0 oy
851 göst.
Diğer kategorisinde (76 puan) tarafından
Kızlar çok ayrıntıya giremiyorum ama kaynanam sadece 2 gündür bizde ve biz boşanıyoruz lanet gelsin ona neyse aramızda şiddet aldatma yok anlaşamıyoruz şimdi durumu çok iyi 7 aylık oğlumuz var ve 5 aylık hamileyim bu durumda çocuklarımın babasından ev talep edebilir miyim yada ne gibi haklarım var bilgisi olan yazabilir mi lütfen çok acil bilmem lazım 

18 Cevaplar

+1 oy
(11,505 puan) tarafından

Evlilikten sonra alınan mal varsa yarısı size verilir ve çocuklar için nafaka alabilirsiniz

(76 puan) tarafından
Evlenmeden önce ev almıştı ondan bişi talep edemez miyim acaba yada ev tutsam kiramı odese oda iyi malum bebekler çok küçük çalışacak durumum yok ailemde arkamda durmayinca mecbur yine onun eline bakcam .s
(11,505 puan) tarafından
Evlilik öncesini kanun kabul etmiyor evlilik sonrası olması lazım ama nafakanı alırsın
(11,505 puan) tarafından
Kaç yıllık evlisin ona göre de tazminat veriyor devlet
(76 puan) tarafından
2 senelik evliyiz canm
-Reklam-
0 oy
(52 puan) tarafından
Neden boşanıyorsunuz canm nafaka falan alabilirsin evi bilm de 
(76 puan) tarafından
Anlaşamıyoruz hemde hiç çocuklarıda vermen diyor
(52 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm bisey diyemiyorum
(248 puan) tarafından
3 yaşından küçük her çocuk her şekilde anneye verilir
(76 puan) tarafından
İnşallah onlar yanımda olsunsa ins çünkü onları alamazsam bı yere gitmem asla
(248 puan) tarafından
Öyle kuzum istediğin avukata sor 3 yaşından küçük her çocuk her şekilde anneye verilir sakin yanlış anlama senin için demiyorum anne para karşılığı malum iş yapıyor olsa dahi 3 yaşından küçük çocuk anne istediği sürece anneye veriliyor
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Evlendikten sonra bir şey alındıysa yarıya bölünüyor nafaka alırsın 2 çocuk içinde Allah yardımcın olsun canım 
(76 puan) tarafından
Evlenmeden önce almıştı nafakayı alırım biliyorum da çocukları vermek diyor oda ya
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Aldatma şiddet yoks ise bir evliliği neden bitiriyorsun 3 kişiler için mi evliliğini kurdunda onlar için bitiriyorsun 
(76 puan) tarafından
Tabiki üçüncü şahıslarla bı alakası yok ikimizin arasında kopan bı sevgi ve saygı var tahulumuz kalmadı birbirimize karşı yani anlaşamıyoruz sürekli tartışma huzursuzluk falan var
(5,311 puan) tarafından
Peki  bu seviyeye getiren şey ne oldu ne zamn başladı    öncesi ile sobrasındaki zamn size ne kattı ne götürdü kuzum
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Esinin  ustunde evi veya bı mal varlığı var ise noter den satilmaz diye kağıt imzala yoksa hiç bı şeyi bı şey alamazsın tazminat ve nafaka dışında oda ankasmaniza bağlı en az 300 den vs bağlanır 2 çocuk 600 felan
(76 puan) tarafından
Üstünde evi var ama nikah yapmadan önce almıştı aslında durumu çok iyi istese simdi bile ev alabilir ben mahkemede ev talebinde bulunabilir miyim onu Meral ediyorum
(678 puan) tarafından
Hayır bulunamazsınız
(12,777 puan) tarafından
Anca anlaşmalı boşanma da talebi kabul ederse yoksa nasıl alsın sadece maddi manevi tazminat bu kadar sonra kira imiş elektirik vs ödemek le zorunlu değil sadece verilen nafaka verir o kadar
0 oy
tarafından
Annem boşandı bisey talep edemedi ki adam 5 senedir nafaka odemiyo annem kaç kere mahkemeye gitti 
(76 puan) tarafından
Neden talep edemedi canım üstüne kayıtlı bişey mi yoktu
tarafından
Arabası vardı o sıra dava devam ederken saati ev zaten babasının üstüneydi kaldık öylece şuan kız kardeşim 9 yaşında görecek bosandikladinda 4 yaşındaydı maaşı da iyi ama odemiyo ve devlet buna bisey yapmiyo
(100 puan) tarafından
Maaşına haciz kararı çıkarırsanız hertürlü ödemedikleri de dahil alır anneniz.
tarafından
Kaç kere yaptık niyeyse dava düşüyo sigortası var maasoda yatiyo ama hiç bisey olduğu yok
(100 puan) tarafından
Bir avukata ihtar dilekçesi yazdırdınızmı. Arkadaşımın eski eşide aynı şekildeydi haciz başvurusunda bulunduk 2 gün sonra adam ne gerek vardı öderim düzenli demeye başladı.
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Bebeleri senden alamaz, daha çok küçükler çünkü nafaka falan alırsın da diğerlerini bilmem

(76 puan) tarafından
Çocuklarımı almasın da gerisi Allah büyük .s
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Canım evi evlenmeden önce aldıysa bişey talep edemezsin evlendikten sonra alsıyaa yarısı senin olur. Nafaka ve tazminat talep edebilirsin
(76 puan) tarafından
Evlenmeden önce almıştı da yarısını talep edebilirsem o bile iyi
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Durumu iyiyse tazminat nafaka alırsın 
(76 puan) tarafından
Durumu çok iyi aslında ama sadece ev almış kendine diğer gelirini hep saklar
0 oy
tarafından
Öfkeyle kalkip zararla oturma boyle hafife alinacak bi konu degil iyice düşün derim 
(76 puan) tarafından
Bildim bileli böyle malesef duzelecegi yok git gide daha kötü oluyor üvey çocukları bana hyati dar ediyo resmen alırım çocuklarımı büyütürüm daha iyi oda zor olacak a Allah büyüktür
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Maddi olarak durum yoksa    bu senin eksiğin olur  uğraşırsınız  anca nafaka alırsın oda verirse şimdiki konuna göre oda senden nafaka talep edebilir  hakkı var anlasman lazım çekişmeli olursa baya sürer geçici velayeti alırsın çocuklar küçük diye bide maddiyatin olmadığı için buda Zor görünüyor  sadece anlasamamak için boşanmak istiyosan iyice düşün   öyle karar ver 
(76 puan) tarafından
Anlasamadigimiz konularda ciddi konular 2 tane üvey oğlu var onlarla bir yasiyoruz ailecek huzurumuz bozulsun diye herşey yapiyolar oda çocuklarına göre hareket ediyor tabi o yüzden insan bı yere kadar sabrediyor
0 oy
(12,856 puan) tarafından
İstemediğin adamın evinde oturmak biraz mantık dışı canım evlendikten sonra ev almış olsa yarısı senin olurdu ama evlenmeden almış üzerinde hakkın yok sadece nafaka alırsın bir de düğünde takılan altınlarını talep edebilirsin onu vermek zorunda
(76 puan) tarafından
Malesef nikahtan önce almıştı evi kaçarak evlendiğimiz için düğün takı falan olmadı sadece nehre verilen altınlarım var oda yarısı alınmış onları alabilirim galiba
0 oy
(678 puan) tarafından
Evlendikten sonra edinilen mal varsa yarı-yarıya olur ayrıca nafaka alırsınız o da çok bisey olmuyor emin  ol 2 çocuğa en fazla 2000 alırsınız he eşiniz daha fazla vericem derse o ayrı kira yardımı adi altında değil ama size de nafaka talep edersiniz ama eşinizin  beyanlı değilse maaşı geliri çokta yüksek nafaka ödemez pek bisey beklemeyin boşanınca herşey değişiyor o parayı almakta zorlaşıyor bence çocuklarınizi  büyütün cok büyük sorun yok demissiniz ondan dedim sadece anlaşamıyoruz ile ayrılmayın allah yardımcınız olsun 
(76 puan) tarafından
Amin canm saol hayırlısı olsun herşeyin bakalım Allah büyüktür
0 oy
(268 puan) tarafından
Yanlış anlamayın bene çok büyük bir sorun yoksa iyi düşünün hemen karar vermeyin orta yolu bulmaya çalışın yada gerekirse bir süre ayrı kalın bakın nasıl oluyor.yazık cnm bebeğin 7 aylık 5 aylık hamilesin allah yardımcın olsun .ailende destek değilse nasıl yaparsın doğumda faln.hem karşı taraf istemezse boşanma uzun sürer diyorlar.yinede çok yönlü bir düşün derim artisiyla eksiyle inan bilsen benim evligimde ne sorunlar var şiddet hakaret herşey şuan 4 aydır ailemin yanındayım ne yapacağımı bilmiyorum.
