0 oy
480 göst.
Diğer kategorisinde (2,047 puan) tarafından
Kızlar doğum yapınca hastaneye sizi görmeye gelen oldu mu, ben hemen toparlanabilceğimi düşünmüyorum bi de gelirler 1 kaç saat otururlar oda da küçük hastaneye değilde eve gelin dicem arayanlara, siz nasıl yaptınız ve eve geçtikten kaç gün sonra gelmeliler sizce? 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

Canım ziyaretw gelen 1 saat durmaz. Biz de gittik ziyaretlere 10-15 dk gecmiş olsun deyip çıktık. Kimse  durmaz o kadar

(2,047 puan) tarafından
Canım bizim dayı hanımları pek meraklılarda o yüzden
tarafından
Olsun kuzum meraklı olsalar da çok kalamazlar emin ol. Çünkü de geliyo hemsire geliyo bazen iğne falan gerekiyo çıkarıyolar dışarı. Benim ilk hamileliğim de gittigim ziyaretlerden biliyorum  :)
(2,047 puan) tarafından
İnsallah öyle olur canım o zaman :)
tarafından
Sen bi de kendinde oşmazson zaten çok. Halden anlarlar insallah
(2,047 puan) tarafından
Şuan sezeryan gibi görünüyo da baya tedirgin oldum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim kendi fikrim hastanede misiniz bir ugramak istiyoruz diyen birine gelme demek ayip olur. Hastane ziyareti bizde olur, ayak ustu geçmiş olsun der, ikramlik cikolata lokum verirsin onlar bitene kadar durulur. Evde de benim geldigim ilk gun aksami da oldukca kalabalik oluyordu, aile binasindayiz herkes bir heyecanla bebegin yanina geliyordu, ee gelene gelme denmez. Akrabada bir hafta sonra gelmeye başlıyor 
tarafından
Neden öyle yaptın ki canım işi varmış sonuçta. Hazırlanmış sözlesmiş gidiyormuş bir yerlere. Sen 4 aylıkkem gitmek istemişsin hadi onu anlıyorum da dogum yapar yapmaz bence gidilmez. Eger gidilecekse de yemek yapılır ihtiyac karsılamak için gidilir.  Vala ben kiöseyi pturmaya falan alamocam dogumdan hemen somra. Kimse kusura bakmıcak :)
(2,047 puan) tarafından
Aynen öyle kızlar hemen gelmesinler birse şubatta doğumum geldi mi de toplu geliyolar kafayı yerim ya
tarafından
Çok iyi anlıyorum canım lohusa halinle misafir agırlayacak degilsin. Eşin bu komıda sana destek olmalı. Arayan olırsa yatıyo sancısı var annesi bakıyo falan desin
(2,047 puan) tarafından
Oda öyle diyo kimseye haber vermeyiz eve geçince deriz doğdu bebeğimiz diye sağolsun çünkü gelene gelme diyemezsin en iyisi haber vermemek
tarafından
Canim görümcesi ile ic içe cok uzak biryerden gelmemiş ki cok önemli veya cok uzak biryerden gelmis olsa anlarım.  Niyeti iki defa ağırlamayayım, düşüncesindeydi bende normalde hos karsilayan biriyim
0 oy
(21 puan) tarafından

Suan igrenc bi gulumsemeyle okuyorum yazini nasil oldugunu dusun esimin sulalesi anlayissiz insanlar düsünce yok dogum yaparyapmaz dolustular eve bebgim kuvezdeydi ben cok mutsuzdum cok kotuydum ustune birde kalabalik misafirler agirladim sen istesende istemesende gelirler benimkiler gibi dusuncesizlerse 

(2,047 puan) tarafından
Bakalım görcez canım nasıl olduklarını, ne zor olmuştur senın için yaa bi rahat bırakın daa
(21 puan) tarafından
Hemde cok zor ben psikolojik olarak cok yiprandim ilk gunler olan oldu artik insAllah seninkiler boyle yapmaz
0 oy
(336 puan) tarafından

Gelmek isteyene gelme demek biraz ayıp olur gibi ama kendini bilen insan zaten hasta ziyaretini kısa tutar..eve gelenlerde bence bebek mevlutune kadar kimse gelmesin zaten ozaman gelicekler:)) ama eltiler teyzeler vs yakin akrabalar hemen gelirler bence 

(2,047 puan) tarafından
Bu zamanda dişli gelin olcan valla :)
(336 puan) tarafından
Yani bi yerde haklisin:)) ama ben yapım geregi hep ezilen sessiz taraf oldum oyuzden bisey diyemiycem..belki bende patlarim bigün :)))
(2,047 puan) tarafından
Bende sessizim yapamıyorum öyle patavatsızlık ama yapan iyi oluyo :)
(336 puan) tarafından
Tabi canım kıymetli olanlar onlar:)
0 oy
(817 puan) tarafından

En az 2 hafta toparlanamassın normal de olsa sezeryan da olsa.

(2,047 puan) tarafından
Millet pek meraklı haber aldımı ertesi günü kapıda biterler
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Hastanede çok durmazlar canım çocuk aglicak emzirmem gerekicek falan kimse çok oturmuyor bana hastanede de baya gelen oldu bi bebeği bebi gördüler bi şerbet tatlı biseyler ikram edildi gittiler öyle çok durulucak bir ortam yok birde eğer sezeryan olucaksa bi süre zaten ağrı sızı bisi hissetmiyosun.. gelene gelme demek ayıp olur bence gelen zaten en yakının olur onada emziricegin zaman dersin.. herkes anlayışlı oluy8r böyle durumlarda stres yapma hiç bunları dusunup

(2,047 puan) tarafından
Sağol canım inşallah öyle olurlar tabi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 318 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Melek8663 (638 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Balbazar (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
19 Mayıs 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu