0 oy
1,271 göst.
Diğer kategorisinde (780 puan) tarafından

Kızlar bu yazıyı gerçekten artık kaynanalara söylemek gerekiyor burda kaynana postlarini okudukça gelin kızlarımıza üzülüyorum yada bunu wpden paylaşında sizlerle uğraşmasınlar 

image

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla bende üzülüyorum bu sözleri kaynanam bana der yeri gelse ben onlara yeri gelse onlar bana ayak Uydurmak zorunda 
(780 puan) tarafından
Keşke herkez ayak uydursa birbirine dünya ne güzel yer olur ama yok illa kaynana bi kaynanalik yapacak mesela görümcem düğünümüz olduğu gün eşime demis sakin gözünü açtırma sessizlestir herşeye karıştırma diye bende çok çektim Hepsini Allaha havale ettim
(140 puan) tarafından
Benimde kayinbabam.ogluna boyle seyler soyler eslerinizin agzina bakmayin diye bende allaha hsvale ediyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benn soykerimm herseyi acik acik soykeyen biriyim zaten
(780 puan) tarafından
Peki karşıdaki de inşallah anlayışlıdır seni delirtmez herşeyi bi kaç defa söyleyince insan sinirden deliriyor
tarafından
Kizniye en iyi cevap secip geri aldin
(780 puan) tarafından
Öylemi etmişim ben artı veriyorum en iyi cevap nasıl oluyorki valla biraz cahilim bu konuda kusura bakma ogrenecem zamanla
(780 puan) tarafından
Çok oy aldın 1saat içinde tekrar dene diyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok şükür kaynanam bunun bilincinde 
tarafından
Aynen benim kaynamam da annem yerindedir
(780 puan) tarafından
Bilinçli kaynanalar nasip etsin Allah herkeze inşallah bende bilinçli bi kaynana olacam insallah:))
0 oy
(602 puan) tarafından
Direk söyledim ben böyle bi kelime 
(780 puan) tarafından
Inşallah anliyordur anlayışliysa senin adına ben sevindim
(602 puan) tarafından
Ne anlıcak hadsiz ya konuşmuyrm üç aydır allaha havale ediyorum değişik insanlar
0 oy
tarafından
İlerde kaynana olcam ve gelinime öyle davranacağım.. 
(780 puan) tarafından
Aynen bende hayirlica görürüz inşallah o günleri kötü kaynana olmayalım biz
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Benim.kayjn validem çok çekmiş o yüzden bana annem gibi davranıyor bunun bilincinde eşimle bazen atistigimizda hep beni tutar :Dd
(780 puan) tarafından
Bazı kaynanalarda çektiklerini cektirince sanki zevk duyuyorlar ben çektim oda çeksin der gibi
(3,036 puan) tarafından
Sen benim babaannemi görsen allah affetsin ama 10 dk aynı odada durunca sınır oluyorum cok seviyorum ama sürekli annemi sınır ediyor ve kadın 28 yıldır  çekiyor bu yıl tamamen evleri ayırdılar ameliyat oldu 2 kez yine annemden fayda var sorsan ondan kötüsü yok
0 oy
(2,075 puan) tarafından

Bı de zorunda mı ki ortama ayak uydurmaya. Herkesin bı yaşam tarzı var çok istiyorlarsa onlar geline ayak uydursun:ermm:

(780 puan) tarafından
Yok anam onlara öyle deme haa biz sanki açlıktan susuzluktan geldik ya evlerine mecburuz onlara da sanki bizlerin ayak uydurmasını beklerler
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Eminim farkındadır :ninja:

(780 puan) tarafından
Inşallah ama galiba gelin olunca ismimiz kendi gelin olduklarını unutuyorlar etmedikleri demedikleri kalmiyor gıcık kadınlar:))
(14,079 puan) tarafından
Ama unutmasinlar onlarin kizlarida gelin oluyor ne ekersen onu biçersin misali...
0 oy
(1,667 puan) tarafından

Her gun hatirlatirimm ama yine ayni seylere devam ederrr ben hala pes etmedimm bakalim.nereye kadar gidecek :ermm:

(780 puan) tarafından
Anlaşılan oda pes etmemiş Allah yardım etsin canım sana
0 oy
(2,127 puan) tarafından

