0 oy
1,019 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ablamın binasında bir kadın varmış. Zamanında istemeden hamile kalmış Rabb'imin taktiri. Gidip aldırmış bebeği. Sonra gel git zaman karnı büyümeye devam etmiş devam etmiş bu karnım neden büyüyor benim ya diye hastaneye gitmiş. Doktorlar hamilesin demiş. Meğer ikizmiş tek çocuğu almışlar, diğer çocuk büyüyor

çocuk doğuyor falan şuan 20 küsür yaşında. O annenin vicdan azabida ona yeter Allahualem. O aldırdığı yavrusu aklına gelir bu yavrumun ikiziydi diye. Oda doğsa bir canım daha olacaktı diyor Belkide çünkü şuanki evladının ikiziydi. Çok etkilendim gebeyim duygularım tavan sanırım o yüzden çok abarttım duygusallık konusunda. Bilmiyorum belkide normaldir bu derece üzülüyor olmam.

25 Cevaplar

0 oy
(6,136 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Kuzenimin eşinin halası vardı 54 yaşında hamile kalmış. Doktora gitmis menapoz demiş ilaçları kullan gel demiş ama kullandıkça karnı şişmiş en son ultrasonda bakmışlar ve bebek 5 6 aylık olmuş. Ve bu insanın bu yaşına kadar hiç çocuğu olmamış 
tarafından
subhanAllah. Rabb'im her şeye kadir olandır
(6,136 puan) tarafından
kuzenimin çocuğuyla neredeyse aynı gün doğmuş kendi aralarında konuşuyorlarmis sen çalış çocuğuna biz bakarız diye halbuki hala da hamileymiş:))
(83 puan) tarafından
SubhanAllahhıMm❤
(83 puan) tarafından
Hamd olsun kudreti gücü sonsuz Rabbime
-Reklam-
+2 oy
(14,079 puan) tarafından
ALLAH u ekber ☝☝☝
tarafından
☝.........
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Allah Allah ultrason da hiç mi görmemişler acaba ya çok tuhaf etkilendim vallah
(1,396 puan) tarafından
Nasibi varmış demek ya tüylerim diken diken oldu ya
tarafından
Öyle canım öyle :/
(14,027 puan) tarafından
Süpriz ikiz mi gizli ikiz mi ne öyle bir şey varmış saklaniyormuş bebek görünmüyormuş bir kaç yerde denk gelmiştim buda öyle bir şey olabilir
tarafından
Senden duydum canım. Daha bilmediğimiz neler var neler
(7,410 puan) tarafından
Ben ikiz esiyim annem hic bilmemis ikiz oldugunu doktorda dememis saglik ocagina gidermis kalp atisi yok dermiş. Annemde eve gidermis. Ne cahilmisim diyor. Duyurmayan Rabbim 2 kalbi duyurmamis ama saglikla vermis kucagina. Kurban oldugumun hikmetine sual olunmaz. Ibretlik cok sey var ama hic anlamıyoruz canim.
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Oyyyyy tüylerim ürperdi
tarafından
Benimde ya sorma. Empati kurunca çok fena oluyorum
0 oy
(431 puan) tarafından
Ayy şuan Bnde çok etkilendim rabbim nasip ettikten sonra hiç bşey engel olamaz 
tarafından
Öyle tâbi canım haklısın:/
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Al işte yasa bu vicdan azabıyla yaşayabilirsen 
tarafından
Öyle tabi empati kurunca çok fena oluyorum
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Allah'ın dediği olur şüphesiz 

Gerçekten de etkilenmeyecek gibi değil
tarafından
Öyle canım öyle
(1,431 puan) tarafından
Allah'ım affetsin İNŞALLAH
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Biraz efsane oldu galiba ama tabi ders çıkarmak lazım 
tarafından
Ablam bizzat kendisinden dinlemiş kadının.
(5,406 puan) tarafından
Allahin işi demekki canım olur tabi =( yazık olmuş bir ömür vicdan azabı en büyük ceza onun için
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Zorunlu olmadıkça bı sağlık sorunu teşkil etmedikçe kürtaja karşıyım ya :/
tarafından
Öyle tabi canım. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem döneminde çocuklar diri diri toprağa gömülürdu. Şimdi teknoloji gelişti kürtaj çıktı. Ne farkı var. Hastalık dışında kesinlikle böyle bir şey yapılmaması lazım Rabb'im korusun
0 oy
tarafından

Ben olsam oğluma bakar bakar ağlarım neden bunu yaptım diye kahrolurum ayyy çok acı dilim tutuldu yaaa:ermm:

tarafından
Rabb'im korusun canım :((
0 oy
(119,251 puan) tarafından
Vaayyy bee rabbimin hikmeti iste
tarafından
Öyle canım :/
0 oy
(48,643 puan) tarafından
bir tanede ogretmen var bizim.burda bebegi olmuyo diye evlatlık almis sonra kendisi hamile.kalmis kendi bebegime bakarimda evlatligi dislarim.diye aldirmis bebegini 
tarafından
Ayy daha neler duyacağım
tarafından
Ayyyy cidden mi ayyy ben şok nasıl yapar bunu ya nasıl
(48,643 puan) tarafından
evet halamin halk egitimden hocasiymis yolda gostermisti bana yaklasik 30 yil.once
(1,659 puan) tarafından
Ay bu daha beter ya kendi cocugunun hakkina giriyo canini aliyor belki de kkisi kardes olarak buyuyecekti yazik ya
(874 puan) tarafından
Buda ayrı bir psikoloji olsa gerek Allah affetsin
0 oy
(4,954 puan) tarafından
Burda da biri yazmisti bayağı oluyor. Hamile kalmış mide bulantisi hamilelik alametleri falan. Doktora gidiyor hiç bsey çıkmıyor derken bebek karnında 4 aylik olmus öğrenince sok a girmiş kadin eger en bastan bilseydim aldırırdim demişti Rabbim müsade etmedi
tarafından
Hala diyor ki en baştan bilseydim aldirirdim. Ne kadar kolay ya
0 oy
(12,777 puan) tarafından
 COk ilginç gerçekten bı kadın yeni doğum yapmış baya adet de olmamış sonra doktor gitmis 6 7 aylık hamile hiv hareket vs anlamamış çocuktan yorulur uyurmis annesi iyiki geç fark etti yoksa aldırirdın demişti bende şok olmustim ama 

Bu anlattığın bayaaaaa mucize 
tarafından
Hala aldırırdim bilseydim diyorlar ya çıldırıyorum. Bu nasıl bir şeydir. Hastalık dışında ne olursa olsun aldirilmamali. Atan bir kalp bir can...
0 oy
tarafından

ALLAH BÜYÜKTÜR. 

tarafından
Şüphesiz
0 oy
tarafından
Şehir efsanesi gibi geldi bana 
tarafından
Ablama bizzat anlatıp oğlunun fotoğrafını falan göstermiş. Dıdının dıdısınin anlattığını niye buraya yazayım kesinliği belli değil :)
tarafından
Tıbben pek mümkün değil gibi geldi bana
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Benim halamın kızı da aldırdı ikiz dediler ikisini aldı 

Meğer üçüz Muş bir kızı doğdu 

Dediğin gibi olmuş onunda karnında birşeyler kipirdiyir sanki demiş doktora gidince anlamış 
tarafından
subhanAllah... Şaşırdım kaldım
0 oy
(167 puan) tarafından

Ben hamileyken çok kişi yazdı buraya bebeğim melek oldu diye:( okur okur akşama kadar ağlardım gözüm hep onları görürdü canım öyle şeyler dikkatimizi daha çok çekiyor ben çok ağladım sen ağlama :(

tarafından
Evet canım o hikayelere girmiyorum çok etkileniyorum
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Of yazik ya cok cok buyuk bir vebal cinayet gibi bisey Allah affetsin
tarafından
Cinayet canım :(
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Gece gece bn şok yahu o Dr nasıl görmez ikinci bebeği çok saçma dgl mi
tarafından
Görmemiş canım pekte şaşırmadim ben. Olabilir yani

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,958 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde Suskun_anne (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 399 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 889 göst.
0 oy
10 cevap 469 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,365 soru

11,355,775 cevap

34,832 kullanıcı

...