0 oy
2,926 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Simdi cocugum hergun cok huysuz 5 aylk olmasina 4 gun kaldi yanliz hem bakimli hem ev temizliği hem cocuga inanin yetişemiyorum... Bugun sade bir kahve yaptım alelacele onu ictim enerji sağlıyor acaba sizler nasıl yapıyorsunuz 

35 Cevaplar

+8 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Aynen şöyle 

Üstüm başım pas içinde 

Önüm arkam bez içinde 

Evin her bir karesi oyuncak içinde 

Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz 

tarafından
Oglum 14 aylık ve asırı aksı ama soyşe yapıyorum sabaha kalktım kahvaltı frlan esim gider ilk mutfago toplarım bulasın camasor varda atar dugmeye basarim kendim kahvaltı yaparım evi tokat supurur silerim sonra sonra hop dusa sacımda havlu aksam yemeğine karar veririm oglumun gunlıl yemegıne oglum oynarken sacımı kurututrum oglen yıkar cocugu da uyuturum bende hem dinlenırım hemde maske tırnak ne varsa onu hallederim oturduğum yerden ogşuçı yediririm uyanınca yemekler baslarım camasıtlari asarım bulasılşarı bosaltırım en son uzerımu degısor sacımı yaparım hafif makyaj istiyorsam o gun yaparım bebegımle oyanrkem esimi beklerim sadece sıralı ve akıcı yapman lazım yoksa hersey olur canim he yeri gelir hıc birini yapamam buda var
(12,773 puan) tarafından
Aynen bende sabah kalkar 9 demeden yemekler pissirieim kızımla oynayarak yapar bulaşıkak VS birlikte bosaltirix vs
tarafından
Bebekle is yapmayı oğrenınce hersey basıtlesuyir zaten canım mesele eglencelı hale getirmek
tarafından
Benim büyükle sorunum yokda küçük uyumadan ii yapmak oldukça zor oluyo biraz büyüse aslında zorlamam ama tam paçayı yırttım derken 3 üncü bir bebe daha geliyo
(7 puan) tarafından
Ay allahim biz birinciye bas edemiyorum ben siz üçüncü inanin artik gerçekten kendimi hissetmiyorum sanki ayaklarim is yapiyor
-Reklam-
+1 oy
(1,113 puan) tarafından
Bnce evi bırak kendine bak eve ayircagin zamanda adam evi napsin kadin önemli bnce
(7 puan) tarafından
Iste aradığım yorum... Bende bunu sorguluyorum esim laf yapıyor çünkü.. Kendine bak diyor eve de bak çocuğa da... E nasil yetiseyim ben
(1,113 puan) tarafından
Evi salla herseye yetişemezsin bebegide birakamiycagina gore geriye sadece evi birakmak kaliyor ustten yap herseyi zaten cocuk olan ev derli toplu olmaz bunun arkasına sigin ama cocuk uyuyunca mesela toz alcagina makyaj yap hafifte olsa sacini yap elbise giyemiyosanda bi tayt bi bluz giy enerjini yukseltmek için kahve icip oynak muzik acabilirsin :)
(7 puan) tarafından
Ama yerlerde sac geziyor zaten saclarim dökülüyor her yerde sac var gorunur bir sekilde her yer fayans e goze batiyor valla cogu temizliğim ustten :))))
(1,113 puan) tarafından
Iste sacada ayri bakim lazim ama o vakit nerde tabi her eve bir yardimci sart aslinda soyle yarim gun super vakit kalir hanimlara
(7 puan) tarafından
Ahhh ne kadar güzel olur bir bilseniz
+1 oy
(123 puan) tarafından
bazen saçımı bile toplamıyorum uyanıyorum saç baş dağınık akşama kadar öyle deli kız gibi dolanıyom ev de :)
0 oy
tarafından
Valla kuzum büyük kızım 2 yaşına girdi diğeri 6 aylık eb işi yemek bostan bulaşık çamaşır hiç bitmiyor bebelerin altlarını temizle gidir yedir içir uyut yika mahvoluyorum onlar uyuyor şuan ben işi bitirdim sabah da onlarla ilgilenir onları uyutur bende uyurum böyle gün geçiyor yoksa gün icimde iş bitmiyor gece yapmazsam 
(7 puan) tarafından
Bende gece yapıyorum ama pilim bitiyor o zaman da
0 oy
(6,137 puan) tarafından

Bacım sen evle bebeğe yetiş bakımı boşver nasılsa kocanı yemekten yemeğe görüyorsun :D 11 aylık olduk bizde öyleyiz 

(7 puan) tarafından
Iste o işler öyle olmuyor bacim
0 oy
(117 puan) tarafından
Bnm kendime ayiracak zmn bulamiyorum dusa bile aksam esim geldikten sonra giriyorum bnde bkm felan yok
(7 puan) tarafından
Dusu bende oyle hallediyorum malesef eev batiyor hepimizin öyleyse
(117 puan) tarafından
Hic deme cnm bezler bi tarafta oyuncaklar bi tarafta oglan furmuyo allah yardimcimiz olsin
(7 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(381 puan) tarafından

Valla canım benimki büyük kızım 2.5 yaşında küçüğü ise 2.5 aylık ben bakımlı olmayı bi kenara bıraktım  hep eşofman giyerim anca çocuklar yemek ev temizliği bunlara zor yetişiyorum :)

(381 puan) tarafından
Amin canim Bi ara yapıyordu ama  baktı ki çocuklar durmuyor artık birşey demedi idare ediyor artık
(7 puan) tarafından
Keske benide idare etse ayy ayyyy
(381 puan) tarafından
İlk bastaetmezler ama sonradan anlarlar benimki korna yüzünden evde kaldı baya o zamanlar anladı canım
(7 puan) tarafından
Huysuz cok huysuz yemek olmasa tartisma çıkıyor anlatiyorum yapamadım yoruldum yetistiremedim die olmaz oyoe sey diyor çalışıyorum eve ac geliyorum diyor ama inanin ki oyle bir bebek ki kucakta bile durmuyor gliyor surekli
(381 puan) tarafından
Ay işin zor canım ya eşinin de anlaması lazım sende temizlik falan boşver o evde olduğu zaman yaparsın gündüz  bebek uyursa yaparsın basit yemekler hep tercih et bende böyle yapıyordum ne kadar bebeğin canım kolik heralde
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Temizlikte sıkıntım yok ama kendime bende bakamıyorum hergun saclarimi tarayan ben banyodan banyoya yada evden dışarı çıkacakken  tariyorum  sürmesiz dışarı cikmazdim ama artık aklıma bile gelmiyor
(7 puan) tarafından
Beni anlatmissiniz bazen tarak bile degmiyor
0 oy
(414 puan) tarafından
Bakimi unutuk artik heryanimimiz kusmuk bebek bezi temizlik yorgunluk uykusuzluk o sekilde idare ediyoruz 
(7 puan) tarafından
Heee hayatimiz artik böyle napalm
0 oy
(901 puan) tarafından
Her gün aynı şeyleri yaşayıp gidiyoruz valla iş iş iş 3 çocugum var anam öldüm gittim kızım çok yaramz abisi ile hiç anlaşamıyor her gün kavga var bizde bebem de 9 aylık sonumuz hayr olsun inşallah çocuk yetiştirmek cidden zor büyüdükçe daha beter sorun çıkıyor 
(7 puan) tarafından
Hemde uc çocuk.   Allah size sabir versin ben bir cocukla karalari bağlamışım
(414 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun 3 cocuk zor kolay gelsin cnm:)))
(901 puan) tarafından
Saol canım sanada inşallah
0 oy
(553 puan) tarafından
Planlı davranıyorum canım yeri gelir uyumak onun yerine temizlik yaparım ertesi güne iş bırakmam o günde kendime bakarım 
(7 puan) tarafından
Uyumaya da ihtiyaci oluyor insanin
(553 puan) tarafından
Yemek insanı oyalar mesela onları geceden yap ben öyle yapıyorum kendine zaman kalır
(7 puan) tarafından
Yemeği geceden nasil yapayım benimki 7 den saat 11 e kadar uyanik
(3 puan) tarafından
Eşin oyalıyacak sen yapacaksın akşam yemekleri. Hem gğndğz nasıl yapıyorsunki gündüzde uyanık değilmi bu çocuk
(7 puan) tarafından
Uyanik cogu zaman yemek yapamıyorum
0 oy
tarafından

Valla doğum yaptım hem işimi hem yemeğimi hem kocamı hemde kendimi asla bırakmadım her bi işimi yaptım 

Ama eşimde anlayışlı ve yardımcı 

Valla yarı kırkım çıkınca kedindimi bakıma aldım 

:D

Her bir kareye yetişiyorum şükür

tarafından
Valla bi sırrı yok ki ☺️
(7 puan) tarafından
Demek ki cocugun uslu benim 2 saniye bile durmuyor
tarafından
Bende çocuk 1 tane değil ki :)) 4 tane :))
(7 puan) tarafından
Maşallah sana o zaman
tarafından
Yeni doğum yaptım üstelik ☺️
0 oy
tarafından
Yetişilmiyo malesef gün içinde evi süpürüp yemek yapıp yiyebildiğime şükrediyorum bebekle birlikte. Bakımı anca evim temiz olacak bi gün öncedeb de yemeğim olacak anca o zaman ağda kaş bıyık vs yapabiliyorum makyaj zaten yapan bi insan değildim 
(7 puan) tarafından
Benim o bile olmuyor bi sogan dogruyordum yarisina gelmeden icerden ağlama sesi geliyor
tarafından
Bulaşığı kaç defa yarım bıraktım yemek desen aynı sorma kaç defa öyle oldu bi kaç defa yaktım yemeği ama zamanla alıştım artık şimdi havalar ısındı ya uyanık olunca mutfağa götürüyorum pusette koyuyorum beni izliyo eline de bi oyuncak  5.5 aylık benim oğlum da durmuyo çoğu zaman
(7 puan) tarafından
Ahh ahhh keske beni de izlese o bile bana yetecek
tarafından
Neden canım durmuyo mu hiç? Benim oğlum da mız mız öter ama ben onunla konuşunca bana bakar
(7 puan) tarafından
Bende konuşuyorum ama yok ağlıyor surekli hep ilgi istiyor hep
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Bu ddiklerini ben bi arada yürüyemiyorum valla çok zor illakibi yerden açık kalıyo
(7 puan) tarafından
İllaki... Çünkü artık yapmaya pilin bitiyi
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Oturma odam hiç ellemem hep  dağıtır kizkm özgürce toplarım günde 1  2 kez diğer yerler dağınık olmaz temizlik resen haftasa 2 kez dip köşe yapıyorum süpürge tutmam ayrı tabi yemek VS sikintinolmuyo hergun olmasa da 3 günde bir 2 3 çeşit yaparım hergun olsa gene yaparım ben aşırı makyaj yapan inşa değilim bakım konusu eş geçiyorum hiç sıkıntı yok tek temizlik den bikiyo insan 
(7 puan) tarafından
Iki kez dip köşeyi nasıl fırsat buluyosunuZZ
(12,773 puan) tarafından
Sil süpür toz al wc banyo mutfak taşı öyle 2 kez yaparım başka şeyler de bilmem yapıyorum :), yorulmak pek nedir bilmiyorum bazen haftada 1 öyle 2 3  kes tek süpürge tutarım 2 ünde bir
(7 puan) tarafından
Keske benimde o kadar vaktim olsa benim bebegim neden durmuyor yaaa
(12,773 puan) tarafından
Neden durmuyo ki cnm durduğu kadar yap benim de kızım durmuyo süpürge peşinde geziyo ama yapıyorum bi şekilde
(7 puan) tarafından
Benimkisi cok huysuz
0 oy
tarafından
Temzlkten ziyade dagitmamaya özen gostercem ben, haftada bir çamaşır falan, eşim de yardm eder, bakım konusnda da bir sureligne ne makyaj ne bişey, temiz olayim yeterli :D
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Her gece uyumadan önce mutlaka bütün evi toplar öyle yatarım bulaşık makinesi doluysa mutlaka boşaltırım sonra oğlumun ve benim uyanınca giyeceği kıyafetleri ayarlayıp yatarım sabah uyanınca yatağımı toplar bütün pencereleri açıp evi havalandırırım sonra oğlumla kahvaltı yaparız sonra evi süpürürüm sonra da giyiniriz rutine bağlayınca kolay oluyor
0 oy
(55 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Evim *** içinde haliyle.. Bende o bokun içinde makyajlı mini mini tertemiz vücudumla salına salına geziyorum. İlgi sevgi ve iliskimden memnun olan kocam da evi temizliyor  eğer ev temiz çocuk temiz ben bakımsız olsaydım kocam evi ve çocuğu görmez benim pisligimi görürdü 
0 oy
(6,748 puan) tarafından
Temizlikte cok şükür skldim yok oğlum uyuyunca 1 dakika boş durmam banyo tuvalet çamaşır bulaşık ortalık topla yaparım o uyanınca bi emziririm ondan sonra süpürke  acarım 

Anaa kendime bakamıyorum sıra gelmiyorrr
0 oy
tarafından

Hiç sorma ben hiç yetisemiyorum, gözlerimin etrafi mosmor olmuş ,

Dengesiz ve sersem gibiyim ...

Bir bardak çay içmeye hasret kaldım ,

Gökyüzünü dahi özledim :(

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,129 göst.
0 oy
9 cevap 653 göst.