0 oy
1,820 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Bebeğim dört günlük,dün akşam bı saatliğine babasıyla eczaneye gittik ve bebeği kaynanama bıraktık ,geldigimde sordum agladimi hiç falan ,biraz ağladı boş memeyle emzirdim valla dedi,dondum kaldım bı tepki veremedim ve şuan hala çok sinirliyim sizin tepkiniz ne olurdu

62 Cevaplar

+11 oy
(15,610 puan) tarafından
Dört günlük bebeği bı saatligine de olsa birakmazdim suç.kaynana da değil sende o yüzden daha birakmazsn 
(9,504 puan) tarafından
Şu lohusa psikolojisine bir ben giremedim anam ya bi bana mı tuhaf geliyor geliyor bebeksiz çıkmak kışın doğum yaptım bebeğimi attım bebek arabasına geze geze hastane işimi gördüm havamı da aldım mis üstelik kolik bebe yani :)
(1,281 puan) tarafından
#GOZDE & MINA valla helal olsun sana :)
Ben de o psikolojiye nasıl girdim bilmiyorum yaa ama çok bunalmıştım yani kayınvalidem falan iyi niyetli de olsa biseylere çok karşısınca tahammül edemedim heralde. Zaten onun bir cümlesi üzerine o derece ağlamıştım. Tamamen istemsiz oluyor ya tuhaf bir şey ama durumumdan sıkılıp normal psikolojiye dönmemi ben bile dört gözle beklemiştim duygularıma hükmedemedim resmen
(1,559 puan) tarafından
Elif sana tamamen katiliyorum.
Burdaki mantik hirsizi degil ev sahibini suclamak. Ya da şey gibi, taciz  edilen kadina o da o saatte disarida gezmeseymis demek gibi. Anne 1 saat birakip uyumaya da gidebilirdi. Çay partisine gitmis gibi itham etmisler kadini. Ne demek kaynananin bebege memesini vermesi? Bu ne densizlik. Az daha kassalar kadin hakli ben de olsam verirdim dicekler neredeyse.
(15,610 puan) tarafından
Hanımlar uzatmayalim konu kapansın lütfen
(613 puan) tarafından
Antijelibon zaten arkadaş üstte yorumda belirtmiş suç kaynanada değil diye :D
-Reklam-
+1 oy
(1,125 puan) tarafından
İnanın hiç hoş bir durum değil bu belki iyi niyetten yapmış olabilir ama güzellikle konuşun kendi çocuğum olmadığı halde bile durum hiç hoşuma gitmedi güzellikle konuşun gerekirse sert konuşun bunu kendi annem dahi yapsa kabul etmem 4 günlük bebek ya temas bile şuan riskliyken meme vermek ne demek yani belki mikrop vs başka bir durum var alsın sevsin minciklasinda iş memeye düştüyse ohooo inanın kabul edeceğim bir durum değil çok zor durumda kalsanız yine anlqrim ama bu normal degil
0 oy
(1,911 puan) tarafından

Kaynanalar kapatılsın ya :ermm:

0 oy
(1,176 puan) tarafından
Eski den öyle yaparlarmis  . Bnm Eşimin babaannesi de eşime yapmış aynısını 

Emzik  yokmuydu cnm 

Bende istemem kesinlikle ama gerçekten KTÜ bir niyet yoksa bebeh agladiys a sustura ma di ise . Kizmam
0 oy
(1,540 puan) tarafından

:D bi kere de benim annem yapmış ama bebeğim almamış :D suç bebekte ne diye önüne gelen her memeyi emzüklüyo:P

(362 puan) tarafından
Kiz ne güldüm yoruma :)))
(1,540 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️ gülüşün eksilmesin cnm
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Benimde hoşuma gitmezdi açıkçası. 

Emzik falan al bir daha bırakmak zorunda kalırsan en azından onu verir. 
(2 puan) tarafından
Emziği vardı ve sagdigim sütte vardı evimiz altlı üstlü
0 oy
(583 puan) tarafından
Bı daha asla vermezdim nede gösterirdim kusura bakma ama ne niyetle olduğunu bilmiyorsun ve şuan aşırı midem bulandı eşin tepki vermedi mi benim eşim yıkar ortalığı öyle böyle değil hemde çocuğun altını bile kimsenin yanında açmadım şimdiye kadar kaldı ki bı başkası emziricek hele ni bu anasi olucak mahveder
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Yaptığı hiç hoş değil bebeğin küçük emzik ver alışsın öyle bıraktığın zaman kolay olur zaten hepsinde Bi emzirme merakı var 
0 oy
(446 puan) tarafından
Ahhh ahhh daha bu neki.benim doğurduğum çocuğu kendi doğurmuş gibi muamaele ederdi benimki.

lavobya gidiyorum bak kundağı işaretledim eleme sakın derdi akşamları sen uyursun ağlar besliyemezsin boğulur benimle kalsın ben bakarım deyip resmen kendi doğurmuş gibi yaşadı kadın. Gündüzleri de eletmezdi bana sadece emzirmek için bana verirdi geceleri de mama yapardı bir gece bebeğin sesine uyandım  dayanamayıp çıktım yukarı kocası su ısıtıyor  mama yapmak için kadın çıkarmış boş memeyi emziriyor şok oldum. Bide bana diyor neye geldin git uyu ver emzireyim dedim hayır mamasını babası yapıyor dedi ayrı bir şok.oldum sesiz sedasız indim aşağıya ağladım sinirimden 
(4,146 puan) tarafından
Doğacım Urfa benim de memleketim ve öyle önüne gelen kız 15 de evlenmiyor lütfen genelleme yapıp da tüm şehri kötülemeyelim ben üniden mezun olduktan 2 sene sonra eşimle evlendim zaten 9 yıldır da hayatımda olan biriydi eşim kuzenlerim 29 30 da evlendiler ha benim memleketim ama ben orda yaşamıyorum ama yaşayan kuzenlerim de istedikleriyle istedikleri yaşta evleniyorlar yani Anadolunun bir çok şehrinde romanlarda da var erken evlilik harbiden şu Urfa diye genelleme yapıp kötülemeyin lütfen güzelim şehri
(4,095 puan) tarafından
Aslında bu bilimsel bir genelleme. TÜİK verilerine de baktığınızda 81 güzide ilimiz içinde evlilik yaşı ortalaması en düşük olan ilimiz urfa
(4,146 puan) tarafından
Evet o veriler kadın yaşını 22 olarak vermiş ama 15 değil
(4,095 puan) tarafından
Hanımefendi ortalama ne demek biliyorsunuz di mi. Neyse tartışmayacağım
(4,146 puan) tarafından
Merak etmeyin çok iyi biliyorum sizi de mantıklı yorumlarınızla tanıyorum burada sadece tüm şehir bu şekilde gibi davranmanıza üzüldüğümü belirttim ama neyse bazı ön yargılar kırılmıyor malesef
0 oy
tarafından
Mide bulandırıcı kesin kavga ederdim terli terli igrenç
0 oy
(94 puan) tarafından
Kızmazdım neden kızayım ki onunda zamanında senin gibi anne olduğunu ondada anne içgüdüsü olduğunu unutma bence. Allah razı olsun bak bir işin olduğunda bebegini emanet edecek bir desteğin var. Allah korusun sana birşey olsa annesi gibi bakacak bir insan var. Lohusa dönemindesin senin tepkini de anlıyorum ama o da anne senin gibi bunu unutma 
(7,444 puan) tarafından
Hahaha :))
(2,104 puan) tarafından
Hahahahahahha vallaha çıksın sonra onun bunun ağzında oluyor böyle o ağızlarda her memeyi almasın dün gece  bu postu okuduktan sonra tansiyonum yükseldi
(7,444 puan) tarafından
Sinir tepeme çıktı ya bu ne rahatlık
(2,104 puan) tarafından
Valla ya pıst sahibine ayrı buna ayrı dellendim yemin ederim ki bebeğimi ölüm döşeğinde bile olsam ki o hale çok geldim kar kış çamur demeden yanımdan ayırmadım asla  bu da garip kaynanası da garip emine de garip
(7,444 puan) tarafından
Bence normal karşılayan herkes garip
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Agladiysa mecbur kalmıştır belki henüz kücükmüs zatn belki napicagini bilemedi bir an aklına geldi çok büyütmeye gerek yok 
0 oy
(531 puan) tarafından
4 günlük bebeği ne diye birakirsiniz. 20 günlüktü 10 dk uzak kalinca ortalığı yıkıyor annem susturamiyordu. 1 saat çok uzun bi süre kadın nasil susturcagini şaşırmış demekki. Hoş değil ama suç siz de bence 4 günlük bebek bırakılmaz.
(2 puan) tarafından
Uslu bı bebek ve emzirip uyutup gitmiştim emzikte emiyor hani ağlasa bile emziği verince susan bı bebek
(531 puan) tarafından
4 günlük bebegi ne ara tanıdınız. Uslu olur çünkü emip uyuyor başka yapacağı bisey yok. Annesinden uzak duramaz
0 oy
(362 puan) tarafından
Durmadı ise kadin ondan vermiştir yalanci meme yerine ama şöyle bidaha verme dersin o da yapmaz zaten 
0 oy
tarafından
Bende hoslanmam öyle şeyden açıkçası 
0 oy
(58 puan) tarafından
Hiç hoş birşey değil ortalığı 56 ederdim 
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Durmayan bi bebektiyse bırakmayın kimseye 17 aylık hala kimseye bırakıp da gitmem esin kendi gidemiyor muydu eczaneye
(2 puan) tarafından
Emzirip gitmistim ve uslu bı bebek emzik verse susardi yani
(11,166 puan) tarafından
Ben kaynananin yaptığını asla doğru bulmuyorum savunduğum için demedim ama işte kimseye cocuk emanet edilmemeli ben etmiyorum
0 oy
(257 puan) tarafından
Benim kaynanamda aynısına teşebbüs etti çok emzirmek istiyorsan git bi daha yap onu emzie dedim konu orda kapandı eşim kardeslerinin yanında yaptı bide bunu bir daha yanında bırakmadım duşa bile gireceksem yanımda götürdüm 
(2 puan) tarafından
Eşin ne tepki verdi peki
(1,409 puan) tarafından
Eşin ne tepki verdi
(257 puan) tarafından
O çocuğu almaya çalışıyordu elinden kızdı oda yapma diye inat etti yapacam diye ben sonradan bebegimin ağlamasına girdim odaya benden özür diledi eşim sadece annesinin yaptığından dolayı
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bebek meme aramış kadının da sutu yok zaten sonuçta babasınında emdiği meme nolcak susturmaya calışmış
(2 puan) tarafından
Emzirdim uyuttum osekilde bıraktım ve uslu bı bebektir emziği verince susan bir bebek
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Emzirmeye hevesin varsa al oğlunu emzir derdim o an susup kalman hata 
(1,409 puan) tarafından
:D+++++

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,096 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Rumeysanurr (176 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 1,249 göst.
26 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu