0 oy
311 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yaa kızlar bnm bebeğimin 5. Ayı bittti 40 çıktıktan sonra elinden eldivenleri cikartttik bnde çalışmaya başladım bebeğime kayınvalidem bakıyor.

Kızım hep yüzünü yoluyor ciziyordu.40 ondan sonra ilk bir ay hep çizdi yüzünü alışamadı hemen elllerine epeyidirde yolmuyordu öyle kendini son üç tırnak kesme merasiminde önce kestim sonra güzelce torpuledim tırnaklarniki cizmesin kendini diye ama 3 seferdirde ben akşam kesiyorim tırnağını torpuluyorum sabah oluyo bakıyorum bişi yok ise geliyorum 2 saaat sonra kaynanam mesaj atiyo yüzünü çok fena yolmus diye.en son mesajı bu sabsh attti yine ama dün akşam bebeğimin tırnaklarını keserken kaynanamın tırnakları gözüme çarptı uzamış tırnakları acaba yanlışlıkla falan onun eli deyip mi çiziyor falan diye düşünmeye başladım bı yandanda aman diyorum saçmalama mis gibi bakıyor gik dedirtmiyor ama olurya kazayla falan cnku çok uğraşıyorum kesiyorum torpuluyorum kontrol ediyorum parmağım la cizermi falan diye vallla. Geçen günde bı video çıktıya kadın kızını dövüyordu deli gibi ondan sonra böyle garip garip düşünceler sariyo bni çokta utanıyorum böyle düşündüğüm için öyle merhametsiz bı kadın değil kayınvalidem  ama aklmada geliyor ne yapsam ne desem bilemiyorum şimdi ona desem acaba senin eliin falan mı yaptı hem üzülür hem alınır aman ne blim. Ama mesela altını alırkende ıslak mendil değilde pamuk kulllanyoruz geçen sabah 6 da aldm kızımın poposunda hiç kızarıklık yoktu kutuda ıslanmış pamuk bitmişti aceleyle çıktım ıslatıp koymadım kutuya akşam eve geldim kutu yine boştu bebeğimin poposuda kızarmıştı. Diyemedim ki sen silmiyon mu cişli bezden sonra bunun poposunu kutu boş doldurmamış diyemedim offff yaaa

8 Cevaplar

0 oy
(12,264 puan) tarafından
Canim calisma  o Zaman diycem de olmicak 

Annene bırak için rahat değilse
tarafından
Annnem rahatsız yeni ameliyat oldu 1 gün 2 gün bakar ama uzun süre şu anda bakamaz. Zaten kaynanamda 6 ay bakmak için geldi. 7 ayından sonra iş yerime götürup kendim bakicam zaten. Ama bnm mevzum şu anki durum nasi söylesem nasi caktirsam kırmadan onu bulmaya ugrasiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşine söyle o söylesin sna aöınabilir ama eşin derse alınmaz belki anne tırnakların uzun gibi çocukla ilgilenirken yanlşlıkla canını acıtırsın kessen mi acaba sen daha iyi bilirsin tabi ama zarar veriri gbime geldi flan desin. 
tarafından
Tırnak mevzusunu aynı bu sekilde yapicam bu akşam eve gidince ikimiz bir goricez zaten bebegn yüzünün cizigini. Anlattm onada söyledim bı ufaktan soylicek annnesine sende dikkkat et falan diye.kaynanam kesinlkle bilerek yapacak bı insan değil yanlışlıkla falan oludu belkide söylemeye korkuyo diye düşünüyorum ackcasi bn. Cnku yanakları kızarır diye öpmez bile koklar. O kadar kiymet veriyor.
tarafından
Doğrudur canım da anlamadan olur öyle seyler siz söyleyin yinede içinz rht etsin.
0 oy
tarafından
Tırnak yüzün falan çizebilir canım...eşine söyle ona.kirilmaz...bence tedirginlinde haklısın utancak bisiy yok..insanlık halı yanlislikla yapmış olabilir..oda farkında değildir belki..bebek yaptı.saniuodur....bez konusunda pamuk köy anne bitmiş ben koydum kullanirsin falan de çaktırmadan..ıslak.mendilleri.kaldir..
tarafından
Aynen ilk önce bı eşime soyleyim ona gönül koymaz en azndan  pamuk isinide bn elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Yok islak mendil kulllanmiyoruz zaten almam bile eve bnmki kuru pamugu islatmaya usendiginden silmeden kapattti gibime geliyor. Onuda bn elimden geldiğince doldurup birakicam yada eşim bnden sonra gidiyo ise koyamazsamda ona sende takip et diyim en azndan.
0 oy
tarafından
Yanlıs anlama ama yaptıgın hos degıl hem bakıyor hem begenmıyorsun aklında acabalar var o zaman kendin bakıcaksın calısmayıp
tarafından
Wallla bn ev almadan çocuk istemiyorum dediğim de yap bn Bakcam derken iyiydi.dunya borca girdim çocukta çocuk torundaa torun derkende iyiydi.  Şimdi cocga batmasın diye bı tırnağını kesmek mi zor geliyor diye düşünüyorum yada altını alrken bı pamuğu ıslatıp kutusuna koyup kulllanmak mi zor diyorum.  Bn beğenmiyorum demedim farkındaysan çok net yazdım ne anlatmaya uğraştığımı sen gibi böyle çok bilenler konuşur dururlar. Bn sadece ona bunları kırmadan nasıl söylerim fikir almak için yazdım buraya senin böyle boş yargılarını okumak için değil tabi sende beni yanls anlama olurmu
tarafından
Kusura  bakma da sen milletin lafına bakarak mı cocuk yaptın kimseye guvenmeseydın memnun olmayan kendi yapacak kısa ve net sende beni yanlıs anlama
0 oy
(119,134 puan) tarafından
Annen yada ablan kardesin falan varsa onlara birak
tarafından
Annnem yeni ameliyat oldu kız kardrsim onunla ilgileniyor. Ablamın ikizleri var ona hiç bulasamam. Canm zaten bunlar ufak şeyler kim olursa olsun yine başa geleblir bnm derdim kaynanamı kırmadan nasıl kendimi ifade ederim nasıl caktiririm da
0 oy
(608 puan) tarafından
Bu zamanda çocuğumu babasıyla bile başbaşa bırakmam. 
tarafından
Sizde abartmışsınız
0 oy
tarafından
Kimse anne gibi bakamaz canım annen de olsa kayinvaliden de olsa . Yine Allah razı olsun bakıyormuş.  Bence onun hevesini kırma derim . Kendinden örnek ver mesela cisli bezden sonra pamukla silmedim heralde kızarmış de . Yada laf arasında tırnaklarımi uzatmamam lazım bebeğimi çizerim falan diye korkuyorum de
tarafından
Aynen öyle oncebi eşim caktirsin laf arasnda bnde arada kendim altını alırken falan söylerim diyorum direk lap diye senin tırnakların uzun senmi yapiyon falan dersem üzülür. Kırmak istemiyorum zaten 1 ay daha bakicak sonra gidicek
0 oy
tarafından
Sen böyle diyince eltim aklıma geldi eltim yeni doğum yapmıştı ben o zamanlar ilaç kullanıyordum çocuğunu kucağıma vermezdi hep şüpheyle bakuyırdu Acaba çocuğuma zarar vericek mi o vermediği zaman ben anlıyordum çünkü delşrmemiştim bnm de  o zmaan kızım tek vardı kızıma nasıl zarar vermediysem hiç kimsenin yavrusuna vermem şükür iki ewladım var şuan 

diyeceğim odur kırıla bilir. Eltim her ne kadar bana söylememiş olsaydıda ben anlıyordum şimdide pişman yaptıkları için 
tarafından
Yani kirilacagini düşündüğüm için kırmadan söylemenin yolunu arıyorum canm.
tarafından
De ki anne ben tırnaklarını almıştım acaba yanlışlıkla senşn elin mi değdi de kırılmaz öyle bence

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,172 göst.
28 Kasım 2020 Aile kategorisinde Smyyee (808 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 214 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 252 göst.