Soylemişligim var :D

(780 puan) tarafından
Eminim yine aynıdır huylu huyundan vaz gecmez:)
(2,127 puan) tarafından
Sadece ilk zamanlar böyle cahilmişim gibi davraniyodu yaşım küçük evlendim ya bide küçük dediğimde 20 de :) herneyse bende dedim yapa yapa öğrencem sende zamanında gelin oldun ve sen 16 yaşında gelindin dedim sonra bida o şekilde karışmadi Allah var :)
(780 puan) tarafından
Bende 16 yaşında evlendim benide çok ezdi kaynanam şimdiki aklım olsaydı öyle fırsatı vermezdim eline HAKKIMI mahşere bıraktım ben
(2,127 puan) tarafından
Aynen canım yaş küçük olunca cahil yerine koyuyolar aslında bilmiyo onlar bizden daha cahil
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Daha bugun soyledim söylediğim icin de engel yedim :))
(780 puan) tarafından
Anlamazlar bak anlasa engel atmazdı zoruna gitmiş desene:)))
(1,939 puan) tarafından
Engel kalkınca sence nasil davranayim cunku kendisi hic bisey olmamış gibi konuşmaya devam etmek isteyen birisi ama engeli benim için değil oglumu görmek için kaldiracak
(780 puan) tarafından
Mesafeni koru canım ezdirme kendini oğulları olmasaydı bizler merakımızdan açlıktan susuzluktan evlerine gelmezdik bizde bi anne baba olduk anlamaları lazım anlamıyorlarsa biraz mesafe arada cevap verince susarlar birazda eşin seni tutması lazım ki kendinde öz güven olsun
(1,939 puan) tarafından
Hayir dedigim icin sevilmiyorum zaten esim de annesine beni savunur o konuda sıkıntı yok esim istediğini yap istedigin gibi davran der her zaman sag olsun. Ama kaynanam sıkıntı çıkarıyor sureklj iste
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben desem hemen der bizim zaman da boylemiydi bezmi vardı bi oda da kaliyoduk çamaşır makinasımi  vardı ben kaynanamdan  çok çektim falan filan  
(780 puan) tarafından
Allah öylelerine fırsat vermesin bi aa desen sanki bütün alfabeyi saymışsın gibi arkandan dedi kodunu yapar senin zamanında yoktu bizim zamanımızda var napak yani sen kullanmadın diye bizdemi kullanmayalim diyecez aslında hep bizlerin kalbi kiriliyor
(796 puan) tarafından
Ben derim kız valla hiçte susmam ben kırılıcagima o kırılsin  eşimin yanında da cevap veririm kayın validem bisey diyemez bikere bana bağırdı çağırdı eşim evden kovdu ben bu kızı yerde bulmadım dedi
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bende dil onda da vicdan yoktu maalesef kendi çektiğini iddia etsede kendisinin çekmediği kadar ağır seyleri bana yasatmaktan geri durmadı asla. Konusmuyoruz kendileriyle eşimde dahil hayatımızdan çıkardık yerlerini bilemediler
(780 puan) tarafından
Al işte güzel geçinmek nedir bilmiyorlar illa kapıları kapatacaklar bizde kaynanamla birbirimizi asla sevmeyiz kayınbabam tutar beni onu bile kiskandigindan bana günlerce konuşmazdı değişik bi kaynanam var anlatsam şimdi ömür yetmez
(1,331 puan) tarafından
Maalesef bende de bi değişik versiyon var canım
 yaramadım valla meğersem hiç istememiş beni boşamak için baya zorladı da biz ailemle hep iyi düşündük eşime çok büyük kazık atmış oldular acımadılar valla ya en mutlu gününde yaptılar birde. Bazılarına iyilik yaramıyor
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bn söyleyemem aboooo
(780 puan) tarafından
Sana karışmıyorsa söyleme ama kalbini kırıyorsa da izin verme sadece kaynanan deil hiç kimseye
0 oy
(6,136 puan) tarafından

Benden ona pek konuşma fırsatı kalmıyor :D

(780 puan) tarafından
Hahahah dişli gelin sevdim seni:)))
0 oy
tarafından
Kaynanam.soyledi bana :))) zamnla alışırsın diye :))
(780 puan) tarafından
Illa alıştıracak aman bizleri kendi halimize bırakmasınlar ":))))
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Ben çoğu zaman eksiklerimiz olduğunu bazı şeyleri zamanla yapicagimizi dile getiririm kayınvalidem de kimse anasının karnında öğrenmiyor siz daha çok bilnclisiniz smdi der..birşey yapsam yiyecek yada başka bişey çok guzel olmuş olmasada bidakine daha iyisi olur daha ne olsun der
(780 puan) tarafından
Helal olsun o kaynanaya keşke hepsi anlayışlı olsa böyle ben 16 yaşında evlendim yemek yapardım ozaman yağı çok olmuş salçası çok olmuş diye kaç defa tabakları önüme itti kalktı sofradan **** kadin
(5,721 puan) tarafından
Yuhh yani nankör kadın ne kadar hain insanlar var hayatta
(5,721 puan) tarafından
Biz bir arada yaşamıyoruz belki ondan böyle sorunlar yok şükür. Ama onunda kendine göre bazı tavırları var çok kinci mesela arkandan konuşmaz ama yüzüne söyler kirilcak mi diye düşünmez.. ben huyuna giderim cevap vermem hergun arar sorarım karşılıklı birazda
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Öyle bir sıkıntım yok çok şükür kayinvalidemle cokniyi anlasirim
(780 puan) tarafından
Maşallah diyimde nazar değmesin
(1,908 puan) tarafından
Saol canm.darisi sana olsun :)(
0 oy
tarafından
Bunu kendi de soyluyo zaten benim erkek kardeşim abim filan yok eşimler 3 erkek çok kavga ettik hele küçük kaynımla beni rakip goruyodu kendine kayınpeder da oğlunu tutardı hep şimdi alıştılar oturup kalkmasına herşeyine dikkat ediyolar giyim kuşam vs kız kardesi olmadığı için bilmiyolar dı
(780 puan) tarafından
Kız olsada rakip gorse seni anlarımda kayinina ne olmuş onlar alışmış demekki hep erkek evde sen gelince bi an şaşırmışlar senle ugrasmislar
tarafından
Evet kaynım küçüktü o zaman ilgi bi anda üstünden gidince kıskandı
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bn soylerim ama herzamnki givi mala yatar. Delirtir o yuzden cenemi yormamm vallaaha. 
(780 puan) tarafından
Desene artık onlara kapadım kulaklarimi duymuyorum kendi kendilerine söylenip dursunlar
(4,152 puan) tarafından
Aynenn oyle canm 10 yil cabaladim kendimi ifade etmeye yanlis olani anlatmaya dogruyu savunmaya baktim olmuyo amaaaan dedim soyleniyolar ama kendi bildigimi okuyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 415 göst.
+1 oy
15 cevap 803 göst.
8 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ⚘GüLoM⚘ (2,130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 529 göst.
0 oy
19 cevap 950 göst.

379,263 soru

11,352,421 cevap