0 oy
2,177 göst.
Aile kategorisinde tarafından

4 buçuk yıllık evliyim ama bir türlü kaynanama ısınamadım ya. Aslında sebebi var. Anlatmaya başlıyorum...

Kızlar nişanlılık döneminde biz kaynanam ile resmen arkadaş gibiydik. Haftada en az 2 kere ya o beni yada ben onu arardım. Gece bazen eşime ulaşamadığım zaman hiç çekinmeden onu arardım. Yani nasıl diyim kendi annem gibi hissediyordum. O kadar ona sıcak duygular besliyordum ki. Hiç onu kaynana gibi görmüyordum. Ama annem derdi kızım şu kadını fazla arama bak ilerde pişman olursun. Bu kadar samimiyet iyi değil şimdiden falan diye devamlı uyarırdı. Tabi o zamanlar aklım bir karış havadaydı. Eşimle kavuşmayı hayal ediyordum toz pembe hayallerim vardı yani. Kaynana da melek gibi görünyordu bana. Neyse bizim düğünümüz yaklaşmaya başladıkça kaynanamın gerçek yüzünü görmeye başladım. Mobilya almaya birlikte gittik. Herşeyi seçtik biz eşimle neyse sıra geldi halılara. Ben o zamanlar çalışmıyordum ki çalışsamda bana birşey aldırmaya hakkı yoktu yani. Neyse oturma odasına falan biz halıyı aldık koridora falan sıra geldi yatak odasının halısına. Annem de var alışveriş te. Bize annem varken hiç utanmadan yatak odasının halısınıda kız tarafı alsın dedi. Ben üzüntüden şok oldum. Zaten evin bütün masrafı eşimin cebinden çıktı. Kredi falan çekti ordan burdan neyse evi eşimin parasıyla düzdük yani. Utanmadan bana o lafı söyledi. He bide evimde 2 oda 1 koridor. Küçücük yani. Halılar zaten 2 metrekare. Neyse bu laf halen daha içimde oturur. Sonra bunlar bana 5 bilezik yapacaktı annemlere söz vermişlerdi. Bu kadın olacak şey 5. Bileziği yapamamış ve bana bunu söylemediler. Kaynımın 1 Bileziğini bana düğünde göstermelik taktılar. Ben bunu düğünden sonra öğrendim. Ben 4 5 bilezik te değilim. Bu kadar samimiyet kurduğum insan bana bunu nasıl söylemez? O konuda o kadına hakkımı helal etmiyorum . Evlenmeden 4 yıl eşimle sevgililik zamanım oldu yani o Bileziği yapacak zamanı vardı. Neyse sonradan ısınamadım bir türlü. Aramızda kötü bir şey geçmedi ama ona karşı sevgi kalmadı.... 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Vermeseydin 5 bilezik anlasmissiniz seni ilgilendirmez kimden aldığı söyleseydi keske sana kizim yapamadik ama sana yapacam sozum olsun filan gibi orası olmamis ama onun disinda yasadiklarin cok agir unutulmicak seyler degil evlilik zamaninda herkesin hemen hemen yasamis oldugi basit seyler yani ikinizin samimiyeti de yalandanmis gibi geldi o sana bu samimiyiti kurmus olsaydi bilezigi söylerdi sen kurmus olsaydin halı alsin demesi icine oturmaz o anda aliriz tabi hangisinden alalim gel begenelim derdin veya sen ceker kenara anne mi diyosun teyze mi arrik bilmem bizde bu bu bu sekilde sizde nasil bilmem ama alamayiz veya alacak durum yok veya kiriuosun ama beni o nasil bi uslup seklinde soylebilirdin die dusunuuorum anlattigin sekilde ki samimiyet bu sekilde olur die dusundim ama tam yasadiklarini bilemem anlattigin kadarına yorumum bu canim 
tarafından
Resmen tercüman olmuşsun postuma teşekkürler canım. Aynen öyle Vala demek ki samimiyet kurduğumu zannedip kurmamışız. Ay vala içimi rahatlattın kız :)
tarafından
☺️☺️☺️☺️ yalandan samimiyet olacağına mesafeli olmak her zaman iyidir bence
tarafından
Kesinlikle canım ya
-Reklam-
+7 oy
tarafından
Yatak odası zaten kız tarafı alır halisiyla perdesiyle herşeyiyle utanacak bişey dememiş kadin
(9,271 puan) tarafından
Aaa ayşe neden gitmiş
(2,078 puan) tarafından
Bende ona baktım canım, oy verdiğimden farkettim neden gitti acaba üzüldüm
tarafından
Balım hayır mehir dini nikah kıyılırken eşinin sana vermek zorunda olduğu maddi yönden para eden bişeydir
(1,390 puan) tarafından
Bizde böyle değil. Boşanma olursa vereceği şeye mehir diyoruz ve dini nikahta bunu söylüyoruz canım
tarafından
Bizde de dini nikah için şart gibi bişey
+1 oy
(1,042 puan) tarafından
Hiçbir kaynana gelinini kendi evladı gibi sevemez zaten mesafe her zaman önemli fazla samimi olarak hata yapmışsın bence şimdi de yüz bulmuş senden
tarafından
Kesinlikle canım. Zaten annem ne kızardı şu kadınla bu kadar ilgilenme diye de işte ah ah ana sözü dinlemeyince
(1,042 puan) tarafından
Annem hep derki unutma el kızısın , seni bir kalemde siler kötülerler diye aman uzak dur
tarafından
Mesafeliyim artık
0 oy
tarafından
Sevmek zorunda değilsin zaten biraz mesafe her zaman iyidir. Saygılı ol yeter
tarafından
Canım zaten bir türlü ısınamıyorum hep mesafeliyim. Saygıda kusur etmiyorum ama sevgi yok
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Farkettinmi hep maddi sebebler bastan oku yazdığını sende farketceksin 
tarafından
Gizemm hatırlamadım o dediğini ama sende baya etki bırakmışım anlaşılan. O zaman sende bir daha benim postlarıma CEVAP VERME. Anlamıyorum ya madem bir insanı zamanında yaptığı bir yorum yüzünden unutmadınız neden postuna cevap veriyorsunuz?
tarafından
Sgb sen bana maddiyatçı diyerek terbiyeni belli ettin zaten. Asıl sen nasıl tanımadığın insan hakkında böyle düşünüyorsun?
tarafından
Gizemm bu arada senin sofranda gözüm yoktur bunu o aklına kazı! Çok şükür yediğim önümde yemediğim arkamda.
(1,403 puan) tarafından
Mutluluğu parada altında takıda arıyorsun. Güzel söz güler yüzün papucu dama mi atıldı. Yanlış düşünüyorsun.
tarafından
Nzz123 herneysen beni tanıyıp tanımadan böyle konuşma hakkını nerden buldun? Ayol siz daha postumu anlamamışsınız benim neden bahsettiğimi. Anlayanlar var sağolsunlar siz böyle düşünmeye devam edin.
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Kaynanalar genelde dugunden sonra degisuyolar sanirim esini senden kiskaniyor esin sana cok deger veriyosa kiskaniyodur cogu boyle.
tarafından
Değer veriyor çok şükür. 1 dediğimi 2 etmez zaten evimize çok şükür herşeyimiizi alabilecek duruma geldik.
0 oy
tarafından
Bunlar ne kiiii kaynanam bana yatak odası bile şimdi ben hem kaynanamın oturduğu koltuğun hem de kendinyatak odamı ben aldım kadın sadece bana bilezik aldı onun dışında bütün masrafları ben ödedim bana aldığı çeyizleri bile ben ödedim bu seninkiler benimkinin yanında masum 
tarafından
Sonrada gelinler neden kaynanayı istemez
0 oy
(570 puan) tarafından
Aslında bir tartışma kötü birşey geçmememiş dunya malı dünyada kalır sen asil ol kuzum ısınamıyorsan da zorlayamazsın kendini sevmekde serbestis saygıda zorunluyuz benimkide bana çektirdi hâlâ da çektiriyor bir kere ağzıma kötü bir laf alıp kullanmadım ama erkek soyunu gül suyuyla yıkamışlar yine sevilmemiş diye boşuna dememişler
tarafından
Canım zaten 1 kere bile bu duruma yüzüne vurmadım ağzıma bile almadım. Saygıda kusur etmiyorum ama sevgi yok malesef
(570 puan) tarafından
Sevgide serbestsin kuzum ısanımıyorsan ısınmıyorsun takılma bunlara
tarafından
Yok takılmıyorum da içimi dökmek istedim :))
0 oy
(68 puan) tarafından
Bence bunlarda bişey yok ya milletin ne dertleri var sen biraz mesafeli samimiyetini kaybetme tecrübeli olarak söylüyorum kendine ediyosun bosver
tarafından
Çok sağol canım benim..
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Allah başka dert vermesin bunlar dert edilecek şeyler değil. Zaten kaynanani sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermek zorundasın 
tarafından
Amin canım hepimize. Çok şükür saygı da kusur etmiyorum
0 oy
tarafından

Bacim seninkide dertmi ya sen daha kaynana qormemissin sukret bence bu kadarsa:D

tarafından
Bende artık ona şükür ediyorum napak :))
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Hepsi aynı bo k iş maddiyata gelince değişirker tabi ne bekledin canım benim dururmum iyi ben alırım demesini mi maalesef öyle olmuyor benim bileziklerime kadar eşim yaptı zaten birlik oturuyorum yatak odamı da eşim aldı ama heryerde herşeyini yaptık diyolar bi yastık yüzü bile alıp vermiş değil bana şimdi evimi ayıracam bulaşık makinesini de baban alsın diyor bende eşim alır kimseye ihtiyacımız yok bizim dedim neticede hepsi aynı bende çok severdim ama gözüm yeni yeni açılıyor ve çok soğudum 
tarafından
Hehh bende işte o noktadayım. Sevgi kalmadı
(1,472 puan) tarafından
Anlıyorum seni bende laf söyletmezdim çok severdim ama insan yaşadıkça görüyor herşeyi verince iyisin alınca senden kötüsü yok
0 oy
(168 puan) tarafından
Canim bende çalışmıyordum ceyizim dışında bisi almadim zaten taksitle aldık herseyi evlenince biz ödüyoruz ben niye alim daha hem borç öde hem eşya al ne güzel.bilezik konusuna gelince nisanliyken takmadilar resmi nikah olur bileziklerimi takarsiniz dedim hazırlıklı gelin dedim ayri şehirlerde yasiyorduk bilezik yapılacak diye sadece eşimi göndermek istediler bende atarım yüzüğü dedim nikah günu  bilezikler alınmadan göndermedim iyi de yaptım ağzımla kus tutsam yaranamam zaten 
tarafından
Ben işte öyle olamadım fazla yüz vermişim ben tepeme çıktıydı da Allahtan gözlerim geç olmadan açıldı.
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Sen ne gormussunki bunlar dert mi Allah için bizim le kafa buluyon bcm sen yatak oda halısı talanı dolanı kıza düşer bu arada
tarafından
Niye kafa bulayım ya hiç işim gücüm yok onca satırı kafa bulmak için mi yazacam?
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Para için mal için eşya için isinamamakta ne biliyom farklı yani bitane eksik olsun sana hesap vermek zorunda değil eşya konusunda zaten alınır yani kız tarafı alır 
tarafından
SÖZ YİĞİDİN KAMÇISIDIR derler bilir misin? Kız tarafı yaptığını bende biliyorum ama iyi okursanız postumu herşey eşimin cebinden çıktı. Düğünden sonra da bütün borcu işe girdim birlikte eşimle ödedik. Yani hesap vermeye bana hakkı vardı demi bu durumda neye anlayan anladı beni zahmet etmeyin yorum yazmakla
(3,055 puan) tarafından
Hesap vermeye neden hakkı olsun ki ne yaparsa sen kayil olmak zorundasın hiçte takmaya bilirlerdi bana takmadilar ama hiçte sitem dahi etmedim çünkü onların paralarına altınlarına kalmadım eşin almış olabilir ama kaynana yani istemiş demekki laf vermemek lazım bence
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Canım zaten adettir yatak odası maddi durum iyiyse halisı perdesi örtüsü herşeyi kız tarafı alır, kız tarafının durum yoksa halı perde ortu alır sadece bundan sebep ısınamadıysan ozaman kimse burdan kalk şuraya otur demesin canım,

Bizde gelin getiridik, yatak, yorgan perdesini halısını örtüsünü, süpürge, ütü, ütü masası ve hepsini annemler yaptı, oğluma yapıyorum derdi, şimdi annem de hep söyler dile getirir, çok şükür babaların durumu iyi ama kız tarafı babamların durumu iyi diye hiç birşey yapmamışlardı yani insanı bir yerde kerz yerine koyuyorlar insan ona kızıyor 
0 oy
(47 puan) tarafından
Canım bizimde çok durumumuz yoktu annem herşeyi borç harç yaptı yani bütün herşeyi erkek tarafına yüklemek olmasın diye ama annenin durumu yoksa yapacak bişey yok alamamış olabilir tabiki ama annemlere 5 bilezik söz verdiler dedinya orası yanlış benim annemede sordular kaç bilezik istiyorsunuz diye annemde ben bilezik istemiyorum gelin sizin gelin herkes kendine yakışanı yapar demişti annen madem yapmamış alamamış karşı taraftan 5 bilezik istemesi hata ve ha annesinden çıkmış para ha oğlundan o evladida anası yetiştirdi sonuçta büyütüp o yaşa getirmiş bunu sorgulanan yanlış ama kayninjn bilezigini sana vermeleri hata tabikide
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ol benim kaynanam neler neler yaptı 

Allah'a havale ediyorum onu 

İnsan yerine koymuyorum ya en büyük rahatım o 
tarafından
Bendensin o zaman:)
0 oy
tarafından
Benim yaşadıklarıma o kadar benzıyo ki anlattıklarım 3yıldır evliyim devamlı laf sokar oglunu doldurru huzurda vermez cok kıskanıyo beni ve ailemi oglundan.nisanlıyken cok iyiydik benim annemde bana yüz verme o kdr dedi keske dinleseydim kadından inanılmaz negatif bi elektirik alıyorum düşün göz teması bile kuramıyorum elime değil asla dokunmam mesela bi yere gidince koluna gitme gibi yada elinden bşy alırken temas etme gibi nedense kadına ısınamıyorum yaptıklarından dolayı aradgında tüylerim diken diken oluyo ömrüm boyunca görmesem özlemem 
tarafından
Bende öyleyim artık
tarafından
Gene sana fazla bşy yapmamıs bana neler yaptı Allah'ın dan bulsun
0 oy
tarafından
Mesafe her zaman iyidir çok iyi olsa bile kaynanan mesafe şart. Benim kayınvalidemde aramız iyidir yani kötü değil ama kina gecesinde elime koyduğu çeyrek altını geri almıştı helal etmiyorum çok üzülmüştüm çünkü annemde yoktu onun eksikliğini yaşadım bı yandan böyle şeyler oldu geçti gitti ama içimde yaradır . Kendi kızıda var bekâr umarım onada aynısını yaşattılar o zaman anlar 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 402 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sinem_A (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,694 göst.
0 oy
8 cevap 443 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde azrabicer22gmail.com (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 787 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ozlem.oz (21 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,686 cevap

34,954 kullanıcı

...