0 oy
601 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Direk gun verdiler gittim sezeryan oldum geldim merak ediyorum normal dogumu hemde cokkk sanci cekmek nasil bir his anneme sordugumda kaziga oturtuyolarmis gibi diyo oylemi ciddeenn

27 Cevaplar

+1 oy
(119,613 puan) tarafından
O sanci anlatilmaz yasanir
(286 puan) tarafından
+ oyle böyle değil:))))
-Reklam-
0 oy
(12,498 puan) tarafından
Ay hiç hatırlatma

Ama evlat için değer yani:) 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Haa o ne tabir yaaa:)) ben de doğrdum normal adet sancinin çok keskin ve kısa süreli olark düşünün onun gibi
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Annenin tabiri çok ilginçmiş. Yaşamadan tarif edilse de anlayamazsın ki. Herkesin acı hissetme durumu farklı. 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ya eskiden epidural falan mi varmış. annelerimiz daha çok agri çektiler tabi ki. simdi oyle degil yani. bende normal doğurdum ama epiduralli normal. 
tarafından
O eskilerinin gününe koydular beni yaaa epidural istedim doktor yapmadı bide özel hastane idi.mahvettiler beni
(3,836 puan) tarafından
şansına canim. her ozel bir olmuyor demek ki
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla abartmamis sancı normal hatta hiç normal değil suni sancı daha da anormal.Keyfi sezaryen oldum hastaneye gittim sonda takıldı sancım başladı,suyum geldi.Vajinal doğum bana göre akıl,mantık işi değil vajinadan bebek çıkarmakta normal degil
tarafından
Aha benum kafadan bende korkuyorum cikartamazdim heralde ordan tobest :D
(14,040 puan) tarafından
Ay gerçekten bende böyle düşünüyorum çok değişik geliyor bana normal doğum aklım almıyor Allahtan sezaryen oldum bebeğim dönmediği için
(2,069 puan) tarafından
Normal doğum yaptim ve çocuk yapmamaya tövbe ettim o sancıları çekerken. Şu an korunma yöntemi olarak herseyi yapıyorum garanti olsun diye. 25 saat suni sancı çektim şu anda yaşadığıma şükrediyorum
(6,203 puan) tarafından
Suni sancı çok zor bir şey gerçektende.Allah kimse suni sancı almak zorunda birakmasin
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Cok kotu bir hisss analatilmaz yasanirrr.hem sicak basiyor hem usuyonnn.kendin tiksiniyonn.elinden bir sey gelmiyorr.yirtmak isdiyorsun kendin;)))dogumum aklima gelii
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Anlatilmaz yasanir canim o sanci yani sana soyle diyim esim anlasin diyede boyle anlatmistim ayak serce parmagini bir yere vurdugunu dusun onun acisindanda kat kat fazla :D Tabi bu kisiye gore degisir aci esigine bagli 

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Kiz sus neyini merak ediyorsun yas yas yalvardım sezaryene alin beni diye gerçekten anlatılmaz yasaman lazim suni sancı özellikle cok fena
0 oy
tarafından
Bende sezeryan için gün aldım ama son 3 gün acayip sancı çektim çok zordu valla o bile 
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ben de acil sezeryana alınanlardanım malesef ama normal doğum sancısını çektim. Biraz zor ama dayanılmicak gibi değil sadece adet sancısının kat kat fazlası gibi düşün
0 oy
tarafından
Büyük tuvaletin geliyomuscasina yapamazsın. Yuruyemiyosun ağrıdan oturamiyon rahat edemiyosun o ıçindeki çıkması lazim;)
tarafından
Kiz Bende 11 ay oldu nerdeyse unutamiyom ama mecbur hissediyorum kendimi oğluma kardeş olsun çünkü yek sıkılır yavrum ya ;)
(7,972 puan) tarafından
Yap o zaman bi tane daha ben dogum yapali 5 ay oldu en az 2 yil dusunmuyorum
tarafından
Kız dur bismillah bi çocuk masrafı almış başını gidiyo rabbim olmayana versin şuan düşünmüyorum;)
(7,972 puan) tarafından
He yaa türkiyede mama fln çok pahali Allah yardimciniz olsun
tarafından
Çok şükür mama kullanmıyorum canım ama bez kira doğalgaz elektrik su çok zor
0 oy
tarafından
Anammm nesini merak ediyorsun kendi sandım zaten beterdi.sadece şancı ile gttim 6 cm açılma vardı bide suni şancı verdiler vallah resmen öteki tarafa gittim geldim.öldüm öldüm dirildim birdahakine keyfi sezeryan olucamm
0 oy
(13,945 puan) tarafından
Bildigin adet sancısı gibi ama daha şiddetlisi. Ben başka bişeye benzetemedim.
0 oy
tarafından
Kendini psikolojik olarak ne kadar korkutursan ve doğum hikayelerini ne kadar dinlersen o kadar zor geçer.. Suni sancı ile doğum yaptım kendi sancım kısa Bi süre geldi ama suni sancı dan çok daha iyiydi suni sancı fazlaca acı veriyor elbette zor oluyor ama bebek çıktığı an yeniden diriliyorsun herşey geçip gidiyor. Herkesin acı eşiği farklı, acıya dayanıklılığı bünyesi çok farklı. 

Yine hamile kalsam yine normal doğum isterim. Çoook faydası var. 
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum. 1 gun öncesi sancim gelmişti. Bacağına kramp girer ya onu kasiklarinda hissettiğini düşün öyle kıvrılıp kalmıştım sabaha kadar. Sabah da sezeryan oldum zaten 
0 oy
tarafından
Biraz zor canım sanci ya bana suni verdiler o baya bi zordu
0 oy
(184 puan) tarafından
Kazığa oturtmak tabiri doğru değil oturmadgim için onun acısını bilemmde doğum sancısı farklı onun anlatimi olmaz çünkü tarifi olmaz
0 oy
(44,763 puan) tarafından

Çok zor yaa :( öleyim artık diyodum o an gücüm tükenmişti artik

0 oy
(6,136 puan) tarafından
Benim kolay doğumum oldu ama hayatımda öyle bagirdigimi hatırlamıyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 408 göst.
0 oy
13 cevap 309 göst.
10 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 353 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Şansımbebegim (344 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 1,411 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Egitmen (8,934 puan) tarafından soruldu

381,836 soru

11,431,619 cevap

34,993 kullanıcı

...