0 oy
1,425 göst.
Aile kategorisinde (651 puan) tarafından
benim elti. bende bi yas küçük ama benden onve evlenmiş iki cocugu var ben daha bi yillik evliyim. ill zamanlar ismiyle hitap ediyodum bi gun kaynanam bana onada yenge de dedi diger iki buyuğe yenge diyodum yaslari benden buyuk oldugu icin siz olsaniz sizden küçük eltinize yenge dermiydiniz. eşimin buyuk abisiyle evli ama yaşindan dolayi ismiyle hitap etmek istiyorum. bendende küçük gorunuyo

76 Cevaplar

0 oy
(426 puan) tarafından
Sen doğrusunu yapıyosun canım. Senden küçükmüş eltin. Bende benden küçük olsaydı ismiyle hitap ederdim. Benim de 2 eltim var ama benden büyükler, ikisinede yenge diyorum. Sen önce veya sonra evlenmişin fark etmezki senden küçükse ismiyle hitap et :) kaynanana da o bana yenge desin, ben ondan büyüğüm de :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
İsmiyle tabkide aynı yaş sayolirizy
0 oy
(3,552 puan) tarafından
3 eltim var üçüne de abla derim bazen eltos derim hepsi benim canım çok severim onları 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Benden küçük kaynım vardi ilk evliliğim de adiyla hıtap ediyordum neymiş abi diycekmişim ben yinede adini dedim benden küçük birine neden abla yada yenge yada abi diyimki 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Tüm eltilerim benden büyük abla diyorum iki  tanesine diğer ikisine de bazen abla bazen yenge. 

Benden küçük olsalardı isimleriyle hitap ederdim 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Tüm eltilerim benden büyük abla diyorum iki  tanesine diğer ikisine de bazen abla bazen yenge. 

Benden küçük olsalardı isimleriyle hitap ederdim boşver kaynanayi
0 oy
(119,168 puan) tarafından
Eltim yok simdilik
0 oy
(388 puan) tarafından
Hani derler ya yol gereği senden önce evlendiği için aynı yaşta bile olsa yenge abi dedirtmeler. Çok saçma. Benden önce evlendi diye niye aramda iki yaş olan birine yenge abi diyeyim. İsmiyle hitap ederdim elbette.
0 oy
(513 puan) tarafından
9 yas buyuk abla diyorum
0 oy
(1,013 puan) tarafından
İkimiz de ismimizle hitap ederiz. Zaten genel olarak yenge ve enişteden neffreett ederim ben. Herkes de bilir kimse yenge demez bana. Küçücük çocuklar bile ismimi söylerler. 
0 oy
(514 puan) tarafından
Yuzune abla arkasindan sinsirella :):)
0 oy
(270 puan) tarafından
Hiç hitap etmiyorum.Mümkünse de hayatım boyunca hitap etmeyim.
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Kaynanan ne karışır canım sizin aranıza beni bı eltimde benden iki yaş büyük esimin kucuguyle evli hde 5 yaş var eşimle kaynimin arasında onlar 6 yıllık evli biz bir buçuk yıllık bu durumda benim eşim büyük olduğu için eltim bana yengemi demeli çok saçma bitane büyük elrimiz var zaten ikimizde büyük ona eltimde bende yenge diyoruz ama kaynanam hiçbir konuda bizim birbirmize nasıl konuscamiza karışmadi herkes aklı basinda kimse kimseye onu de bunu de diyemez biz nasıl rahatsak öyle
0 oy
tarafından
Eltim yok ama senin ona yenge demen saçma olur senden küçükmüş sonuçta 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Sedoşş diyom :) 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Eltim benden 5 yas buyuk kaynim istemedi isim kullanin arada seviye olmasin dedi hatceee derimm gecerim işim düstumu ablacimm derim oda guler gecer kaynimda esimin buyuk abisi esimle eltim ayni yasta  yani seninki biraz abartmislar cnm ya senden kucuk normalde niye yenge diyonn 
0 oy
tarafından
Kendilerini tanımıyorum o yüzden hitap etmiyorum ama yenge derdim 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kendinden küçege niye Yenge diyesin
0 oy
(109 puan) tarafından
Benden nüyük yenge diyorum ama bana farklı geliyor yenge demek 
0 oy
tarafından
Oyle sey mi olur ya sacmalik benim kuzum derim canim derim eltiskom derim ama biz samimiyiz..

Ozman benim eltim bana yenge dicek ben ondan 1 yas buyugum hem buyuk abiyle evliyim ama onlar bizden once evlendi 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 2,615 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 654 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Eşinin birtanesi (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 443 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 667 göst.