0 oy
712 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
O kadar sancı çektikten sonra doğunca ona karşı soğuma oluyomu istememezlik falan geçen biri doğumdan çıkmış sezeryan olmuştu istemiyorum diyodu gözümle gördüm lohusalık şeysinden mi oluyodu acaba? 

25 Cevaplar

0 oy
(5,938 puan) tarafından
Yok guzelik yokkkk bir an önce odaya çıkıp kokusunu içine çekmek için çıldırdım ben 
-Reklam-
0 oy
(90 puan) tarafından
Sezeryanlilarda narkozun etkisiyle oluyormus ama normal doğum yapanlar bebeğini görünce herşeyi unutuyor. Tecrübeyle sabittir  :)
(3,187 puan) tarafından
Hepimizi çizip attın şimdi aşk olsin sezeryanliyiz, diye :D
Canım ruhsal durumlar herkeste farklı, belki esktra bi durum vardır o kişide.  Ayrıca aylarca hayal ettiğin şeyi nasıl istemezsin..ne yasarsan yasa inan öpüp koklamak için can atarsın ;)
tarafından
Ben spinal anesteziyle sezaryen oldum bebegi istememek degil ama ilk bi saat oyle cok hevesli degildm. Sürekli kucağına veriym.mi emzirnek ister misin diye sorduklarında canım skliyodu. Narkozun etkisiyleydi sanirim. Kendi canimin acisindan bebegi cok da goresim gelmemişti. Ilk kokusunu aldigimda kendime geldim
(187 puan) tarafından
Spinalde narkoz sadece belden verildigi icin genwl kadar kafa yapmaz hanimlar bunun bebegj sevip sevmemekle ilgisi yok yani anestezi yönetimiyle ya da doğum yöntemiyle
tarafından
Ben ilk 1 saati dogru düzgün hatirlamiyrm acikcasi. Kafam yerinde sanıyodm ama narkozu attıkça açılmaya basladm.
(3,187 puan) tarafından
Valla genel aldım bu dediklerinizide yaşamadım.. 1 saat aşağıda beklemişler sadece o kadar  kızım ailesi ile benden önce tanıştı :)
0 oy
(37 puan) tarafından
Bende ilk bi kaç gün alışamamıştim sevmiyorum diyordm içimden eşimede sürekli buna alişamadm flan diyprdm meger lohusalıktanms bi kaç güne geçti 
(123 puan) tarafından
Ahah sevmiyorum bunu diyo sanki eşya :)
(3,187 puan) tarafından
:D allah canını almaya .o ne kız :D
0 oy
(458 puan) tarafından

Olur mu oyle sey dogdunktan sonra cektigin  butun aci sanci hepsi ucup gidiyo

0 oy
tarafından
Sezeryan olmuş ya narkozun etkisidir canım o kafayı bulmuştur insan evladını istemez mi hiç 
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Bnim doğuma gittiğimde bi kız ben bebek falan iatemiyorum bitsin acı diye bağorıyodu çok üzülmüştüm öylr dediği için ama doğunca öyle olacagını düşünmüyorum.. Bnde çok bağırdım ama şstemiyprum demedim hiç 
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum bebeği hemen alıp çocuk doktoruna götürdüler muayene için ben orda nerde benim bebegim die ağlamıştım ☺

Hemşirede  odana çıkınca bebeğin orda olcak  dedi o zaman çabuk dikin beni demistim ☺ 
(3,024 puan) tarafından
"Cabuk dikin beni" cok etkilendim bu sözden hani insan korkar mesela dusuncesi bile nebilim tuhaf insanin ici bi ılıyo işte annelik bu ya içimden geçti paylaşmak istedim :)
0 oy
(2,181 puan) tarafından
valla bebegime kavusayim da herseyini cekmeye raziyim
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Benim bi arkadaşım epidural sezaryen doğum yaptı doğum sırasında yapılan iğne etki göstermemiş uyuşmamış ve doktor da bildiğin kontrol etmeden kesmiş tabi hemen genel anestezi verilip uyutulmuş haftalarca bebeğini kabul etmedi kucağına almadı psikolojik tedavi gördü daha sonra bebeğini kabullendi gerçekten çok acı bi doğum hikayesi var Allah kimseye yaşatmasın 
(123 puan) tarafından
Ay harbi çok kötü ya travma yaratır
(12,840 puan) tarafından
Yarattı haftalarca oğlundan uzak durdu ya
(3,024 puan) tarafından
Bismillah tuğlerim diken diken oldu okuyunca
0 oy
(4 puan) tarafından
Bende oldu sezertan sonra si eve gelince  gecti agrilarim azalinca 
(123 puan) tarafından
Sonrasında ne hissettin
(4 puan) tarafından
Yavas yavas büyüdükçe  anneligin ne guzel bir duygu oldugunu o buyudukce daha cok baglaniyorsum.ikinvi kizima hamileyim ayni seyelri yasicakmiyim bakalim gorucez allah nasip ederse
0 oy
tarafından
Sezaryen biri olarak söylüyorum odaya ilk girdigmde kafami kaldiricak halim yoktu..kizim yanimdaydi cok guzeldi ama oyle kucağıma aliym seveym opeym.diye hevesim.olmadi çünkü bildigin uyuşuktum. Ama o karnimdan cikardiklari ilk an bi de kokusunu cektigim o an bütün acilara bedeldi. Soğuduğum hayata tutundum onun sayesinde
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Olur mu hic canim bütün anneler onun kokusunu icine cekmek icin can atar 
0 oy
(410 puan) tarafından
Hayır tabi ki de onu görünce çektigın agrıyı sancıyı unutuyorsun canım sayet bana oyle oldu onu gördüğüm an hersey bıttı
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Valla ben son dakka sezeryana alindim ve ilk gözümü actigimda kızim nerde dedim. Hem normalin hem sezeryanin acisi cektim mis kokulumun kokusunu alinca hepsinin acisini unuttum 
0 oy
tarafından

yok valla normal dogum yaptim o kadar suni sanci cektim hep dedim icimden birazdan bebegimin sesini duycam diye motive ettim kendimi doğduktan sonra da oyle soğukluk falan degil de hani alisamamistim hala kendi çocuğum olduğunu benimseyememistim simdi 41 günlük olduk iyi ki dogmuss diyorum <3

0 oy
tarafından

Valla bnde sezeryanla dogurdum bebegim dogar dogmaz opturdu hemsireler bana gozyaslarim sel oldu sevincten ameliyat masasinda nasil istemem derim 9 ay 10 gun yavrumu bekledim bn<3

0 oy
(8,082 puan) tarafından
Canım bazen ınsan sacmalayabılır canının acısıyla ama bı bebegı sevmemek ıcın ıstemeden gebe kalmıs olmak esınr karsı sevgı duymamak sebeb olabılır.Annelık herkese cuk dıye oturan bısey degıl maalesef.Benımde sezeryan rıskım var ama inan bebegımın saglıgı onu gorebılmek herseyden kıymetlı
0 oy
(61 puan) tarafından
Sezeryan ile doğum yaptım. Doğum öncesi Bi doğsun çıkıp gezicem anneme bırakırım VS diyordum ama kucağına alınca öyle bir hal alıyorki uyuttuğumda bile vicdan azabı çekiyorum özlüyorum 
0 oy
(187 puan) tarafından
Cankm ben hemsireyim sezaryenle ilgisi yok annenin kendisiyle ilgilo o narkoz etkisi demisler genel anestezi alsa bile sadece sacmalar bebegini istememezlik yapmaz kk sezaryende genelde spinal yapılır o da belden zaten biliyorsundur
0 oy
(759 puan) tarafından
Canim ben dogum yaptimdaha dikisim atilirken bebegimi istedim kucagima aksine mucize gibi bisey tanimlanamayacak bi sevgi yani esine annene babana olan sevginin kat kat fazlasini hissediyosun o an 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 610 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 336 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Merve100 (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 105 göst.
28 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 509 göst.