0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
6.5 aylık bir bebeğim var. Lohusalık bittikten sonra hemen adet oldum ve genelde şu zamana kadar 1 yada 2 gün gecikerek adet oldum. Bu ay ilk defa 8 gün gecikti. Bu ay çocuğun uyuma düzeni bozuldu. Geceleri uyumaz oldu. Bir de kayinbaba bize yerleşti onun telaşı vardı. Sonra evi taşıdık falan. Acaba bu gecikme stresten mi yoksa hamilelik olabilir mi? Eşim geri çekilmeye korunuyor

6 Cevaplar

0 oy
(4,285 puan) tarafından
Geri çekilme korunma yontemi degil 
tarafından
Ama işte benim sürekli öyle düzensiz değildi. En fazla 1 -2 gün atardı. Şimdi 8 gün olunca bi nooluyoruz dedim. Inşallah strestendir. Hamileli varsa da ne diyim gelen Hoş gelmiş.
(4,285 puan) tarafından
Eskiler maddi durum olmadığı halde 15 çocuk doguruyormus ve ne kadar zor buyuyorlarmis esin kendine guvenmesi imkansiz zevk suyunda bile sperm bulunuyor bunun neresi yüksek korunma. Maddi manevi anlamında hazır değilse 2 birey riski yüksek korunma yöntemini seçmek mantiksiz
(236 puan) tarafından
Eger boşalma olduktan sonra 2. Kez cinsel iliskiye giriliyorsa o riskli diye biliyorum ben
tarafından
Spiral taktrmak için doktora gittim adet kanaması fazla olduğundan takmadı. Kansızlık yaşarsın takamam dedi. Eee hap falan dedim olmaz emziriyorsn dedi. Başka yöntem sordum iğneler varmış. Sağlık ocağına gittim olmaz adetini keser çocuğa geçer falan dedi. Biz de son çare öyle bi yöntem uyguladık. Eşim de sağolsun kondom takmaz. Eskiler 15 çocuk yapıyormuş ama kadının suçu degilki o erkeklerin cahilliği. Kadın korunma nedr bilmiyor erkek de gurur onur meselesine giriyor. Olan kadına oluyor. Benim eşim de çocuk 2 yaşına gelip sütten kesilene kadar kendini korusa böyle olmayackti. Tamam tabiki nasip böyle işler herşey Allahtan ama sırf böyle diye de ateşe atlanmaz. Ne diyim sağlık olsun. Umarım stresten gecikmiştir de bi oh çekerim çünkü daha çocuğum çok küçük
(4,285 puan) tarafından
Erkekler bole oldugu icin kadınlara oluyor ne oluyorsa emzirenler hap kullanabilir bizzat kullandım sutte azalma tat değişikliği de olmadi tavsiye ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani korunmuyosunuz bebek olabilir tabi
tarafından
Peki stres bu kadar gecikme yapar mi
0 oy
tarafından
Bende stresten sanmıs tim sonuc hamıle cıkmıs tı canım test ver derım
tarafından
Bugün sağlık ocaginda kan testi verdim. Daha sonuç çıkmadı. Bugün çıkar mı acaba ya içim içimi yiyor
tarafından
Canim bızım burda ogleden sonra cıkıyor ara istersen saglık ocagını
tarafından
Telefonla bilgi veriliyor mu
tarafından
Cıktı cıkmadı diye sor ben sonuc almam canım doktorun numarası var ordan sorarım oyle ılac yazdıfırıj telden
0 oy
(442 puan) tarafından
Bende aynı şekilde 16 aylık kızım hep düzenli olurdu bu ay 13 gün gecikti evde test yapıyorum negatif ama birtürlü adet olmadım bende yarın kan vereceğim kısmet bakalım 
tarafından
Bu kadınların çektiği nedir ya biri bitiyor oburu başlıyor. Hamile kalirsin adet derdin olmaz doğurursun bu sefer yok gecikti yok şu yok bu. El sürüyor sefasini biz çekiyoruz cefasini ne diyim hayırlısı artik
(442 puan) tarafından
Öyle walla canım hayırlısı olsun artık napalim kısmet bakalım senin sonuç çıktı mi?
tarafından
E nabizdan baktım ama daha çıkmamış. Sağlık ocağını da aradım yarın ögle çıkar dedi. Acaba gece e nabiza düşer mi? Meraktan ölecem ya
0 oy
tarafından
İkiside mümkün 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Sonunu okumasam stresdendir diyecektim fakat, geri çekilme bi korunma yöntemi değildir hiçbir doktor böyle korunabilirsiniz demez. Test yaptırmanı tavsiye ederim
tarafından
Yaptrdim canım. Sağlık ocağında kan verdim. Bugün çıkar galiba.
(5,491 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah canım
tarafından
Çok sağol canım hepimizin insallah

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 196 göst.
28 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sultantprk (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 476 göst.
0 oy
1 cevap 158 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 782 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,365 cevap

34,765 kullanıcı

...