0 oy
438 göst.
Aile kategorisinde (880 puan) tarafından
Bayanlar dışarıya çıkınca veya alışverişe filan gidince çok harcama yaparmısiniz en cok neleri alirsiniz ben genelde mutfak eşyalarına ve oyuncağa harcıyorum galiba ama bazen pişman oluyorum çok harcadığım.zaman 

23 Cevaplar

0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ciktigimizda esim cok harcar benle kizima sirekli birseyler alir bana firsat gelmior aaa bu guzelmis bak diorum alior elimden sepete atior belki baska birsey bulcam o hosuma gitmicek 
(880 puan) tarafından
Ay eşleri yazsaydim.cikamazdik icinden genelde eşler.cok ama faydasiz şeyler alir :)ama o yönden eşimin aldıkları daha güzel olur o parasına bakmaz ben bakarim o hemen alir
-Reklam-
0 oy
tarafından

Kendime birşey almayalı çoook uzun zaman oldu. Daha öncesinde o kadar doldurmuşum ki zaten sanırım bi 5 yıl da ihtiyaç olmaz :) hep bebek şeylerine gidiyor gözüm. Onu al bunu al şunu al derken bi bakıyorum zaten hepsi varmış. :) ama görünce bebeğime almadan duramıyorum 

0 oy
(513 puan) tarafından
En fazla 60 harcarim ama markete gidince 400 falan
(880 puan) tarafından
Marketten artik tüm eksiği almak icin enaz 600 TL birakip.cikmak lazim hersey aldi basini gitti
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Evet harcarım sonra pişman olurum kıyafete çok para veririm her çıktığımda ya kendime ya eşime  bir şey alırım yemeğe harcarım yemekten sonra cafede otururum 
(880 puan) tarafından
Aman oda keyfin olsun canim hakkimiz o kadari
(3,836 puan) tarafından
Tabi canım o kadar çalışıyorum stresimi atıyorum ☺️
0 oy
(289 puan) tarafından
Biz genelde ihtiyacımız olduğu zaman alışveriş yerlerine gideriz. Yoksa sahilde yürüyüp geliriz. Ama markete gidince onu da alalım bunu da alalım diye ne bulursak alırız ıvır zıvır  :D kıyafete çok para harcamıyoruz ihtiyacımiza yönelik alıyoruz. Şuan 14 haftalık hamileyim cinsiyeti de öğrendik ama alışveriş yapmadım henüz 
(289 puan) tarafından
Aynen erkek cinsiyeti :) neden öyle dedin ki merak ettim :D
(880 puan) tarafından
Aa erkekmiydi öyle hissettim Bian genelde tutarda haberi yok sandim
(289 puan) tarafından
Evet canım geçen hafta öğrendik bizde :) hislerin doğru çıktı :)
(880 puan) tarafından
Sağlıkla al kucağına bebeğini canim :)
(289 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Dün sabah eşim verdi 200 tl 100 tl de bende vardı..sadece gazete ekmek aldım:))lu an ihtiyacım yok ama yarın a101e oyuncak gelecekmiş bakıcam güzelse alıcam
(880 puan) tarafından
Biz kadınlar malesef hemen harcıyoruz bende de para durmaz eksiğim olmasa bile oyuncak alırım deli gibi
tarafından
Tabii ki harcıcaz öbür tarafa götürcez..varken kullan yoksa zaten alamıyoruz
(880 puan) tarafından
Aynen o kafadayimparan varsa harca yoksa saten neyi harciyacan ::)
0 oy
tarafından
Çocuklara harcıyorum çok guzel bebek çocuk kıyafeti görsem hemen alıyorum kendime bişe almayali uzunnnnn zaman oldu :-)
(880 puan) tarafından
Ahh ah yarama bastin dur :)
0 oy
(119,481 puan) tarafından
corap alirim en cok benim makinaya cift atiyom teklerine geri vermiyo nedense
tarafından
Ya bazen benim makinede öle yapıyor neden acaba
bilmiyom ama artik cok olmaya basladi
(880 puan) tarafından
Kız sevdos nabiyor acaba senin kaynana yan taraftan makinaya hortum mu bağladı :D
sjsjsjsjssj ne bilim.
0 oy
(3,836 puan) tarafından
disari cikma sansim pek yok. max markete iniyorum ya da pazara. arabamiz yok suan. bu pandemi de zorunlu ihtiyac haric cikmiyorum maddi olarak imkan da yok. yerel marketten alisveris yapiyorum hani carrefour migros gibi degil. ama en sevdigim kisim temizlik reyonu. 
(880 puan) tarafından
Allah bol bol versin  canim inşallah ileriyi düşünmeden rahatca harciyacgin paran olsun.kuzum:)
(3,836 puan) tarafından
amiiiinnn canim insallah daha guzelleri sizlerin olsun
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Valla nereye gittiğini bende çözemiyorum ama her çıkmam da birsürü para gidiyo her çıkmam da dediğim yani bi ekmek almaya gidiyim 2 3 poşetle geri geliyorum  bende pişman oluyorum ama olan oluyo elimin ayarı yok 
(880 puan) tarafından
Birgün dinlemek isterim :) istersen
(9,626 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim seninde anlatmak istediğin bise olursa seve seve dinlerim :) çok şükür düğünümüzün olduğu günden beri disardaki insanlarla olan bi sıkıntımız derdimiz yok eşim bana düğünümüz olmadan önce söz verdi cünkü bi takım şeyler yaşamıştık ve ben haklıydım haklı olmasam zaten bunu söylemezdi dediki evimizden adım attığımız an herkes bu kapının dışında kalıcak dedi ve gerçekten öyle oldu hayatımıza müdahale etmek isteyen insanlar hiç bi zaman başarılı olamadılar 9 ay nişanlı kalmıştık ve o 9 ay hiç normal günümüz olmadı bi fiil hergün tartisiyoduk hep üçüncü kişiler yüzünden ve bende bu durumdan çok bıkmıştım herkes bi el atmaya çalışıyordu hayatımıza bende bunu istemiyodum evlendikten sonra da böyle olur endişesi hep kafamda vardı çok ayrılma noktasına geldik hep ben bitirmek istedim çünkü yoruluyodum eşim bana hep sabret derdi ben inanmazdım kandiriyosun bunlar düzelmez derdim ama çok şükür ki hiç bi zaman umduğum başıma gelmedi oda zamanla herkesin ne olduğunu gördü gördüğü içinde herkesten uzak mutlu mesut yaşıyoruz ne gelenimiz var ne gidenimiz..