0 oy
188 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
7 bucuk aylık oğlum kızlar bir gram su içmiyor çay kaşığınla veriyorum yok alıstırma biberinu aldum yok normal bardakla veriyorum yok gece uykusunda veriyorum belki içer diye yine yok artık 120 ml suya 2 ölce mama koyuyorum su çok olsun diye onu içiyor ama fayda etmiyor dün afedersiniz taş gibi yaptı büyük çişini bu gün hiç yapmadi kayısı verdim elma verdim armut verdim yok yok yok yapmıyor zorlanıp duruyor ıkınıyor yapamıyor ne yapayım lutfen akıl verin bana

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Mamasına  bir çay kaşığı xeytinyağı at herseferinde o yumuşatır ama su içmemesi kötü olmuş
tarafından
Her seferinde koyuyorum hatta bir çay kaşığı zeytin yağı da veriyorum yok bu gün ıkındı ıkındı yavrum kıp kırmızı oldu ağladi yapamadi kafayi yiycem artık
tarafından
Benim annem bir de bebeklere kibrit çöpünü barutlu tarafını biraz zeytinyağında bekletir poposuna koyardı ucunu çocuklar nasl rahatlardı eğer cesaret edebilirsen bir de onu dene kabızlık çok zor biz büyğkler bile dayanamazken çocuklar napsın Allah yardımcın olsun :(
tarafından
Nasıl yapıyordu canım
tarafından
Çay tabağına biraz zeytinyağı alıyosun kibritin ucunu içine batır çocugun bacaklarını bezini değiştirir gibi kaldır dizleriyle karnına az bastır fitil koyar gibi  kibritin ucunu poposunun ağzına koy çok ittirme öyle biraz aşağı sağa sola oynat bi yandan dizleryle karnına baskı yap dikkat et ama birden poposuna ittirme yavaş yavaş hassas bi bölge yırtılmaolmasın
-Reklam-
0 oy
(2,952 puan) tarafından
Şu vermeye çalış sakın bırakma benimki de öyleydi şimdi susayinca sulugunu alıp kendi içiyor 
tarafından
Ya bie görsen bütün gün uğraşıyorum tükürüyo bir yudum içmiyo
0 oy
tarafından
Kabak püresi yap . Benim kızım da 7 aylık onu yedurdikteb sonra yapiyo
tarafından
Yaptım kabak püresi de fayda etmedi ya ne yapcam ben
tarafından
Emiyor mu emiyorsa bol bol kuru kayısı ye .
tarafından
Yok emmiyor işte
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Zeytin yağı içir birde kayısı hoşafı yap içir ben genelde oğluma kabız olunca sabah öğle akşam zeytin yağı içiririm
tarafından
Yaptım yaptım kayısınım herşeyini yaptım tık demiyor zeytinyağı da veriyorum ama yok ya ne yapcam ben
(5,314 puan) tarafından
Ozaman kurı siyah erik vermeyi dene
0 oy
(16,507 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Bardağın içerisine meyve koy yada renkli buzluk oluyorla onlardan at ikinizede suyu ilk içen yer de şakayla oyunla ver canim aman bırakma böbrek sorunu olur pipet al renkli hangi renkte içmek ister diye sor oynatırken içir müzik aç oynayın hafi su molası de için sonra devam edelim de 
tarafından
Ya bir görsen neler yapıyorum tv izletmeyen ben artık son care tv bile izlettim yok daha suyun tadını alır almaz tükürüyor daha 7 aylık pipet kullanamıyor ki
0 oy
(707 puan) tarafından
Bazı bebekler öyle oluyorlar ne yazikki.Lavman al bide fitil al zor da kaldıkça yaparsın oda rahatlar.Kimi bebek düzenli kaka yapmayınca unuturmus yapmayı o yüzden sen destekle.
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Ac karna zeytin yagi ver hoşaf yap kayısı hoşafı 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
    Bebeğin çişini yapacağı zaman temiz bir şırıngayla 1 2 ml zeytinyağını poposuna sık. Elinle poposunu kapat tut bir süre öyle hemen dışarı akmasın yağ. Yaparken daha kolay yapar.

Bir de kuru kayısıdan kuru üzümden hoşaf yap onu içer büyük ihtimalle. Bende benim oğlana su içeremiyordum. Hoşaf yapıyordum böyle devamlı suyunu veriyordum tanesinden kaşıkla yediriyorum hem kabizi geçiyor hem de suya alışıyor bizimki şimdi lıkır lıkır su içiyor elinden hiç düşürmez.

Ve bir de bir şurup var aynı benimki de 6 7 aylıkken su içmiyordu. Kabız oluyordu sık sık aşıda aile hekimine söylemiştim. Bir şurup verdi sadece bir ölçek veriyorum.  O da çok kötü kabız olur hiç birşey fayda etmezse bir ölçek verdikten sonra bir iki saat içinde yapıyor.

0 oy
(345 puan) tarafından
Öncelıkle bebegını bır doktora gotur kabızlık ıcın poposunda catlakta olabılır catlak oldugu ıcın kakalarını yapmak ıstemıyo ve içinde turuyo tuttukcada daha cok katılasır kakası doktorun sana en guxel sekılde yapman gerekenı soylıcektır canım 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 168 göst.
27 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sed.bey (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 181 göst.
7 Mayıs 2024 Aile kategorisinde sinemxx (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 250 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde 1prensesannessiii (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 96 göst.