0 oy
179 göst.
Diğer kategorisinde (2,020 puan) tarafından
Kizlar simdi kafam cok karışık. Beni aydinlatirmisiniz?

Bebege yogurt mayaliycam günlük sutle mi mayalamam lazim kutu sütle mi , bide kac kasik maya koymam lazim? Küçük kavanoza mayalayacagim

Birde son olarak günlük mayalamam gerekir mi az az veriyorum suan yani hepsini günlük bitirmesi imkansiz

Mayaladigim yogurdu ksc gun verebilirim

Eksi tadi olursa yogurdun bir sorun olur mu

2 Cevaplar

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Canim gunluk sut ile mayala. Kutu sut ile mayalama.

Ben bimin altin sütü ile mayalıyorum hem kaymaklı oluyor hem lezzetli. 1 litre süte 1 yemek kasigi maya koyuyorum. Ben 5 gune 1 falan mayalıyorum. 5 gunde tüketiyor bebegim. Gunluk mayalamak zorunda degilsin 3 4 kavanoz mayala 1 kavanozu 1 gun yedir 4 gunde biter. Kucuk mama kavanozuna tahminimce 1 1.5 cay kasigi yeterli olur
(30 puan) tarafından
Yoğurt mayalama makinenin varsa evet yok ise sütü ısıtma lazım
(2,479 puan) tarafından
Yoo hic eksi olmuyor 6 aydir boyle yapiyorum gayet lezzetli oluyor
(2,020 puan) tarafından
Yogurt makinesinde yapicam kizlar isitmam gerekmiyor o zaman dimi
(2,479 puan) tarafından
Youtubede videolar var isitmadan nasil okur ben kendim yapıyorum makine de yapmadım hic
(2,020 puan) tarafından
Tamam kizlar cokntesekur ederim cevaplariniz icin ❤
-Reklam-
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Ben bimde altın süt var yağlı onu alır kaynaktır aktiva ile mayalardim (ev yoğurt masası eski old için yemez ağız çevresi kizartirdi) 1 kg süt 3 4 gün bı şey olmuyor di ama küçücük kavanozlara sıcak şekilde kapatirsan bı şey olmaz 
(12,776 puan) tarafından
Yok cnm benim normal kalıp gibi olurdu hiç öyle olmadı ev yoğurt yiyo ise onla yap o daha iyi tabiki ama kızım yemez di yogurt  da sevmiyo şimdi ayran yapiyorum veriyorum
(12,776 puan) tarafından
Yok sorun olmaz probiyotik li daha iyi bim de de satiliyo yoksa a101 de de var 4 lu sade olan alıyorum hatta tarihleri 1 hafta vs ise 1 2 kutusu direk yediriyorum 1 kutusu da maya olarak kullanır dim
(2,020 puan) tarafından
Anladim canim ev ypgurduyla bi yaptim ama eksi oldu 3 4 cay kasigi yedi ilk denememde eksilik bi problem yapmaz yani
(12,776 puan) tarafından
Şeker ekleye bilirsin mayasina ben ev yoğurt eski olunca 1 2 tatlı kasigi şeker ekliyorum eski olmuyor :) ama aktiva güzel oluyo süt gibi tadı oluyo
(2,020 puan) tarafından
Bi aktiva deneyim o zaman canim cook cok tesekkur ederim❤

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 53 göst.
7 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneyimbennnn (433 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 166 göst.
24 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lillte garden (539 puan) tarafından soruldu

385,127 soru

11,517,885 cevap

35,176 kullanıcı

...