(76 puan) tarafından
Çok zor gerçekten ama insan bı yere kadar sabrediyor sonrasında ne yapsan olmuyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Eviniz evlenmeden önce alındıysa onu hiç bi şekilde talep edemezsin evlendikten sonra alınmış olması lazım ama nafaka alabilirsin bebeklerinde her türlü sende kalır vermezler ona 
(76 puan) tarafından
Biliyor ama gitmeme izin vermiyor çocuklarla tehdit ediyor boşanmak istemedigi için babasıni abimi falan araya koyuyor hep
(9,626 puan) tarafından
Belli ki eşin seviyo seni canım eğer onda sevgi tamamen bitseydi bosanicam dediğin an kapının önüne koyardı o yüzden seni çocuklarla elinde tutmak istiyo gitmeni istemiyo eşinle oturup durumu anlatsan şöyle 1 ay kimseyle konuşmasanız oda durumun düzeldiğini artık huzurunuzun bozulmadığı görse emin ol artık kimseyi sokmaz araniza bi bunu desen mı acaba eşine..bitmemesini istiyosan bi süre insanlardan uzak duralım görüşmeyelim de yani buna kendi aileni de kat çünkü sadece onun ailesinin üzerinden gidersen ters teper ne sizinkilerle ne bizimkilerle konuşmayalım bi süre uzal duralım de bakalım ne diyicek ama bunun için uygun bi zaman ayarla kavgasiz bi ana denk getir veya yatağa geçtiğinizde ona konuşup derdini anlatmak istediğini söyle emin ol seni dinliyicektir
(76 puan) tarafından
Çok şey denedim hep eskiye dönüyor canım ya ama senin dediğini de bı yapayım insallah düzelir
(9,626 puan) tarafından
Inşallah düzelir canım yani çok çok büyük sebep olmadığı için evinden yuvandan ol istemiyorum eminim sende istemiyosun ama yorulmuşsun sende kendince haklısın ama boşanmak dile kolay geliyoda o süreç ve sonrası eminimki zordur o yüzden eşinde biraz kendini yapısını törpülesin kimsenin ağzına bakmasın kimseye göre yaşamasın bunları tamamen idrak ettiği aman daha güzel bi evliliginiz olucaktir..inşallah feraha kavusursun boşanmadan kurtarırsın evliligini
(76 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(833 puan) tarafından
Sadece iki çocuğunada nacak bağlarlar 
(76 puan) tarafından
Çocuklarımı bana versinler de ins Allah büyüktür
(833 puan) tarafından
Çocukları 7 yaşina kadar alamazlar senden
0 oy
(833 puan) tarafından
Diğer posta zaten bi tapun senn ustuneymis
(76 puan) tarafından
Onu kayinbabam aldı bizden
0 oy
tarafından
Madem anlaşamıyordunuz canim neden pes peşe çocuk yaptın o adamdan 
(76 puan) tarafından
Biraz daha usluplu bı şekilde sorarsan iyi olur ? İlk çocuğum isteyerek oldu ilk ayımda hamile kaldım ikincisi de korunmamiza ragmen oldu .

İlgili sorular

+2 oy
40 cevap 1,196 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eylem1907 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 289 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Balbebek20 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 168 göst.
12 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yagmur gevenc (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 444 göst.
9 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu

379,640 soru

11,364,479 cevap

34,841 kullanıcı

...