0 oy
760 göst.
Diğer kategorisinde (780 puan) tarafından

Kızlar 12 yıldan sonra tekrar 3uncu bebeğime hamile kaldım ben bilmiyorum şimdi ne alınacak ne edilecek beşik dahi alınacak herşeyin fiyatı ne kadar tutar eşim 5bin e herşeyi alırız diyor bende hepsini 2 bine alsak kalan 3 bile ben orta halli bi bilezik yapıyım diyorum aceba 2 bin azmi olur internette bebek kıyafetleri ve beşik herşey çok pahalı el kadar alt giyim 40 tl ben biraz goz açıklık yapayım bileziği takayım diyorum ama galiba yapamiycam:((:((( herşeyin ucuzunu alsam çokmu basit ve kullanissiz olur aceba 

26 Cevaplar

0 oy
(73 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bizim maddi durumumuz hiç yoktu eşimde iş bulamıyordu girdiği iş yerleri pandemiden dolayı hep çıkardı doğumuma 3 ay vardı eşimin çatlasa 250 TL edecek bir telefonu vardı Allah razı olsun annemgil ve kayinvalidemgil kıyafetleri aldılar ikisinde toplam 1000 TL harcamişlar sürekli dua ettim Allah'ım çocuğumu açta açıkta bırakma diye yatacağı beşik bile yoktu eşim letgo dan ikinci ellere bakıyordu gocunmadim yeterli olsun ikinci el olsun dedim eşim iş buldu bir ay sonra aldığı ilk maaşla letgodan bütün eşyaları aldı bebek arabası beşiği yürüteci  ana kucağı fort bebe oyuncakları sallanan beşiği hepsini 1500 TL'ye tamamladı ikinci maaşında kıyafet bebek bezi ıslak mendil reflü yatağı gitti bimden aldı 400 tlde orda harcadı Allah razı olsun bebeğimin hiç bir eksiğini koymadı hepsini tamamladı ne yapalım durum yoktu şimdi eve sevine sevine gelmiş Merve oğlana salıncaklı mama sandalyesi buldum gitti aldı geldi ikinci eldi yine ama ne yapalım rabbim huzur versin dedik :)
(780 puan) tarafından
Allah huzur mutluluk versin Allah darda koymaz bebekte nasibiyle gelirmiş Allah ağzınızın tadını bozmasın önemli olan o letgodada beşiklere baktım ordan alayım diye inan sifirlariyla hemen hemen aynı fiyat herşey çok pahalı helede bebek için olanlar daha pahalı Allah huzur versin de gerisi hallolur aslında dediğin gibi
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Hali hazirda hiçbir şey yoksa 5 bin rahat tutar
(780 puan) tarafından
Hiç bisey yok bebeğim çıplak doğacak diye evdede dört dolaniyom herşey almak istiyorum ama baz-ı şeylerden de kısmak istiyorum bilmiyorum napacam
tarafından
Kısılmıyor ki. Ben hazırlık yaparken her gittigim yerde rahat 1000 tl harciyordum. O zamanlar da durumumuz  sıkışık olmasına rağmen kısamadım 25. Haftada başladım alışverişe parça parça aldım iyi olmuştu. En basiti şampuanı, tarağı, tırnak makası vs bu kadar küçük parçalar bile toplayınca en az 100 tl tutuyor
(780 puan) tarafından
Zaten küçük parçalar daha çok tutanlar bende 24 haftaligim şubatın basında aylığı alınca başlıcaz yavaş yavaş almaya nisan sonu mayıs başı doğum hayirlisiyla
+2 oy
tarafından
500 lira bile harcamadim ben kaynanam beşik aldı .beş bin de iki binde fazla bana göre 
(780 puan) tarafından
Yok anam yok benim kaynana almaz 2 cocugumada bi kat elbise almadı gecen annemde diyor beşik pahalı çeyrek pahalı güzel bi battaniye alıyım diyor :))) bize kimsenin şimdiye kadar faydası olmadı ac kaldık yinede eşimle her sıkıntının altından kalktık Allaha şükür vermez bizimkiler istemesinlerde vermesinlerde diyorum ben
tarafından
Canım beşiği kenara bırakalım alacağın ilk etapta bez ıslak mendil bi tane hastane çıkışı üç yada dört sıfır üç ay takım dört beş tane zıbın al iki battaniye ne bileyim ben bunları hazırladım yetti de .beşik alacaksan hadi 500 de beşik diyelim ..tecrübeli annesin gereksiz şeyler alma dünya kadar kiayfet alma bebek büyüdükçe ihtiyacına göre alırsın .pahalı şeyler alma bence bebek iki giyiyor zsten küçülüyor en uygun olanları al .emzik biberon dersen ben almadım mesela emzik vermedim biberon sonraki ihtiyaç .yani iki bin bile çok bence . naçizane tavsiyem umarım yanlış anlamazsin
(780 puan) tarafından
Valla çok güzel yazmışsın ayşecim bende sen gibi düşündüm hastane çıkışını yakınımdaki bazıları al diyor bazıları alma diyor ama ben alaçam herşeyi içinde oluyor   bi laf var sende tam o lafı demissin bebeğin yediği helal giydiği haram diye çünkü bebekler çabuk büyüyor derler çok saolasin açık ve güzel bi cevap yazmissin
tarafından
Hastane çıkışı diyorsun fiyat ikiye üçe katlanıyor içine bı tane mendil koyuyorlar onu da parçadan sayıyorlar diyorlaki 11 parça mesela içinde atlet ve külot çıkıyor ki hiç bir bebek giymiyor sonuçta ama parça olarak sayılıyor güzel bı beşli takım alabilirsin mesela .o setteki belek kullanılmıyor zaten .atıyorum beşli takım 25 30 TL ise hastne çıkışı deyince 100 den başlıyor .valla şimdiki zamanda para kolay kazanılmıyor tabiki bebeklerimiz için harcariz seve seve ama gereksize sadece ismi olan şeylere de para vermemek lazim .bebiş kırkı çıkana kadar büyüyor o ilk takımlar üç dört kez anca giyebiliyor sonrasını da ihtiyacına göre bebeğin büyümesine kilosuna göre alırsın zaten .birden yüklenme ilk etapta lazım olanları al .paran dursun kenarda .rabbim sağ salim kucağına almak nasip etsin sağlıcakla gelsin kuzucuk.bende üçüncü doğumu yaptım ve senin gibi 11 yıl ara ile yaptım.bebek adına bı iğne yoktu haliyle sadece dediğim şeyleri hazırladım ben şuan sekiz aylık olduk
+2 oy
(4,373 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
kimseden yardım gelmiyecekse ki şayet herşeyini ben kendim aldım beşiği 2000 iken 1000ya indirime girdiği an aldım herşeyi indirimdeyken aldım ama beşiğin yatağı yastığı yorganı nevresimi zaten 2000 yapıyor kuzum bilezik çokda önemli değil ucuz alınacak şeyler oluyo ama bebeğin sağlığı için kaliteli almamız gereken şeyler oluyo biberon emzik yatak nevresimi gibi bilezik takmaktansa bence bebeğine harca şahsen bizim rahat 10000 ni geçti 
(780 puan) tarafından
Çok haklısın canım saolasin gerçekten burda sizler böyle yazınca insan dahada bilgili oluyor çok saolasin
(4,373 puan) tarafından
1000 değil canım 10000=) yanlış olmus özel hastanesi ile 17.500 civarı olmus=(
+1 oy
tarafından
Benimde üçüncü doğum hariç 8bin gitti ama 2 bin e düzende var kötü diyemem
tarafından
Bizde iki kredi ödüyoruz hayat şartları pahalı artk bebk arabası zaten 3bin park yatak Kraft 1bin TL falan ooo daha bezi zıbın seti üst kıyafet hastane masrafları eczane masrafları banyo seti bakım seti kıyafetleri battaniyeleri tulumları çorapları önlükleri daha neler neler kuzum pahalı herşey pahalı  hele bı mama sandalyesi oyun halısı babynest anne yani falan bunları saymıyorum gidio
(780 puan) tarafından
Amann kız naptın sen bebeğim donsuz doğacak ahh ahhh çok pahalı herşey Allahtan bebek arabaşı kullanmiycam baston bebek arabası alaçam onlar ucuz :))))
tarafından
3 bin liraya araba alırsan öyle olur tabi bacım az ucuz yollu gideydin kraft almasaydın ahşap dolaplı beşikler bile 600 700 sen fazla abartmışsın ben eşime kıyıp alamazdım vallaha
tarafından
Bunun kiymakla ne alakası var herkesin kullanmayi tercih ettiği bı marka vardır ne demişim 2bin ede düzersin ben en iyisi en sağlıklı su taraftarıyım tercihim oda senin tercihin yani ucuz ollu almamak benim tercihim
tarafından
Sen yorumları okuda gel canm 10 12bin e düzen de var abartmak değil bu bütçe tercih meselesi uygun a da var normal olanda var neyi abartı ahşap da ucuz ahşap sagliklimi olucak yani
+1 oy
tarafından
2 bine çooook zor. 5 bin iyi demiş eşin ne artar ne fazla gelir
(780 puan) tarafından
Demekki adam araştırmış o yüzden 5 bin dedi bana
tarafından
Aynen valla erkekler hemen bir fiyat araştırması yapıyor zaten ilk başta :D
(780 puan) tarafından
Arkadaşlarıyla iş yerinde bebek konusu konuşuyorlarmış gelip hepsini anlatıyor bana bizlerden çok onlar hamilelik psikolojisindeler arkadaşının karısı 6inci bebeğini doğurmuş 1 ay önce akşama kadar ne aldınız ne verdiniz nasıl geçti süreç bilmem ne şaka gibi yaa:)))
tarafından
Gerçekten öyle. Ben bir emzik alayım diyorum mesela. Eşim benden önce şurda su kadar burda su kadar diye fiyat listesi çıkarıyor :D
0 oy
tarafından

Canm sen indirim olunca drek sipariş ver. Kiyafetler de oyle alip bisuru dokme bebek cabucak buyuyor. Encok gerekli olan besik falan alin. Gerisi yavas yavas alirsiniz zaten. InsAllah biriktirir takarsin o bileklikleri :D

(780 puan) tarafından
Çocuk parası veriyormuş devlet galiba onla alıyım diyorum bilekligi ama ozamana kadarda altın alır başını gider birde çocuğun giydiği haram yediği helal derler s3nin yazıyı okuyunca aklıma geldi b3bekler çok çabuk buyur az alın büyüdükçe ihtiyacını alin derler 12 yıl geçince aradan herşeyi unutmuşum
tarafından
Evet canm Rabbim saglikla bi avazda almayi nasip etsin kucagina. Bez, mendil, mama verirsen eğer mama. Bidr pişik kremi. Bunlar cok cok cok gerekli yani haftaya mama mendil aliyoruz. Bide 1numara bez 80 tane yetiyo alirsan dikkat et cok alma. Cabucak 2numaraya geciyilar 40 bile cikmadi bize henuz. Kiyafet vallahi 4tane tulum aldim heryer kapaliydi bebek surekli degiştirmiyorum ki kusunca degiştiriyorum batmiyo temiz kaliyo. Kundaklarsan eğer canm zaten cok şeye ihtiyaç olmaz ama biz 1hafta hiç kundaklamadik dr onermedi. Oglan dedi rahag birakin dedi. Ben yeni dogum yaptim canm bisey sormak istersen sora bilirsin. Burayada yazip doktum. InsAllah rahatsiz etmedm
(780 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun saolasin  gerçekten çok güzel yazmışsın benimkide oğlan şuan yazdıklarını kafama kazıdım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benim 5 binden fazla gitti şuan 8 buçuk aylık o zamandan bu zamana 10 12 miyar harcandı öyle böyle gidiyo yani zaten arabayla beşik alsanız kafadan 1 buçuk milyar gider
(9,626 puan) tarafından
Canım mobilya beşik mı düşünüyosun trendyolda n11de çok uygun mobilya beşikler bana annemler hediye olarak aldilar sen sec beğen parasina bakma biz ödiyicez dediler bende onlara kıyamadığım için çok uygun beşik aradım 475 liraya aldık bebek arabasını da pusetiyle beraber yanlış hatirlamiyosam 500 550ye falan almıştık
(780 puan) tarafından
Burda okuduğuma göre bazi postlarda beşik sormuşlar herkez mobilya beşik öneriyorlar bende mobilya beşik alayım diyorum bizimkiler almazlar kuzum bizlerde tirnagin varsa başını kası hesabı var
(9,626 puan) tarafından
Evet canım ben çok memnunum içine uyku setini yatağını da aldım çok şeker oldu..bosver canım zaten kimseden bise bekleme..Allah var bende hiç istemedim ama babamlar ablalarımda da herseyi aldılar o yüzden bana da aldılar herkesin ki farklı oluyo bizim o taraflarda kızın tarafı herşeyi alır aslında mecbur değiller kimse onlara güvenerek dogurmuyo ama insanın bu tür şeyler içinden gelmesi lazım o yüzden boşver Allah elbet rızkını verir valla emin ol harcadığın para doğduktan sonra tekrar geri gelir nasıl olduğunu anlamazsın çünkü hakikaten nasibiyle geliyo cocuklar..bide en ucuz bebek market var kiyafetlerini ordan alabilirsin 5li zihinler 20 lira falan dışarda 50 kiradan başlıyo..esinin söylediği parayı sen al yanına aldıkça zaten artıp artmadığını anlarsın bide aklında bulunsun ilk 3 aylık şeyleri çok alma çünkü hemen büyüyo zaten sende biliyosundur bunları ☺️ ben 62 li yenidoğan bez aldım 15 20 gün sonra 2 numaraya geçmek zorunda kaldım arkadan öne doğru gelen ağ kısmı dar küçük gelmeye başladı yani o 62 taneden artmıştı açık paketi kimseye veremem diye günde 1 tane kullana kullana bitirdim 0_3 ay zıbın 5 tane alsan sana yeter geri kalanını 3.6 ay al hatta evde bulunsun diye 6.9 ayda al ama sen bilirsin sonra alırım diyosan 0.3le 3.6 aylık al yeni doğan çorabı çok alma onuda 5 çift alsan yeter başka aklıma takılan bise varsa sorabilirsin çok bilmişlik yapmak istemiyorum tabi ama senin baya uzun yıllar geçmiş ya o yüzden dedim
(780 puan) tarafından
Çok saolasin canım hayır öyle düşünme çok bilmiştik deil seninki bilmeyen birine yardımın aradan 12 yıl geçti baya oldu gerçekten hiç bi bilgim yok benim açık açık yazdigin için saolasin canım bak ben bu postu açınca baya bi kendimi bilgilendirdim sayenizde hepinizdende Allah razı olsun
(9,626 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun canım benim senin 12 yıl geçmiş benim 8 buçuk ay oldu ama bütün bildiğimi unuttum 8 buçuk ayda feleğim şaştı ☺️☺️ o yüzden sana hak veriyorum ☺️❤  bazı kullanicagi temel şeyler dışında giyicege çok çok para harcamana gerek yok yani o dedigim siteye gir gerçekten çok uygun şeyler var ben alıyorum çok memnunum mesela e bebekte 150 liraya olan tulum mont orda 50 60 lira kalın kalın hırkalar aldım çift kat örgülü 20 lira çarşıda 80 100 lira hatta ben ınstagramda sormuştum hamileyken 250 lira fiyat söyledi o dedigim hırkaya..senin cebini rahatlaticak uyguna şeyler var hemde kalitesi de yerinde ben bazı şeyler dışında kisliklrini ordan aldım 2li 3lü penye takımlar 20 30 lira dışarıda onlarda 50 60 lira,zbınları falan çok güzel aylardır yıkıyorum hiç yıpranmadı hala yumusaciklar %100 pamuklar yani gönül rahatlığıyla alabilirsin ben birsürü şey aldım ordan
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Herkesin bütçesine göre herşey. Sende ona göre alırsın. Rabbim vermez send bı dsha istemez arkasından gelicek bı tabe daha bebek olmazsa illa kaliteli aliym snrakine de kalsn diye fazla harcamazsn. Ama bebek dogmadsn öncekiler masraf değil asıl masraf doğumla birlikte başlıyor
(780 puan) tarafından
Bu 3uncu çocuğum olacak başka düşünmüyorum çünkü benim hamileliğim baya zor geçiyor ne kötü nede iyi en güzeli dediğin gibi orta halli olanlar
(2,075 puan) tarafından
Sen daha tecrübelisn tabi ama mesela bebek arabasu şimdiki aklım olsa almazdm. Onun yerine yatirilabilen baston alırdım. Ben ilk zamanlar hep kanguruda taşıdım ama bebek arabasını hiç kullanmadım hantalligindan. Boş yere para vermişim
(780 puan) tarafından
Evet bende baston bebek arabası almayı düşünüyorum çünkü sadece parka filan gitmeye birde arabamız var ehliyetim var hastane ye filan arabayla giderim ben arabadan inince hastaneye gidince sıra beklerken koyarım sadece bebek arabasına diye dusunuyorum
(2,075 puan) tarafından
Şu pandemi sürecinde belki ona bile gerek kalmayabilir. Doğumdan snra alırsın zaten öyle çok pahalı bsey degiller
(780 puan) tarafından
Evet aslında bazi şeyleri doğumdan sonraki aylardada alabilirim hepsini bir anda alıp hem kendimizide darda bırakmayalım dediğin gibi çok haklısın canım saolasin
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Canım koluna takacagina çocuğuna rahat rahat herseyini al. Şimdi bi bebek arabası 1000 tl nerden baksan.. 2bin asla yetmez. Sıfırdan alıyorsan..
(780 puan) tarafından
Bebek arabaşı almiycam arabamız var ehliyetim var heryere kendim gidebiliyorum zaten araba koltuğu alaçam birde bebek arabasi yerine baston bebek arabaşı daha ucuz ondan alayım diyorum ama kullanışlı olurmu bilmiyorum
(1,019 puan) tarafından
Doğumun yaza geliyorsa baston araba işini görür canm.
0 oy
tarafından
Çok pahalı kuzum o yüzden toptan alma ben azar azar aldım ama baya para verdim 
(780 puan) tarafından
Hastane çıkışını bazıları al diyor cevremde bazıları alma takım al diyorlar sence ben ne almalıyım ilk hastane icin
tarafından
Kuzum takımlar çok büyük oluyor ben dört tane almıştım hastane çıkışı iki buçuk ay falan onları giyindirdim sonra biraz toparladı da öyle takımlar oldu. Sonuçta onlar da takımlar şapka üst alt var içlerinde eldiven ve önlük de var önlükler hariç hepsini kullandım. Beşli takımlar üç tane de olsa yeterli benim kızım 3 kilo doğdu hastane çıkışları bile baya büyüktü
(780 puan) tarafından
Evet hastane çıkışında herşeyleri var parca parca almaktansa hepsini bir arada almak daha mantıklı bilgilendirdigin için çok saol canım Allah razı olsun
tarafından
Senden de kuzum
0 oy
tarafından
Valla canım bizim ki ortama 5 bin tuttu araba beşik dahil 
(780 puan) tarafından
Anam Allah bebeği olacak olupta maddi durumu kötü olanlara yardım etsin inşallah 5bin tutacak galiba bizimkide:((
0 oy
tarafından

Kiz adam 5 bini gozden cikarmis sen 2 bin diyirsun:D

5 binide gecer oyle bi masrad okuyirki bi devlette bile dogum yapsan 50p orda gdiyir tek basina ozelde zaten bahsetmek istemiyirum bile

(780 puan) tarafından
Yavrum özele adım atamakki:))) he 5bin diyorda işte bende göz açıklık yapıyım dedim de yorumları okuyunca dedimki ben bebeğin herseyini 5bine alırsam 5binle kurtulursam şükür edecem benim aklıma kıyafet hastane çıkışı beşik filan geliyor inan bez mama biberon emzik hiç biri aklıma gelmiyordu aslında para tutan en çokta ufak şeylermiş iyiki postu açmışım Herkezden Allah razı olsun çok faydalandım bu yorumlardan
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Bende 9 yıl sonra 4. Doğurdum 2019 da, beşiği, ilk 3 ay giyebileceği kiyafetleri, aziz bebenin aldım hep, bütün ıvır zıvır 4 bine yakın gitti canım, hastane kontrolleri, doğum şu bu derken 9 10 gitti 
(780 puan) tarafından
Niye bu kadar pahalı yav böyle bebek nasibiyle gelirmiş gerçi canları saolsunda herşeyleri olur zamanlada alırız ilk zamanlar mecbur olanları alacagiz galiba
0 oy
tarafından
5 bindrn fazla gider hixbirsey hazir degilse bizim iok cocuktu bitmiyordu masraflari
(780 puan) tarafından
Hiç bisey yok malesef şu yorumları okudumda gerçekten 5bine raziyim diyorum bilezik filan unuttum ben geri şimdiden:)))
0 oy
(115 puan) tarafından
400 sepet beşik 

500 liralık yazlık kışlık 1 yaşa kadar giyecegi kıyafet (LC Waikiki ve civilden)

250 nevresim  takımı bez şampuan deterjan hastane çıkışı kendime lohusa pijama takımı kaldı şimdilik.. bebek arabası bunlar toplam 1500 e varsa. Luksunden değil bir de normalinden 500 e bebek arabası alsanız. 2 bine maal olur bence.. 
(780 puan) tarafından
Nevresim takımıda vardı demi kendimi hiç düşünmedim  bile pijama takımını  galiba benim herif hepsini hesaplamış bana öyle demis 5bin diye adam akıllı hesap kitap yapmış  ben burda postları okurken :(((:))))))
(115 puan) tarafından
Kapı susuydu hediyelik magnetlerdi ikramliklari hepsini hesaba katmış olabilir enişte bey:))
(115 puan) tarafından
Ama şöyle bir şey var, eğer ki ilk iki çocuğunuzda yapmayıp ya da yapamayip, içinizde ukte kalan şeyler varsa, bileziği bosverin gönlünüzce alın herşeyi:) zaten 3 bine ancak çocuk bileziği olur altın bu denli yukselmisken, size zor
0 oy
(5,220 puan) tarafından
sadece 2takım hastane çıkışı ve bikaç parça kıyafete 500 küsür verdim 2000e çok zor çıkması. sadece bu ay alıcağımız bebek arabası beşik puset takımı bile 2300trendyolda
0 oy
(44 puan) tarafından

Canım ben int Serkan avm var ordan bu takımı aldım 3000 TL sanırım imalattan olduu İcin gördüğün  gibi eksiksiz geldi kalıtesi güzel sadece sen kuruyorsun ve düsün eşimin elinden hic gelmez ama cok kolay kurdu zaten heryer hazır sadece vıdaları takıyorsun onada alyan vs hep koymuşlar takım almazsan tek besik arabada uygun kıyafette enucuzbebe var ordan aldım bulunduğum yerde tontini var orda da hersey cok ucuz ordan aldım int sitesi varmı bılyrm bak istersen   28 haftalıgım herseyi tamamladık sayılır istersen bir bak dediğim sitelere :) 

image

canım 

0 oy
(2,350 puan) tarafından
Abartmışlar 10 bin 8 bin diye yuh yani yenidoğan cabuk büyüyor sen 3-6 ay arası al dört takım al zıbın al dört beş tane çorap vs battaniye hemen dışarı cikamazsnz bebek arabası alma puset al bez isalk mendil vs işte o kadar tutmaz ben kızıma sadece 700 TL harcadm
0 oy
tarafından
İkinci el temiz bulursan dolap uygulamasından veya letgodan öyle uyguna getirebilirsin. Zaten bebekler çok eskitemiyor 3 5 sefer giyiyor küçülüyor. Bulursun yani. Beşik de aynı şekilde. öyle kar edebilirsin. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 116 göst.
16 Eylül 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Gamzedmrci (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Semizotu (414 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 204 göst.

377,196 soru

11,288,151 cevap

34,694 kullanıcı

...