0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde (587 puan) tarafından
Lütfen bunları şimdiden merak etme herkesn doğumu farkli şu bu diyen olmasın bunları bende biliyorum sadece bilgi edinmek istyrm. Belki hepsi zor gecer belki hepsi kolay Allah bilir. Ben sadece genel olarak bilgi almak istiyorum deneyimli annelerimden. 

27 Cevaplar

0 oy
(7,177 puan) tarafından
Çatala kadar zor . Çatala zaten 10 cm olunca alıyorlar ben çıktım üçüncü ikinmada çıktı yavrum . On tane olsa on tane dogururm ama o sancı :( 
(587 puan) tarafından
Hadi ya kıyamam. Benm ilk gebelgm bende sancı ne bilmyrm şu anlık ever ama çatal olayından neden de korkyrm
-Reklam-
0 oy
tarafından
En kolayı o çatalın da sancinin da bitip gideceğini bilmek 
(587 puan) tarafından
Dimi ya
tarafından
Evet balim
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Zor olan sanciyi çekmek sona doğru sancı daha çok siddetini arttiriyo çatala çıkınca geri kalanı daha kolay Bebeğin çıktığı an en kolayı sancı falan kalmiyo yeniden doğmuş gibi oluyosun
(587 puan) tarafından
Hadi ya :)
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Çatala çıkmadan ki sancı bence 
(587 puan) tarafından
Yaa oylemi
(192 puan) tarafından
Aynen öyle katılıyorum
0 oy
(34 puan) tarafından
Sancı kısmı zor. O da başta idare edilir sonlara doğru zorluyor sadece. Çıkış anı hissedilmiyor bile inanılmaz rahatliyorsunuz zaten doğumla birlikte hiç bir sorun kalmıyor. 
(587 puan) tarafından
Gerçekten bebek cktgi an ağrı acı olmuyomu hani dikis  bide bebek fikisi orada acinagri vs  gidyrmu aniden gercekren
(192 puan) tarafından
Ben bebek çıkarken hissetmedim dikiş atarlarken hissettim o da öyle dayanılmıycak gibi değil
(34 puan) tarafından
Kesinlikle ağrı acı hissedilmiyor o konuda korkunuz olmasın. Hatta ben cataldayken ikinmayi güzel yapamadim çocuk kolay çıksın diye makasla kesmişler onu bile hissetmedim. Sonra dikiş atılırken uyuşturuyorlar zaten sadece ipin geçişini hissettim o zaman da. Hiç korkmayın sadece sancilara dayanın çatala çıkış kurtuluş anı oluyor seviniyorsunuz bitiyor diye.
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Çatala çıkınca ki daha az sürüyor ama 
(587 puan) tarafından
Ne kadar
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Hepsi zor ama o doğum anında ben kendimden geçtim artık o kadar sancı acı çok zor tabi ki ama çatala çıktım 5 10 dk da ikin ikin doğdu ama hiç kolay değildi yırtık dikiş filan :(
(192 puan) tarafından
Ikınmayı yapamadım ben yaa bebegi hissedip ıkınamadım nerde yanlış yaptım bilmiyorum
(3,127 puan) tarafından
Ebe söylüyor canım o an agliyodum bagiriyodum acıdan dedi ki bunların faydası yok ikin yoksa boşa ağrı çekmeye devam edersin bende ikinmaya başladım bebeğin kafası gözüktü sonra doktor geldi dogurttu
(192 puan) tarafından
Ben çatala çıkar çıkmaz saçı gözüküyordu ıkındım olmadı suni sancı oldugu için belki sonra karnıma bastırarak çıkardılar bebeği
(3,127 puan) tarafından
Bende suni sancı almıştım suyum geldiği için
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Cataldan önceki sancın biraz zor ama ben öğle çığlık bağırma felan hiç yapmadım ama ablam hastaneyi yıkmıştı resmen :Dama catala çıkınca herşey biticek heyecanı ile sancı felan aklına gelmiyor benim gelmedi hiç heycandan unuttum bebeğe odaklandim:D

(587 puan) tarafından
Ya ne güzel :)
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Çatala kadar çok zor bebek çıkarken hissetmiyorsun ama çıktıktan sonra mükemmel bı rahatlama oluyor
(587 puan) tarafından
Hadi ya :) o rahatlamayı 4 gözle beklyrm ya
(12,854 puan) tarafından
Allah bi avazda kurtarsın canım
Doktor ıkın dediğinde derin nefes al nefesini vermeden ıkın
(587 puan) tarafından
Tamam öyle yapcam kesin
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Çatala çıktıktan sonrası daha kolay sancısı fazla tabiki ama soma yaklaştığını bilmek ve doktorun ebenin desteği de oluyor. Öncesi daha uzun bir süreç sancı çekmek sancı odası zor. Ne kadar sürecek bilmiyorsun
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Çatala çıkmadann önce çekilen sancı 
0 oy
(3,037 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım. Çatala kadar zordu biraz sancı falan. Ama o da zaten doguma yakın artıyor. Toplamda 12 saat falan sancı çektim bunun ilk 10 saati adet sancısı kadar Bişeydi hatta daha hafif. Son 2 saat biraz zor geçti aşırı uykum gelmişti yorulmuştum. Uykum gelmese belki bu kadar zor gelmezdi. Çatala çıkmamla oğlumun pırtlaması bir oldu:) çatal en kolayı. Pırtlama diyorum. Çünkü oğlum ebenin üstüne cidden pırtladı yani:) O anı hiç unutamam çocuk resmen dünyaya hızlı giriş yaptı bi de kakasını yapmış içerde. Ebenin üstü başı batmıştı:) çatala çıktım iki ıkındım 3. De geldi. 
(587 puan) tarafından
Maşallah yaaa peki doğum kolay olsun diye yürüyüş squat vs yaotnz mu
(3,037 puan) tarafından
Yok kız 9 ay yan gelip yattım ben:) öyle çok fazla gezen bi insanda değilimdir çoğunluk evde geçti. Evinde fazla bi işi olmazdı. Düşün evde bile çok fazla bi iş yapmadım. Ya uyurdum ya da telefondan oyun oynardım.
0 oy
tarafından
17 saat sanci cektim 2 cmdi yatisim verildiğinde.  Her seyj yaptım devlet hastanesiydi bu arada. Sicak dusa da girdim pilates topunda da zipladim squat her seyi yaptım son iki saat suni sanci verdiler. Zaten suni sanci veriyoruz demiyorlar korkmayalim diye herhalde. O an zordu benim icin kendi sancimdan daha siddetliydi. Bi odanin icinde dogum yaptım zaten doğumhanede değil ozel hastaneden farksizdi. 8 cm olunca yatagi sedyeye cevirdiler catala ciktim artik ikinamiyodum cok yorulmustum 2 ebe bi doktor yardım ettiler pıt diye dogurdum. Dogum zamani o kadar iyi ki.. hic bisey hissetmiyosun ve cocuk ciktigi an ne sanci ne aci hic bisey kalmıyor..
0 oy
tarafından
Sancını çekersen catalda tas catlasa 15 20 dk kalırsın. Belkide daha az. Ama sancı cok zor. Ben ıkinmayi pek beceremiyorum ordada zorlandım bebeğin cikmasi acı vermiyor sadece ıkın bebek birden çıkıyor. 
0 oy
(123 puan) tarafından
Sancı daha zor sanırım ya ben dua ettim bir an önce açılsın da bebek çıksın su sancidan kurtulayim diye bebeğin başı çıktı mı her şey geçip gidiyor bitiyor zaten Rabbim kolay doğum nasip etsin sağ salim kucağına alırsın inşallah bebeğini 
0 oy
(875 puan) tarafından

Her şey o çatala kadar sürüyor ki doğumdan 2 gün önce başladı sancılarım çatala çıktım biraz sor ıkındım çünkü o iki gün sancıdan dolayı doğru düzgün su bile içememiştim enerjim sıfırdı o yüzden ıkınamadım ıkınmaya başlayınca zaten öyle bir rahatlama geldi ki anlatamam her şey bitiyor bebek çıkınca dikişi bile hissetmedim sonlara doğru hissettim onda da çok kanamam oldu bebeğim parmağıyla damarımı kestiği için ama sor bir daha doğurur musun 10 defa da doğururum sevdim çünkü doğurmayı :D Rabbim kolay doğum nasip etsin

0 oy
(1,048 puan) tarafından
Catala ciktuktan sonra cok kolay nasil oldugunu snlamazssin en xoru cikana kadatki sanci
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Bence herşey çatala çıkana kadar benim suni sanciyla doğdu kızım sancı zordu ama doğum esnasi öyle değildi kızımin kafası çıkmış ben hiç farkında bile değildim Rabbim herkese kolay doğum nasip etsin 
0 oy
(558 puan) tarafından
Çatala çıkmadan önceki ağrı zor çıkınca zaten açılma tam oluyo üç dört ıkınmada doğum oluyor 
0 oy
(473 puan) tarafından
Sanci daha zor canim dogumum kolay gecti ikinci ikinmamda geldi bebegim ama sanci biraz zorladi beni

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 511 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 338 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 708 göst.
0 oy
9 cevap 941 göst.
22 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Umutvari (499 puan) tarafından soruldu