çok şükür gaflete düşüp ailesine karşı hiç saygısız olmadım zaten öyle olduğum için eşim benim ağzımın içine bakıyo en basiti bırak bi kaç etmeyi surat bile asmamışımdır  haftada bi kere bile olsa ararim çünkü  onlar uzaktalar konuşurum içimden gelerek yaparım bunu eşim benim güvenimi boşa çıkarmadı sevdiğini hissettirdiği için verdiği sözü tuttuğu için benimde onun ailesine karşı saygım sonsuz ama diğer varlıkların numaraları bile yok bende yani onlara da hiç of bile demedim ama konuşmam icimden  gelmiyo midem kaldirmiyo benden uzak olsunlar da naparlarsa yapsınlar..hakkini helal et olurmu yani cevap vermek zorunda değilsin yazınca bile iyi geliyo bana ama sen yazmak zorunda değilsin o yaptığın yorum bile bana yetti teşekkür ederim Allah razı olsun ❤
(880 puan) tarafından
Tabikide cevap yazarım dertler paylastikca azalir mutluluklar paylastikca çoğalır her evliliğin başında sorunlar olur en önemli rol eşlerde eşlerinin kıymetini bilip orta yolu bulmakta ben alti yıllık evliyim birlik oturyoruz malesef eşim baslarda annemin lafından cikmayacaksin.ne derse yapmak.zorundasin annemin iş yaptığını gormuyecegim kafasindaydi ama ben asla vazgemedim hep alttan aldim ben böyle yapınca kaynanam saf *****.saniyordu bilmiyor sanıyordu hâlbuki ben eşim istediği için susuyordum.asil saf oymuş eşimde nihayet gördü gerçekleri çok.sukur rabbim gösterdi ne kadar kötü.insan olduklarını ve çok şükür iki senedir yanımda arkamda asla ezdirmiyor önceki yaptıklarını unutturdu şükür artik gözümün icine bakar hicbiseyden eksik.koymaz maddi imkanimiz var ama ayri eve cikacak durumda değiliz kayinbabam psikolojik hasta mecburen sabrediyoruz
(9,626 puan) tarafından
Hakikaten sabrın sonu selametmis Allaha sığın gerisini boşver diyolar ya gerçekten öyle sabredip  Allaha sigindiktan sonra düzelmeyecek hiç bise yok bu hayatta sende çok dayanmışsın çok şeye göz yummuşsun ve kazanan sen olmuşsun inşallah bundan sonra da hep böyle devam edersiniz Allahım huzurunuza huzur katsın inşallah..esininde bazı seyleri anlamasına çok sevindim ama malesef bazı kadınlarımızda bu şans olmuyo senin yaşadıklarını yaşamaya devam ediyolar Rabbim sana daha da yaşatmasın..bende aynı senin kafadanım biliyomusun olursa olsun eşime karşı bak bu böyle şöyle yaptı bana bunu söyledi demedim eşimin kendinin farketmesini sağladım çünkü ben konuşsaydım haklıyken haksız durumuna düşerdim eşim belki bana karşı o haksız insanları savunup beni karşısına alicakti ve huzurumuz bozulucakti ama ben hiç biseye ses etmedim çok şükür eşim herşeye kendi şahit oldu ilk oğlumda herkesi arayıp haber vermiştik şuan yine hamileyim ben yine kendi tarafıma haber verdim ama eşim sadece annesine babasına söyledi başka kimseyi aramadı Metehanda ne yaptılar ki bunda napicaklar dedi aramadı yani ne yaptılar kelimesinden kastı maddi olarak bise değil esim ben hiç bi zaman öyle beklenti içine girmedik arayıp bi hayırlı olsun gözünüz aydın olsun bile denmedi hamileligim boyunca bi kere arayıp nasılsın demediler çok merhametsizler 3 yıldır evliyim evime adım atamiyolar bunda benden önce eşim izin vermiyo yani bu bütün anlattıklarında nesini babasını tenzih ediyorum onlar benim gözümde melekler..sende yine sabretmekte devam et canım inşallah zamanı gelir sizde kendi evinize çıkarsınız eşinden de Allah razı olsun ki artık hatalarının gerçeklerin farkında ve senin yanında işte tek tek herkesin gerçek yüzü ortaya cikiyo Allahım herkese merhametli vicdanlı hayırlı bi es nasip etsin inşallah
(880 puan) tarafından
O kadar iyi anlıyorum ki seni  bizde sizin düşündüğünüz şeyleri düşünüyoruz gerçekten eşimde ilk çocukta heyecandan duyurdu herkese cunku ilk olduğu için ilgi alaka sevinmelerini filan istiyordu hicbizaman maddiyat istemedi ama hiç kimse arayip hiç sormadılar eşimle.cok zor zamanlar gecirdik o kadar zordu ki yaşadığım o olaylar felaketti ama hicbizamn vazgecmedim arkasinda durdum hastalandiginda bebek gibi bakarim kolunu kirdi ayni şekilde iki büyük kaza yaptı aynu sekikde arabamiz paramparça oldu yine ses etmedim eşim ucgun tutuklu kaldi yine arkandayım dedim daha neler neler bu olaylar yüzünden bana düşkün oldu  çünkü birtek ben vardim kendi babasi anasj bile sadece sözde vardılar hicbir maddi manevi yardımları olmadı bazen bunlar başımıza geldiği icin şükrediyorum değişik ama şükrediyorum yoksa eşim duzelmiyecekti görmeyecekti dediğin o kadar doğru ki o kadar doğru ki yeri geldi dibi gördük yeri geldi en zirveyi gördük ama herşey eşimle benim aramda kaldi anasina babasina bile asla yansitmadjk eşim bize ve ailesine tek başına bakıyor o kadar çok yetirmeye çabalıyoruz ki hele bide iki çocuk olunca daha da sıkmak zorundayız Allah'ıma şükür yetiyor bı şekilde rabbim mutlugumizi daim etsin huzurumuz bozulmasin gerisi hiç önemli değil siz de bakin ne güzel baglanmissiniz Allah bozmasin bir ömür beraber yaslandirsin sizi canim
0 oy
tarafından

Çok harcıyorum ben ya markete gidince abur cubur. AVM ye gidince kendimi kaybediyorum zaten Allah'tan kocam cimri de dengeliyor beni :D

(880 puan) tarafından
Oda iyimis cimri olduğu :)
tarafından
Hiç iyi değil kız sinir oluyom neyse alistirdim biraz zamanla öğrenecek ☺️
(880 puan) tarafından
Sen yaparsin:)
tarafından
Ahaha evet kız güveniyorum kendime yapacağım ☺️
0 oy
(3,918 puan) tarafından
Ben de bazen cikiyorum bebelere bir seyler alayim diye genelde kiyafet  oluyor... gecenlerde bir çıktım  450 tl harcadım. Bazen de çıkıyorum  heeeeccc 1 tl harcamadan geliyorum.  Bir dengem yok yani :D ama her seyi satan carsi tipli dukkanlari gezmeye bayiliyorum.
(880 puan) tarafından
Bende ya harcamasam.bile illa bı dolanıp gelecem bakacam yani
(3,918 puan) tarafından
Amannn kafamiz dağılıyor  işte;D
0 oy
tarafından

Mutfak gereçleri çok alıyorum eşim dalga geçiyor. Çeyizmi diziyon diye çünkü alıyorum kullanmıyorum. Buzdolabı bin üzeri musafir odasında gardolabin üzerinde paketleriyle :angel:.  

(880 puan) tarafından
Kullansan ya canim bende saklamam hemen kullanırım ya
tarafından
Cnm yazın rabbim nasip ederse kendi evimizi yapmaya basliycaz.  Yapmazsak ev alicaz. O yüzden. Kendi evimde kullanmak istiyorum.  
Güzel uygun birşey bulursam alıp kenera koyuyorum.  Nasip
(880 puan) tarafından
Aa ben olsam.aynisini yapardım az az zamanla herşeyin olur inşallah
tarafından
Amin inşallah canım. Bı evim eksik var rabbim inşallah onuda nasıp eder
0 oy
tarafından
Geçen çamaşır suyu Alicam diye çıktım mikrofiber bez Vileda başlığı şişe karamel ve çikolata sosu ütü masası örtüsü masa örtüsü salata tabağı kahve fincanı ağda banti alıp döndük eve geldigimizde çamaşır suyu için çıktik ama onu almadigimi fark ettim ekmek almaya bile gitsek 100 TL yi gözden çıkartıyorum illa bişey eksik oluyor tutumlu kadinlara hayranım 
(880 puan) tarafından
Ahaha sesli.guldum dışarı cikinca bende ne icin cikmistim diyorum.. bazen
0 oy
(868 puan) tarafından
Vlla dışarı çıkıyormusun diye sorsa en son bebeğimin aşısı için sağlık ocağına gidip geliyorum ama çok bunaldım valla evde cikarsamda mutfak malzemsi alırım 
(880 puan) tarafından
Evde de patladık.kuzum iyice arada hemen çıkıp giriyoruz ya
(868 puan) tarafından
Vlla sorma bebeğimi bırakıp şöyle 5 dakika hava alıp gelcek kimsem yok aşırı bunaldım havada çok güzel geçen kaynima bırakıp 10 dakika a101 gidp geldik eşimle okadr mutlu oldum ki :))))))
(880 puan) tarafından
Arada kacamak bile ne güzel geliyor ya söyle rahat rahat gezmek hayal oldu artik
(868 puan) tarafından
Aynen cnm vlla hergün aynı rota kahvaltı yap mutfak topla ev sil süpür yemek yap çocuğua bak yat kalk bu hergün aynı
(880 puan) tarafından
Bende kendimi tek böyleyim sanıyordum hergun ayni şeyler yapıyorum ya :/
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Çıkmadan harcıyorum ben çıksam ne olur Allah bilir :D
(880 puan) tarafından
Kız cikmadan ne alıyon ben hediye harici hiç birşeyi netten almıyorum gözümle görecem.illa
(1,296 puan) tarafından
Kız ne bilim bebeğime kıyafet olur ıslak mendil olur deterjan olur kendime bişeyler olur oyuncak olur herşeyi netten alırım dışarıya hiç çıkmam 2 ya da 3 haftada bir markete giderim o kadar zaten burda öyle giyim olarak falan alınacak adam akıllı bir yer yok ayda 350 lira verir eşim hepsini harcıyorum hiç biriktiremem:(
(880 puan) tarafından
Ay üç haftada bir dışarı iyi dayaniyorsun kız ben dursam bile oğlum çok sıkılır hemen
(1,296 puan) tarafından
Kızım da sıkılıyor da napalim malum durumlar ortada bi yerden sonra insan alışıyor cikasi gelmiyor kaç gündür markete gidecem yarın giderim diğer gün giderim diye diye erteliyorum dur bakalım ne zaman çıkacam :))
(880 puan) tarafından
Benim oğlan evde zor duruyor bı ara unuttuydu dışarıyı ama havalar biraz iyi ya yine sardi bana dışarı çıkalım diye ya şu ortalık bı duzelseydi allahin izniyle
0 oy
(2,849 puan) tarafından

Herkes aynı kuzu hayat o kadar pahalı ki artık markette bile 2 poşete 300 lira ödüyoruz sonumuz hayrolsun hiç bişeye el değmiyor :(

(880 puan) tarafından
Hiç sorma bu pandemiden önce daha iyidi sanki fiyatlar
(2,849 puan) tarafından
Pandemi uğruna fırsatçılar soyuyor herkesi işte herkes aynı durumda malesef
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yiyecek için harcarız en çok yemeyi sevdiğimiz için :D 
(880 puan) tarafından
Eşim de öyle malesef :)
0 oy
tarafından
Valla kuzum gerektiği yerde harcarim gereksizse varsa almam yani encok bakım ürünleri aliyodum şuan hamileyim kullanamicam diye almıyorum ama oyuncaklara benim oğlum oynayan bı çocuk değil tencere tava legenle oynuyor :) ev eşyası alırım genelde ben ama yaza başka eve tasincam oyuzden almıyorum evime göre alışveriş yapacam cunku
(880 puan) tarafından
Hayırlı tasinmalar canım güle güle oturun :)
tarafından
Saol canima darısı kirada oturanlara isallh
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Evet ya elim durmuyor malesef 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 394 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,060 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 273 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu