca iğne vuruldum yoksa bende çok yoruluyordum eğer çok düşükse ilaçlar kolayca yukseltmiyor en iyisi iğne
tarafından
Bi sorayim Dr a yaa.. Zaten normalde de cok kansızdım şimdi de hep bebeğe gitti galiba kanim
0 oy
tarafından
Kuzum ben hamileyken iyi olduğum kadar şimdi iyi değilim hamileyken okadar enerjik okadar iyidimki anlatamam valla oyuzden bidaha hamile kalmayı düşünüyorum en sağlıklı olduğum an 
tarafından
Valla cnm ben bi daha düşünmüyorum :) Allah isteyen herkese versin inş
0 oy
(314 puan) tarafından
Çocuk doğduktan sonra daha zor oluyor 
tarafından
Evt öyle diyo herkes :(

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 217 göst.
21 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy