0 oy
1,476 göst.
Aile kategorisinde (942 puan) tarafından
Kızlar bunları unutamıyorum. 

Kasım ayında evlendik 5 aylık oğlum var. Herşey çok güzeldi evlenmeden önce evlendikten sonra da iyiydi. Hemen hamile kaldım.  Düğünde adettim. Aylardan Şubatti. Hastaneye bebeğe bakmaya gitmiştik. Dönuste kaynanamlara gittik. Bana sürekli ev de bulaşıkları makineye dizdim diye kızardı. Elinde yıka derdi bende öyle gülüp geçerdim. Alttan alırdım he tamam derdim. Sonra o gün de bulaşıkları yikqmak için mutfağa gitmiştim. Sonra makineye diziyorum diye bana kızdı. Bende dayanamadım artık patladim orda bağırdım bende içeri gittim oturmaya arkamdan geldi söyleniyor bende ne var sanki derken karşılık verme deyip tokat attı bana kaynanamla kayinbabamin yanında. Ama Allah var kayınbabam da ona vurdu. Hakkını yiyemem. Sonra böyle gecisti işte özür diledi falan. Sonra tabi biz bebeğimle büyüdük yine kavga ederdik ama öyle lafta. Dalasirdik öyle. Sonra doğum a 1 ay vardı yanımda annem kalsin istedim hastanede neden annem kalıyor diye yine bir kavga çıktı. Telefonumu aldı annenle konusmicaksin diye fırlattı duvara. Üstüme üstüme yürüdü. Yine bişey demedim. Annemler onu arardı telefonu bozuldu diyodu. Bende konuşuyordum onun telefonundan. Sonra doğum oldu annem geldi tabiki yine ozurler dilendi. Annemler İstanbul'da. Sonra 5 günlük lohusayken anannem vefat etti annem gitti sezeryanla doğum yaptım ben. Sonra kaynanam annen gelmesin 40 gün boyunca çocuğu kırk basar dedi bana. Kocamın yannda oda duydu mu. Başladı bana annen gelmesin kırk basar söyle annen gelmesin. Ölü evi olduğu için bebeği kırk basarmis. 15 gün zaten he tamam dedim anannem öldü ya onlarda anca 15 gün toparlanır dedim. Sonra annem ben gelicem dedi bende kocama dedim. Sana kırk basar dedim dedi gelmicek bu eve dedi daha 20 günlüğüm. Üstüme yürüdü beni ittiriyor böyle. Yatağa uzandım vücudum agriyodu. Beni yataktan çekti yere düşürdü böyle çık evden s.ktir git diyo bana. Kollarımı morartti yere düştüm dikişlerim çok acıdı. Yine özür diledi. Ben konuşmadım annemlerde geldi tabiki ama bu olayi anneme anlatmadım hiç birisini bana hep nasılsın diyodu iyiyiz diyodum annemin yanında ben birtaneyim. Sonra Bidaha olmadı. Oldu ama böyle olmadı. Bunlar aklıma geldikçe sinirleniyorum. Kızıyorum ona sevmiyorum. Unutamıyorum da 

23 Cevaplar

0 oy
(942 puan) tarafından
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin kızlar 
(826 puan) tarafından
Kendine hakim olamıyo. Hep özür diliyo ne yap nede özür dileme. Herdefa aynı şeyler oluyo bence otur konuş sinirle bişey yapar sonra çok pişman olur
-Reklam-
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Hepsini okudum ve gerçekten üzüldüm kuzum ya nasıl bir adam bu adamlar evlenmemeli madem analarının ağzından çıkan lafa bakicak hayret bişey ona soyluyomusun unutamadini ve şuan nasıl sana karşı
(942 puan) tarafından
Söylüyorum unutamıyorum diyorum. Sesi çıkmıyor hiç
(3,055 puan) tarafından
Suçlu çünkü çıkar mı hiç
0 oy
(86 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun bizde dinle hicc iyi değiliz iki saat iyiyiz 1 hafta kotuyuz yoruldummm artkk
(942 puan) tarafından
Bizde öyleyiz hep çoğu kaynanamda cikiyo zaten
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Allah belalarını versin böyle erkeklerin bnmkide buna benzer haraketlri oldu bnde unutamıyorum şuan aramız gayet iyi ama yinede hakkımı helal etmiyorum içimden gitmiyor bana yaşattıkları
(942 puan) tarafından
Aynen bende öyle hakkımı helal etmiyorum sana diyorum. Allah'a havale ettim seni elime düşme sakın diyorum suratına bidaha kavga çıkıyor
0 oy
tarafından
Temiz bi dayağı hak etmis ama şiddetin çözümü şiddet değil malesef, şimdi sana ne desek yanlış olur en iyisini sen bilirsin üzüldüm senin adına 
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Geri zekalı nasıl bir insan ya nasıl vuruyor allahın belası 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Yemin ederim boyle postlari gorunce kan beynime sicriyor ha.yvan lar bile eslerine sagdik eslerine zarar wermiyor bu serefsizlik ya ananiz o kadar kiymetliydi nie ewlendiniz ananizin eteginin dibinde otursaydinz
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Ahh canim okudum ve unutmamakta haklisın ama bu olaylari annene anlatip biraz olayi büyütseydin eşin tekrar bisi yapamazdı yani ilk tokat mevzusunda anlatacaktn annene ve eşinin gözünu korkutcaktn susunca boyle oluyor bu kocalar
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Sevme 

Kaynani da Allah bildiği gibi yapsın koçanı da 

Merhametsizler 

Takmışlar anana dert dava o kinleri o 

Çünkü amac sadece onları bil diye 

Kaynanan doldurmuş salmış üstüne pislikler 
0 oy
(806 puan) tarafından

Hepsini okudum ve senin adına üzüldüm yazıklar olsun öyle kocaya ne biçim bir insan ya seni düşürmesi yeni doğum yapmış kadına bunları yapması hepsi ayrı bir dert, Allah yardımcın olsun ama şimdi iyilerdir inşallah nasıllar ?? Ben böyle adam diye geçinen ana kuzusu erkeklerden nefret ediyorum. Ne sevgi ne saygı diye bişey yok onda. Babalığı nasıl acaba çok merak ettim.:angry:

(942 puan) tarafından
Şimdi iyiyiz geçen günde adet oldum moralim bozuktu yorgundum halsizdim niye ona demedim diye bana sen aynı d.omuz gibisin diyo bana.
(806 puan) tarafından
Yaa nasıl birisi bu ya hakaret ediyor bide. Yani dediğim gibi canım sizin aranızda ne sevgi nede saygı yok. Neden katlaniyorsun peki canım :(
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bence annene anlat haberi olsun. Keşke huyunu suyunu öğrenmeden hamile kalmasanız 
(942 puan) tarafından
Evlenmeden önce ben hep öyle derdim biliyo musun. Önce 2 sene yaşarız baktık olmuyo ayriliriz derdim ama oldu işte napayım ki
(13,202 puan) tarafından
İşte tevekküle kadar korunmak gerekiyor. Evlenirken belliymiş bile bile lades yapmışsın galiba
0 oy
(570 puan) tarafından
İnsan en çok sevdiğine kırılıyor seni çok iyi anlıyorum banada herkes çok abartıyorsun diyor ama kırıldım sevgim bitti keşke boşanmayı kabul etse bırakmıyor ya ben ya sen ölürsün diyor keşke o olmadan devam edebilsem hayatıma buz oldu içim 
0 oy
(48,708 puan) tarafından
bulasiklari makineye koyunca ne oluyomus kaynanan mi demis koyuyo diye
0 oy
tarafından
Nasıl bı terbiyesizlik sen ona evlat veriyorsun can veriyorsun baba oluyor rabbim ne güzel ailenize bır emanet veriyor ki sen annesin anne öle hareketler ne kaynananla bir mi oturuyorsun sen 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Döv özür dile kız özür dile ee bari olmadı öldür yine özür dile...

ALLAH akıl fikir versin yüreğine merhamet koysun 
0 oy
(119,429 puan) tarafından
Senin kocanin kafasi bozuk sanirim
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Merhametsiz insanla zor canım 

0 oy
(470 puan) tarafından
Sanki benim esimi anlatmissin oda aynı laf soluyo ben bagirinca karşılık verme deyip tokatliyo bende hamileyim yazıklar olsun bu adamlara ben herşeyi icime atiyorum
(148 puan) tarafından
Bu eşleri seçerek mi alıyorsunuz hiç mi tanımadınız evlenirken çevresindeki insanlara davranışına olsun senin fikirlerini söylediğinde ki fikirlerine tepkilerine olsun yazık değil mi sanada bebeğinede çok üzüldüm çok
(470 puan) tarafından
Güzelim kavun deilki koklayalim basta gül gibiler içine girmeden bilemezsin ki hem benim ikinci evliligim bu ikinci bebeğim yolda napalim alın yazısı Allah herkese hayırlı eş versin
(148 puan) tarafından
Allah bağışlasın yavrularını sana ama eğer ikinci evliliğin ise koklamayı bırak keser öyle bakar incelerdim ben bana söylediği kelimeler yorumlar yada etraftaki davranışları ile anlaşılabilir olabilir. En azından şiddete meyilli olup olmadığını çözebilmeli insan diyorum. Hiç kendini belli etmemiş olamaz en stresli dönemler düğün,nişan dönemi ailelerin en çok müdahalede bulunduğu durumlarda tavırları bellidir zaten .Senin hakkın yok mu hamile iken kocan arkanda dolansın seni el üstünde tutsun tabiki var ama seçimler çok önemli en başta en ufak kötü davranışta dahi boşverip geçer dememek lazım ben kötü evlilikleri buna bağlıyorum
(470 puan) tarafından
Aminnn canım Allah razı olsun senden. Rabbim seninde evlatların varsa sana bağışlasın inşallah. Ewet canım haklisin ama demekki biz iç yüzlerini farkedemedik yada fark ettik ama ayrilamayi beceremedik nasip böyleymiş gülüm
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Yapıp yapıp özür diliyor her defasında affetme daha devami gelir bu şiddetin
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Esinin normal olduğundan eminmisin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 327 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,828 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 406 göst.