0 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde (263 puan) tarafından

Ben sezaryen oldgm icin normal dogum isini bilmiyorum. Benim siralama hamilelik-dogum-cocukbakimi-emzirme. Hamilelikte cok cektim cokkk :) sizde nasildi?

45 Cevaplar

0 oy
(3,739 puan) tarafından
Uykusuzluk der susarım
(263 puan) tarafından
40 cikana kdr hem korkudan uyumazdim hem cocuk da uyumazdi o da zor :)
-Reklam-
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Bakim bakim.bakim bakimmmmmmm
(263 puan) tarafından
O da zor da iste yine idare ediyoz smdilik:)
0 oy
tarafından

Tabiki çocuk bakimiiii :'(

(263 puan) tarafından
Idare ediyoz ya yine de Allaha sukur iyi kotu bakiyoruz :)
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Bebeğinin sarılığı yükselmiş annesi yatiracagiz ama sen eve git hastanede kalamıyor artık anneler. Doktorun bu cümlesinin önüne hiç bir Sey geçemedi şimdiye kadar 
(325 puan) tarafından
Amin inşallah
(263 puan) tarafından
Benim de doktorum fototerapi gorcek annesi dediginde tabi cahillik ben kotu bisey saniyorum Allahim bir agla bir agla dunyam yikildi. Hepsi zor dusununce canim
(14,033 puan) tarafından
Kötü bir şey değil tabi ki hemşireler çok iyi bakıyor gözümle gördüm kötü olan şey çocuğunu orda bırakmak eve elinde boş elbisesiyle dönmek. Kıyafetlerini günlük giydiriyordum normalde. Eve geldik yikamdim hastaneye almaya gittiğimiz de yine onlari giydirdim lohusa psikolojisi işte
(263 puan) tarafından
Ah canim ya cok zormus sizinki. Bizim ozeldeydi biz bebegin yanindaydik o acidan iyiydik ama yine de korkulcak bir sey var saniyorduk her sey tecrube tabi Allah bir daha gostermesin insallah oyle seyler kimseye
(14,033 puan) tarafından
Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin inşallah
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Doğurmak ve o lohusalık en zoru sonrası can sağlığı herşey yolunu buluyor 
(263 puan) tarafından
Aynen canim hamilelik de zor ama ya :) cok sukur yine de cocuklar saglikli olsun da gerisi bos tabi
0 oy
tarafından
En zor emzirmek ve uykusuzluktu
(263 puan) tarafından
Bu cok koymadi valla ne yalan soyliim :) ama tabi kolay degil hic biri :(
0 oy
tarafından
Lohusalık....
(263 puan) tarafından
Bir de kaynana ile daha zor ben biliyorm yasadigim icin:(
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Doğum ve çocuk bakımı zordu benim için. Hamileliğim inanılmaz iyiydi herşeyi yapıyordum. Emzirmek de issirmassa sorun yok ☺️☺️☺️☺️
(263 puan) tarafından
Dogum normaldi demek sizin. Hamileligi guzel gecenlere bayiliyorm ya :) benim berbatttt
(4,725 puan) tarafından
Evet normaldi canim
0 oy
(7,441 puan) tarafından
En zoru emzirme oldu keşke istekli bir şekilde emseydi çok istiyordum ama 6. Aya kadar zor emdi.o yüzden emzirme-dogum-cocuk bakımı - hamilelik  
(263 puan) tarafından
Canim ya her cocuk bir olmuyor uzme kendini sen eminim elinden geleni yapmissindir. Analik zor is
(7,441 puan) tarafından
İlk zamanlar takiyordum ama baktim kendimi üzerim sadece bıraktım
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Prematüre annesi olmak yoğun bakım süreci derim benim için daha kötüsü yoktu 
(263 puan) tarafından
Canim benim suan senin yorumunla cok net gorunuyor ki tabi ki en zoru bu en zoru evlat yolu gozlemek hastane kapisinda. Rabbim onlari bize bagislasin insallah Allah birdaha yasatmasin o gunleri gelmis gecmis olsun
(1,066 puan) tarafından
Amin canım biz atlattık şimdi 3 buçuk yaşındayız allaha bin şükür oğlumu baka bağışladı rabbim herkesin evladını bağışlasın
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Hamileliğim cok güzel geçti 2 defa anca istifra etmişimdir dogum acil oldu ben bile nasil oldu anlamadım çabuk toparlandim emzirme konusundada hamileyken surekli okudum bilgiler edindim ama bebek bakımı gece yat kalk en zoru galiba :D 
(263 puan) tarafından
Ahaha uyumayan bir bebekse demek zor oldu. BiImki uyurdu sariliktan uyandir dur canim cikardi hey gidi ne korkardim geldi gecti :)
0 oy
(6,796 puan) tarafından

:ermm:En zoru uykusuzluk, bakım ve hastalanması:( Allahım şifalar versin inşallah. Amin.

(263 puan) tarafından
En enn ennn zoru hastalik gercekten öksurse aman ne oluyor diyor insan rabbim onlari bize bagislasin
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Hamilelik ve bebek uyutma 
(13,202 puan) tarafından
Zaten tansiyon hastasıyım reflüm doğuştan sabah 5-6 ya kadar ev bekledim hamilelikte kaynana 12 de kalkıyorsun ondan oluyor diye diye kafamı yedi bilse neler çektiğimi bebek de gündüz uyumuyor gece çok şükür uyur mama içiyor zaten eşim olduğu zaman 2.5 saat uyuyor yattı mı hafta içi bende 20 dk falan inan 1 saate seviniyorum uyuyor diye iş yapmaya kalkıyorum bakayım diyorum arada 5 dk geçmiş geçmemiş beşikte oyun oynuyor en son eşim sen bakamıyorsun dedi uyku konusunda çok haklı
(263 puan) tarafından
Canim demek sen de tansiyondan cektin bir de reflu eklenmis. Kaynanan ne cektigini bilse agzini acamaz da neyse.. analik genel.olarak zor da deidgin gibi uyumayan bebekle is yapilmiyor canim bazen uyumayacagi tutuyo bebegin napalimm
(13,202 puan) tarafından
Bizim yok zaten uyku gündüz şükür dünden temizlik bitirdim ama gel bana sor nasıl yaptım kendi kızları yayıla yayıla hamileli geçirdi beni de onla karıştırdı hep Allah beddua etmem ama bildiği gibi yapsın cidden
(263 puan) tarafından
Kaynanalarin kizlari ile kiyaslamasina gicik kapiyorm. Benim kaynanam da hamileyim bi yere gidecek gucum yokken hadi oraya buraya ziyaretr gidelim derdi zorla. Ama kendi kizi hamile iken aaa gidemeyiz hamile o derdi. Ay allahim bildigi gibi yapsn aynen canim
(13,202 puan) tarafından
Hepsi aynı canım bunların
0 oy
(16,504 puan) tarafından

Hamilelik en zoru hemde çok zor 

O yüzden 2.hamıleliğe hiç hazır değilim :(

Doğum güzeldi sezeryan oldum 

Emzirme dw güzel 

Bakim da güzel 

(263 puan) tarafından
Aha iste ayni benim kafadan :) yani benim dogum cok iyi degildi butun aciyi hissettim sezaryenken ameliyatta ama unuttm gitti. Ama o hamilelik olaylari berbat bisey asla unutamiyorum :))
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Anam o son sancılar çok dehşet ya:D Rabbim nasıl sabrını veriyor ama :)) ayy Bi daha yaşıcam :unsure:

O son sancıdan sonra çocuk bakımı :)

(263 puan) tarafından
Bidaha yasicam derken hamile misin canim Allah bir avazda kurtarsin insallah ben sanci bisi bilmiyorm ama tahmin edebiliyrm rabbim dayanma gucu versin tum analara
(12,513 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(227 puan) tarafından
Çocuk bakımı en zoru bence diğerleri geçip gidiyo ama çocuk bakımı hiç bitmiyo :( 
(263 puan) tarafından
Ömür boyu o buyuse bile onu dusunmek onu dert etmek bitmeyecek dimi o da var bu açıdan düsünmek cok istemiyorm anı yasayayim smdilik diyorm yoksa baya sknti :)
0 oy
(325 puan) tarafından
Tüp bebekle gebe kaldigim için zorlu ve korku dolu geciyor her bi elbise bisey aldigimda acaba giyecekmi kucagimiza alabilecekmiyizle gecti sonra dogdu 34 haftalikken çok kücüktu 2 kiloydu bakimi zordu baya korkudan uyuyamiyordum sonra bitmek bilmeyen gaz sancimiz 
(263 puan) tarafından
Ah canim seni coi iyi anliyorum bende de tansiyon vardi her defasinda dogacak mi saglikli diye dert etmek cok buyuk sknti cok korkuyodm artik erkenden alinsin karnimdan ciksin istiyordm zannediyordm ki orda durdukca ona bir sey olacak. Rabbim onlari bize bagislasin
(325 puan) tarafından
Aynen öyle canim amin inşallah :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Mükemmel bi hamilelik geçirdim tek bi zorluğu yoktu çok şükür yani Allah benimki kadar hafid hamilelik nasip etsin herkese o derece iyidi emzirmeyle bakımda çok iyidi ama bende sezeryanliydim doğumdan sonra bi kaç gün benim için felaketti 
(263 puan) tarafından
Aynen belden uyusturmali canim. Berbatti an be an hissettim sonra uyutuldum tabi hatta gozum acik fotoda bebegi goruyorum guya ama hic hatirlamiyorum yari uyur yari uyanik :) amin canim Allah razi olsun
(9,626 puan) tarafından
Işte bende bundan korktuğum için genel anestezi olmustum allah nasip ederse bunuda öyle olucam ben hayatta dayanamam heleki karnimla oynadıklarını hissettiğim an krizler geçiririm bide tepemdeki ışığın aynasından karnımı ggörürsem orda can veririm o yüzden en temizi uyu uyan oldu bitti ☺☺
(263 puan) tarafından
Ya en mantikli karari vermissin canim ama pandemi sureci yasakti ille ki belden uyusturmali yapiyolardi hem mecburen hem de bilmedigimden kabul ettok :)
(9,626 puan) tarafından
Ya bende bunları anlamıyorum insanlara seçenek sunmadan karar vermeleri çok saçma bende pandemi zamanı hatta başlangıç zamanlarında oldum ama doktor gözümdeki korkuyu görünce üstelemedi spinal yapalimmi dedi hem senin hem bebeğinin sağlığı için daha iyi olur dedi ben zaten o anda agliyodum öyle diyince iyice ağladım lütfen beni uyutun dedim sağolsun zorlamadı o yüzden bence iyi değil bu şekilde zorunlu tercih yaptırmaları..onlsr daha iyi bilirler belkide gerçekten spinal sağlıklı ama işte dayanamayan dayanamiyo
(263 puan) tarafından
Cok guzel olmus canim senin açından. Ben de unuttum gitti o anlari birdahakine ama doktorla sıkı pazarlik yapicam konusucam bu konuyu yani birdaha olursa tabi rabbim herkeisn gonlune gore versin insallah :)
0 oy
tarafından
Ne hamilelik ne normal doğum ne emzirme sorun oldu tek zor olanlar çocuğumu kucağımdan alıp son kez öp belki bı daha göremezsin deyip ameliyata almaları yoğun bakımdayken emzirme odasında herkes çocuğunu emzirirken benim sütümü sagmam daha da var da neyse ...
(263 puan) tarafından
Canim benim evlattan ötesi mi var tabi ki en zoru onu beklemek onun saglikli olmasini dilemek. Ah kuzum rabbim onu sana bagislasin insallah bir daha gostermesin hastaligini saglikla buyusun insallah.
tarafından
Amin hepimizin evlatlarını inşallah
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Uykusuzluk bence de
(263 puan) tarafından
O da zor da iste daha zor olanlari da var gibi geldi bana :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 289 göst.
8 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 339 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 411 göst.
0 oy
9 cevap 944 göst.
22 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Umutvari (499 puan) tarafından soruldu