0 oy
453 göst.
Aile kategorisinde (364 puan) tarafından
Kızlar kızım Nisan'da 1 yaşına girecek ve nisandan sonra eşim askere gidecek maglum kimsem olmadığı için kayınvalidemin evinde kalicam ilk çocuğum olduğu icinmi bilmiyorum bazen kızımı kıskanıyorum annem falan diye sevdiklerinde kucagimdayken alıyorlar hemen yine böyle yaparlar diye korkuyorum nasıl davraniyim bilmiyorum

17 Cevaplar

0 oy
(760 puan) tarafından
Alsınlar canım iki çocuğun var bunalmiyomusum  ben mesela kaynanamla konuşmuyorum evimi de ayirali iki ay olcak kızım çoğunlukla orda bırak sevsinler sende biraz rahat edersin ha eğer vermek istemiysan da anne şuan benim kucağımda bıraktığım zaman alırsın de yada senden isteyince kızımla ilgilen duymazlıktan gel:)
(364 puan) tarafından
Tamam cnm tavsiyelerin için teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaynananda kalmak zorunda mı bırakıyorlar? Yerinde olsam kendi evimde kalmayı tercih ederdim
(364 puan) tarafından
Kendi evimde kalsam kirayı ödeyecek kimse yok cnm o yüzden kalicam
tarafından
Eşyalar nolcak
(364 puan) tarafından
Kayınvalidemin deposu var oraya konulacak cnm
tarafından
Allah yatdimcin olsun canim
(364 puan) tarafından
Amin canım benim
0 oy
(841 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin bende kıskanırım hamileyim bebegimi eşimi cok kıskanırım benimde esim askeri personel evlendiğimizde beni hemen götüremedi doğuda olduğu için kaynanam da kaldım beni hizmetçi gibi ezdi valla sesimi çıkarmadım yeniyim diye kendi kızına merhamet eder acır bana en ağır isleri yaptırdı esime söyledim çaresini bulup aldi beni yanına neyse ki senin ki 6 ay gider gelir zaman hemencik gecer sabretmen lazım Allah kavuştursun şimdiden 
(364 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah hemen geçer o günler insallah
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Psikolojik destek almani tavsiye ederim
(364 puan) tarafından
Neden cnm
(7,654 puan) tarafından
Bebegini annem diye sevmelerinden rahatsızlık duyman normal değil
(364 puan) tarafından
Ne biliyim cnm ilk çocuk olduğu icinmi bilmiyorum sanki annem annem diye sevdiklerinde ona anne der diye korkuyorum
(7,654 puan) tarafından
Niye desin canim dese bile annesi sensin ;)
0 oy
(808 puan) tarafından
Tavsiyesi yok yasayipta iyi olanda yok şimdiden Allah sabır versin çok zor
0 oy
(774 puan) tarafından
Kendi evimde kalırım yine gitmem verilecek tek tavsiye 
0 oy
(118,978 puan) tarafından
Kendi ailende kal bence
(364 puan) tarafından
Ailem yok cnm
0 oy
(2,597 puan) tarafından

Benimde kizim var kaynanaminda kizi yok cok kıskanıyorum  aşamıyorum  ya sevmesi cok hoşuma  gidiyo ama bulamadim bi yol:D

0 oy
(13,203 puan) tarafından
Alsınlar diye bakacaksın canım valla kıskanma hiç öyle kendini yıpratırsın
(364 puan) tarafından
Anladım cnm benim
0 oy
tarafından
Kaynanan yanına gelsin olmaz mı 
(364 puan) tarafından
Olmaz cnm onun kendi evi var ben kiradayim kirayı ödeyecek yok
tarafından
Anladim oraya gitmek mantıklı
0 oy
tarafından
Biride azcik benimkini alsada az yatsam yâda rahatca iş tutsam :)
0 oy
(725 puan) tarafından
Evett kıskanma bende de oluyor elimde değil bir şey söylemiyorum ama aslında normal sevmeleri sürekli alıyorlar benden diye rahatsız oluyorum ben bunun da çözümü yok sanırım 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Yani bırak istedikleri gibi sevsinler bu gayet normal.  Bana biraz abartı geldi kıskançlık nedenin.
0 oy
tarafından
Annen sevse sorun etmezsin kaynana olunca batıyor sana olduğu kadar onlara da eşit yakınlıkta o çocuk onu idrak edin 
(364 puan) tarafından
Annem olmadığı için bu duyguyu bilmiyorum cnm
0 oy
(916 puan) tarafından
Ben 4 yıldır kalıyorum. Sıkıntım yok . Karşılıklı anlaşmaya bağlı . Bazen sen onu görmezden ve duymazdan geleceksin bazen de o :)
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Ayyyy kafayı yicem yaa ne bu takıntı Allah aşkına annem dese ne babanem dese ne yaa onunda cani ciğeri ayrıca eşinin askere gitmediğini bilmiyomuydun evlenmeden önce annende kayınvalidende geçer 6 ay
(364 puan) tarafından
Bizde bir şey demedik zaten soruyoruz
0 oy
(65 puan) tarafından
Anne olmadan önce etrafimdaki annelerin bebeklerini kıskanması sevdirmemesi filan çok saçma gelirdi gıcık olurdum ama anne olduktan sonra içten içe anladım neden öyle yaptıklarini :D ancak bu aşırı olmaması gereken ve dizginlenmesi gereken bir duygu bence. Kendime anne olmadan önceki düşüncelerimi hatırlatıp normal ve mantıklı bakip hareket etmeye çalışıyorum. Bazen çocuğu alıp uyutmaya çalışmaları bile rahatsız ediyor mesela. Başka bir annenin rahatsız olduğunu görsem ne var sanki bunda derim ya onu hatırlatmaya çalışıyorum gibi

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 1,179 göst.
27 Ekim 2019 Aile kategorisinde Esra Güneş (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 211 göst.
1 Ocak 2023 Aile kategorisinde sevgimg (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 490 göst.
0 oy
25 cevap 4,816 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu