0 oy
419 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (130 puan) tarafından
Kizlar merhaba bnm 8 aylik bebegim var hamileyken surekli sancilandim bekarkende hep sancilaniyodm ama hastaneye gitmemistim megersa safra kesemde taş varmis hamileyken cok sancilandim hastaneye gitim doktorum bakti taş oldugunu gordu hamileligim tasdan dolayi hep sancili gecti suanda cok agriyo is tutunca dayanacak gibi degil agrisi biyere yayan gidemiyorm fena agriyo mide bulanyisi yapiuo hamileyken dogurana kadar mide bulantisi cektim halada agriyo bu gunlerde hastaneye gidicem amaliyatmi olur acaba bu durumu yasayan cevaplaya bilirmi cok kotuyum suan agrim gelip gelip gidiyo ama surekli agriyo maydonoz suyu falan icecem de bebegim 8 aylik cocuk dusunmuyorz ama adetimden 4 gun sonra bi kaza yasadim hamile kalabilirim diye icmiyorm nalicam bn bilemiyorm hamile kalir isem safra amaliyatida olamam  amaliyatmi derler acaba safra tasi icin 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Emin ol.cektigin bu agridan ameliyat daha basit annemde tas camur kum.vardi kapali ameliyat oldu hemen ayaklaniyor.insan
(130 puan) tarafından
Oylemi canim insalah oyledir bn sezeryan dogum yaptim halada cok dolaninca agriyor ondn korkuyorm amaliyatan
tarafından
Yok korkma canim.bende sezeryan oldum o kadar degildir büyük  ihtimal kapali ameliyat  zaten
(130 puan) tarafından
Insalah canim ya acik amaliyat oluyo kimileri ondn
tarafından
Anneminki kapaliydi hatta safra keseyi.kapali ameliyatla.aldi
(130 puan) tarafından
Aaa insalah oylr olrm canm
-Reklam-
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Bende hiç ağrı sancı yoktu meğersem taş varmış ama hiç bir ağrısı yoktu bir gün işten geldim aboo tutuldum elimi parmağımı hareket edemez oldum bizimkiler 112 i aradı neyse gittik hastaneye safra kesesinde taş varmış doktor ameliyat dedi direk ameliyata aldı hatta saframı komple aldı canım taşları parçalasaydım zarar görecektin dedi büyükmüş taşlar inşallah sende olmaz kuzum Rabbim şifa versin
(130 puan) tarafından
Ayy oylemi canm ya
(1,431 puan) tarafından
Valla öyle kuzum eşim ilaç pek kullanmaz hastaneye kolay kolay gitmez işte böbreği için gidince doktor taş büyük direk ameliyat demiş eşim de ben ameliyat olmam ilaç faln verir misiiz demiş doktor da sana bir ilaç verecem kolay bulamayabilirsin demiş iki günde bir kullan eşim kullandı gitti doktor demiş çok güzel taşı 5 e bölmüşsün tabi ilaç kullan dediğinde de bol bol futbol oyna hopla zıpla traktör e bindi eşim en kötü yollarda hoplatmak için traktör sürdü sonra doktor kadın olsaydın rahat düşürürdün ama erkeklerde biraz zor demişti 3 ayda bağıra bağıra elini kolunu ısırıp kemiriyordu resmen çok şükür düşürdü temiz
Sen de doktora görün canım kaynanan tek çare ameliyat dese bile doktor büyüklüğüne göre karar verir Allah şifa versin inşAllah
(130 puan) tarafından
Sagol cnm yarin gidicem
(130 puan) tarafından
Bende pek gitmem hastaneye sevmem gitmeyi ilacta pek kulanmam esin gibi yani
(1,431 puan) tarafından
Allah şifa versin canım ama geciktirme kuzum sağlık önemli
0 oy
(643 puan) tarafından
12 gün önce saframi aldırdım maalesef ataklarim tutunca acillik oluyordum acısı çok kötü 2 bebeğim var dayanamadım ve oldum bakalım beni neler bekliyor
(130 puan) tarafından
Bende cok sancilaniyorm bebegim 8 aylik bensiz durmuyo hep kucagimda yani ev isi falan cocuk derken hergun aci cekiyorm gidicem hastaneye
(643 puan) tarafından
Ben 1 2 ay kadar ertelemistim antibiyotik iğneyle doktora sorabilirsin biraz daha erteleyebilmek için
tarafından
Nasil oluyor ağrısı canim
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Ameliyat olursan kurtulursun safra kesesi ömür boyu başa bela 
(130 puan) tarafından
Haklisin canm  insalah olurum hastaneye gidicem bakalim ne oluvak suan bile agri gelip gidiyo  sol kasigimda
0 oy
(160 puan) tarafından
Canim ayni sorunlari birebir yasadom bende hamileyken ogrendim tas oldugunu bende hamilelikti dogumdu derken katlandim sancilara ama bebegim 3 aylikken bir gun cok fena sancim basladi 3 gu  saat basi seruma gidiyodum acile en sonunda yatis verdi doktor meger kanala 3 tane birden tas dusmus safra kesemden kanal tikaninca bende sarilik basladi kabus gibydi bir hafta serumla besledim ve ecrp ile taslar kanladan alindi ertesi gun sarilik bitince taburcu oldum hemen 4 gun sonra da ameliyat oldum kapali ama inan keske dogumdan sonra hemen olsaydim da kanala dusmeseydi cok zor oluyor . Ayrica ameliyat cok basit 1 saat suruyo ertesi gun cilariyolar 1 haftada hic ameliyat olmamis gibi oldum ben . Sana tavsiyem kanala dusmeden hemen ameliyat ol . 
(160 puan) tarafından
Bence hemen genel cerrahtan randevu al ve ameliyatini ol eger kanala dusersen cok yatiyosun hastanede bebegin var cok zor oluyor suan yasadigin sancilar hic bisey onun yaninda
(130 puan) tarafından
Alayim canm vala oo kaar sanci cekmeden ama oyle olunca kocam ve kaynanam durumun cidiyetini anlicaklar sanirim kocam sunu ic bunu ic diyo bn agridan duramiyorm
(160 puan) tarafından
Hic bisey fayda etmiyo ben bir hafta serumlar beslendim sutum falan azaldi cok zor gunler gecirdim 1 gunluk bisey amaliyat inan suan cektigine strese girdigine degmez zaten dikis bile olmuyor4 yerde oluyor 3 dikis micik minicik 1 de diren oluyo kucuk bir delik hepsi bir haftayi bulmadi kapanmasi bende hele ki zayifsan daha cabuk kapanir yagli olmadigi icun gobegin
(130 puan) tarafından
Anladm canm  zayifim ztn 58 kiloyum :)
(160 puan) tarafından
O zaman hic korkma
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ameliyat dışında bi çözümü yok eger safra kanalina düşerse o taş yaşadığın sanciyi ölene kadar unutmazsin
(130 puan) tarafından
Ayy gercektenmi canm ya hemen gidicem en kisa zmaanda hastaneye
(7,654 puan) tarafından
Benim 2 yil önce subat ayında kanala düşen bi taş beni sancilardan 2 gün kıvrandirdi ne yaşadığımı bi Allah bilir aşırı zor neyse ercp denilen endoskopik bi yöntemle taşı aldırdım dr camurlasma var safrani da 4 ay sonra gel alalim dedi gitmedim farkli bir sehirde hastaneye gittim o da temiz gözüküyor ameliyat %1 bile olsa risk dedi simdi 35+haftalik gebeyim 4 ayda 1 kontrole gidiyorum gastroentroloji ye cok sukur temiz gozukuyor ama tekrar olusma olasılığı yüksek tas olunca kesin ameliyat olacağım
Annem kapali ameliyat ile aldirdi cok basit bir operasyon 2 gunde ayaklaniyosun
(130 puan) tarafından
Benimde surekli agriyo birgun acilik olacam dayanilmayacak sanci cekecem diye korkuyorm
(7,654 puan) tarafından
Kanala düştüğünde agrinin siddeti korkunç korkutmak istemem ama afedersiniz tükürdüğünü bile kusarsin su icemezsin
Acilde yedigim serumun agri kesicinin sayisini hatirlamiyorum o sanciyla mr ve tomografiye soktula beni :((
0 oy
(449 puan) tarafından
, ameliyat oldum sezeryandan hemen sonra 40 çıktıntan sonra ertesi gün bulaşık yıkadım sen düşün ayaklanabiliyorsun ilk gün sancılı oluyor o kadar 
(130 puan) tarafından
Anladm canm sagol
0 oy
(534 puan) tarafından
Ameliyat ol kurtul derim canim o ağrıları cekmeseydim keşke daha önceden olsaydım dersin
(130 puan) tarafından
Inslaah olurum canm cok agriyo suan bile
(534 puan) tarafından
1 seneden fazla çektim canim o ağrıları bebeğim küçük 1 yaşına girsin diye en son dayanamadim doktor da daha fazla erteleme luksun yok safra kesen taş dolu dedi ameliyat oldum iyi ki olmuşum kurtuldum o sancilardan kusmalar dan resmen yerlerde surunuyordum agridan
0 oy
(329 puan) tarafından
Bende smdi hamileyim ve asırı derecede midem agrıyo bulanmıyo ve sürekli gaz var acaba bnmki demi safra cnm ya smdi bnde korktum
(130 puan) tarafından
Canm vala tas ollunca asiri mide bulantisi oluyo suan hamile deglkm ama bir bulaniyo ki anlatamam
(329 puan) tarafından
Midem bulanıyor ve agrıyo  cnm asırı gaz oluyo midemde
0 oy
(3,908 puan) tarafından
Ben bebegim 34 günlükken oldum canim.  Benim de sag göğsümden  sirtima vuran agrilarim oluyordu 1. Gebeligimde oldu doktorlar anlamadi doğum  yaoinca gecmisti 2. De hastanelik  oluyordum ama anlamaiyirlardı. Hatta doğum sancisi diye gittim 2 kere son haftalarimda yine anlamadilar. En son  dogurdum bebegim 30 günlükken yine du acilde anladilar. Genel cerraha gittim acil ameliyat dedi. Bu denli sikknti veriyirsa dedi. 1 gece yatıyorsun  evet biraz sonrasında  1 ay kadar kendime tam  gelemedim  sezeryandan zor geldi  bana ki agri esigim yuksektir. Ama inan o ataklari cekmeye degmez ameliyat korkusu ol kurtul. Biz kac gece sabahladik esimle acilde. Ataklar gelince. 1 bucuk yil oldu cok şükür  cok iyiyim. Laparoskopik yontemle yani kamerayla ameliyat yapiyorlar.
(130 puan) tarafından
Anladm canm bilmiyorm surekli agriyo bugun hep agridi hafif ama simdi daha cogalmaya basladi
(130 puan) tarafından
Dayanilmayacak vaziyete olursam bu sate gidmek zorunda kalirim diye korkuyorm
(3,908 puan) tarafından
Anladim canim. Gecemzse de git acile ben hizli agri kesen serum diyordum  bir minik serum takiyorlardi 5 dakikada rahatliyordum.
(3,908 puan) tarafından
Bebsiin uyuyorsa birilerini birak başına  sen git acile artarsa... ki insllah artmaz. Rabbim sifa versin.
(130 puan) tarafından
Esime soyledim aldirmadi gideriz hastaneye  dedi esim horul horul uyuyo bakayim fenalasirsam gitmek zorunda kalirsam gidecem bebegimde uyumuyo oynuyo aha benimle
0 oy
(237 puan) tarafından
Açıkcsı sfrmataş vardo ve senn gbi sancılı geçti , snra ameliyat dediler kapalı meliyat oldum ve sonrı dehset acılı ilk gün berbat hemde karnına hav basıyorlarmıs içeride rahat hareket etmek için yada yapışma olmasın diye mi bilmiyorum artık orasını kalktıgımda  müthiş bi ağr sancı vardı kasıldıkca karnımdaki hava dahada ağrıttı vee resmen ortalığı yıktım , ilk gün dehsetti zaten dış dikişler pek acımıyor ama içerde karın yukarısında biyer dehşet acıyordu inan ban amacım korkutmak değil yaşdıgımı anlatıyorum , ilk gün o hava olayı kendini rahat bırakmazsan canın cok yanar. Ben 1 kere kastım acıdı acıdıkca kastım daha cok acıdı , ölücem sandım. Hemen ayaklanamadm, yürümem iş yapmam bebegime bakmam toplamda 1.5 haftamı aldı neden blmyorum normalde 4 yerden giriyorkarmıs biri karın alt tarafından ama yakın zamanda aezaryen oldugum için girmediler ordan ve her kesikte 1 2 dikiş olması gerekirken 3 4 dikişim vardı bu yüzden dediğim gibi karın içi cok acıyo üst bölümler  kişiden kişiye değilir tabi , ama cektiğim acılardan daha azdı hamike değilsen hemen gün almanı tavsiye ederim o kadar cok rahatladım ki cekme bu derdi 
(130 puan) tarafından
Anladm canm kotu olursam dayanilmicak kadar olursam kocami kaldirir giderim hastaneye
(237 puan) tarafından
Ohoo canım sen zaten daha yeni 4 5 gün önce  yumurtlama dönemin olmuş  adetten 15 gün snra  yumurtlam dönemi olur daha olup olmadıgına süphelenemezsin ki  yani git boşuna bekliyorsun rahminde bile yok bu düzen tablosuna göre :D
(237 puan) tarafından
Söyleyenin ya canı yok ya umrçursamıyo acıyı ben öldüm müberrakt :D geçmiş olsun sanada kötü günler geride kaldı :D
(3,908 puan) tarafından
Öyle  canim Öyle.  O taslar yüzünden  esim kac sabah uyumadan acilde sabahlayarak gitti işe .bebelerim annemde ben doktorlarda vs vs...elhamdülillah şimdi  harika...
(130 puan) tarafından
Haklisinda canm bn ilk gizima adetimin bitigi gun hamile kaldim bu kazada adetimden 4 gun sonra oldu
0 oy
(3,908 puan) tarafından
Canim ne ettin dün  gece? Simdi nasılsın? 
(130 puan) tarafından
Canm ya 5 mm lik tas cikti safra kesemde bobregimde bisi yok genel ceraha gitmen lazim dedi  bnde tas kucuk diye gitmicem yanlismi yapiyorm sancilaniyorm surekli ama kucukmus tas gitmim dedim
(3,908 puan) tarafından
Canım taşın  küçük  olmasi daha tehlikeli... kanala yani bağırsaklarına düşüp orayi tikaması daha kolay... yanlış  düşünüyorsun..safra kesesinde büyük  taşlar  daha tehlikesiz... küçük  taş  herhangi bir atak aninda kanala dusuveriyor Allah korusun... aksatma git.
(3,908 puan) tarafından
Normal hayatimda pimpirikli bir insan değilim  canim. Hani cok pimpirikli de ondan mi böyle  diyor falan diye düşünme yani. Ama benim teyze kizi ayni senin gibi dusundu bebegim buyusun bebegim büyüsün  diye ameliyata karar verdigi hafta tas bagirsaklara inip  kanalı tikadi ondan sonra da sarılık  degerleri dusmedi bir yigin ilac iğne  derken 1 ay sonra anca ameliyat oldu. Gözlerinin  ici sapsari olmuştu.
(130 puan) tarafından
Anladm cnm
(3,908 puan) tarafından
Rabbim sifa versin canim... ben ameliyat  oldum acıları  geçti  1 ay sonra tamamen toparlandim filan. Sonra yine o ataklari yaşayacağım  sandım... Elhamdülillah  bir daha olmadi o psikoloji gelmişti  bana ama... simdi o da geçti.  Her seyi de yiyorum  ;D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 164 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mina (2,627 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 365 göst.
10 Mayıs 2023 Aile kategorisinde seoz (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 665 göst.
26 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Aliye (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 158 göst.