0 oy
1,093 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından

Merhaba hanımlar 9 yıllık evliyim eşimle görücü usulü evlendik ama gayet güzel giden bir evliliğimiz var ancak annesi çok ağzı bozuk anlayışsız düşüncesiz çıkarcı bir kadın yani bana öyle şeyler yaptı ki anlatsam inanın roman olur düğünümüz olurken bile zerre faydası olmadı aksine kına gecemde bile laf soktu nisanlanmadan eşime ben annesinin tavrını dediğimde eşim annemi boşver o hep.öyle dedi o zaman deneyimsizdim ama zaman içinde yaptıkları o kadar kırdı üzdü ki sadece benden çıkarı olunca bana karşı iyiymiş gibi daha doğrusu iyi davranmıyor ama o zaman beddua etmiyor ama mesela o çıkarı bittiği an başlıyor beddua etmeye sadece bana değil anneme babama kaynanam sadece bana değil eltime kendi kızlarına bile küfürler edip beddua ediyor hani insan sormadan edemiyor sadece sen mi iyisin 6 tane çocuğunun hepsini mi eşi kötü diye sormak istiyorum bazen ama hiçbir zaman  saygısızlık yapmadım yapmış olmamak.içinde birşey demiyorum çok uzattım farkındayım ama sorum şu kaynanam hastalandı 3.bebegim 8 aylıktı kendi öz kızı karşı binasinda oturduğu halde ilgilenmezken ben gittim yanında kaldım haftalarca cekindigim için doğru dürüst yemek bile yemiyordum birde ramazan her akşam misafirler ağırlanıyordu yine de tek laf etmedim ancak bu hastalıktan sonra bnm dedem ve halam vefat etti kaynanam birkez arayıp başsağlığı dilemedi bende eskis gibi gitmemeye başladım birgün yine gittim eşimle eltimle aramız çok. İyidir. Onun üzerinden bana******k diyerek küfretti eşim ağzını alıp niye dedin ne yaptı sana fln demedi ama eve gelince eşime sen pezevenkmisin bu lafa susulurmu dedim yaklaşık 1 senedir o laf yüzünden kaynanama gitmiyorum bayramda bile birkaç saatliğine gittim şu ara annem bende kalıyor eşim anneme karşı çok iyi ama bnm annemde damadını çok sever şimdi eşime haksızlık ediyormuyum diye düşünüyorum yani annesine gitmeyerek eşimi üzmüş oluyorum biliyorum siz olsanız eşinizi üzmemek için o bedduaları küfürleri duyacağınızı bilerek gidermisin iz eşim için üzülüyorum sizce yine herşeye kulak tıkayıp gideyimmi

6 Cevaplar

0 oy
(707 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Şahsen bana bu şekilde küfür ve beddua ederek konuşursa ben evine gitmem.he şimdi denilecek ki Allah rızası için git büyüklük sende kalsın bu da doğru ama her insanın yapısı farklı kaldırabileceği söz farklı ben kabul edemem sindiremem ve hatır içinde gitmem.bende bir bireyim o öyle bir huyu var ise bende böyleyim.onu bu şekilde kabul etmek zorunda değilim.esin ile sıkıntı olmuyorsa kaynanin yokluğu hissedilmiyorsA bu şekilde huzur buldun demektir.kafani ve vicdanını sorgulama senin annen ile iyi olması annenin huyu ile alakalı.icini rahat tut.

-Reklam-
+1 oy
tarafından
Maşallah , Allah razi olsun. eşinde annesinin yaptıkları karışında mahcup oluyordur, sana küfür ettigi sirada annesinin huyunu bildiği icin sessiz kalmis, olabilir. Olmuyorsa olmuyordur, zorlamanin bir anlami yok. Esin gitmekte israr etmez diye düşünüyorum, tekluf ederse kirildigini belirt. Yoksa esin senin nasil bir insan oldugunun farkindadir. Usteleyecegini sanmiyorum. Onunda huyu o demek,merhametinden dolayi suçluluk hissediyorsun, senlik birsey yok.Rabbim selamet versin insallah
+1 oy
(172 puan) tarafından

NET OLARAK GİTMEZDİM. yok kocam uzulur yok haksizlikmi ediyorum falan diyede Dusunme o lafinda bile kalkip tek kelime etmemis esin sen niye dert ediyon kendine yahu otur oturdugun yerde kiz bak gideyim deme fururum seni :) dellendim bak yine :)

0 oy
(597 puan) tarafından

Ben de böyle bi şey yaşasam gitmek istemezdim sizi cok iyi anladigimi dusunuyorum ama bazen de eşlerimiz için bazı fedakarlıklar yapmamız gerekiyor eşiniz size ve ailenize bu kadar iyiyse onun gönlünü hoş etmek için katlanabilirsiniz annesine kötülükten bi kazanç çıkmaz sonuçta ama bu kadar laf vs üstüne gitmek kolay bir şey degil

0 oy
(5,938 puan) tarafından

Ben küfüre bedduaya asla gelemeyen bir insanim.bayramdan bayram a anca giderdim 

0 oy
(188 puan) tarafından

Canm sonucta sen ortada bisey yokken gitmemezlik yapmiyosunki. O kadar hakarete karsilik vermeyip gene iyi dayanmssin. Kocanda seni anlamski sesini cikarmiyor. Bırak eşin gormek istedigi zamanlarda kendi gitsin. Emin ol siz yanyanayken daha cok uzuluyodur seni koruyamadigi icin. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 111 göst.
0 oy
62 cevap 1,813 göst.
22 Ekim 2023 Aile kategorisinde Dolunay selen (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 329 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 570 göst.
14 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu